Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
25.08.2015 y.

С приятни сенчици, гот! Може и по тъмничко си мисля.

Photo:
Природата и човека
24.08.2015 y.

Харесвам,само следите от банските ми дразнят окото:-)!

Photo:
Дневникът на една блондинка 2
07.08.2015 y.

Леко тъжен симпатяга... (Дали няма да е по-добре с малко повече контраст?)

07.07.2015 y.

Прегледах всички снимки, които сте правили, по-голямата част от които са прекрасни. Прегледах ги, тъй като първоначално се учудих как тази снимка е попаднала в категория Портрет. Имате прекрасни снимки. https://photo-forum.net//i/714328 - особено ме впечатли. Но тази не се е получила - нито като композиция, нито като светлина, обработката е досъсипала всичко.

Photo:
И.
20.08.2015 y.

малко повече старание при работата с фотошопа, но идеята е добра

Photo:
Персеиди 2015
20.08.2015 y.

#1, по скоро като #2, но без татуто и часовника.

Photo:
Kkkk
19.08.2015 y.

Интересен! Бих завъртял камерата малко по тиктака, та лицето и близкият крак да са почти по диагонала и с по-нисък ракурс, та от главата да се вижда само брадичката...

Photo:
Strugglin...
17.08.2015 y.

Харесва ми, мисля, че черно/бяло ще стои по-добре, също и без бельото :) Качих бърза редакция как аз го виждам кадъра :)

Photo:
OM...Christ
17.08.2015 y.

Хубава композиция, но с тежки сенки в ляво (особено дървото).

Photo:
Параклис "Св. Киприян"
17.08.2015 y.

И аз съм съгласен с повечето мнения тук.Харесва ми модела и идеята .Акцентирал е очите но много по-добър ефект щеше да има ако цялото лице е на идеален фокус.очите така или иначе щяха да изпъкват.Ако може да повторите идеята с по-добър фокус не се замисляйте ще се получи уникално. Иначе харесва ми.Модела има запомнящ поглед.

Photo:
Anna
16.08.2015 y.

добавих една лека редакця

Photo:
Durham
14.08.2015 y.

Чудесна гледка! Аз нмам проблем с хоризонта - това буквално правило е сред първите кандидати за нарушаване, когато има защо (облаците са достатъчна причина). По-скоро бих потърсил по-дълбок фокус и дребен детайл (блендата е достатъчно затворена, но не и прекалено за видима загуба от дифракция - да не ти е мръднала ръката?). В пост-процеса тук би помогнал малко микро-контраст и изострне ( с мярка, да не дразни). Също в обработката бих потърсил да направя небето малко по-изразитено с леко (градирано) затъмняване нагоре или с локален котраст и притъмняване на синьото? (Виж една примерна редакцийка).

Photo:
някъде в предбалкана
14.08.2015 y.

Опасен дзвер! :) (Още мъничко фокус и контраст биха засилили въздействието на кадъра?)

04.08.2015 y.

Добра игра със сенките! Бих завъртял вдясно, рамката да стигне почти до ръката и, така с целия модел щеше да имаш и дъговиден диагонал...

Photo:
Отпечатък
14.08.2015 y.

Добре дошъл! С тази хубавица и композиция, но без ретуш или поне незабележим щеше да е върха за мен!

Photo:
Anna
13.08.2015 y.

Хубав момент, но кадъра не ми харесва как е оформен - лодката е прекалено напред и надолу, направо ти изпада от погледа. Другата с лодката в галерията е много по-хубава :)

Photo:
fog at sunrise
13.08.2015 y.

Според мен ножовете само са достатъчни. Алкохол се имитира с чай и евентуално лед, никой няма да разбере, когато е в чаша за алкохол. На мен малко ми липсва емоцията в лицето, може би леко прехапана устна, виждаща се зад косата. :) Продължавай :)

Photo:
The contemplation - Soda Ver.
11.08.2015 y.

Небето е много красиво, композицията е добра с водещи линии и перспектива. Особено светлинките на трамва в убежната точка дбре 'водят' окото нататък. Силуетите на стара архитектура създават интерес... Щеше да действа по-добре с мъъъничко повече детайл в най-дълбоките сенки (не само в близкия план, а по цялото продължение на улицата). Това няма да наруши силуетния характер на сюжета, а ще го 'отвори'.

Photo:
Швейцарски вечери
08.08.2015 y.

Кадъра носи смесени чувства, от една страна печели, за това, че прилича на случаен и непретенциозен, от друга се вижда, че е реден и много неумело заснет. Защо са ти две свещи? Защо не композира работата? Защо няма пространство от горе? Защо ти е този нелеп кармин по ноктите? ...а можеше да бъде готина работа...

Photo:
Огън и вода
08.08.2015 y.

Можело е да се подбере по-добро място, да не са така разпръснати спагетите :)

Photo:
Transfagarasan
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.