Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 13:09

Не всички абонати на ЧЕЗ България ще получават всеки месец фактурите, показващи сметките, които ще плащат, стана ясно на проведена днес пресконференция на компанията. От ръководството на ЧЕЗ обаче увериха, че при неполучени фактури няма да бъде прекъсвано електрозахранването.

Сметки за даден месец ще имат „една трета – една втора“ от абонатите, а следващия месец – останалите. Не стана ясно дали на третия месец (от цикъла на въведеното от 7 май тримесечно отчитане) фактури ще получат всички клиенти. Не бе уточнен и принципът, по който ще бъдат избирани абонатите с фактури.

От ЧЕЗ не отговориха на въпроса защо ще прилагат този неясен метод на изпращане на сметките, след като от ДКЕВР заявиха, че електроразпределтителни задължително трябва да изпращат всеки месец фактури на гражданите.

Досега във връзка с тримесечното отчитане в компанията са постъпили около 270 жалби, като след проверка е установено, че 200 от тях са основателни.

Общият брой на подадените жалби срещу сметките за ток от началото на годината са 900.

shto za absurd?:)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 14:11

дори не разбирам какво може да ги накара д аправят това! Пестят от пощите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 14:21

и аз за това си помислих....тук примерно също искат да пестят от пощите...и за това започнаха да пращат банковите извлечения веднъж на два месеца,а ако ги искаш все още всяка седмица,заплащаш.Обяснението беше "да се пести хартия" и защото 80 и повече % от населението се справя с Интернет....

абсурда на ЧЕЗ е че те го правят на някакъв "рандом" принцип....това е тъпо.

отделно...... друг абсурд е че някои банки в бг те charge-ват допълнително ако искаш Интернет банкинг...

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Todd   
Дата:   18-06-08 14:32

Що така и чужди компании кат дойдат в България почват да се държат като идиоти ????

Сигурно щото в тях работят българи а ????

Значи нема управия .....требе да се забрани на българите да работят !!!!


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 14:39

Като студент първите години припечелвах известно време като чистач в Прайс Уотър Хаус. Говорех с една позната, която работяше там и я питах дали е готино в голяма международна компания... Тя ми каза, че международна компания с българи работници не става...! Може би е била правя...! В БГ няма контрол и това ни прецаква..., дори най-стриктния германец да дойде за година ще е най-големия мшеник:) Та ядържава вече ме нервира сериозно...

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Lalinda   
Дата:   18-06-08 14:48

Не е луд този, който изяжда зелника, разбира се, пък бил той и "най-стриктният германец".
[smilie10]

И "най-стрикните германци", пристигащи дори за кратко в командировка тук, знаят къде е Илиенци (невероятно, но факт) и търчат натам да купуват евтини (!!!) дънки и часовници (!!!) за цялата си рода.
[smilie5]

***

Платих фактурите за миналия месец на апартамента, стълбищното осветление и асансьора, след като ги видях в мрежата.
Много от съселяните ни във входа пък директно изхвърлят фактурите в коша за хартиени отпадъци, като старателно ги намачкват (???) и дори не ги поглеждат...



Публикацията е редактирана (21-06-08 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 14:50

С чуждите компании в бг има начин да се оправи човек.Мои познат имаше проблем със снимка появила се на билбордове без негово разрешение.Окаzа се че нито той нито моделката имат някаква идея кои jа е поставил там.Фирмата беше голяма...международна.Окаzа се после че агенцията s която момичето е работило преди сумати години е решила да продаде за стотина лева снимката която и е била в bоок-а:)Невероятна простотия и наглост,но както и да е...Смешното идва когато адвокат се заема с историята.И правния отдел на тази фирма го викат на среща"да се разберат за извън съдилищно споразумение".Не се разбрали,защото българските адвокаtchета били много нагли,накарали нащо момче да се чувства мизерник...много бедничък при това.На което той отвръща с официално писмо в централата на тази фирма в чужбинско.От там реакцията е повече от адекватна,плащат си всичко искано,и на минутата уволняват целия правен отдел от българска страна;)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 14:55

Лалинда,не ти разбрах тезата...Какво като знаят къде е Илiaнци? Те и Турция знаят къде е,но от там не им позволяват да внасят ментетата;)

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 14:55

е стигне ли до централата вече там не са българи:) Това ще да е начина[smilie24]
А Lalinda ми поправи пълния член в цитата си.... хахаххаха [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Frida   
Дата:   18-06-08 14:56

Капитане, нещо си в черна серия. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 15:03

Фрида..."няма да се плашиш,копеуе";)

Днес ми прочетоха една статия от един вестник,дето искам да споделя тук...и е за арт.ама пусто дали ще jа има диgiтал че и вие да се посмеете...

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 15:08

Ето я

приятно четене;)


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Frida   
Дата:   18-06-08 15:36

Оф, имах една колежка дето ми викаше копеле като бяхме студентки, щото беше модерно. Много смешно ми ставаше всеки път. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: djogata   
Дата:   18-06-08 15:58

КаптайнМе, ти откъде пишеш, че ги вкарваш тези j-ове, да не си в Сърбия или Македония [smilie5]

Иначе тук при мене пък има една фирма е-бокс, собственост на пощите, която ти пази сметки, фактури, фишове със заплатата и т.н във форма на pdf документи.

Всъщност фирмата започна като самостоятелна компания и започна да предлага услугите си като алтернатива на пликовете със сметки - хем не се харчи хартия, хем винаги знаеш къде да си намериш фактурата, и стана конкурент на пощите, които дотогава бяха монополист при раздаването на тези писма.

Не, че пощите не си вършат добре работата - напротив, много добре си я вършат, писмо, пратено до 6 вечерта пристига до най-далечните точки на страната най-късно в 10 следващата сутрин. Но, хартията и заплатите на пощальоните струват пари, докато интернет фактурите излизат почти без пари - като резултат много фирми предпочетоха този вариант.

Пощите, за да не изгубят пазара, нямаха друг избор освен да погълнат тази фирма. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-06-08 16:04

Аз фактура не съм виждал вече четвърти месец. А иначе една леличка от гишето ми намигна, че не ползвали Български пощи ЕАД, а някаква куриерска фирма от Перник.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 16:15

аз бележки получавам от дъжд на вятър..., ама все тая..., принципно си говорим тук. Frida, а като каза копеле и се сетих, онзи Iv_Angel, дето се запозна веднъж с него, когато работихме заедно, знаеш ли колко време му отне докато каже на шефа копеле....?
Три часа...! Три часа след като го назначиха, вече казваше "Копеле, не виждаш ли, че снимката е гадна...":)))))

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: captainme   
Дата:   18-06-08 16:20

от 270 жалби 200 са основателни...чудя се....ако пък и 200 решат да ги съдят,няма ли да се охарчат повече отколкото ако им изпращаха фактурите навреме

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: djogata   
Дата:   18-06-08 16:25

Ежко, този пич още ли работи на същото място [smilie5] [smilie5]

Това, че нарича шефа си копеле не виждам да е такъв проблем, ако шефа му е на близка възраст и отношение към нещата.

Виж, ако пича бачкаше в моя фирма, бих си го оставил да си бачка на компа, но едва ли бих го пуснал да говори с клиенти [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 16:38

ми ние ретуширахме снимки и правехме сватбени албуми на клиенти в Испания и Португалия и нямаше клиенти...! А иначе възраста беше 5 години разлика, но все пак, аз "копеле" не му казвам...! Всеки си преценява:)))

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: Coincidentia   
Дата:   19-06-08 06:32

Ще плащате колкото си искате!!! - не се бъзикам, следете новините [smilie24] [smilie7] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: terminator   
Дата:   19-06-08 11:12

Цялата работа се крие в това че ЧЕЗ и Е-ОН като купуха наготово Енергото (както му казваме) решиха и съкратиха над 60% от персонала - основно инкасатори (дето всеки месец обхождат абонатите) и работници от аварийните бригади (които преди това реагираха почти веднага на повикване за авария а сега ... [smilie2]), е тук там и от администрацията посвиха щата, но резултата е налице. Ако стане по-сериозна авария се чака до 5-6 часа ако не и до ден, защото аварийната група е на некой баир в некоя гора да възстановява щетите дето манго отрязал 50м. кабел от стълбовете. Дори за инкасатори (поне в Габрово) са наели някаква фирма с 10-тина млади и бързоходни младежи да описват показанията на електромерите. На касите дето се плаща също са наети хора от фирма подизпълнител. Засега само аварийните групи са си от енргото. Абе изобщо идеята е с малко (дори без) хора да се върши работа. Е, не става, ама ... такава е политиката на всички фирми закупили или придобили по знайни и незнайни начини доста апетитни парчета от нашата икономика [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: nilak_bg   
Дата:   21-06-08 03:10

Аз не мога да разбера защо малуомника който продаде такива "Структуро-определящи" не по точно е "животоопределящи" отрасли на не държавно управляеми структури още не е забит на кол на някой площад. Това да не е ферма за домати че да е частна или там каквато и да е - необществена. Всяка фирма или както щете го наречете работи за печалба - очевидно и правилно. Само дето на обществото за какво му е да плаща над себестойността на тока и печалба на някой като може да е собственост на държавата и да се работи на себестойност и малко отгоре за рентабилност но е и за 200-500% печалби които хранят единици пък плащат всички. Ама нали някой трябва хем да крадне хем да вземе комисионни.

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: ejko   
Дата:   21-06-08 08:35

"на не държавно управляеми структури" е то това е идеята на приватиззацията. Не трябва да са управляеми, но някакъв вид контрол и анти-монополни мерки трябва да се взимат...! Не знам как стои въпросът, о ако не го правят е проблем на законодателството. Иначе да са държавни не е опция...

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: мара   
Дата:   21-06-08 09:12

ми защо при близо 100% недоволни(над 2 000 000!!!)абонати, има само 200 жалби?!м? тва дава ли ви няква идея за процента на "гражданите" ...на тея, дет са гражданското об-во един вид?м?

Отговори на това съобщение
 Re: ЧЕЗ
Автор: alsash   
Дата:   21-06-08 09:14

ЧЕЗ mi [smilie4]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.