Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
04.06.2026 y.

Моделът е много хубав, но бих искал да видя повече въздух отгоре. Липсва ми също така и блясък в очите!

Photo:
нежно
Useful comments
16.05.2026 y.

Харесах, оцених високо. Дали е било възможно при избрания ракурс, да има още малко пространство в ляво заради навеса. Усмивка.

Photo:
(no title)
15.05.2026 y.

Окей, но без частта, която се вижда от колата!

Photo:
Хванах те
13.05.2026 y.

Хубав портрет! ...Но фронталното осветление е доста силно. Наложило се е правилото, устата да е леко отворена, но аз не го приемам. Предпочитам затворена уста с лека усмивка. Лично мнение.

Photo:
Яна
09.05.2026 y.

Харесва ми! Бих си поиграла да сменя цвета на блузата, много ми отвлича вниманието :)

Photo:
Мисли в лилаво
09.05.2026 y.

Харесва ми! Какво боке само! Бих опитала квадрат, защото не ми се "връзва" централната композиция :)

Photo:
(no title)
08.05.2026 y.

Светлината е доста силна, а трябва да е по- мека!

08.05.2026 y.

С ротация на 90 гр. обратно на часовника - още по-добре! ;))

Photo:
On The Road again
30.04.2026 y.

Повечко въздух/пространство трябва да има в горната част на кадъра! Иначе е окей.

Photo:
Щъркел
05.05.2026 y.

Много е интересно, но не можа ли да влезе у кадъро? И какво е?

Photo:
Boston museum
05.05.2026 y.

Поради големия контраст небето е преекспонирано (стои като 'измито', ако използваме този термин от аналоговата фотография). В такива случаи е най добре да се прави HDR от няколко кадъра с различна експонация! Помага, разбира се, и използването на градиентен филтър. ;)

Photo:
///
05.05.2026 y.

Да! Аз предпочитам в квадрат и пилето в горната дясна третина. Но въпрос на вкус.

Photo:
Сива овесарка (0 обработка)
03.05.2026 y.

Може би портретен формат би бил по-подходящ.

Photo:
(no title)
03.05.2026 y.

Обедно време не е най-подходящото време за портрети.

Photo:
Karin
02.05.2026 y.

Снимката ми харесва, но дървото дразни. Поиграх си малко и ви предлагам три варианта. В дясно при колоните има две вертикални кафяви черти, може би от стената.

Photo:
(no title)
01.05.2026 y.

Красива гледка - и снимката е много добра, само червеното не е ли 'твърде червено'?

30.04.2026 y.

Страхотно място, бих харесал и без модела! Иначе си я представих с бяла рокля и седнала вътре в кръгчето. Помечтах си малко, благодаря :)

Photo:
Сиси
30.04.2026 y.

Хубаво е да няма отрязани части от лодката!

Photo:
Дунавски занимания
27.04.2026 y.

++++ Прекрасна централна композиция! Идеален контраст като за Ч/Б! Само замазването на кожата на лицето според мен е в повече...

Photo:
A.
26.04.2026 y.

Много Харесвам. За мен, малко по близка, гледна точка е още по добър вариант :) Виж в редакция.

Photo:
Пролетна картичка 2
26.04.2026 y.

Снимката е хубава, но този дюшек в ляво дърпа погледа и разсейва.Може би един кроп и отново тук.

Photo:
От Дубровник
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.