Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: cicomanco   
Дата:   09-06-08 18:22

абе човек...само им виж рекламите и .....аре в кошчето...![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-06-08 19:33

От три месеца се занимавам с все нещо не знаещи служителки в разни банки. До тук некомпетентността им ми е изгубила поне тези три месеца и не се знае още колко...

Ето какво ми изпратиха от комисията за защита на потребителите, още през месец Април 2008.

Цитирам:

9 акта за нарушения на законодателството при рекламиране на потребителски кредити състави Комисията за защита на потребителите /КЗП/ от началото на 2008г. Някои от банките, които са посочили в рекламните си съобщения лихвен процент или друга цифра, свързана със стойността на кредита, не са информирали потребителите за годишния процент на разходите по кредита /ГПР/ и не са посочили представителен пример за стойността му, което е нарушение на законодателството. ГПР представлява сборът от годишната лихва, еднократната комисионна за банката при усвояване на кредита и годишната такса за управление на кредита.
Останалата част от санкционираните банки не са фиксирали ГПР и то остава плаващо, което не позволява на потребителя да изчисли колко ще му струва ползването на кредита, който се рекламира.
Тези нарушения при рекламирането на потребителски кредити са регистрирани от КЗП при ежедневния мониторинг на печатните и електронни медии, включително интернет, както и на външните реклами и тези в търговските обекти и последвалите анализи на рекламните съобщения.
Експертите на КЗП съветват гражданите при реклами за потребителски кредити с обявен лихвен процент, да обърнат внимание какъв е годишният процент на разходите по потребителския кредит и комисионната за банката при усвояване на кредита.
Освен рекламните съобщения за потребителски кредити, КЗП разглежда и договорите, които банките предлагат на своите клиенти за отпускане на кредити. Експертите следят дали те съдържат всички задължителни реквизити, както и дали в тях не присъстват неравноправни клаузи, които биха довели до нарушаване на икономическите интереси на потребителите.
От началото на годината са анализирани 22 договора. В някои от договорите са открити неравноправни клаузи по Закона за защита на потребителите /ЗЗП/. Нарушенията са свързани с въвеждането на задължение към потребителя при неизпълнение на неговите задължения да заплати необосновано високо обезщетение или неустойка, с даденото изключително право на кредитора да тълкува клаузите на договора и с това, че нарушава равновесието между правата и задълженията на двете страни по договора.
Клаузите, които нарушават ЗПК са тези, при които кредиторът иска от потребителя например при забава на дължимите от него плащания по кредита обезщетение, което надвишава законната лихва. Законната лихва е посочена в ЗПК и тя е в размер на основния лихвен процент, определян периодично от БНБ плюс десет пункта.Някои от кредиторите въвеждат клаузи, които нарушават разпоредбите на закона при предсрочно погасяване на кредита дължимите от потребителя разходи да не надвишават тримесечния еквивалент на ГПР по потребителския кредит върху остатъка от кредита. Друга незаконосъобразна клауза е пренебрегването на изискването когато задълженията на ползвателя на кредита по договора са гарантирани чрез издаване на запис на заповед или на менителница след плащането да се привежда незабавно в съответствие с остатъка по задължението. Някои банки не спазват задължението си всички изменения и допълнения към сключения договор за отпускане на потребителски кредита да се извършват в писмена форма и да се подписват от двете страни.
На всяка от банките е изпратено писмо с настояване за премахване на неравноправните клаузи в договорите им, като е посочен срок за това.
Една част от постъпилите от началото на годината в КЗП 21 жалби са свързани с проблеми, произтичащи от наличието на тези неравноправни клаузи в договорите. Потребителите се оплакват от липсата на писмено уведомление при повишаване на лихвения процент по кредита; неправомерно завишени такси при изплащането на задълженията по кредита при предсрочно погасяване; незаконни условия при погасяване на дълга по последната вноска.
В някои от случаите, обаче, проблемите се дължат на факта, че потребителите не изчитат задълбочено договорите си с кредитодателите и не са запознати с условията в тях, когато ги подписват. Един такъв случай е на гражданин, който е изявил желание да погаси задълженията си към банката и да закрие кредитната си карта. Той не е бил информиран, че, за да се закрие сметката, не само трябва да бъде пречупена картата, но е нужно и да се подаде писмена молба. Тъй като той не го е направил, сметката не е била закрита. След жалбата му и намесата на Комисията за защита на потребителите, банката приема неговото оплакване до контролния орган като необходимата писмена молба за закриване на сметката му и удовлетворява желанието му. Една значителна част от жалбите на потребителите са решени в тяхна полза. В процес на решаване са 10 случая, свързани с увеличен лихвен процент без предварително уведомление, невъзможност за ползване на кредита от кредитополучателя, проблеми с ипотечни кредити и др.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: sas   
Дата:   09-06-08 19:45

Пинко,

аз те знам теб, че без да имаш познат някъде не пишеш.

По повод ето това: "
Щото имат правила и не раздават пари за щяло и нещяло.
"

Явно си пропуснал рекламата на Жълтата Банка РайфайзенБанк

"кредит срещу лична карта".

И материала е подписан. Отвори съответните броеве на Traffic и ще видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: pinko   
Дата:   09-06-08 20:02

Рекламата си е реклама, изиксванията са написани точно и ясно ето тук

http://www.rbb.bg/Page/default.aspx?user_id=&session_id=&xml_id=/bg-BG/Private_Customers/01_Financing/05_lichna_karta/

Добре е човек първо да се запознае с тях.

Познати в Райфайзен нямам никакви, препоръчаха ми я, и оттогава съм много доволен от банката. За разлика от Пощенска, Пиреус и Първа инвестиционна, които ми скъсаха нервичките. Иначе знаеш как се казва един от собствениците на Първа инвестиционна и как фамилията ми там отваря всички врати - и въпреки това се разкарах от тая банка.

Материала е подписан с "ГлаДен редактор". В Traffic брой 16 никъде не се споменава името на автора - въпросния гладен и жаден за евтина слава редактор.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: solo5   
Дата:   09-06-08 20:05

Райфайзен има най-слабите реклами (да не казвам малоумни)
Явно са правени за други държави, там може и да са голяма работа и хората да се кефят на такива Оли реклами [smilie5]
ама тук нещата стоят по-друг начин [smilie25]

"Па-Па-Па"
"В райфайзен казваме ДА" да си клатиш главата като идиот е голяма работа [smilie5]
Какво ново при вас? В Райфайзен ..."

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 20:14

Кредит само срещу лична карта?
Ние казваме ДА!


Какво Ви предлагаме?

До 30 000 лв. без поръчители-* по преценка на банката може да бъде изискан поръчител

Само срещу лична карта- имате постоянна трудова заетост по безсрочен трудов договор, договор за управление или други приравнени на тях трудови правоотношения


bah....kak podvejdat horata.no puk taxite i komissionnite koito si zarabotvat javno si struvat;)

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: truly   
Дата:   09-06-08 20:26

Пинко да ме прощаваш ама аз лично такива малоумни преживявания имам с Райфайзен, че направо да ти се дореве, и не са анонимни, подписвам се с две ръце. Няма да ги разказвам тук, че само мисълта за това ме кара да конвулсия от отвращение. Проблемът ми е, че работодателят ми е чужденец и няма кой да го убеди, че тая Райфайзен не е като оная дето той си мисли, даже не ми вярва на някои истории, невероятни му се струват. Аз обаче вече имам друга тактика, влизам и само се усмихвам като малоумник, знам си че пак ще има с какво да ме зарадват, животът е хубав!

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: solo5   
Дата:   09-06-08 20:30

truly, влизаш, усмихваш се и казваш Па-Па-Па [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: Стоев   
Дата:   09-06-08 20:35

solo5 написа:

> truly, влизаш, усмихваш се и казваш Па-Па-Па [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/evyq2759.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ayhe6188.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/qyui6754.JPG

http://duckart.borsabg.com/pic/671840064.gif



Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: PolarBear   
Дата:   09-06-08 21:19

Не харесвам Райфайзен. Некомпетентни, неефективни служителки и, боя се, невъзпитани...Имах дребни неуредици с тях (не получавах по мейла месечното извлечение по кредитна карта) и се наложи сериозно да им натрия носа. Пращаха ми само СМС, добре, но не с дължимата сума, а само с минималната вноска...След като ми дойде до гуша и написах едно писмо, в което доста точно и при това по всички канони на бюрократично-епистоларния жанр изясних претенциите си; резултатът беше самйващ...и смешен. Пак не получавам извлечението по мейл. Затова пък взеха да ми изпращат на хартия попълнени от мое име вносни бележки...ами не е лошо, но не съм им искал това. Но пък и пощите трябва да работят, нали?

[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-06-08 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: alexoff   
Дата:   09-06-08 21:22

Преди 2 години от така прехвалената банка Райфайзенбанк ми отказаха потребителски кредит в размер на 4000 лв. (четири хиляди лева).
Когато си подавах документите бях сигурен, че ще ми одобрят кредита защото месечните ми доходи бяха сравнително добри, заплатата ми тогава беше около 1500-1600 лв. и работех в една от най-големите български компании. При положение, че не исках голяма сума пари само 4000 лв. и че заплатата ми е достатъчно висока за да си покривам вноската от около 100 лв. на месец останах крайно учуден, когато кредитният инспектор ми се обади да ми съобщи, че кредита ми е отказан. Причината за отказа не беше дохода или неплатежоспособността ми, а даже на против, кредитният инспектор ми обясни, че доходите са ми добри и няма никаква пречка за отпускането на кредита, но, тук идва голямото НО. Адресната ми регистрация не била в София (само за сведение подадох документи за кредит в централата на Райфайзенбанк). Въпреки че компанията за която работех тогава имаше договореност с Райфайзенбанк и гарантираха за мен кредит ми беше отказан само заради това, че постоянният ми адрес по лична карта е в Благоевград. На следващия ден бесен бях в банката и когато поисках да си закрия сметките и да си изтегля всички пари, които имах в банката почнаха да ми се мазнят и да ми обясняват как щели да преразгледат молбата ми, да се консултират с някой който седи по високо в йерархията и кредитът да ми бъде отпуснат, въпреки че нямам софийско жителство. Нямаше как да издържа на лицемерието на служителите и на момента си изтеглих парите и закрих сметките си там.
Два дни по късно кредит ми беше отпуснат от друга банка, в допълнение на това ми издадоха кредитна карта с висок кредитен лимит, въпреки че нямам софийско жителство.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-06-08 21:34

Като идеш да теглиш пари от Пощенска Банка ти искат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО стационарен телефон. Е, аз нямам (не искам). Както и да е, пуснах си, специално за тях... [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-06-08 21:35

... но ми отказаха кредита де [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: asahi   
Дата:   09-06-08 22:07

Кредитен консултант би трябвало да е доста изискана професия за умни и възпитани хора. Или поне така си мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: solo5   
Дата:   09-06-08 22:15

би трябвало, ама в БГ сме все пак [smilie5]
казвал ли съм ви как през 2004г се опитвах да си пусна овърдрафт към дебитната карта на ОББ
щеше да си купувам сапунерка
един около 50 годишен кредитен инспектор
ме пита:
- За какво ти е тоя овърдрафт мойто момче
- ще си купувам фотоапарат
- трябва да си купиш, разбира се че ще си купиш [smilie18] искаш ли малко и ми подава едно малко шишенце с коняк [smilie18]
- не благодаря (все пак е 11 часа преди обяд, а и всички сме на работа [smilie10] )
скъсаха ми нервите, 3 дни загубих, по няколко часа всеки ден, как ли не ме подхвърляха и накрая щели да ми отпуснат 400лв
апарата беше 600лв, накрая ми писна и си закрих картата и повече не искам да чуя за ОББ

P.S. Овърдрафт ми отпуснаха от друга банка и още си я ползвам сапунката [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: SLR   
Дата:   09-06-08 22:19

Асахи, само с "умни и възпитани" не става, трябва все пак малко да разбираш от кредити и банково дело, нещо което явно не им искат при постъпване на работа[smilie11]

Като се замисля, у нас важи с пълна сила вица че "като се знам какъв съм инжЕнер и направо ме е страх да отида на доктор"[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: asahi   
Дата:   09-06-08 22:53

То е ясно, че от финансист става по-добър кредитен испектор, отолкото от дървосекач, ама не е ли в интерес на банката да си подбира и обучава кадрите? Аз например с каката, дето се отбила между покупките да види клиента, бих си говорил за други работи. По финансовите дела би трябвало да дойде подготвена.

Пешеходци всякакви.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: valjo   
Дата:   09-06-08 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: sas   
Дата:   09-06-08 23:37

Виж valjo, Sas е съвсем друг човек от авторката.

Тя се казва Василена и не е анонимен човек. От Пловдив е и контактите й ги пише във всеки брой на Traffic.

Аз я познавам и имам доста основания да я подкрепят в делата й. Умно момиче е, работлива, знае какво прави и е коректна. Освен това за разлика от доста българи не харесва рушветите.

Та, valjo, може би си пропуснал, но споменаването на 20 000 лв е различно от процедурата за отпускане на 40 000 лв. Тези 20 000 лв й ги е предложил както пише там друг човек, който да й помогне да мине с документите по лесната процедура. Моля те, прочети по-задълбочено, там си пише.

Това е. А аз също съм един потрбител на Райфайзен банк, може би не от най-богатите, бях внесъл там 6900 лв, но със сигурност мога да претендирам за един от най-много загубилите време с тази банка.

Поздрави, бъдете здрави, този материал беше пуснат тук не за всички, а само за тези, които могат да намерят за себе си полезна информация.

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: trace74   
Дата:   10-06-08 02:12

Не, тия от Райфайзен са много прости. Трябваше
преди 3-4 години да внеса 10000лв.
Оказа се, че ако внасям над 1000лв имало такса (евала все пак на касиерката, че ми каза).
Е, ходих 10 пъти да внасям по 1000лв.
Не стига, че си внасяш парите там, пък и такса ти взимат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: Kanonir   
Дата:   10-06-08 08:27

... Райфайзен, е крайно време (поне за БГ) официално да я прекръстят на РайШайзен и да се приключи - няма да има нужда от обяснения - името ще казва всичко....


Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-06-08 08:48

[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: tochnia   
Дата:   10-06-08 09:02

Имам прекрасни впечателния от Райфайзен в чужбина, овърдрафти, кредитни карти и като цяло обслужване без никакъв проблем..
А и на колеги без проблем са отпускали кредити с екривалент на 5-10-15000лв срещу доказване на доход.
И всичко това за чужденци без гражданство в дадената страна [smilie5]

Но като чета за изпълненията им в България.. по съвсем друг начин стоят нещата в нашата родина... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: bugys   
Дата:   10-06-08 09:18

1. Нямам нищо против Райфаизен
2. Чудя се защо като подам онлайн искане за нещо после се ходи до офиса и се попълва същото на място
3. След като съм попълнил, че искам да следя двете си сметки там онлайн мога да следя само едната
4. След като изрично питах дали кредитната ми ще стане до месец и ми казаха, че срока е една седмица, аз за малко да изпусна самолета на втория месец защото ходих в 3 клона и картовия отдел на цариградско да си взема картата 30 минути преди полета (с моята кола, да не си помислите, че те са ме завели)
5. Бележките за вноски по кредитна идват седмица след изтичане на срока за внасяне на сумите - добре че си знам по колко да си внеса.
6. В друга (ОББ) банка като внасям пари те ми пишат на комп. вносните бележки, а в Рай аз си ги пиша което ми е досадно
7. Какво очакваме от хора със заплата от 350 до 550лв? Да имат образование или да са мили с нас - техните клиенти.
8. Все още си имам взимане даване с Рай, но съм по-доволен от ОББ и най-вече ДСК [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За едни 100 лева става въпрос
Автор: matasel   
Дата:   10-06-08 09:48

Дълъг материал - половин час го четох - и затова искам 925лв. - щото моят хонарар е средно аритметично между хонорара на видния български адвокат и привлекателната, млада бизнес дама (с вид на тиинеджърка). Имайки обаче такъв часови хонорар аз няма да си търся въпросните 925 лв. по съдебен път, щото това ще ми отнеме повече от половин час, а следователно повече пари (времето било пари - разправяше един, ама завравих кой). (Това беше уводът, ако нЕкой все още не е разбрал).
А сега един въпрос, който един приятел - тъпо парче, като мен, ме помоли да задам. Името на приятеля няма да цитирам, че да не го излагам момчето - сега като е тъпо - да не го праим за резил, я.
ЗАЩО ЕДИН ЧОВЕК (БИЗНЕСДАМА - ИМА ПРЕДВИД МОЯ ПРИЯТЕЛ, ОНЯ ТЪПИЯ ДЕ) СЛЕД КАТО ИМА ХОНОРАР ОТ 1200 ЛВ./ЧАС СЕ НУЖДА Е ОТ НЯКАКВИ СИ ТАМ 20 000 ЛВ. КРЕДИТ)
Моят приятел е много тъп и не може да смята, ама сега поне калкулаторите евтини - и той си купил един, за да сметне колко часа трябва да работиш, за да изкараш 20 000лв., при положение, че хонорарът ти е 1200лв./час. и калкулаторът сметнал 20000/1200=16.666666666666666666666666666 в период.
Ама моят приятел не му повярвал(на калкулатора), а и се усъмнил в толкова много шестици, защото той не бил виждал толкова много шестици през целия си живот и ме пита може ли да бъде такъв резултатът. Викам му може, ама аз, ако бях на мястото на твоя калкулатор щях да ти кажа 16 часа и 40 минути. А той вика: "Ей Матаселе, да си жив и здрав, братко, че ми отвори очите! Ама то това са само 2 работни дни за Василена - и тогава защо си трови нервите с тия банки.....Ама аз ще и предложа да ме назначи при нея - ето виждаш мога да смятам с калкулатор - на същия хонорар (1200лв./час) и понеже разбрах, че била и привлекателна ще и работя 2 дни и 40 мин. безплатно и по този начин ще осигирим парите, които и трябват за разрастване на бизнеса и. А можем и партньори да станем един ден [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.