Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   18-06-08 22:38

Не ми се рови из архива да плясна няколко фотки с часовници за самотаксуване по улиците, в холандско има и някакви бележки от банкомат с баркод, дето може да оставиш отпред на таблото, но не съм се заглеждал много какво и как правят там, иначе цакането май е по-яко от тук...[smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: asahi   
Дата:   18-06-08 22:52

Абе в София паркирането е евтино, ама трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Cristinel   
Дата:   18-06-08 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   19-06-08 00:41

Стоев написа:

> Не ми се рови из архива да плясна няколко фотки с часовници за
> самотаксуване по улиците, в холандско има и някакви бележки от
> банкомат с баркод, дето може да оставиш отпред на таблото, но
> не съм се заглеждал много какво и как правят там, иначе
> цакането май е по-яко от тук...[smilie3] [beer]
>

да съм казал че не е така? [smilie6] ама плесни фотките де, ще е забавно да разгледаме [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Стоев   
Дата:   19-06-08 01:10

Ще ме караш да ровя дисковете ве, а и там е снимано друго, не паркочасовници, дето са из фона...[ezik] [ezik] [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: cade   
Дата:   19-06-08 01:29

стана още по-интересно [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: Стоев   
Дата:   19-06-08 01:33

утре ако остане време, сега отивам да гушам Патката...[smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: АНЧО   
Дата:   19-06-08 10:35

какво и как правят там, иначе цакането май е по-яко от тук...

По-яко ама за твоя джоб, а не за техния.
В центъра на Мюнхен платен уличен паркинг за 8 часа излиза около 6 евро. Ха сравни сега немските заплати с нашите и си извади заключение къде цакането е най-много !

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: мара   
Дата:   19-06-08 13:44

анчо, прав си, ма мен кат ни се наложи, предпочитам все пак да име де да спра, па да си плата...а кат няма де да спра и си мъкна стоката на 16 кур(с)а през 3 преки(или пойчи)-тц! не ме урежда!
синята зона[smilie24]
парите от синята зона[smilie23]
нека отиват за благоустройство и почистване, за кофчета, за обездупчаване на улиците, за квот там...ма да пълнят гушите на сичките му там обичайни заподозрени...тц! да ги разнищат, мамка им!
...ма нема да стане....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Феноменът ”Паркинги и гаражи”
Автор: nilak_bg   
Дата:   21-06-08 02:10

Ох, много тежка тема...
Има едно правило - всеки сложен проблем си има лесно и грешно решение което във времето води до поредица от лесни/грешни решения.

От практическа гледна точка - ясно - някакъв "лесен" бързо приложим начин да се реши сложния - почти нерешим проблем.

От морална гледна точка е абсолютно недопустимо обществени площи да се "запазват" за групи хора избрани по критерии собствено богатство. Като тръгнем по тази налконена плоскост - даи направо да забраним на хората с доходи под xxx000 лв. месечно да стъпват по някои "престижни" софийски улици. Щото много са се претъпкали от пешеходци. Аз самия живея на "синя" улица. И от друга страна ми се налага да ползвам сини зони. Много съм се чудил кое е повечето вредите или ползите. И смятам, че горепосочената сентенция отразява претегления резултат - ползите в краткосрочен план водят до принципни проблеми в дългосрочен.

На първо място притиснати от практичеки проблеми се допуска нарушаването на принципно морални норми.

Второ - като всяко нещо и тук има "Български" елементи които опропастяват дори и най-добрите идеи.
На нашата улица тротоарите са широки поне по 4 метра. Преди да я направят синя зона паркираха коли по една на тротоара успоредно на платното и по една на платното успоредно на тротоара. И оставаше място на тротоара дори за майки с колички поне по 2метра ширина. Какво стана след посиняването - ами понеже някои от общината е много лаком - сложиха колове на ръба на тротоара (вместо да оставят безплатно колите на живеещите по тротоарите или да направят т.нар. "джобове") и премахнаха всички коли от тротоара - нищо че в закона за движение по пътищата пише, че ако има 2м остатъчно разстояние до стена може да се паркира успоредно на движението. И така - резултатът - всички живущи наоколо си свалиха колите от тротоарите на платното а за другите - пак няма къде да паркират. Само дето на тези които не са регистрирани по паспорт там където паркират - лошо.

Сега да погледнем в малко по-дългосрочен план какво става - ами същия номер който бат Бойко изработи на бул. "Витоша" - затвори я за движение и всички имоти и магазини поевтиняха моментално - защо - защото от Моловете му снесоха кинти да направи така че Витошка да не е атрактивно място за пазаруване. Какво става ако да речем имаш бизнес и работиш на "синя" улица - никой не може да ти дойде в офиса и да остане да си свършите работа ако типа бизнес ти е такъв, че посетителите ти трябва да постоят при теб повечко от 1-2 часа. Значи какво - ще трябва да си търся друго място за офис. А защо всички искат да паркират в Центъра - защото имат работа там. А защо имат работа там? Защото там има офиси на каквото и да е. Ами защо общината тогава не ни снася комисионна за това, че заради нашите клиенти и нашите дейности мястото е станало атрактивно и тя прибира косвено заради нас някакви такси.

И така до безкрай - мога да редя несправедливости. В предаването "Пирамида" много ме изкефи кмета на Каварна който когато го попитаха какво мисли за синята зона в София каза, че макар и да е кмет на Каварна на е на София смята, че такава върла неспораведливост е недопустима и даде пример: А защо тогава не вземат такса "по-чист въздух" на минаващите през или живеещите в кварталите "Драгалевци", "Бояна" и т.н.

Ето още едно мнение против - защо моите гости или клиенти на офиса ми не могат на практика да дойдат с кола въпреки, че с моите данъци се строи примерно метро (подземното влакче) което на мен въобще не ми трябва. Аз докъдето ходя мога да си се прибера после и пеша до центъра. От моите пари се облагодетелстват тези дето не им вземат пари за паркиране пред тях. Ами да направят платени паркингите пред всеки блок в Люлин и Младост - нали са общински площи.
Аз искам равни условия за всички - не само аз да мога да паркирам като показвам куп документи и всеки който му се налага да паркира. Ама нямало място. Ами добре който когато се уреди и колкото му трябва. Що се мисли че като се плаща пак няма да стане същото? Ше стане само, че след 2 години.
И какво? Обществото ще свикне, че може да отлага проблемите като нарушава равноправието и законите. И какво правиме после след тези 2 години - осъзнаваме, че колкото и скъпо да направим паркирането - няма къде да се паркира - "правоимашите"+"заможните" ще вземат всички места за паркиране и? Чак тогава ли ще се сетим, че не може да се решават проблемите на "парче". Да не би на някой да не му е ясно, че след още година, две в София няма да има градско движение - има публикувани изследвания, че ако нарастват така броя на автомобилите в Сф - вече няма да има пространство по улиците между автомобилите а ше са наредени една слоед друга плътно и ще са безкрайни колони по всички улици което на кръстовищата ще води до т.нар. "тупик" (съжалявам за русизма). Е някой да работи по въпроса? Не. Щото колкото по-лошо е положението, после повече ще може да се краде от "спешни" и грешни решения. Отдавна има няколко не скъпи е не сложни решения които можеше да са малко оправили работата със задръстванията ама в краденето кой да свърши и нещо полезно. Например на "Орлов мост" където отдавна има проект ама не се изпълянва - напротив саботира се. Десния завой към Младост където е една лента е предвидено да се изнесе още след Нац.стадион малко през градината и да изезе без да чака светофар напарво на Цариградско. Ама вместо това отдадоха Ариана за 10 години на едно заведение. За рейсовете пристигащи от Младост и пречещи на движението на спирката след левия им завой по Евлоги Георгиев - откога можеше да вдълбаят малко повечко в градинката и да махнат там едни платени паркинги да се отпущи движението - ама няма после кой да лапа от тези паркинги. Ами същото е и със синята зона.

А за самата фирма "П&Г" и безочието на служителите там нямам думи. И в друг пост съм цитирал един случай който ме възмути безкрайно. Кола на "П&Г" "бърза" и прави ляв завой идвайки по бул. Мадрид откъм пам.Левски и завива по ул. Кракра която е еднопосочна и забранена за влизане откъм бул. Мадрид. Естествено на пешеходците им е зелен светофара и майки с колички от градината пресичат по посока пам. Левски. Шофьора на въпросния "паяк" провесил се на половина през прозореца се провиква: "Айде бе говеда докога ще ви чакам". Просто занемах и не можах да повярвам на очите си. Това е кола на някаква общинска фирма. Това не е полицейска кола. Няма право да нарушава ЗДП при никакви обстоятеслства и не се ползва с никакви пътни привилегии (привидно). Независимо от всичко това и при наличието на полицай в кабината, съшия този безочлив и очевидно смятащ се за над околните шофьор на паяка "разбута" майките с количките от пътното платно и си ги напсува и влезе в забранена улица и няма там до него полицая да му направи няккава забележка поне.

Е много дълго стана, като исторята със сините зони. Но нейсе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.