Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: мара   
Дата:   15-06-08 11:31

намаляват риска от ЕДИН РАК, ма увеличават риска за ДРУГ ВИД- НА ГЪРДАТА!!! не се мешайте у работата на хормоните, че лошо....

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: тьма   
Дата:   15-06-08 11:37

мара [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-06-08 11:41

Пак е добре да се отиде при специалист. Но и при положение, че не са "гаджета", т.е. УЖ обвързани само с един партньор си е рисковано да се прави без презерватив.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: nodoubt   
Дата:   15-06-08 11:54

не отива с нея [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: Lalinda   
Дата:   15-06-08 13:00

Какво, да не би да се страхува какво ще си помисли гинекологът за нея?

Никога ли не си съпровождал жена при гинеколог, дори да не ти е интимна приятелка?
[smilie11]

Преди всяко вземане на каквито и да е хапчета всеки трябва да се съветва с лекар. Пише го във всяка лекарствена листовка...

***

Иначе, нормално е нещо с нормално разпределение, в такъв смисъл нормалното разпределение може да изважда като статистическа норма нещо, което не е норма от морална, етична, психологическа или някаква друга гледна точка.

Ето, нощес, например, чух по националното радио, че според последните изследвания у нас, само 7 (седем!) % от семейните двойки се чувстват щастливи. Това означава, и то буквално, че нормата е семействата у нас да не са щастливи...

Доста тъжна действителност. Доста стряскаща норма.
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: тьма   
Дата:   15-06-08 13:04

Lalinda , нищо не разбрах от изказването ти - абе в този клуб никой ли не може да отговаря направо на въпроса , който се задава - само виевати мисли и локуми се разтягат

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 13:10

Ако човек иска да поддържа връзката си чисто сексуална, то е добре да се въздържа от прекомерни изблици на съпричастност, внимание и обвързване с душевно-морални проблеми като "трябва ли да ида с нея на генеколог". Според мен, за да не си груб, но също така да запазиш дистанцията на своята връзка, спокойно може да предложиш на момичето да я придружиш до кабинета на генеколога. Но гледай да звучи повече като "Ако искаш да те закарам?", отколкото като "Имаш ли нужда от подкрепа?".
Друг е случая ако ти искаш да се отървеш от гуменото покритие на твоя пенис и си накарал малко, неразумно същество да пие хапчета. Тогава преставай с чисто сексуалната връзка и започвай да си поемаш отговорностите, защото каквото и да говорят старите пергиши 17-18 годиншни момичета са си деца.
А сега аз като мъж, бих посъветвал никой да не прави секс без презерватив с друг освен с наистина сериозния си партньор, като залага на неговата моногамност и отговорност.
И като за последно изводът е:
1. Ако ти искаш да махнете презервативите, то е добре да помислиш за момичето и да престанеш с чисто сексуалната връзка.
2. Ако тя иска да пие хапчета, то аз не бих имал 100% доверие на чисто физическата си връзка, защото ако спи само с теб, то тя на дали е само сексуална.
При всички положения секса без презерватив не мисля, че е нещо, което пасва на чисто сексуалните връзки

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: neddrag   
Дата:   15-06-08 13:50

Coincidentia написа:

> Въпросът е принципен, но ни интересува не само теорията, а как
> се случва и на практика.
>
> За статистическата норма и нормалното - малко по-нагоре - при
> желателното и желаното [smilie24]
>

Така! Сега за да има статистически резултат, трябва да има представителна извадка. А едва ли тук можеш да направиш такава. Най-лесно - просто я попитай! Защото, ако статистиктата показва едното, а тя иска другото - все тая, все ще сгафиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: djogata   
Дата:   15-06-08 13:56

Пич, нема такова животно като жена, на която си първият партньор, и връзката ви е чисто сексуална - ти може да си мислиш така, ама тя - не [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 14:06

и тя може да си мисли така и пак не...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   15-06-08 14:42

Е това се опитах и аз да обясня в първите постове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 14:45

"та било то и само за кураж"
че за какво и е кураж...? Тя води полов живот, а не е ходила на генеколог? То не е ли добре да се ходи чат пат, попринцип? Поне аз така съм забелязал от досега си с момичета, че 2 пъти си се ходи като на зъболекар, профилактично...! Или бъркам?



Публикацията е редактирана (15-06-08 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: тьма   
Дата:   15-06-08 14:51

Бъркаш,ejko , ако момичето за първи път има полов контакт, не е имало нужда досега да ходи на гинеколог, освен ако е нямало някакви други проблеми.
Явно не си бил с момиче, на което му е за първи път - то те такива момичета не останаха - възниква въпросът - кои са им били първите тогава[smilie8] /непорочно загубване на девственост[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: djogata   
Дата:   15-06-08 15:04

Тъма, кой пък ти каза, че девствените момичета не ходят на гинеколог - ти ако не си ходила, това не значи, че другите не го правят

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: тьма   
Дата:   15-06-08 15:11

djogata , чети по-внимателно какво съм написала, слънчице[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 15:15

ми аз си мислех, че ходят и преди това... де да знам...! Иначе съм бил с такива момичета, но беше преди време и може да ми се размиват знанията вече:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: kote   
Дата:   15-06-08 15:22

ежко придружавал съм момиче на 25 което ходи за първи път
а е голяма хубавица вервай ми
как някой преди мен не е лягал с нея незнам
дори и да е чисто сексуална връзката ,ти си носиш своята отговорност и ангажименти ,другото си е ала бала
ами ако забременее случайно ще бягаш ли?
ако ме помолят ,ходя с тях независимо от обстоятелствата (вече 8 пъти ), важно е за тях и най-малкото което трябва да правиш е да ги стресираш ,като се изсулиш
това се отнася и за джогата опита ти явно не достига недей да обсъждаш

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: Lalinda   
Дата:   15-06-08 15:23

тьма,
Само 7 % от семейните двойки у нас се чувстват щастливи.

Не бих могла да ти обясня защо, тъй като не съм запозната с материалите и изводите от изследването, просто статистически погледнато, от това изследване излиза, че е нормално семейните двойки у нас да не са щастливи. Може пък и да е затова, че не ходят заедно на гинеколог или андролог.

Който разбрал, разбрал.

Нищо витиевато няма. Това, че е трудно смилаемо, не означава, че го няма.

Или както се казваше в една невитиевата хроника, "това, че не ви щипят в метрото, изобщо не означава, че в София няма метро".

***

Coincidentia,
Струва ми се, че е редно (нормално, че и в статистическата норма) 27-годишно момиче да е ходило поне веднъж досега на гинеколог. Иначе всяка нормална жена, загрижена за здравето - и здравето на партньора - си, ходи поне веднъж годишно на гинеколог след половото си съзряване. Май взех да звуча и като GP.
[ezik]

Всички проблеми идват от невежеството, вкл. и здравното, и половото.

djogata,[smilie24]

***

Освен всичко друго, винаги преди прегледа гинекологът пита пациентката дали води полов живот, независимо от възрастта и опита й, и чак след това хваща инструмента (съжалявам, че навлязохме така, ъъъ, надълбоко в проблема, но явно някои господа имат нужда и от някои уточнения относно това как протича един гинекологичен преглед).

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: kote   
Дата:   15-06-08 15:24

не бях чел по готе поста на ежко позицията ти е точна с някои малки корекции

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 15:26

kote естестево, че ако тя иска ще я придружи. Но тук говорим да по екзистенциален момент, когато човек не знае за себе си как да постъпи..., което е всъщност важното...
"ти си носиш своята отговорност и ангажименти " това е вярно, но не мислех, че щше ходи за първи път на генеколог..., това е! Първия път е гадно със сигурност. А и всеки път май е гаден..., жените да кажат!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   15-06-08 15:48

аз пък съм пропуснала,че девойчето е на 27 - добре ,че ме просветлиха[smilie11]

п.п. - и все пак кой ще ми обясни какво общо има с темата фактът, че "Само 7 % от семейните двойки у нас се чувстват щастливи."



Публикацията е редактирана (15-06-08 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: Lalinda   
Дата:   15-06-08 15:48

Специално за тьма

http://en.wikipedia.org/wiki/Gaussian_distribution

По една случайност (хм), много физически и дори психологически процеси се описват с нормално (гаусово) разпределение...
Често се предполага, когато не се знае нищо друго за някоя случайна величина (като в случая на Coincidentia), че разпределението й е нормално. По-просто казано, Coincidentia търси какво се случва в камбаната на разпределението и на върха й - тоест вървят ли двама на дълъг път към гинеколога, или не вървят? Тоест човекът търси нормалното и статистическата норма за асистирано посещение при гинеколог точно днес... Това, което е нормално днес, може и да не е било нормално преди, и обратно.
[smilie7] [smilie10]

За да стане хаосът пълен, да подметнем и че често корабът потъва нормално.
[ezik]

***

Прочее, казва се "гинеколог", момчета, с И в началото, от гръцкото gynaikos, жена. Не идва от ген, пък и онези с гените са генетици, не гинеколози, както и да е.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: djogata   
Дата:   15-06-08 15:54

Коте, в какъв смисъл да не обсъждам? Че нещо не схванах [smilie18] [smilie18]

Познавам поне 3 момичета, които дори и девствени си ходеха от време на време на гинеколог. Това, че някои не ходят, не значи, че това е практика, и съвсем пък не значи, че е добра практика. [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: ejko   
Дата:   15-06-08 15:56

Лолллл супер якоооо! Много е важно да пишем правилнооооо..., пък макар и глупостииии...
Поднасям извиненията си на цялата гинекологична колегия, на читателите на този форум и най вече на себе си, защото скоро прочетох, че неправилния правопис е неуважение към възприемащите писменото слово, но и най-вече към нас самите...
Смирено благодаря за корекцията...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсим нормалното и статистическата норма
Автор: AHASVER   
Дата:   15-06-08 16:12

аз си мисля,че всяка уважаваща себе си жена въобще няма да се занимава с глупостите на така наречения сексуален обект,който явно се опитва да и налага избор с който оправдава така нареченото си псевдо поемане на отговорност...(ако риска от случайно забременяване е основна форма на НЕГОВИЯ страх)...и в крайна сметка гинеколога е лекар преди всичко-не касапин и никой няма да я коли, просто присъствието на сексуалния обект,бил той и единствения ПОЗНАТ за съответното момиче,е напълно безсмислен...

п.с.
и защо да не съществува към така наречения първи, едно простичко, чисто сексуално влечение,склонящо към безразличие...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.