Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   15-06-08 16:48

Относно полета на Бългериън Еър, дето трябваше да пристигне в София от Валенсия снощи в 22:45 и бе отложен, в момента пътниците продължават да висят на летището там и нямат никаква информация за кога ще имат шанс да се качат на самолет, храна/вода на собствени разноснки, информацията на въпроса какво става и към кого да се обърна, на телефона от Пристигащи на летище София 937-22-12:"Съжаляваме, Господине, пред мен има само един монитор и повече от изписаното не мога да ви кажа..."[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: mixmike   
Дата:   15-06-08 16:49

Водопадка ли е там?[smilie2]
Българска работа[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: captainme   
Дата:   15-06-08 16:52

sorry za latinicata.bulgarian air trjabva da im poeme razhodite za hrana/da gi nastani po hoteli i obeshtetenieto im da e v razmerite ot 200 do 600 evro v zavisimost ot destinacijata.da gi gonjat do dupka!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   15-06-08 16:55

баси![smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   15-06-08 16:56

Бългериан еър [smilie23] Същото ми се случи оттук към Мадрид 3-4 часа закъснение и никой нищо не знае

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 16:58

няма обезщетение за закъснение на полет. Трябва да поемат храна и спане...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: blueskyy   
Дата:   15-06-08 17:04

ejko е прав за храната и спането. С БГ еър от 6 полета на 3 имах проблеми. На единия покриха храната,но до ве4ерта литна. Един път и на пистата, преди излитане ремонтираха на самолета двигателя... Ръкоплясканията след кацане са особено актуални за БГеър...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: captainme   
Дата:   15-06-08 17:56

http://www.sofia-airport.bg/pages/content.aspx?lm01=101&lm02=77

РЕГЛАМЕНТ (ЕО) № 261/2004 НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА, влязъл в сила на 17.02.2005 г. , където изрично е споменато, че са длъжни да върнат парите на хората при отмяна на полета.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: asahi   
Дата:   15-06-08 18:43

На пари е, да знайш! Водопадка да вземе координатите на 5-6 навити пътници и после по сложния начин. И да нахраниш Сашко и Хари.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: chavdarpg   
Дата:   15-06-08 19:01

Бългериън Еър [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Единсвената компания,на коята закъсняват полетите и в двете посоки.Да не говорим,че миналата година Декември месец,закъсненията бяха от по повече от 12 часа.Хората стояха тук на летищата в Испания без да знаят,нито кога ще излетят,нито им осигуряваха каквото и да било.Като животни натъркаляни по земята,чакаха рзрешение за излитане от българска страна.Абе да здраствует Европата...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Lalinda   
Дата:   15-06-08 23:42

Е, малко пътувате, значи, затова се жалвате...
[smilie10]

Човек, като прочете тази тема, ще реши, че Bulgaria Air е единствената, отменяла полети...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   15-06-08 23:56

Абе Лалинда, няма втора ЕВРОПЕЙСКА компания като България Еър, това е факт [smilie18] [smilie18]

Закъсняват брутално, щото нямат пари да имат някой резервен самолет, и като се разхлаби някое винтче (и самолета се забавя за ремонт) целия график за целия ден се пре.бава.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   16-06-08 01:18

Със Сашо си прибрахме мамата благополучно малко преди девет вечерта, малко под 22 часа по-късно от обявеното време... Утре Нелката ще пише есе на тема България Еър и обръщението на стюардеската при кацането "Благодарим Ви че избрахте нас, пак заповядайте!"[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 06:49

[ezik] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-08 09:21

отмяна е друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: alsash   
Дата:   16-06-08 09:22

"Благодарим Ви че избрахте нас, пак заповядайте!"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 12:29

Давайти снимки сега [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Cristinel   
Дата:   16-06-08 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-08 12:47

Аерофлот са отвратителни. Моята приятелка пътува често с тях до Китай и винаги има проблеми..., сигурно от тях се учим...! И тя така остава често по летищата в братската страна и много се оплаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   16-06-08 13:05

току що по някво радио с новини чух за поредното 10 часово закъснение на българия еър. май беше от мадрид, ма не чух добре...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 14:03

... да ама ако направят ценита като на луфтханза пък няма да се возим на БГ еър....

за статистиката от 8 полет с тях имам едно 2-часово закъснение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 14:06

а и вижте в Луфтханза какви номера могат. http://www.youtube.com/watch?v=1O8CjKBsCEo

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: alsash   
Дата:   16-06-08 14:25

туй много опасно...ама много!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Amigo   
Дата:   16-06-08 15:53

insight написа:

> а и вижте в Луфтханза какви номера могат.
> http://www.youtube.com/watch?v=1O8CjKBsCEo



абе пилотите на колко ракии са били?! [smilie10] [smilie10] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   16-06-08 16:07

сещам се за рекламата на Аерофлот: Половин час полет с нас и вече сте в рая...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 16:28

Това със самолета на луфтханза си е стандартна случка - кацане при силен страничен вятър. Опасно е, но си е процедура, през която всеки пилот минава по време на обучението си.

Всеки нов модел самолет преди да бъде пуснат да вози пътници се сертифицира да може да каца в такива условия. Винаги е опасно, и няма значение коя е авиокомпанията.

По принцип в 99% от случаите диспечерите и пилотите избягват такива кацания, като самолета се насочва да кацне по писта, която е така ориентирана, че кацането да е срещу вятъра.

Е, понякога не става - и тогава се налагат такива клоунади. В случая явно не е имало как да се кацне срещу вятъра - ако пък е имало как, значи вината е била на диспечерите, че са насочили самолета да кацне на грешна писта. Нищо общо с авиокомпанията или със пилотите. В случая точно преди да се долепи до земята, самолета уцели някакъв гаден турбулентен вихър, и си е.а ма..та - така че кацането беше отменено и сигурно самолета е направил повторен заход.

И за това, че самолета седи накриво във въздуха си има обяснение - носа на самолета е насочен точно насреща на въздушното течение (скоростта и посоката на това течение са комбинация от скоростта на движение на самолета + скоростта на страничния вятър, така че общата посока е средно между двете и затова самолета седи така на една страна).


Примерно в Копенхаген, където живея, често духа силно (същото е и в Хамбург, откъдето е клипчето) и затова на летището има 3 писти в ориентирани в различни посоки. Ако трафика не е твърде брутален, се ползва само една писта - тази, на която може да се каца и излита срещу вятъра.



Публикацията е редактирана (16-06-08 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-06-08 16:31

Аз висях на 2 януари 9 часа на летището, но то беше по вина на летището, не на компанията. Имаше полет за Москва, който тръгна след повече от 12 часа закъснение. Но информация би трябвало да им дадат там...
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 16:39

Всъщност сега гледам клипчето за втори път, и ви казвам - пилота си е майстор отвсякъде! [smilie24]

Той фактически успя да приземи самолета в средата на пистата (минута 0:40), но вятъра е толкова силен, че успява почти да прекатури самолета - тоест страничния вятър е със скорост, за която самолета не е проектиран изобщо и при която просто може да бъде отвят и преобърнат. Затова така самолета залитва наляво - след което пилота прави втори опит да долепи самальота до земята, не става, и тогава се вижда облак пара зад самолета - пилота дава мръсна газ и дига носа, за да се изнесе оттам.

Така че през цялото време и пилота, и машината са си в отлично състояние - пилота запазва самообладание и реагира адекватно.

Друг е въпроса кой го е накарал да кацне на тази писта при този вятър

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   16-06-08 16:43

джога[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Amigo   
Дата:   16-06-08 16:45

djogata, ти да не го раздаваш пилот бе [smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pileshtar   
Дата:   16-06-08 16:47

винаги съм се чудила, защо няма парашути в самолетите...то ясно, че ако скочиш от много високо...ще се удървиш от студ...ама ако е от по ниско...няма ли шанс все пак някой да оцелее благодарение на парашут? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 16:54

Амигув, не, инджинерин съм, но се занимавам с проектиране на ветрогенератори, по-специално перките. Крилцата са 2-3 пъти по-големи от на този самолет на клипчето [smilie3]

Много от методите и познанията в моята индустрия съвпадат с тези от авио-инженерството - материали, аеродинамика, наука за климатичните условия (вятър - скорост, посоки, предвиждане, турбуленция, граничен слой, пориви и т.н)

Освен това си имам допълнителен интерес към авиацията, така че попрочитам разни работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 16:59

Пилещар, 99.9% от хората, летящи със самолет, не са инструктирани как да ползват парашут. Голяма маса хора, скачащи с парашути, само ще се оплетат и ще се пребият. Освен това изходите на самолета са твърде малко. Авариите стават твърде бързо, едва ли има време всички да се изнесат, особено при паниката, която ще настане.
Над 2/3 от инцидентите стават при кацане, където така и така няма как да се ползва парашут.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pileshtar   
Дата:   16-06-08 17:03

а хипотетично, ако си нося личен парашут и при авария поискам да скоча ще ме спрат ли?

Сериозно...имам ужасна фобия от самолети...и мисля, че така ще съм по-спокойна [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   16-06-08 17:05

пилещар- напрау си запиши час при амигото....така ще минеш без парашут[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 17:06

Пилещар, не знам [smilie5] [smilie7]

Между другото, вероятността да се пребиеш в таксито до летището е поне 10 пъти по-голяма от тази да се пребиеш в самолета (с условието че пътуваш в ЕС или САЩ) [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: pileshtar   
Дата:   16-06-08 17:06

той какъв дофтур е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-06-08 17:32

Личен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Amigo   
Дата:   16-06-08 17:45

pileshtar написа:

> той какъв дофтур е? [smilie8]


секакъв [cool] [smilie8] предимно за невротични девойки [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: ejko   
Дата:   16-06-08 18:20

имам един приятел, сега завършва обучението си за пилот и ще го питам дали са го учили да каца така....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 18:41

ejko написа:

> имам един приятел, сега завършва обучението си за пилот и ще го
> питам дали са го учили да каца така....


... то това ако се вгледаш внимателно не е точно кацане, бих го нарекъл ОПИТ за кацане ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   16-06-08 20:00

пилещар- казват, че е добър. аз не знам, ма е хубав[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 20:29

Ежко, силно се надявам да са го учили, ако не на практика, поне теоретично да са му обяснили ситуацията [smilie5]

На английски се казва "cross-wind landing"

Ето и филмче от изпитателния период на Еърбъс А380 - специално са чакали такива условия, и са пратили самолета от Франция до Исландия, за да го тестват на кацане при силен страничен вятър:

http://www.youtube.com/watch?v=GHrLB_mlir4

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 20:43

Не е приятно това, което се е случило, но по принцип България Ер IATA code - FB (да не говорим за различни компании тук?) се държат доста добре. Пътувам с тях откакто бяха Балкан и после Хемус Ер. На всяка компания се случва да има закъснели и отменени полети, но разликата си проличава по отношението към пътниците при тези инциденти. Има много други ЕВРОПЕЙСКИ авиокомпании с по- лоши обноски. "Нискобюджетните" (нарочно са в кавички) са най- зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 20:45

това е ясно, но когато вземеш нискобюджетна, общо взето си наясно с риска.
А с БГ еър, хем си плащаш, хем си кашляш... а и по никакъв начин не си защитен, нито с обезщетения, нито с елементарни условия за престой

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: kalahan   
Дата:   16-06-08 20:56

djogata [smilie24]

я вижте тук [smilie5]

http://www.youtube.com/watch?v=cKIheIbu3P8&feature=related

от нискобюджетните ви препоръчвам Skyeurope [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 20:59

А, може би всичко опира до по- добро отношение и от страна на пътниците? На мен никага не са ми отказвали да си изпълнят задължението да ме настанят в хотел, да осигурят ваучери за храна и прочие. Не притежавам акции във фирмата и мисля, че темата не е много обективна.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 21:01

Ами не мисля, че е само до добро отношение на пътниите... Моят опит показва друго: трябваше да изляза извън кожата и стила си, за да получа, което ми се полага от друга една европейска компания.... Само с добро възпитание нищо не бях постигнала [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 21:26

Еми, мисля си, че БГ еър са доста мизерна компания - много често закъсняват - заради липсата на достатъчно резервни самолети и резервни части - резервните части не се държат на склад (сигурно не могат да си го позволят), ами се поръчват чак като се счупи нещо.

Като резултат на всичко това всяко разхлабено винтче поражда разстройване на трафика за целия ден, защото всеки от техните самолети прави поне по 3-4 дестинации на ден - като се забави един полет, целия график на полетите, които тази машина е трябвало да направи за деня, отиват на кино.

Аз съм пътувал само веднъж с тях - промениха датата на полета, без да ме уведомят (дестинация, по която изпълняваха тогава полет само веднъж на седмица, но решиха да преместят полета от събота в петък), добре, че по някаква причина им погледнах на сайта, и видях, че там обявения полет е в петък, не в събота!

Приятели са ми идвали на гости с БГ еър - всеки път закъсняват - един път даже се радвахме, че е "само" 2 часа закъснение. Ама един път една приятелка трябваше да пристигне в 3 следобяд, а вместо това пристигна в 3 през нощта, 12 часа висене на летище София. Едно сокче даже не и бяха дали през това време [smilie23]

Стари самолети, стар, раздърпан, беден интериор (единственият самолет, на който някога съм виждал кръпка на един от вътрешните облицовъчни панели, беше Б737 на air.bg)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   16-06-08 22:06

На отиване за Валенсия нямахме проблеми[smilie21]

Но си е точно така, както djogata ги описва[smilie9] [smilie23]

Явно някаква част бе дефектирала преди нашия полет за София, никой нищо не ни обясни,
самолета го изтеглиха край пистите и си стоя втори ден,
щото в събота вечер и неделя сутрин явно нямаше кой да се засили да търси части и майстор.[smilie9]

Неприятното е, че ни държаха хем в неизвестност, хем в готовност за излитане пред вратите на ръкава[smilie9]

Хубавото е, че ни осигуриха хотел, вечеря и закуска,[smilie24]

но бързината в обслужването и приятната обстановка ни ги предоставиха испанците,
от нашите никой не дойде да каже Добър ден, извинявайте, тата и така, случва се, ще направим това и това...[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Никой не знаеше дали всички пътници са отишли в хотела, на сутринта нямаше кой да провери по листата с пътниците дали се е качил в автобуса за летището[smilie9]

После видяхме, че настанилите се с нас в хотела стюардеси и пилоти всъщност са нашите[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: otkata   
Дата:   16-06-08 22:25

добре дошла [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   16-06-08 22:32

водопадке [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 22:33

Маро [smilie11] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: otkata   
Дата:   16-06-08 22:34

Тинке [smilie11] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 22:35

Тинтоу, не схвана ли - Ниагара <-> Водопадке [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   16-06-08 22:35

тиху ве! Загасям ламбити по стаити да съ пести ток [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 22:47

..... вие се умопомрачихте, а никой не казва,защо, след толкова проблеми, продължава да лети с българия-еър??!! [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: captainme   
Дата:   16-06-08 22:52

жовтиниика

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 22:53

"Всичко Българско и родно
грозно тъпо и негодно..."


Макар, че никога повече не бих живял в България защитавам България Ер и смятам да продължавам да е мой предпочитан превозвач от Лондон....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 22:56

Insight, кой пък ти каза, че летя с България еър [smilie5] [smilie7]

Първо, в момента нямат полети от Копенхаген до София. Второ, дори и когато имаха, графика беше от дъжд на вятър, цената - с 10 лева по-евтина от къде по-удобни компании

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 23:00

джогата, тогава що врънкаш?

..Явно някаква част бе дефектирала преди НАШИЯ полет за София, никой нищо не ни обясни...

... а ако някой ти предлага билети само с 10 лв по евтино, значи си много вътре ;-)



Публикацията е редактирана (16-06-08 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 23:02

djogata написа:

> Еми, мисля си, че БГ еър са доста мизерна компания - много
> често закъсняват - заради липсата на достатъчно резервни
> самолети и резервни части - резервните части не се държат на
> склад (сигурно не могат да си го позволят), ами се поръчват чак
> като се счупи нещо.
>
> Като резултат на всичко това всяко разхлабено винтче поражда
> разстройване на трафика за целия ден, защото всеки от техните
> самолети прави поне по 3-4 дестинации на ден - като се забави
> един полет, целия график на полетите, които тази машина е
> трябвало да направи за деня, отиват на кино.
>
> Аз съм пътувал само веднъж с тях - промениха датата на полета,
> без да ме уведомят (дестинация, по която изпълняваха тогава
> полет само веднъж на седмица, но решиха да преместят полета от
> събота в петък), добре, че по някаква причина им погледнах на
> сайта, и видях, че там обявения полет е в петък, не в събота!
>
> Приятели са ми идвали на гости с БГ еър - всеки път закъсняват
> - един път даже се радвахме, че е "само" 2 часа закъснение. Ама
> един път една приятелка трябваше да пристигне в 3 следобяд, а
> вместо това пристигна в 3 през нощта, 12 часа висене на летище
> София. Едно сокче даже не и бяха дали през това време
> [smilie23]
>
> Стари самолети, стар, раздърпан, беден интериор (единственият
> самолет, на който някога съм виждал кръпка на един от
> вътрешните облицовъчни панели, беше Б737 на air.bg)


djogata, никой превозвач няма отношение към посрещачите и да им осигурява сокчета...

Пътувал си веднъж с тях (твои думи), но имаш много "авторитетно" мнение...

Без Коментар...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Cristinel   
Дата:   16-06-08 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 23:15

Cristinel написа:

> Crimble, за кво говориш ве, по вина на Булгариа ер, закъснях за
> полет на Европа Ер, които ме настаниха в Аудиториум Хотел
> Мадрид - кой плати незнам, но не бях аз [smilie19] ядене и
> пиене на корем в 4звезден бизнес хотел![ezik]


За национален превозвач и "други"...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 23:20

Crimble, пътувал съм достатъчно, с десетки авиокомпании, както обикновени, така и low-cost, толкова раздрънкани самолети като България еър имат само може би чешките авиолинии (но те пък имат 5 пъти повече самолети като цяло и за полетите от и за София ползват най-старите, които имат).

Чувал съм мнението на много хора, оплакващи се от БГ еър, включително и от немалко мои приятели.

Единствените други авиокомпании, за които съм чувал за подобни фалове в обслужването, са WizzAir и SkyEurope. Само че при тях по принцип не плащаш за никакво обслужване, така че такова и не очакваш. Пътувал съм и с двете компании, обаче не съм имал подобни проблеми досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   16-06-08 23:28

Имал си късмет просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 23:31

Еми ако ти си пътувал с БГ еър и си нямал проблеми, значи и ти си имал късмет ... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 23:32

... нас пък ни разтовариха от самолета и ни разрешиха да излезем от терминала, за да си купим сандвичи и кафе...сега отивам да мрънкам по всички форуми...лигльовци.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   16-06-08 23:36

Инсайт, какво лигльовци, аз си купувам билети не само зарад най-ниската цена, ами и за да ползвам разписанието, което е най-удобно за мене. Като не го спазват, ми правят проблем - понякога дори 1 час има значение.

В Дания ако влака закъснее повече от 20 минути от разписанието (не че някои влакове не го правят де), имаш право да си вземеш парите обратно - даже доколкото знам превозната компания го правят доброволно, без да са задължени от закон

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: sasi   
Дата:   16-06-08 23:37

Моя най-кошмарен полет беше с България еър, самолета идваше от Прищина, през СФ и после за Осло, закъсняха много, на таблата в София пишеше грешен гейт и никой не си направи труда да поправи грешката. На всички табла пишеш гейт 4 а хората се качваха на автобусите на гейт 2. Аз казах на една от леличките която работеше там, че имат грешка на таблото и че има хора който чакат на грешен гейт.... Та онази ми се развика, че тя нищо не може да направи и че не и пукало на нея защото обслужвала Луфтханза, аз я попитах дали не може просто да звънне на централата да им каже за грешката а тя ми отговори, че не можела да ги занимава с такива маловажни неща. Простотия до шия[smilie9] !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   16-06-08 23:43

Саси, както разбирам леличката, която обслужва луфтханза, си е била дива селянка ... сигурно вече се е преместила в БГ еър...

.... направете си една подписка "АЗ НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ЛЕТЯ С БГ ЕЪР...." и да приключваме темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: canonio   
Дата:   17-06-08 00:31

Всички "еър" по света са тъпня. Като изключа емиратските, сингапурските и тайландските, всичко е мизерия сравнено с тях...
Пък за вътрешните американски линии да не говорим...
Пък да кара жена или негър - направо ми се привиждат сцени от "файнъл дестинейшън"....

Пък най-обичам 13 часови полети с джъмбо, дето не му е правено освежаване последните 20 години... Ни тевизора телевизор, звука калпав, не мога да пуша.И тяснооооо..... И ако съм до пътеката, и някакви бирени лелки ме будят през 30 минути да минат за тоалетната... Малеййййй...


Най-важното нещо, е броят на излитанията да е равен на броя на кацанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   17-06-08 00:57

Подразни ме нещо в тона на мацката от "Справки" на Пристигащи, сигурно е красиво и избирано с конкурс девойче, а не е обучено да разговаря с раздразнени от чакане питащи посрещачи..


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: canonio   
Дата:   17-06-08 00:59

Ама мотивационното и писмо е било на ниво[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   17-06-08 01:02

Цанонио, тясно е, като летиш в економи (то по принцип и аз там де) [smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: canonio   
Дата:   17-06-08 01:06

Ама в някое економи е по-широко от друго економи.... там е работата. Ама и другото економи много се приближава до обикновената първа класа по цена :))

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: canonio   
Дата:   17-06-08 01:07

Пък има първа класа, дето се различава само по вестника и питието от економи. Местят една преграда напред-назад и залъгват хората...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   17-06-08 01:10

Не преграда а перде...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Crimble   
Дата:   17-06-08 01:13

Ходете пеша... или с колело (да се произнася "коуеуо")...

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: canonio   
Дата:   17-06-08 01:28

Имаше 2-3 комании, дето нямат място с номер 13. Хората се сърдели, та си номерирали от 12 направо на 14... Сякаш на тоя, дето е на 13 ако му се случи нещо, другите няма да пострадат[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А един път пътувах с група от 100 пенсионера, бивши служители на Теско или някаква друга верига магазини... Водиха ги на екскурзия от фирмата. Пяха и пляскаха нон-стоп.Кошмарен полет беше...
Друг път пък, някаква църква беше пратила едни сектанто-подобни, към 50-60 човека. Само алелуя и джиййзъс през целия полет. Пак кошмар...

По филмите как ги показват, някакви приятни хорица в самолета... Пък аз за 160 полета, един път не уцелих на приятен събеседник... Или негри, или баби, или 200 килограмови хора, дето още по-тясно ми става... Или ревящи бебета (имам предвид нон-стоп ревящи)....

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   17-06-08 01:55

Цанонио, и за теб няма угодия...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-06-08 03:10

САПОПИО - ти май си кандидат за слава - КАРЪК номер едно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   17-06-08 08:43

канонио, отчети, моля, факта, че през последните години аз не пътувам със самолет и статистически шансът да седна до теб е бил една голяма НУЛА . тва си го пиши при сполуките в тоя живот[smilie5]
(редактирано поради сбъркана 1 буква[smilie6] )



Публикацията е редактирана (17-06-08 08:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: insight   
Дата:   17-06-08 09:22

... те по филмите и стюардесите са красиви ...а в реалноста се слючва да налетиш и на СТЮАРДИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 09:30

Маро, и ти ли пееш и пляскаш като летиш?????????
[smilie10] [smilie8] [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: мара   
Дата:   17-06-08 12:42

тинто,а ти как точно си представяш прекрасна пойна птица?![smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 12:46

ми не си ги представям пойнити птици у самулет някак си...има да пърхат и да съ блъскат в тясното прустранство...хептен време за песен няма д аим остане
Виж група пинсионери по бермудки и хавайски ризи с ужасени изражения в полет на Балкан еър пеят молитва са хубу времи... мноу дубре си ги представям [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: blueskyy   
Дата:   17-06-08 12:56

Я да долея масло за Бгеър: Искам инвалиден стол за майка ми, а мис Свят зад деска(както Стоев я определи)отговаря: " Ми незнам, сигурно трябва да платите". Бе като тупнах на плота пред нея и се изръси о4ната и линия от отворените о4и, се разреши проблема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 12:58

хм... аз придружител исках за баба ми... пуснаха ме да влезна с нея да я изпратя. Познайте дали е имала придружител като е пристигнала [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Cristinel   
Дата:   17-06-08 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   17-06-08 13:17

След 22часов престой на летището видях разни неща[smilie21]

Тук някой стпомена УиззЕър, но те си излитаха като стой та гледай,
само румънците чакаха 45 мин и отлетяха за Букурещи[smilie25]


А на пистата имаше един разхождащ се сиамски кот,
познайте откъде бе излязал и дали стопанинът му ще си има кот като слезе в Лондон (например)[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

От пристигащите самолети се нагледах на екипажи,
най-ми хванаха окото на Бритиш Еър, двама пилоти елегантни като манекени в суперкройка костюми,
трите стюардески като от списание също[smilie24]

Наще си бяха доста обикновени[smilie21]

Качващите се пътници в самолета на Суис Еър бяха едри, бели, благонадеждни някак....[smilie8]


Имаше едно търсене на загубен японец, но за негов късмет в залата за излитане бяха само двама,
и служителката след като говори и с двамата, хвана единия за ушите и го вмъкна в самолета[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 13:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   17-06-08 13:31

Хехе [smilie5]

Цанонио, това с ревящите бебета мноу го мразим [smilie6]

Също като пътувам с унгарските авиолинии - Malev, те возят много пътници от Сирия, Саудитска арабия, Косово и т.н.
Ей, тия хора са като преселващ се катун - едни обемисти, нестандартни багажи (найлонова торба с китеник в ръчния багаж например), закъсняват за полета като се прекачват в Будапеща, и като купуват билети, декларират 3-4 годишни чавета като бебета (да не плащат билет) - ама бебетата се носят на ръце по време на полета, а толкова големи деца екипажа не разрешава да се носят на ръце, и трябва да им се намери място да седнат... Бъркат си местата, не разбират нито дума английски и стюардесите се опитват да им кажат нещо - никаква реакция [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И така нататък... Ако се случи да летя през Будапеща с такъв полет, винаги закъсняваме между половин и един час.


А за номер 13... - веднъж пътувах вечерта на петък 13-ти, два полета, прекачване в Будапеща - в първия самолет бях на 13-то място, във втория полет - на 14-то (щото в тоя самолет 13-то нямаше) [smilie5] [smilie21] Ех, такъв спокоен и приятен полет като тези двата рядко се е случвало - без закъснения, без крещящи бебета и т.н.

Хубава, студена биричка през целия път, както и по време на чакането в Будапеща, а пък от Будапеща до София една хубава ярка луна - светлината от луната се отразяваше в корпуса на самолета и правеше светлинно зайче долу на земята, което пълзеше заедно със самолета (над Сърбия и северозападнала България е бая тъмничко, така че светлинката се виждаше много хубаво - особено гот, като се отразяваше в някое езеро) [smilie5] [beer]

А пък като пристигнах в София - веднага в квартирата на един приятел на купон, и се насветкахме прилично (ей сега прее.ах цялата романтика) [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   17-06-08 13:41

djogata [beer]

Ама я си представи, че си бебе,
и от пътуване и чакане ти е мокро дъто, гладен си, топло-студено ти е, тясно ти е,
няма къде да си легнеш, ни какво да си пийнеш, [ezik]
щото поне на нашите летящи бебета всички запаси от списъка се свършиха още първия ден,
след полунощ добре че ни закараха в хотел и майките целокупно хукнаха да тъсят денонощна аптека[smilie25]
[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   17-06-08 13:43

(и при нашия полет имаше българо-туркинки с по 2-3 деца и камара багаж)[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   17-06-08 13:43

Аз не съм казал, че бебетата са виновни за това, че реват - не ги обвинявам, сигурно им е гадно и мокро и гладно и т.н [smilie5]

Ама това не прави рева им по-приятен за околните [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: CanoniO   
Дата:   17-06-08 14:13

А най-мразим, стюард-хомосексуалист-негър. По-лошо от това е само стюард-хомосексуалист-негър-албинос. Щото и такова съм виждал, само че не е стюард...

И също, най-мразим безлкохолни полети[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 15:56

дай снимки от летището [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 15:56

в Еър Франсе има доста прилични стюарди

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 15:56

ама са малко прилепчиви [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: tnt   
Дата:   17-06-08 15:57

100[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: djogata   
Дата:   17-06-08 16:07

Безалкохолни полети - да не си летял некъде из арабия ве, туй животно безалкохолен полет в Европа не съм чул? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: bdin20a   
Дата:   17-06-08 16:18

Бългериън Еър-тва на коя групировка е......щото там се продаваше/купуваше-или е държавна????То не че има Държава де......!?!?!?!?[beer] [beer] [beer] [beer] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]
Кой кат Стоев-пълна къща..[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   18-06-08 02:52

Снимки от летището[shtrak]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/mbwi4722.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/smxo7743.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: bdin20a   
Дата:   18-06-08 07:05

Накой "дръзна" ли поне да се извини от "компанията"-най малко заради спящите деца по тези седалки.........!!!!?????И тази майка с бебешока???..хранене,смяна на памперс-а измиването на дупето??Как става??Ей,хора-едно време по жп.гарите имаше стаи за майки с деца!!??По летищата има ли??[smilie11] [smilie11] [smilie11] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: niagara   
Дата:   18-06-08 12:48

Именно пълната липса на който и да било от наща еър компания[smilie23] да се появи и да се извини
и да организира хората по листа с пасажерите,
и държането в готовност за излитане и пълно информационно затъмнение[smilie23] ,
пълнеха чашата ни на негодуванието и яростта[smilie9]

Тази чаша преля, като в началото на полета
стюардесата първо обяви какви са забраните какво да не се прави на борда на самолета,
после стандартните обяснения за кислородните маски, и толкоз[smilie9]

При кацането след захаросаните учтивости "Благодарим ви, че летяхте с нашата компания, заповядайте пак!!",
е ясно какво последва - едно дружно УУУУУУУУУУУУУУУУУУУ[smilie5]


По международните летища добре, че има стая за бебета, за жп. гарите не знам, особено за българските[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   18-06-08 22:05

(малко офтопик)
МТел пак са се тотално оакали при роуминга [smilie11] [smilie11] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-06-08 22:07

За да не се оакат трябва да сключиш специален анекс към договора си, в който избираш по-евтин роуминг-план. Иначе си джиткаш на старите дебели цени.

Ше плащаш бе, ко се праиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой от журналистите у ФФ се заинтересува...
Автор: Стоев   
Дата:   18-06-08 22:12

Много инцидентно изхвърча Водопатката - не можах се подготвя за удара...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.