Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Amigo   
Дата:   12-06-08 23:19

1300 лева за два литра кръв на черно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: angie_   
Дата:   12-06-08 23:21

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: angie_   
Дата:   12-06-08 23:23

[smilie10] ....бе чудех се аз от къде да намеря 1300 лева.... ето на [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: zahar4e   
Дата:   12-06-08 23:25

Спамерке, стига хулиганства из сериозната тема на човека! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-08 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Amigo   
Дата:   12-06-08 23:29

Оставаме без лекари, бягат в чужбина

Все повече български лекари със специалности напускат работа и заминават в чужбина за повече пари, съобщиха от Българския лекарски съюз. Вече има глад за неонатолози, педиатри и дори от съдебни медици. Младите лекари не желаят да изучават тези специализации, тъй като заплатите им са най-ниски.
Медицинското ни образование е в криза. Качественият потенциал вече липсва, до 10 години няма да говорим за медицинско образование въобще, предупреди ректорът на Медицинския факултет в Плевен проф. Григор Горчев, който е и председател на Съвета на ректорите на медицинските училища.
През следващата седмица съветът ще поиска среща с министъра на здравеопазването д-р Евгений Желев. В писмо до премиера Сергей Станишев ректорите настоява всички преподаватели да бъдат назначени на основен трудов договор към висшите учебни заведения и с допълнителен договор като лекари специалисти в университетските болници, за да имат повече време за студентите. В момента преподавателите са на договор към здравните заведения. За недостиг на кадри в здравните заведения алармираха лекари по време на информационната трудова борса на европейската мрежа за услуги по заетостта "EURES", която се откри във Варна вчера. Борсата предлага работа в Исландия, Лихтенщайн, Норвегия и Швейцария. [cool]


И за медсестри отдавна вече има глад и все по-зле ще става [cool] При положение, че в Австралия един джипи взема над 300 000 долара, а специалистът - още повече, и така е и в САЩ, и в Англия, и в Германия... [cool] мдааа, червенодепесарският комунизъм ще погуби България [smilie23]

Що се отнася до осигуряването на кръв, миналата година ни се наложи да разберем как става това [cool] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: bdin20a   
Дата:   12-06-08 23:32


Без думи!!!!![smilie11]





[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   12-06-08 23:53

давал съм на 10 пъти кръв безвъзмездно....

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Cyclops   
Дата:   13-06-08 00:32

Темата сериозна, а читатели и коментари - малко!
Аз самият съм прекалено засегнат за да коментирам, но искам да попитам следващите, които погледнат тук:

ТИ КОГА ЗА ПОСЛЕДНО ДАРИ КРЪВ!!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Стоев   
Дата:   13-06-08 00:40

Бях безвъзмезден кръводарител от училище още, през казармата и университета, сега типът на работата ми забранява да го правя...[smilie8]
Баси и идиотщината е станало...


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Cyclops   
Дата:   13-06-08 00:50

Остаряваме никак не бавно!
Скоро ние ще сме тези които ще са нуждаещи се!
Не ви ли безпокои тази тенденция!!?
ПОМИСЛЕТЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Skic   
Дата:   13-06-08 00:53

Давал съм шест пъти кръв, като последните два пъти нямаше и три месеца интервал между двете дарявания... За съжаление системата е гнила отвътре, а ние с нашето даряване няма да оправим това. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: 2metraninja   
Дата:   13-06-08 00:54

Това с продаването на кръв го имаше още по комунизма - бил съм малък, но го помня, само дето цените бяха други - май по 50 или 70 лева на мангал се плащаше.
Може би трябва да помислят от здравното министрерство или който там отговаря за това да си стане платено донорството на кръв - някаква сума там - примерно 50 лева за една банка и да се изисква после сумата от близките ако се наложи и не могат да намерят свои донори. Така се пресича черния пазар, на нуждаещите се им се облекчава в пъти разхода, а и кръвните центрове ще са винаги пълни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: nevi_ana   
Дата:   13-06-08 10:27

Много е страшно и тъжно!!!Навремето имаше акции по фирми и предприятия, сега никаква организация!!![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Amigo   
Дата:   13-06-08 10:28

Цялата система в България е прогнила, а здравеопазването е само част от нея [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-06-08 10:43

При нас всяка година има акции. Ама сме към МЗ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Amigo   
Дата:   17-06-08 23:42

Иде остър дефицит на лекари

В страната се задава остър дефицит на лекари, стана ясно вчера по време на срещата на председателя на Българския лекарски съюз д-р Андрей Кехайов с колегията в Кърджали.
Повече от 500 лекари са напуснали страната само през 2007 г. заради унизително ниското заплащане, съобщи д-р Кехайов. В момента лекарите до 30-годишна възраст у нас са под 1000 души, а тези над 50 г. - над 10 000.
През м.г. в регистрите в Кърджали са вписани само 3-а нови медици - висшисти, половината от практиките на джипита в областта са незаети, посочи д-р Марин Мухтаров минути преди да се оттегли от председателския пост на организацията в Кърджали вчера.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: equinox   
Дата:   18-06-08 01:38

Aз мисля скоро да даря кръв. Никога не съм го правил. Мисля, че е редно.

Отговори на това съобщение
 Re: >;:> AB@C20 ;8BJ@ :@J2 2 J;30@8O...?!
Автор: princess_Lia   
Дата:   18-06-08 02:05

Za sygalenie tova e mehanizma. Kryvta se darjava, a bolnicite ja kupuvat po 33 lv. Lityra (ceni ot predi 2 god). Pri spesni sluchai ne se iska kryv ot blizkite. Njama drug nachin za osigurjavane na kryv v centyra osven namirane na kryv predi planova operacija ot blizkite.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-06-08 03:05

АЗ пък от сума време искам да даря кръв - ама не знам къде да отида - някой ако и каже - отивам веднага!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: тьма   
Дата:   18-06-08 05:46

В кръвния център - окръжна болница, Слав

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-06-08 06:11

АХА - е не го знам къде е кръвния център - ама ще го намеря - щом е в окръжна болница [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: nsirakov   
Дата:   18-06-08 08:48

преди 3 години ( боже как лети времето ) благодарение на ФФорумци и на цяла България ( с изключение на Стара Загора, от където отказаха категорично да дадат за нея!?!) за майка се събраха над 400 литра кръв... само 1 жена по телефона ми поиска пари, всички останали ( а това са над 1000 човека) дариха безвъзмезно частичка от себе си...

благодаря ви от сърце добри хора

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: мара   
Дата:   18-06-08 08:57

дарявам без никво грижи. стигат ми шоколадчетата [smilie5] не помня да е имало случай с некви нужди и да не съм се отзовала [smilie6] . така кат гледам и околко мен е така-всеки от познатите ми кат се окаже в нужда, земе да се събере по варел кръв....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   18-06-08 09:00

малее...колко съм дал...а и колко са ми взели...ама когато се събудих един път на пода в автобуса ,беше за последно...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 09:13

300 000 долара[smilie10]
в частно клиники може. Ако си в държавна болница в Щатите, хирург, с все држурствата взимат около $80 000.
Нищо не искам да кажа. разбира са, че трябва в БГ да се взима повече, просто фактологически... Няма държавна работа в САЩ, а и другаде, където заплатата да е над тази на президента...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Todd   
Дата:   18-06-08 10:34

Абе като гледам в България скоро ще има само политици ,мутри и мангали !!!! И курвалъка ще остане разбира се ....мангалите са добра партия.

Всички останали ще си бият камшика щото ония горенаписаните се бъркат във всичко !!!

Политици се занимават със здравната каса....или болница ...представяш ли си ква тъпотия ???? Щото има за лапане ...на кой му пука за доктора ????

За тва ще изядем хуя.....заради ония горните и заради ония долните дето ги търпят !!!!

мда...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 10:37

дам Todd така е. Аз като знам на мен как ми се маха от тук, а толкова си я обичам родината...., ама тая държавата да и е** майката...., правителство, лайна, политика...., ужас...!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-06-08 10:41

ejko написа:

> 300 000 долара[smilie10]
> в частно клиники може. Ако си в държавна болница в Щатите,
> хирург, с все држурствата взимат около $80 000.
> Нищо не искам да кажа. разбира са, че трябва в БГ да се взима
> повече, просто фактологически... Няма държавна работа в САЩ, а
> и другаде, където заплатата да е над тази на президента...


ejko, направи си справка в нета колко взимат например гинеколкозите в САЩ и джипитата [cool] става дума за порядъка на 120-180 000 долара, а има специалисти, които взимат много повече [cool] а за Австралия информацията ми е сигурна [cool]
В Англия: Average salary for a GP leaps to £110, 000 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: ejko   
Дата:   18-06-08 10:56

аз ти казвам, че в частна клиника, могат да взимат неограничено много. Когато говорим за държавни клиники и заплатите са други. Така е и при адвокатите и при архитектите. Адин адвокат в частна кантова може да взима 300 000 ако ще и милион да взима, но прокорорчето си взима 60-70 хиляди. Така е... Ти също си прав, но и тук съм чувал за генеколози, които взимат доста добри пари в частните си кабинети. Просто исках да кажа, че частната практика е различна от държавната. Както тук зъболекарката в поликлиниката (не знам дали още има такива) взима различно от някои с частен кабинет.
Просто много хора отиват в чужбина, защото си мислят че ще получават милиони, но не е точно така..., или поне не е задължително. Друг е въпросът че там магазинерката живее не по зле от един доктор тук..., което вече е смешно.
Факт е че в щатите специално, къде тъм бил по за дългичко един кранист взима към 50-60 хиляди, с 5 хилки по малко от съдята в областта където живеех... Много ми бяха мисълта днес и не знам дали ме разбра[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: nilak_bg   
Дата:   21-06-08 03:40

За съжаление скоро ми се наложи да разбера колко струват не литър а доста литри кръв. Спазаряват се за по около 120-150 лв банката, мисля че беше 400 или 600 ml. T.e. литъра идва към 300-400 лв. Цени в София разбира се.
Никога не бих поискал пари ако дам за някого пък ако ще и да умирам от глад. Тези там дето търгуват с това - бог да ги съди. От друга страна без тях "добивът" е значително по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: sail_away   
Дата:   21-06-08 09:07

На мен баща ми ми е казал да не дарявам, освен ако не е за спешно преливане на някой, понеже много по черни канали отивала и се продавала.
И верно... оказал се е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва литър кръв в България...?!
Автор: ejko   
Дата:   21-06-08 09:11

sail_away, защо да се е оказъл прав? Аз това не го знам..., сподели!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.