Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 14:51

и по-добре! Току виж ти зациклили чакрите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-06-08 14:58

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: мара   
Дата:   17-06-08 14:58

мноо ми се ще да знам кво става с тея, дет ползват краставиците многозначно. не веднага след употреба- то е ясно, ма по-нататък във времето...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Danisima   
Дата:   17-06-08 14:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-06-08 15:00

че те многоизмерни ли са тия пусти краставици?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 15:22

кви краставици? [smilie8] на примоция ли сА?

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: cocoon   
Дата:   17-06-08 22:58

[smilie18]
бе има нещо,ма не е баш така мистично.. дет вика фрида "канал 2001"
енергиите са си голяма работа
аз явно отдавам,щото и като ме снимат и като снимам все се чувствам уморена после..
ма не съм умирала чак..

то си е напън все пак-и да снимаш и да позираш

творецът бива проводник на мощни вселенски енергии,майката си .бало [smilie19] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Lalinda   
Дата:   17-06-08 23:44

Съпругата на Рембранд, Саския (позирала за картините "Диана" и "Флора"), умира едва 30-годишна. Рембранд нарисувал и портрети на децата си. В резултат три от тях починали още като бебета, а четвъртото - на 27-годишна възраст. Втората жена на художника Хендрике Стофелдс, изобразена на много картини, също не живяла дълго.

Прекалено е да се каже в резултат, не мислиш ли?

***

Камий Клодел е полудяла, тъй като е била доста амбициозна, а е оставала все в сянката на Роден, както и да е...

***

Иначе, директно по темата - сещам се как преди четири години в продължение на няколко дни подреждахме една изложба в залите на СБХ, и още в края на първия ден всички се оплакваха от силно главоболие, въпреки че не стояхме на затворено, а и времето вън бе чудесно (пак беше през юни)... Тогава мнозина казваха, че атмосферата в тези зали не е хубава и че е заредена със, знам ли, "отрицателната енергия от мъките на художниците в процеса на създаване на творбите"... Възможно е, но трябва да се питат и пазителките и те ли се чувстват така...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: papi   
Дата:   17-06-08 23:47

да да
няма нищо вярно
жената която владимир димитров-майстора е рисувал си е жива и здрава на преклонна възраст...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: asahi   
Дата:   17-06-08 23:56

Аз сън сериен убиец. Папи, и ти си сериен убиец. Виждал съм те!

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: cocoon   
Дата:   18-06-08 01:24

аз мисля,че да се жертваш в името на Изкуството е велико дело..
аз паднах,друг ще ме смени и толкоз..какво тук значи някаква си личност?
какво е една дребна смърт пред една велика картина???
бога ми..
не бъдете егоисти
позирайте
ще отидете в рая
аллах ще ви дари сума девственици и други благинки
художника нека си страда
то това си е съдбата на твореца..[smilie5] [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-06-08 02:18

дрън дрън - чи пляс...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: тьма   
Дата:   18-06-08 06:06

BirdOfPray, дрън, дрън - може, но пък чак и пляс[smilie10]

Lalinda, трябва да си разбрала,че съм го копирала от сайт, не съм го писала аз, така че не към мен упреците по отношение на стила и съдържанието. Между другото, съвсем скоро имаше един документален филм по същата тема с много повече и по-убедителни примери - най-вече за портрета на Лопухина - ако млада девойка го погледне преди брака си, умирала - имало голям брой случаи

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/ejrd1136.JPG
http://nearyou.ru/borovik/borp1/1lopuhina.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-06-08 06:44

ТОВА пречете ли го след като го написа "трябва да си разбрала,че съм го копирала от сайт, не съм го писала аз, така че не към мен упреците по отношение на стила и съдържанието"


и "за портрета на Лопухина - ако млада девойка го погледне преди брака си, умирала - имало голям брой случаи" пак да кажа - дрън дрън - чи пляс...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: tnt   
Дата:   18-06-08 07:10

"Камий Клодел е полудяла, тъй като е била доста амбициозна, а е оставала все в сянката на Роден, както и да е..."

не мисля, че това е причината и няма нищо общо с положението и на модел, а и тя е била преди всичко творец...Да не говорим, че е доживяла до дълбока старост макар и в лудниа



Публикацията е редактирана (18-06-08 07:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: e-mil   
Дата:   18-06-08 09:55

"...не съм го писала аз, така че не към мен упреците по отношение на стила и съдържанието."
Да де, но като го разпространяваш не само се съгласяваш със съдържанието, ами и го защитаваш. Дори не го представяш като хипотеза, а директно заявяваш "Внимавайте..."
Задай си въпроса: този който го е писал проверявал ли е събраната информацията или е преписвал набързо. И въобще когато се препечатва (в случая копира) статия е редно да се пише, откъде е взета - автор, издание, дата и т.н. Не само заради авторски права, но и за да дадеш възможност на читателя сам да си създаде мнение.

После се запитай: защо всички такива статии се позовават на безименни учени:
"Изследователите на анормални явления откриха..."
"Учени се опитват да обяснят..."
"Експертите смятат..."
"Парапсихолозите смятат..."
Кои са тези хора? Имена нямат ли си? По какъв проект са работили? Кой ги е финансирал? Ако са публикували мнението си - къде точно? Не може да се вярва на текст, който гласи: "те казаха така". Ама ще кажеш: то нали няма място в печатните издания и затова е съкратено. Е, в Интернет пък място има бол.
Това е трик - вадиш две-три реални имена и хоп: значи и другите са мастодонти в науката. А мнението на сътрудничката Михайлова може ли да се смята за експертно? Тя явно е специалист по история на изкуството и дава само факти. Къде твърди, че Дяконова е оздравяла точно защото е рисувана?

"Художниците също не знаят..."
Кои са тези художници? Аз виждам само един - Бодрицки. К'во като е вицепрезидент? Мнението му не важи автоматично за всички художници. При това споменава само един случай и веднага го оборва с многото други портрети.

Поне погледни портретите на Боровиковски - те са на известни хора и провери всички ли са измрели след позиране.

И поне малко съмнение да те беше обзело, а ти продължаваш да се пънеш:
"...най-вече за портрета на Лопухина - ако млада девойка го погледне преди брака си, умирала - имало голям брой случаи"
Абе като гледаш филми мозъкът ти не мръдва ли поне малко? В началното училище по математика не са ли те учили да си проверяваш резултата по обратния път.
Пиши до Третьяковка и питай от колко време виси портрета на Лопухина и горе-долу колко посетители на ден имат. Тя е основана през 1856, значи най-късно през 20-те години комунистите са занесли портрета там. Нали помниш организираните ученически посещения на културни събития и музеи? Можеш приблизително да предположиш колко млади момичета са влизали там всеки месец. Само за последните 80 години, в най-лошия случай ще са стотици хиляди, може би милиони.
И никой да не се е усетил?
Говорим за цели паралелки, с измрели ученички.
Говорим за цели потоци с мъртви студентки по живопис.
За масова смърт сред чуждестранните неомъжени туристки.

Как може да си толкова наивна, Тьма беспросветная?



Публикацията е редактирана (18-06-08 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   18-06-08 09:57

долу фотографията.....

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-06-08 10:09

e-mil - много ме развесели.... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-06-08 10:17

e-mil [smilie24]

Само дето не е "бесспросветная", а "беспросветная" - с едно "с".

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: Todd   
Дата:   18-06-08 10:23

Абе ша видите като ви умрат моделите !!! Тогаз вий ша умрете от глад !!!

После приказвайте че немало това онова ....просто не сте вечи в занаята за това още се държат хората .Ама ако случат на някой магьосник дават фира за 1-2 години ...


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

..нали знам .[smilie7]


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-06-08 10:29

По тая логика Борисов и Кубето са по-страшни от Хитлер и Сталин.
Изтребили са сума ти млади женски екземпляри във фертилна възраст.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   18-06-08 10:32

гадняри [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: e-mil   
Дата:   18-06-08 10:33

Верно бе! Чукнал съм два пъти "с"-то. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-06-08 10:37

бива ли така да хабите материала..

впрочем, а какво казва науката за мъжете модели? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте, когато позирате
Автор: e-mil   
Дата:   18-06-08 11:53

Според водещи учени от различни университети, ако снимките на даден мъж бъдат публикувани често, то той ще стане известен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.