Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: тьма   
Дата:   17-06-08 06:05

" Преди месец кметът на морския град Кирил Йорданов оповести идеята да се изгради изцяло ново защитено село в квартал "Владиславово". Живеещите в района обаче се събраха на квартално събрание и след като се оказа, че мнозина са против селището, решиха да поискат референдум. Не е ясно дали при създалите се настроения общинският съвет ще реализира намерението и дали кметът въобще ще го внесе.
Плановете на общината предвиждат комплексът от няколко къщички да се изгради върху терен от 12 декара. Освен децата от Могилино там трябва да бъдат приютени и пръснатите из други населени места около 30 варненчета с увреждания."

Страхотни лъжци са тези журналисти. Не мога да разбера как някой би имал нещо против тези деца, при условие,че те дори не могат да излязат навън[smilie2]

А може да греша, какво ще кажете от Владиславово?


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-06-08 07:17

Предишното предложение беше за русенския квартал Средна кула. Пропадна поради същите причини. Аз прекарах детството си в село Басарбово (на 2км от Средна кула). Срам ме е от тези хора. Срам ме е и от тези от квартал Владиславово. Ето защо не се наричам патриот. Не деля планината на българска и македонска, езиците на български и турски, хората на българи и всички останали, бели, жълти, черни, сини... Деля ги на схванали и несхванали смисъла на живота. ... Може би така е добре. Тези от Средна кула, Владиславово и милионите други не заслужават да живеят до чистите, невинни дечица. Нека си изтикат гнилия живот и никой да не се сеща повече за тях!

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 07:23

и аз искам да знам Защо!

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: bdin20a   
Дата:   17-06-08 07:50

По принцип и закон мога да претендирам само за това което се случва у дома!!А в случая казва Държавата-няма тоя,няма оня-определя се място за селището и се строи!И край!Няма Мито,няма бай Мито-тез "будни" нашенци що проспиват вдигането на цените на храните,тока,горивата-е там да се надигнат на протест,а не за Детските домове???Ако това зависеше от мен щях да го построя това селище без да искам мнението на "комшиите"!!!???Пък и те имат права само в дворовете си!?!?![smilie11] [smilie10] [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tsurulina   
Дата:   17-06-08 08:20

Аз само мернах по новините за това защитено селище и страшно се зарадвах, че най-после са направили нещо и нашите умници... Но комшиите да възроптаят..., и ме очудва, и не толкова. Очудва ме, все още, колко хората са глупави, праволинейни, ограничени, неинформирани, и най-лошото е, че не желаят да се информират. За тях тези деца са едва ли не зверове... Не го казват, но това е което мислят...
Не се очудвам, защото прекалено много станаха тези фрапиращи факти, някак свикнахме друг да определя нашата съдба, тъпите комшии да определят съдбата на невинните деца с нарушения...
Лошото е, че на съвременния българин не му пука за нищо друго, освен за собствената му паница...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: bdin20a   
Дата:   17-06-08 09:25

Лошото е, че на съвременния българин не му пука за нищо друго, освен за собствената му паница...[smilie2]
======
==============================================
Неееееее,даже и за собствената паница не му пука-съдейке че всеки си трае и чака някой друг да застане на амбразурата и да му осигури по висок стандарт и по ниски цени!?!?!?Ние трябваше да подскочим като ужилени при тези цени на ТЕЦ,Енерго,Горива-за храни пък...!???!???!???[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Todd   
Дата:   17-06-08 09:31

Автор: tsurulina
Дата: 17-06-08 08:20

.....Лошото е, че на съвременния българин не му пука за нищо друго, освен за собствената му паница...


...само че той нашенеца е на този хал поради некадърноста си да си напълни дори собствената си паница !!!

Поради една единствена причина ни е държавата на този хал и пак поради нея ги има всички тези безброй домове ,заради нея пак не може едно дете да се осинови като човек в тази същата държава !!!

Поради нашенеца и мизерното му съществуване .....

Защото мизерията е духовно състояние ...не е в имане или нямане на пари ...


Та така.......първопричината за всички безкрайни глупости в тази държавица е нейното население .

мдаа...


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:35

може би точно на това място се задава поредния Мол и за децата няма място...
Само дето в едно нормално (нормално ли казах?!) общество трябва да има място и за моловете и за децата с увреждания и то с приоритет за второто.
Та много ми се иска да знам мотивите на тези хорица....


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: charm   
Дата:   17-06-08 09:35

Съгласна с Тодд...

И не мога дори да се опитам да разбера аргументите на тези "хора" от Владиславово

Бях дочула, че се притеснявали собствените им деца да гледат "уроди" около тях. ако е това причината....... мъчно ми е за тези деца и за възпитанието, което ще получат от жалките си родители........
ама наистина ми е мъчно....

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/azkl1646.JPG

защото те са много повече за съжаление, отколкото дечицата от Могилино....


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:36

Чарми, няма нужда да плачеш! Такива хора са за съжаление... след като са безсилни да обяснят и да научат собствените си деца... а бе! какво да кажа и аз повече

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: charm   
Дата:   17-06-08 09:44

Защото Тинти, това е поколението, което израства сега в България. Такова е поколението и на родителите на тези деца, т.е. моите връстници.... Няма жал, няма милост, няма доброта....

Като видиш паднал на улицата си готов по-скоро да го заклеймиш като пияница и да го подритнеш, но не и да му помогнеш. Не те интересува защо е там...

Точно това поколение, ще влезе в дома ти докато спиш, докато спят децата ти, и ще оскверни спокойствието ти

Ето затова плача, Тинти...

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:49

Ами аз, Чарми, не мисля, че твоето, моето поколение са такива.... може би говоря само за много тесен кръг от хора... Не мога да се разплача за такова нещо, защото не искам, а и не помага...
Смятам, че при такова обществено мнение [smilie23] , което изхвърля различните и болните, а позволява разрухата на природата и ближе гъзовете на мутри и "инвеститори" единственият вариант е крути мерки и недемократично налагане на някои положения. Също така - многооооооооо демократично налагане на закони и изпълняването им.
Кучето скача според тоягата...
Та исках да ти кажа, че хората, заради които плачеш не го заслужават.

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Manchev   
Дата:   17-06-08 09:55

Ами какво да ви кажа, това си е остаряло комунистическо мислене. През комунизма всички деца с увреждания, без родители, ТВУ-та и т.н са били набутани в малките села в България. Така героя на работническата класа да не вижда "уродите" и да живее в едно щастливо идеално общество. Хората са толоква оскотяли, че още явно са на този принцип. Те НЕ искат да виждат децата с проблеми около тях. Когато набираха пари за домовете всеки си е купил индулгенцията с едно смс-че и всички са супер горди как са помогнали- даже това го говориха едни от протестиращата група в Русе преди време. Обаче да не приемаш света около теб и да не искаш да виждаш различните за мен си е върха на отъпяването на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Todd   
Дата:   17-06-08 09:56

Автор: charm
Дата: 17-06-08 09:44

Защото Тинти, това е поколението, което израства сега в България.


...ами аз мисля че никой не си въобразява че на нашенеца му пука какво ще бъде....
Нашенеца е безхаберник ,ако има някой да му свърши работата ,нещо далаверка .....да продаде нивата за ски писта или хотел нещо и да лежи по гръб ...

Поради тая причина са ни такива и управляващите ,и богаташите , и престъпниците....те от нашенеца идат !!!

Мизерия ....

Че е Азис е национален герой - ко се чудите ...финансовото състояние на некакви ритнитопковци клати държавата ,таксиметрови шофьори ша бутат правителството .....
...за ко си говорим ?????

Некви дяца , на кой му пука .....за толкоз време не се е намерил нито един чиновник ,НИТО ЕДИН който да е пожелал да си заслужи заплатата !!!!Ако се е намерил поне един нямаше да са на тоя хал децата -нито мойте , нито вашите нито тия в дома ...

Калта е до гушата ...


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:56

Ай стига с т'ва комунистическо мислене де!

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: charm   
Дата:   17-06-08 09:59

Ми може и да не го заслужават, ама на, плаче ми се!
Плаче ми се, защото не мога да го приема нито с ума си, нито със сърцето си...

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 10:01

ми...не знам какво повече да кажа...
Последните години, ако изобщо се разплача то е само от яд и от безсилие

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: white   
Дата:   17-06-08 10:04

Не точно по темата, сори Тъма, ама се сетих какво казва Пратчет по един подобен въпрос:

"Кофициентът на интелигентност на разгневена тълпа е равен на коефициентът на най-тъпия, разделен на броя участници"


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 10:05

всъщност, като се замисля си е баш по темата, Гус'ин Белий [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-06-08 10:43

[smilie23]

но комент ...

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: marchello   
Дата:   17-06-08 10:56

управниците не са ни виновни ... ние сме си виновни сами.

едно време ни водиха на лагер в селище с болни деца. бяхме в една сграда с тях. първоначално беше шокиращо за всички, но свикнахме бързо и беше хубаво да ги опознаем.
а може би това временно съжителство е било за добро. мисля, че възпита в мен толерантност към тези хора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-06-08 11:48

аз пък смятам, че именно "управниците" ни са виновни за целия този цирк.

по следните причини:

те са управници, защото са "наши хора"
а са "наши хора" защото са обещали са "слушат"
и те Слушат! и още как...
в градове като Варна (а убеден съм, навсякъде другаде) всички площи, които са по-големи от малко парцелче с вече построена кооперацийка биват "приватизирани". често.. за да се продадат след това на баснословна цена на досегашния им собственик/ползвател.
тези, които са направили "нашите хора" управници им е все тая дали ще има дом за сираци и подобни. даже по-добре да няма, че ще харчи ресурс, който инак би им влезнал "в джоба".
дори когато става въпрос за неща като 'детски градини', те започват да се строят тогава, когато "нашите хора" им се народят деца -- а не се заблуждавайте, те се плодят с доста големи темпове.
чудя се, защо все още хората се поддават така лесно на средствата за масова дезинформация. където очевидно всяка "новина" е поредното послание на "нашите хора" до "тълпата".


накрая тази държава ще остане само "мангали" и "наши хора"

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Славов   
Дата:   17-06-08 11:57

Нищо не става от тази държава, колкото и да не гледам ТВ, сутринта засякох Гоце по БТВ, само простотии ръси, а и Бареков задава въпроси, като за наш човек.
Той, дето се е клел в устава на партията, сега пръв да пали свещи, да влиза в църква и да се кръсти...... е.а си морала.....

Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: tsurulina   
Дата:   17-06-08 12:01

danbi, за съжаление мога само да потвърдя горния ти коментар... Радвам се, че си сложил "мангали" в кавички, защото природата на един човек не се определя от цвета на кожата му и етническия му произход [smilie24]

Понякога си мисля, че играем в някаква игра, на която някой друг е режисьор- нещо, като филма "Луда надпревара", и този режисьор се забавлява ли, забавлява...

Тъжно е за всички деца, които вместо да получават подкрепата ни, получават безинтерес... И какво?! Ако само си седим и си хулим този и онзи- променяме ли нещо...?


Отговори на това съобщение
 Re: И Варна се опълчи срещу децата от Могилино
Автор: Славов   
Дата:   17-06-08 12:10

Какво трябва да направим, като има хора, съзадващи деца без да имат условия да ги отгледат, дори животните се съобразяват с това???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.