Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Mick   
Дата:   20-06-08 21:33

срещал съм го преди време...удоволствие е да се прочете отново, мерси че го припомни тъма [smilie24]

едва ли е удачно да цитирам само няколко реда от това Цяло, то грабва със всяко изречение...

Пилещар, не се среща често нещо като това на К.Кондова [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: slivenski   
Дата:   20-06-08 21:35

Не лично към Тъма, която безкрайно уважавам... Но ако някой това ми го каже на мен, аз бих му отвърнал, че не ме интересува дали него го интересува, аз дали се интересувам, дали той проявява интерес как съм аз... [smilie18] [smilie21] [smilie21] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: мара   
Дата:   20-06-08 21:37

е, тва е екстра, ма нема нужда да е толкоз средновековно мъченишки...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Mick   
Дата:   20-06-08 21:47

сливенски [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: shocolad   
Дата:   20-06-08 21:57

Тъма, казал го е Орая, индиански вожд /ПОКАНА на Орая Планинския Мечтател/
[smile]
поне така твърди чичко Гугъл
или авторът се е представил с това име [smilie3]
На мен много ми хареса, благодаря ти [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-06-08 22:00

ПРАВИЛА ЗА ЧОВЕШКИТЕ СЪЩЕСТВА
1.Ще получиш тяло .
Дали ще го харесваш или мразиш , то ще си бъде
твое през цялото време , докато си на тази земя.
2.Ще усвояваш уроци.
Записан си в целодневното неофициално училище
наречено Живот.Всеки ден ще имаш възможността да усвояваш
в това училище.Те може да ти харесат , а може и да ти се сторят
неуместни и глупави.
3.Няма грешки има само уроци.
Израстването е процес на проби и грешки :
експериментиране.,,Провалените"експерименти
също са част от процеса , както и онзи експеримент,
който в края на краищата се оказва ,,успешен".
4.Урокът се повтаря , докато се научи.
Един и същ урок ще ти бъде представян по
различни начини , докато го научиш .
Тогава продължаваш със следващия.
5.Усвояването на уроци няма край.
Няма част от живота , през която да
не се налага да усвояваш уроци.Докато
си жив , винаги има уроци, които
трябва да бъдат научени.
6.,,Там" не е по-добре от ,,Тук".
Когато твоето ,,там" стане ,,тук",
ти просто ще откриеш друго ,,там",
което пак ще изглежда по-добре от ,,тук".
7.Другите за теб са само огледала.
Не можеш да обичаш или да мразиш нещо у
някого , освен ако в него не виждаш отразено
това, което обичаш или мразиш у себе си.
8.От теб зависи как ще изживееш живота си.
Разполагаш с всички инструменти и ресурси,
които са ти необходими .Как ще ги използваш,
зависи единствено от теб.Изборът е твой.
9.Отговорите от които имаш нужда , са в теб самия.
Отговорите на въпросите, поставени от Живота ,
носиш в себе си.Трябва само да гледаш , да слушаш и
да вярваш.
10.Ще забравиш всичко това.
Чери Картър-Скот

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: shocolad   
Дата:   20-06-08 22:08

Изкушавам се и аз да вметна тук любими мисли:
" Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни! "


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-06-08 22:11

Започни от себе си
Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на англикански епископ В Криптата на Уестминстърското абатство:
Когато бях млад и свободен и Въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която жвееех.
Но и тя изглеждаше непоклатима.
В залеза на моя Живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уби, те не искаха и да чуят.
Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.
Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а Кой знае, може би дори щях да успея да променя света.
Анонимен автор

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Mick   
Дата:   20-06-08 22:16

[smilie24] [smilie24] IvcheTo [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-06-08 22:19

Инструкциите за живота през новото хилядолетие от Далай Лама.

1. Имайте предвид , че голямата любов и големите постижения включват и голям риск.
2. Когато губите, не губете и урока.
3. Спазвайте правилата: Уважение към себе си, уважение към другите и отговорност за всички действия.
4. Помнете, че когато не получавате това, което искате, понякога е голям късмет.
5. Научете правилата, за да знаете как порядъчно да ги нарушавате.
6. Не позволявайте малък спор да руши голямо приятелство.
7. Когато осъзнаете, че сте направили грешка, предприемете действия да я поправите.
8. Всеки ден прекарвайте известно време сам със себе си.
9. Бъдете отворен за промени, но не се отказвайте от ценностите, в които вярвате.
10. Помнете, че понякога тишината е най-добрият отговор.
11. Живейте добър, почтен живот. Когато остареете и се върнете назад във времето, ще се насладите отново на преживяното.
12. Нека атмосферата на любов в дома Ви е в основата на Вашия живот.
13. В споровете с хората, които обичате, говорете само за конкретната ситуация. Не намесвайте миналото.
14. Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие.
15. Бъдете внимателен със земята.
16. Веднъж в годината посетете място, на което никога не сте били преди.
17. Помнете, че най-добрата връзка е тази, при която любовта Ви един към друг е повече от нуждата да сте заедно.
18. Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.
19. Приемайте любовта и готвенето безразсъдно.

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: IvcheTo   
Дата:   20-06-08 22:24

Шоколад - ето го цялото [smile]


ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ НА ВДИШВАНИЯТА,
А С МОМЕНТИТЕ,КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!
Джордж Гарлин

Парадоксът на нашето време е,че имаме високи сгради,но ниска търпимост,широки магистрали,но тесни възгледи.Харчим повече,но имаме по-малко,купуваме повече,но се радваме на по-малко.Имаме по-големи къщи и по-малки семейства,повече удобства,но по-малко време.Имаме повече образование,но по-малко разум,повече знания,но по-лоша преценка,имаме повече експерти,но и повече проблеми,повече медицина,но и по-малко здраве.
Пием твърде много,пушим твърде много,харчим твърде безотговорно,смеем се твърде малко,шофираме твърде бързо,ядосваме се твърде лесно,лягаме си твърде късно,събуждаме се твърде изморени,четем твърде малко,гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.Увеличихме притежанията си,но намалихме ценностите си.Говорим твърде много,обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме,но не знаем как да живеем.Добавихме години към човешкия живот,но не добавихме живот към годините.Отидохме на луната и се върнахме,но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия си съсед.Покорихме космическите ширини,но не и душевните.Правим по-големи неща,но не и по-добри неща.
Пречистихме въздуха,но не и душата.Подчинихме атома,но не и предразсъдъците си.Пишем повече,но научаваме по-малко.Планираме повече,но постигаме по-малко.Научихме се да бързаме,но не и да чакаме.Правим нови компютри,които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било,но общуваме все по-малко.
Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане,големите мъже и дребните души,лесните печалби и трудните връзки.Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи,по-красиви къщи и разбити домове.Времето на кратките пътувания,еднократните памперси и еднократния морал,връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата,които правят всичко-възбуждат ни,успокояват ни,убиват ни.Време,в което има много на витрината,но малко в склада.Време,когато технологията позволява това писмо да стигне до вас,но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете "изтриване".
Запомнете,отделете повече време на тези,които обичате,защото те не са с вас завинаги.Запомнете,кажете блага дума на този,който ви гледа отдолу нагоре с възхищение,защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.Запомнете и и горещо прегърнете човека до себе си,защото това е единственото съкровище,което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
Запомнете и казвайте "обичам те" на любимите си,но най-вече наистина го мислете.Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина,когато идват от сърцето.Запомнете и се дръжте за ръце,и ценете моментите,когато сте заедно,защото един ден този човек няма да е до вас.Отделете време да се обичате,намерете време да си говорите,и намерете време да споделяте всичко,което имате да си кажете.
Защото животът не се мери с броя на вдишванията,които правим,а с моментите,които спират дъха ни.

/написано по повод смъртта на съпругата му/
/взето от в."Хомеопатия"/

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: shocolad   
Дата:   20-06-08 23:00

Мдам, аз дадох линк, че е много дълго. [smile]
Всъщност има доста спорове около това кой е авторът[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: shocolad   
Дата:   20-06-08 23:27


Всеки ден в живота ти е изключителен!

Виж тук


Най-добрият ми приятел отвори чекмеджето на скрина на съпругата си и извади опаковано в копринена хартия пакетче. Това не беше обикновено пакетче – в него имаше луксозно дамско бельо. Той разкъса хартията, хвърли я и се загледа с тъга в коприната и дантелите. "Купих й го, когато бяхме за първи път в Ню Йорк. Преди осем или девет години. Тя никога не го облече. Пазеше го за някакъв специален случай. Мисля, че днес е този случай." Той се приближи към леглото и постави бельото до другите неща, приготвени за погребалната агенция. Съпругата му беше починала.

Той се обърна към мен и ми каза:

"Никога нищо не прибирай за някакъв специален случай."

Няма да забравя тези думи.

Те промениха живота ми.

Днес чета повече от преди и чистя по -малко.

Сядам на терасата и се наслаждавам на природата без да обръщам внимание на треволяците в градината.

Прекарвам повече време със семейството си и с приятелите си и работя по-малко.

Разбрах, че животът е натрупване на опит, който трябва високо да се цени.

Вече нищо не пазя за специални случаи. Използвам всеки ден кристалните си чаши.

Обличам новото си яке, когато отивам до супермаркета. Използвам любимите си парфюми, когато ми е приятно.

Фрази, като "Един ден...." или " Някой ден...." вече не съществуват за мен, изхвърлил съм ги от речника си.

Искам да видя нещата тук и сега, да ги чуя, да ги направя.

Не съм съвсем сигурен какво би направила жената на моя приятел, ако знаеше, че утре няма да я има - едно утре, което ние всички доста лекомислено очакваме.

Мисля, че тя би звъннала по телефона на семейството си и на близките сиприятели.

Може би аз също бих се обадил на стари приятели, за да се сдобря с тях и да се извиня за стари пререкания.

Може би тя би поискала да отиде още веднъж в китайски ресторант /нейната любима кухня/. Колко е хубаво.

Ето някои от онези малки неизвършени неща, които много биха ме ядосали, ако осъзнаех, че дните ми са преброени.

Бих се ядосал, че не съм се срещнал с приятелите, на които щях да се обадя "тия дни".

Бих се ядосал, че не съм написал писмата, които щях да напиша "тия дни ".

Бих се ядосал, че не съм казвал по-често на най-близките си колко много ги обичам.

От сега нататък нищо няма да пропусна! Няма да отлагам нещата, които ми носят радост и които ме разсмиват.

Повтарям си, че всеки ден е изключителен. Всеки ден, всеки час, всяка минута са изключителни.


Тази Тантра идва от Северна Индия.

Ето още една истина:

Нужни са месеци, понякога дори години, за да спечелиш доверието на един човек и само 30 секунди, за да го разрушиш.

Казват, че е необходима минута, за да забележиш един човек, един час, за да го прецениш, един ден за да го заобичаш и цял живот, за да го забравиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Lalinda   
Дата:   21-06-08 00:24

Тантра (?), идваща от Северна Индия, в която се говори за погребални агенти, кристални чаши, китайски ресторант и луксозно дамско бельо?
Интересен кроскултурен мишмаш.
[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Чудя се само къде ли е заповедта да се разпрати на поне 5-10-30-100-5000 души, та да потече над всички небесната благодат...

Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: shocolad   
Дата:   21-06-08 01:11

Може да идва откъде ли не, важно е посланието. Може да приемеш, че имаш полза от него или да решиш, че не се отнася до теб. Това е личен избор. Просто го споделих, няма нужда от ирония [smile]
Лека нощ.


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Mick   
Дата:   21-06-08 10:40

" Може да приемеш, че имаш полза от него или да решиш, че не се отнася до теб. Това е личен избор. Просто го споделих, няма нужда от ирония"

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Не ме интересува как си
Автор: Crimble   
Дата:   21-06-08 15:55

[smilie24] Lalinda! pileshtar! [smilie24]
[smile] [smile] [smile] [smilie6]

Темичката ми харесва като за мързелив, облачно-навъсен съботен следобед. Отпивам си изстиналия чая на малки глътки, мисля си и бавно се настройвам за среща с добри приятели тази вечер.

[smile] [smile] [smile] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.