Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: n1x0n   
Дата:   10-06-08 23:15

В България не съществува подобна система на таксуване. Все пак се закупуват винетки. Не виждам защо този мост трябва да е изключение.

Първо, статута на Дунав мост в РПМ не е точно като на бул. Липник. Второ, винетките са пълна глупост и както всяко правило измъдрено на принципа на усредняването - ощетяват доста хора.

Трябва ли да сравняваме какви са средните доходи в Ню Йорк и средните доходи в Русе? Нашите такси даже са номинално по-високи, какво остава спрямо доходите.

Изобщо не сравнявам никакви цени, а просто коментирам принципа. А таксите в Ню Йорк изобщо нямат регулативен характер - харчат се именно за поддръжка. Всеки мост там е общинска фирма със самостоятелно счетоводство.

Искането е крайно, защото управляващите с години си правят оглушки. Не само, че не ги намаляват, но и постоянно ги увеличават. Това просто трябва да спре.

Това няма да спре и трябва да си пълен наивник, за да се надяваш на подобно нещо. А крайните искания в подобни петиции просто ги правят да изглеждат абсурдни и да останат без внимание.
Директен пример - крайните искания са причината, поради която аз, пък и доста други няма да подпишем петицията.

Но дори да допуснем невероятното и тези такси отпаднат. Веднага се отваря голяма финансова дупка, която държавата ще запълни от твоя и моя джоб, по един или друг начин. Пак няма да е безплатно, просто ще ни ги вземат тия пари под някаква друга форма. Само че ще има и страничен резултат - че аз, който не съм минал 1 път през живота си по този мост - на практика ще плащам, за да могат русенци да ходят на екскурзии без такса за моста.

Еми не става така тоя номер! [smilie23]

Пък ако решите вместо тия беззъби петиции да направите нещо смислено, с искания които няма да ми бръкнат в джоба ако бъдат приети - ще дойда с вас да правя жива верига напреки на моста.

Отговори на това съобщение
 Re: Петиция за премахване на таксите на Дунав мост
Автор: equinox   
Дата:   10-06-08 23:47

Toзи принцип в България не се прилага. Както и в много други Европейски държави, т.е. не на пълно. Винаги има нещо, което плащаме всички заедно без да имаме всички полза от това. Примерно пари за БНТ, БНР, БДЖ и куп други. Все още няма и тол такси за магистралите. Няма и такси по преминаване на тунели и мостове. Това са фактите. Как е положението и какви са принципите в САЩ или Ирландия е друг въпрос. И аз мисля, че е до някъде е по-справедливо да плащаш като ползваш.

Искането на петицията съвсем не е абсурдно. Нито е крайно. И не виждам защо трябва аз с мойте пари да финансирам инфраструктурата в цялата държава. Защото огромната финансова дупка, която ще се отвори няма да е от поддръжката на моста (36 000 лв не са огромна сума и за общината), а другите 24 млн лв, които потъват някъде в Фонд Пътна инфраструктура. И аз не виждам защо държавата финансира строежа на летище София или метрото, като нямам намерение да ги ползвам.

Предполагам ти имаш идея как да организираш един тон народ да направи жива верига. Ако можеш да го направиш и аз ще те подкрепя. Нищо, че е наистина крайно решение. [smilie24]




Това за Ню Йорк пак ти казвам, че не е вярно. Целта на таксите е да отколнят трафика и да субсидират публичният транспорт, а не да събират пари за поддръжка.

http://www.thenewspaper.com/news/23/2332.asp


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.