Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 10:24

Севтополис

Древният тракийски град е под водите на ядовир "Копринка". Уникален проект планира да го възстанови и превърне в блестяща туристическа дестинация. Идеята е на архитект Жеко Тилев и досега е отличена
с много престижни награда, включително и на ЮНЕСКО. Световноизвестна холандска фирма за
строителство пък сметнала за въпрос на престиж да финансира проекта.


Държавата обаче не!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: IvcheTo   
Дата:   05-06-08 10:31

е то това още по комунизма го потопиха - щото разни тъпанари решиха да има язовир точно там ... да не говорим и за другите глупости относно историки археологическите цености в БГ какво им се случва [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Cristinel   
Дата:   05-06-08 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: charm   
Дата:   05-06-08 10:33

Юли, за коя държава говориш?
Тая, в която законите си седят само в дебелите книги ли?
Или за онази, в която "патриот" е наименование на изкукуригал луд човек?
Или може би имаш предвид държавата, която не стига че не се грижи за възрастните си граждани, отказва помощ на деца?

Уточни се моля те...

пфффффф........ да се ядосва ли човек да плаче ли [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 10:35

Цитат:

"Представители на известна холандска фирма, която е лидер в световното строителство, пристигнаха у нас с предложение към президента да реализират проекта Севтополис със собствени средства и със средства по програми на Европейския съюз. Но никой не подкрепи усилията на тази фирма. Само един заместник-министър прие представителите є и - толкова. Бяха изпратени писма до министъра на регионалното развитие, до министъра на финансите и до министъра на културата. Девет месеца отговор няма. Имаше интерес и от друга, английска фирма - държавата пак не прояви никакъв интерес."

За тези ми е мисълта - за "държава"-та в държавата!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: IvcheTo   
Дата:   05-06-08 10:35

от 98 година се занимавам с археология - и на такива неща съм се нагледал - такива простотии , такова безмилостно унищожаване на уникални археологически обекти ..... просто намам думи [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-06-08 10:37

За нашите бюрократи е въпрос на престиж (дори смисъл на живота им) да откажат значим проект, само и само някоя документална глупост да е както трябва.
Жалко и смешно, като самите бюрократи, но факт [smilie2]



Публикацията е редактирана (05-06-08 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 10:38

И аз съм се занимавал с археология - работил съм (периода '94-'98) на няколко обекта... отделно съм обикалял да снимам години наред само археологически забележителности...

Как да не се... радваш... на такива новини?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: IvcheTo   
Дата:   05-06-08 10:39

Влади напил ли си се - къде видя - Джеймс[smilie7] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-06-08 10:41

А и не бива да се пренебрегва значимостта на личния интерес. Ако тия хора (управниците) са решили, че могат да изкрънкат някой и друг лев, като дадат проекта на своя фирма, никой не може да се дореди до конкурса, а да не говорим и да го спечели.
Ако го дадат на чужда фирма, с която лесно няма да се разберат за "пари под масата", защо да го правят? За България? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-06-08 10:42

Иво - редактирах са ве, спа още [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Cristinel   
Дата:   05-06-08 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 10:49

Ах, колко си прозорлив!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: ALBIREO   
Дата:   05-06-08 10:50

Както преди няколко месеца пропуснахме да участваме в европейска космическа програма, заради 100 000 евро, които са се досвидяли на държавата ни. Разбира се - единствената държава, членка на ЕУ която не участва в него сме НИЕ [smilie3] [smilie7]

Заради частни интереси, всички ще плащаме.
Примерно, като ни спират пари от "европата". Или като кандидатстваш по някой евро проект и те мотаят с месеци за някакви пари, които след тези месеци вече не ти трябват...

Абе... да живееш в България си е ебаси кефа [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 10:52

Жалко дето сме на 3-о място в Европа по културно-исторически паметници.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: IvcheTo   
Дата:   05-06-08 10:58

които не ги опазваме и съхраняваме - сме на първо и отгоре[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: zaiko   
Дата:   05-06-08 11:04

Срам ме е от тях! [smilie9] [smilie23] Идиоти! [smilie23] [smilie23] [smilie23] Не можем ли да направим нещо сами?


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Cristinel   
Дата:   05-06-08 11:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: канювиги   
Дата:   05-06-08 11:08

Здрасти проекта е супер!!! Но дали може да се финансира само с чужди пари и държавата просто да участва формално ?!
Това първо а второ - знаеш ли ,знаете ли какви прекрасни базилики , църкви и дворци е имало във Велики Преслав и Плиска! Може да се възстановят на 90 % от оригиналите като конструкция! Това не мога, не съм могъл и няма да разбера. Нашите владетели са строили с десетки години а сега тъне в разруха. Има много планове за реконструкция базирани на средновековни жития,даже случаен човек преминал някога през Велики Преслав възхитен от представителната църква в Преслав я е издялал върху камък.
Голямата базилика в Плиска , кръглата черква в Велики Преслав....Кръглата църква има копие във Аахен ,строена от Карл Велики.Вътрешната инкростация на кръглата църква на Симеон е била копирана от някой църкви в Киввска рус и т. н. Как да кажеш на руснаците ,че от нас е тръгнала българославянската писменост и култура.А има много запазени орнаменти ,окраса и мозаечни икони...Аргумента , да не се пипат останките тъй като да не се наруши там нещо си е просто смешно. Руснаците са разрушили някой от църквите в Кремъл и пак са ги градили тъй като са били дървени преди няколко столетия и не са били толкова представителни колкото са искали а при нас всичко е било въхра на стройтелските достижения съизмеримо с това на КОнстантинопол.Вижте дори и Охрид някой църкви са се достроявали , за да може днес ние да ги снимаме на фона на дивното Охридско езеро,обгрижвано от Борис който е бил Ктитор на няколко манастира и църкви покрай Охридското езеро и в днешна Република МакЕдОнИя. Ами испанците как изградиха техните средновековни дворци ???
Просто тези отгоре са крайно меркантилни и безидейни. Само единствено един човек ,който е бил на власт е започнал да проумява това и то представете си по Комунистическо време!! Това е Людмила Живкова ,дерзаела е много за културата ,по нейно време е започнало изграждането и завършването на мащабния НДК нейна е била идеята! Искала е да възтанови напълно древните столици!!!Била е голям човек. Когато се е видяла с съветски соцлидери и им е казала че и е писнало у нас да гледа как никнат като гъби след дъжд паметници на съветската армия ,която не дала нито един загинал нас през втората световна война за нас а се води освободителка?!Нейно дело е Светлина и Звук по повод 1300 годишнината. Добре или зле за онова време това не е било малко. А за тези нейни действия и стъпки Брежнев предупреждава Живков-"..вкарай ред в действията на дъщеря си...." И знаете какво казват от КГБ--Изкуство е да направиш едно убиство да изглежда просто инцидент. Техничари ! Чом баща и е казал ,че нещо не се вързват нещата около смърта и значи ....
Дано някой да се сети ,да гради нещо някога у нас...Вижте Сърбия след войните през 2003 в БЕОграда са изградили мултифункционална зала с 23 000 места а ние имаме в София зала Уневрсиада ....
... .

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Lalinda   
Дата:   05-06-08 11:11

За проекта се споменава и във фотосите на А. Иванов, които в момента са експонирани на променадата при НДК.

***

...Ако проектът за възстановяването на Севтополис бъде реализиран, градът ще се превърне в изключителна археологическа атракция и ще бъде включен в листата на ЮНЕСКО за световното културно наследство.
Затова е повече от странна пълната липса на интерес от страна на държавата...


Доколкото ми е известно, включването в листата на ЮНЕСКО изобщо не става автоматично, както предполага авторът на статията. Може да бъде включен, може и да не бъде...

Вероятно и Перперикон би бил в нея, ако бе толкова просто...

http://whc.unesco.org/en/list

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 11:20

Cristinel написа:

> Julius. кажи за партаментите ве, кога ше падат и колко, че да
> си покупя няколко [smilie5]

Мога да ти обясня и как шока в цената на петрола води до стагфлация в страните-вносителки...

... ама се съмнявам че ще вденеш!

Затова го считам за безвъзвратно пропиляно време! [smilie7]

А ти си го тълкувай както ти харесва! [smilie5]

п.с.
Мисля, че мястото ще ти подхожда... на ситроена! [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-06-08 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Cristinel   
Дата:   05-06-08 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 11:31

Кане, мисля че говориш за Златната Църква в Преслав/от злато и мрамор е била - сега само част от колоните са останали недалеч от крепостната порта/. В музея май имаше нейн макет /с разрез - към вътрешността на църквата/!?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: _alice_   
Дата:   05-06-08 11:37

Вие разглеждали ли сте го този проект подробно? [smilie8] [smilie8] [smilie8]

На мен ми се струва леко невъзможно за реализация [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Иначе жалко за археологичните забележтелности като цяло

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 11:39

отдавна съм го казал, че мръсните комуняги и техните издънки разноцветни и депесарски трябва да са поне на 2 метра под земята! [smilie23] онзи ден ходих до язовир Копринка, посетих гробницата на Севт до с. Шипка, видях и проекта в казанлъшкия музей и съм възмутен от това, което става [smilie9] червените отрепки много добре са знаели къде правят язовира, но това изобщо не е било асмилирано от болните им мозъци [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: канювиги   
Дата:   05-06-08 11:46

Julius Здрасти Във Велики Преслав е имало и Представителна Църква с три "кубета" , много висока с дебели стени а отделно както точно си обяснил е имало и т. нар. кръгла църква..

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: ecobo   
Дата:   05-06-08 11:50

Няма далавера, не може да се открадне от този проект, затова няма интерес.
А дали е възможно да се реализира... - няма невъзможни неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: tnt   
Дата:   05-06-08 12:18

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: pepino_bg   
Дата:   05-06-08 13:09

Amigo написа:

> червените отрепки много добре са знаели къде правят язовира, но това изобщо не е било асмилирано от болните им мозъци

Напротив, разбирали са и то много добре, защото не са имали интерес българите да се (само)идентифицират с траките.


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 14:22

Проектът "Севтополис" е любимата ароматна дъвка на казанлъшкия кмет Стефан Дамянов. Дотук освен един 3Д модел на съоръжението нищо друго не съм видял - нито проект, нито остойностяване на строежа, нито план как ще се експлотира. Само пара в свирката на локомотива и ангажиране на общественото мнение със странични дела. Хич не му се връзвайте на партенките на кметя.

В Казанлък можеш да паркираш колата си където си искаш. Никой няма да те санкционира.

В Казанлък можеш да изкопаеш дупка в асфалтираната улица и след 10 дни да я запълниш с пръст. После съседът ти - и той. Цялата улица става в разкопки. Никой няма да те санкционира.

В Казанлък можеш да изсипеш строителните си материали на тротоара. Можеш и трайно, в продължение на години, да го заемеш с някакви си твои работи. Никой няма да те санкционира.

В Казанлък можеш да подадеш жалба в полицията и след 2 години да не си получил отговор. Никой няма да ти обърне внимание.

В Казанлък Куйович може да си вземе паспорт с чуждо име. Ако не бяха го разследвали за други хич и нямаше да разберат.

Един тунел под Шипка би имал в пъти по-голям икономически ефект от дупката в язовира.

Дремиград - така го е нарекъл Чудомир.

Министерството на културата дало принципното си съгласие да се търси проектатнт/инвеститор и т.н. Ще кажеш, че нещо зависи от това министерство. Казанлъшката ловна дружинка и тя ще даде съгласието си, ако и го поискат.

Такива ми ти работи в Долината на розите (тракийските царе).

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 14:29

Не видях да става дума за кмет... а за архитект!

Не видях и да става дума за финансиране от държавата... а за предложение отвън!

Ако имаш по-надеждни данни - давай да четем.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Frida   
Дата:   05-06-08 14:35

Евала Асахе. Тая тема е просто огледало на нашата действителност. Събрали се стрините да плюят, че държавата и народа са им виновни. Вие сте тази държава и тоя народ. Да не ви избрявам поименно. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 14:36

Да, това не е лоша идея.


Я изброй тия от които е зависело финансирането на проекта...



Публикацията е редактирана (05-06-08 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Frida   
Дата:   05-06-08 14:46

Не съм наясно с конкретния проект, но по принцип (по закон) финансирането на един проект зависи от някакви критерии. Дали проекта ги изпълнява зависи на първо място от неговите създатели. Не можеш само да тропаш с крак и да казваш "искам", трябва да вложиш труд и експертиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 14:48

Frida написа:

> Не съм наясно с конкретния проект, но по принцип (по закон)

Като не си наясно какво коментираш? [smilie7]

> финансирането на един проект зависи от някакви критерии. Дали
> проекта ги изпълнява зависи на първо място от неговите
> създатели. Не можеш само да тропаш с крак и да казваш "искам",
> трябва да вложиш труд и експертиза.

Ами човека и финансиране си е намерил - или говориш наизуст без да си прочела? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 14:57

чета, чета...па така ми се иска да не чета...я дайте да си говорим за "бабините зъби"...дайте да парйм нещо, дет да има смисъл. ха ако някой има едно смислено предложение-ако ще само петиция да е- да се фащаме и да го прайм, щот от приказки файда няма. квот измисли някоя умна глава, аз ще го подкрепя! кат няма гражданско общество, нищо няма......ако ще една петиция просто, да го еба![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Frida   
Дата:   05-06-08 14:59

Наясно съм със кибиците критикари. Коментирам тях, а не проекта.


Относно финансирането, аз ако си намеря финансиране за създаването на атомна бобма, трябва ли да се сърдя на държавата, че не ми позволява? И понеже виждам, че си буквалист пояснявам - това е риторичен въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: captainme   
Дата:   05-06-08 14:59

Dobre de....ako tova stane obshtestveno dostojanie,na samo na horata v FF no v po/goljam mashtab....i naroda vzeme che pochne da podpisva peticii i tn...njama kak durjavata da ne stigne do tam da vzeme da se objasnjava za reshenieto si,che moje i da go promeni.Svurshi vremeto na bezglasnite bukvi...Az sled onja sluchai s narodnija park do moreto vzeh da imam njakakva nadejda che neshtata se promenjat.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 15:05

Нищо - аз мога да отговоря и на реторичния ти въпрос! [smilie7]

Стига първо да уточниш приликите между атомната бомба и археологическата забележителност!
Аааа... сега се сетих - ти искаш да кажеш че си намерила начин да СЪЗДАВАШ такива (арх. заб.)? [smilie18]

Чак си те представих яхнала атомната бомба! [smilie5]

п.с.
А за кибиците-критикари - мисля че добре успяваш да се опишеш... макар и с едно толкова скромно словосъчетание! [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-06-08 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: канювиги   
Дата:   05-06-08 15:08

Момчета! Момичето ,което се казва Мара , има снимка в профила найстина изглежда много красива . Освен това на снимката има излъчване на човек прям ,точен , действащ без да губи време с много сила .Има много интересни и прецизни снимки с детайли и говорещи много. Акуратна жена...Красиво е момичето.
!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 15:11

леле, кане...[smilie4] момичето е на 41, е, почти и една, а на тоя свят има фотошоп [smilie5](ма малко[smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 15:15

маро, дай некой урок по фотошопинг и на мене бе [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Frida   
Дата:   05-06-08 15:16

Юлиус, толкова оригинално, ме затапи, че просто няма какво да кажа. Напускам ви седянката с подвита опашка.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 15:19

амиго, ша та уредим! дай цяр за лифтинг и ще прайме бартер!(пардон за спама[smilie6] )

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 15:20

Както решиш - изборът си е изцяло твой!

п.с.
Вече дори не ми прави впечатление как когато някой почне да губи даден спор и решава да се прави я на сърдит, я на мъченик! Или да се оправдава с възрастта - сякаш тя е някакъв аргумент!?


Вариатни бол...



Публикацията е редактирана (05-06-08 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 15:22

мара написа:

> амиго, ша та уредим! дай цяр за лифтинг и ще прайме
> бартер!(пардон за спама[smilie6] )




пий бабини зъби и си свиркай [smilie18] [smilie18] [smilie18]

инак тук май сериозни неща сериозно не могат да се обсъждат [cool] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 15:22

Мара кърти и извозва[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 15:28

Има иманяри които са готови да финансират всички археологически разкопки в Б-я, но гадната държава не им разрешава .....

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 15:31

И готините иманяри страдат от гадната държава, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 15:33

Иманяри, готови да финансират...?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 15:35

абе хора...ай стига сме спамили![cool]
спамът- в съседната тема! за БАБИНИТЕ ЗЪБКИ!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 15:42

http://international.ibox.bg/news/id_867826041

The project has the support of many world organizations from Netherlands, USA, Canada, Spain and also lots of state institutions, though haven't still received official answer.

Ей, добре че държавниците ни са толкоз умни като вас - че да вземат да спрат тез иманяри!
Поклон пред българския гений! [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: канювиги   
Дата:   05-06-08 15:44

Момичето изглежда прекрасно , аз видях че е на 35 38 години но използвах думите жена и момиче . Има хубаво излъчване и лице. А че една жена узрява около трийсетте това е така.
Но някой жени и на 25 имат големи сенки и бръчки и изглеждат отблъскващо. Момичето-жената е доста приветлива другото са си ваши мисли...Красивата приветлива жена и на 45 -50 си е красива, жизнена и енергична ако се е съхранила ,което се вижда. А излъчването то не лъже и по него си личи ,колко една жена е преживяла и съответно на колко години е. Двете неща се припокриват но до някъде.
Всичко друго са мисми и по-точни измислици и заяждания ...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 15:57

Amigo
Асахи и Frida са го казали и обяснили по- горе...какво се чудиш? В Казанлъшко разкопават тракийски могили с багери от бая време...А в Б-я пазар за антики няма- все навън изнасят..

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 16:00

кане! напрау днеска ми е ден! хубаво ми става, кат ми говориш така[smilie5] а па честно да си кажа, аз съм съвсем убедена в собствената си неотразимост[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 16:01

ами като няма държава, ще изнасят! [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:04

Julius.
" ...The project has the support of many world organizations from Netherlands, USA, Canada, Spain and also lots of state institutions, though haven't still received official answer.."
То още в първата част на изречението е казано.."Проекта"-кой проект? Кви са тия дето изведнъш станаха радетели за проект измислен от самите тях? Като са толкова загрижени защо не построят макет до язовира- пак ще е атракция/туристическа атракция, или каквото там целят.... Или челта е да започне идно "усвояване" на средства от държавата с неясен край...Знаеш ли колко и какви насъждения се поливат от този язовир? Какво ще стане ако се източи?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:05

Прав си по- добре да им разрешим сами да си копаят...,намират и изнасят- направо ще ни помогнат на платежния баланс...

Мара е пич[smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:08

Чети:

Античният град ще бъде обграден от язовира чрез кръгла стена, така че да се получава своеобразен кладенец. На неговото дъно като на сцена ще бъде разположен Севтополис. За хората, които се приближават с лодка откъм брега, градът е изцяло скрит зад стената, която го обгражда като пръстен. Той е с външен диаметър 420 метра и е своебразна граница между минало и настояще. Същевременно ще е кей за туристическите корабчета и лодки.

източителю на язовири!


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:09

А за платежния баланс... ако и там си също толкова наясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:14

Julius.
Преди години един искаше да свързва морето със София.......за другото просто не считам за нужно да ти обяснявам.....то за мен е сложно, че камо ли за теб...........

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: _alice_   
Дата:   05-06-08 16:15

градът знаете ли колко е на дълбоко?!

ние една магистрала не можем да построим, та какво остава за някакви грандомаски съоражения [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: канювиги   
Дата:   05-06-08 16:15

И на мен ми е приятно ,че ти правя комплимент ,човек когато има срещу себе си визия и чар комплиментите си идват..
Те са нещо приятно и хубаво

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: vladomatev   
Дата:   05-06-08 16:16

От цялата работа само лай ...а никой не пусна е това примерно :
http://sevtopolis.suhranibulgarskoto.org/

или това:

http://www.bgpetition.com/sevtopolis/index.html

или това:
http://sevtopolis.suhranibulgarskoto.org/Sevtopolis-file-pdf3-f.pdf


Нещата си зависят от нас ама сме п...и ....жалко - все някой ни е виновен ...



Публикацията е редактирана (05-06-08 16:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:19

_alice_
Кратко и ясно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:22

Единия влиза и ми говори за някакви кметове...

Другата за кибици-критикари...

Третия източва язовира... после пък свързва морето със София...

Четвъртата... магистрала не може да построи...



Абе вие... да ви питам... добре ли сте?????????????????????????

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 16:23

абе аз викам повече нишо да не се прави в нашта мила родина - само конаци и чалга до дупка! [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: g06ky   
Дата:   05-06-08 16:28

Holandcite osven da finansirat proekta nemoje li da si namerqt i izpalniteli za po sigyrno che nashte zidaradjii kak shte go izmaistorqt tovaaaa ne go vijdam az [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:28

Ми то и без това само нек'ви малоумници радващи се на простотии от типа на Кен-Ли-то останаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:30

.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: _alice_   
Дата:   05-06-08 16:31

за никаква магистрала не става дума. просто проектът за Севастополис е грандомански, необмислен, излишен, поне на мен така ми изглежда [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:32

...излишен...

Нямам думи!


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 16:36

В петък сутрин обикалях Перперикон, а вечерта бях на Татул за "Нощта на Орфей" [cool] Около мен се чуваше само турска реч, а говорителите, докато започна празненството, бичеха поне през половината време турски маанета и ритми [cool] [smilie23] Това е сега страната на Орфей и на прабългарите [cool] И "височайш гост" беше някакъв турчин някъде от Анадола [cool] а, да, и концерт на Мустафа Чаушев [cool] мдааа... мъка, мъкаааа [smilie21]



Публикацията е редактирана (05-06-08 16:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: zaiko   
Дата:   05-06-08 16:37

_alice_ кой плаща магистралата?

А кой е изявил желание да плати за проекта?

Разлика намираш ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 16:40

Зайко, няма смисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: g06ky   
Дата:   05-06-08 16:45

Amigo veche trqbva da se ychi v ychilishtata i "maichin ezik" da moje da se razbirame pomejdy si s bratqta potyrcheni pomaci [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 16:46

zaiko
Тези същите "концесионери",дето щяха да я експлоатират след това.Вие правите ли разлика между проект и обект- стойността на проекта в най тежкия случай е 10-15 % от стойността на обекта...Мислите ли, че това ще реши проблемите на общината?Знаете ли, че по- голямата част от населението нямат качествен водопровод, а за канализация да не говорим....

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 17:09

А сега драги ми, Фоки, магистралата ще си я платиме НИЕ!

Ти, аз... всички които плащат данъци!

На цена 3 пъти по-висока! С пари от бюджетния излишък!!! (А за Околовръстното да не говорим!)

Би следвало да си наясно - след като използваш думи като платежен баланс.

А междувременно ще си плащаме по всяка друга линия, по която продължават да ни го начукват от ЕС!!!

Все пак е редно разни фирми да си осребрят подкрепата на властта, която са оказали по избори...

Та като става дума за избори, Валентина Хасан гласува...

Хора, харесващи такива като Валентина Хасан... също гласуват...

Такива са днешните господари на БГ:

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/dnjn1624.JPG
http://templar.blog.bg/photos/31865/t5_621856.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/azpu3412.JPG
http://templar.blog.bg/photos/31865/Hasan.JPG



Публикацията е редактирана (06-06-08 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 17:20

амигото, нали знайш за старата тракийска традиция да се строят чешми, за да не пресъхва доброто? а нали знайш и кой в българия(за наш срам) все пак продължава тази традиция? ми аз по родорите, земята на орфей, една българска чепма не съм видяла...то, че политиката си е политика, тва сички знайм, тва, че виновни за обезбългаряването има- и тва знайм...ма някак сичко има повече от една страна...[cool] и ако на татул, за нощтана орфей е имало малко българи и не е почетена с концерт за лира и глас чия ли е вината?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 17:23

Природата празно не търпи!

Дали ще е земя... дали ще е свобода... трябва ли да загубим нещо, за да го оценим?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Phoki   
Дата:   05-06-08 17:24

Julius.
1.Магистралата щеше / а и ще се финансира от различни източници- кредити, средства от ЕС и субсидия от ДБ.- с тази разлика, че за сега ние няма да плащаме за нещо което не получаваме, а ще изплащат и внуците ни....аз със сигурност плащам данъци- в реален размер....за другите не знам...
2.За по- скъпата не знам- сметната стойност е предмет на изчисления и утвърждаване, така, че не се претеснявай, може да е само 2-пъти по- скъпа...
3.С пари от бйджетния излишък се финансират главно кметските "проекти", като този, но така и не разбра за какво става дума....
4.Околовръстното се финансира от общината....
5.Платежен баланс- какво да ти кажа, безплатни уроци не давам...
6.Не съм запознат със масовия сексуален живот, и не смея да се изкажа за "начукването от ЕС"- да не ме погне и мен....
7.Божков също не е сред познатите ми/ за което определено не съжалявам/ и проблемите му не са ми интересни, но ти явно си запознат с материята- може да предприемеш нещо....
В заключение- не съжалявам, че отделих толкова време да пиша, яд ме е, че няма да хване декиш.
Пък може и да греша....
Приятна вечер[smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: vladomatev   
Дата:   05-06-08 17:25

"А междувременно ще си плащаме по всяка друга линия, по която продължават да ни го начукват от ЕС!!!"

Начукваме си го сами ... както винаги!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 17:28

мара написа:

> амигото, нали знайш за старата тракийска традиция да се строят
> чешми, за да не пресъхва доброто? а нали знайш и кой в
> българия(за наш срам) все пак продължава тази традиция? ми аз
> по родорите, земята на орфей, една българска чепма не съм
> видяла...то, че политиката си е политика, тва сички знайм, тва,
> че виновни за обезбългаряването има- и тва знайм...ма някак
> сичко има повече от една страна...[cool] и ако на татул, за
> нощтана орфей е имало малко българи и не е почетена с концерт
> за лира и глас чия ли е вината?[smilie8]




аз разбрах съвсем случайно от няколко реда в един вестник [cool] айде кажи чия е вината за това и за обезбългаряването[cool] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: мара   
Дата:   05-06-08 17:30

и сами,и сами! ма и помощ не ни липсва![smilie5] ама и сами си я търсим...аз вече не мога да му фана края...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 17:31

"Автор: Julius.
Дата: 05-06-08 16:22

Единия влиза и ми говори за някакви кметове...

Другата за кибици-критикари...

Третия източва язовира... после пък свързва морето със София...

Четвъртата... магистрала не може да построи...



Абе вие... да ви питам... добре ли сте?????????????????????????
"


Благодаря, добре съм. И съм от Казанлък, между другото. Та тая работа с дупката няма да стане, да ти кажа. Както и някои по-дребни и нужни за града, общината и района неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 17:33

asahi, я кажи де се намира тоя Институт на розата в Казанлък? [smilie8] [smilie6] [smilie8] че в неделя ще има там розоберачки купон и ако ходя в Бургас, мисля да мина през вашио градец [smilie3] [smilie6] само дано е убаво времето [smilie8] [smilie8]



Публикацията е редактирана (05-06-08 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 17:37

На изхода за Шипка и Габрово. В неделя няма да можеш да минеш оттам с колата, защото ще затворят пътя. Обходен маршрут - Казанлък, Енина, Крън, Шипка. Или оставяш колата в града и мааш крачоли 2км. Ще пусна тема за Празника.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 17:39

[smilie24] [thankyou] [thankyou] ам ти няма ли да ходиш натам? [smilie3] [smilie8] аз бях миналата събота и неделя на празника на розата в Карлово и Павел баня и много се изкефих, ама нямам време да видя снимките и да пусна някоя [smilie8] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 17:40

Фоки,

За строежа на магистрала "Тракия" ще се ползват и средства от структурния резерв и бюджетния излишък, обясни Станишев. Цялата отсечка ще е на стойност около 300 млн. евро Цената не 2... мин. 3 пъти по-скъпа!

Гагаузов съобщи, че ще поиска от бюджета още 60 млн. лв. за изграждането на отсечката между "Симеоновско шосе" и бул. "Черни връх". - това да ти прилича на финансиране от общината?

п.с.
А за баланса - няма нужда... освен че съм напълно наясно с материята... мнението ми за безплатните уроци е, че каквато стойността, такова е и качеството им!

Асахи, ок - ама щом като "дупката" нема да я бъде, що не съборите и бабуните като "Голямата косматка" и др.
че да се вижда по-добре хоризонта?



Публикацията е редактирана (05-06-08 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 17:51

На бабуната Голямата косматка наскоро и направиха геосканиране за 2-ри път и ще я копат от северната страна. Очаква се да намерят храм на Дионисий. Кмета дал 50 бона.

Връзка между "дупката" в язовира и хипотетичното събаряне на бабуните няма.




Амиго - ще ходя. На Розобера в 9 часа можем да се засечем. После [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 17:57

ан'дага! [smilie24] [smilie6] дай един талафон за свръзка на лични [smilie8] [smilie6] аз може да домъкна и Винсент, че той ще се връща от Бургас пък в неделя [smilie8] Ама защо в 9, нали започва купона в 10?! [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 17:59

Ся кат ти пиша 9 значи 9. Ти ако искаш и в 10 ела, ама да няма после "що не каза".

ЛС

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   05-06-08 18:00

убо [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 18:01

За съжаление отношението ти в немалка степен прилича на масово разпространеното... хора на които като че ли не им пука за родните им места!?

Скоро бях в Шипка... местните ми казаха за едно японско семейство от сутрин до вечер се грижи за чистотата на града и реката, защото така повелява моралът и традицията им - след като се пенсионират, да заминат в някоя страна, където да работят безплатно за доброто на обществото.

А, НИЕ, българите (мърлячите, дето корените ни са тук) хвърляме каквото се сетим, а ония - без корените, влачат чувалите и обират автомобилните гуми и тоалетните хартии от коритото й.

Същото се опитват да правят и някои от англичаните по места (в Търново напр. където съм живял). Кандидатираха се и на изборите, за да се опитат да спрат безконтролното хвърляне на боклуци по деретата до селата, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   05-06-08 18:04

Други японци пък се пропиха, трети напуснаха Шипка. Всякакви ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   05-06-08 18:08

Така е... насила хубост!

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: itilien   
Дата:   05-06-08 18:33

А в моето село дето е близо до търново, англичаните са се отдали на пиячка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: captainme   
Дата:   05-06-08 19:32

ne razbiram za kakvo se vprjagat povecheto hora.vse edno te sami shte ja strojat tazi atrakcija.

holandcite postroiha novija letishten terminal v sofia.njakoi da si misli che starija izglejda po-dobre?horata sa izvestni po cjal svjat s tozi biznes..obshtinata v kazanluk da gi beshe spazarila i magistralata da vi postrojat..hem po-evtina moje da vi izleze

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: itilien   
Дата:   05-06-08 19:56

те хубаво са построили новия, ама той стои празен горкия. Язък за матриала дет се вика. Навсякъде летищата са пълни с магазинчета и хора, ако не да купуваш, то поне да зяпаш. В нашето можеш да зяпаш мухите [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: captainme   
Дата:   05-06-08 20:06

itilien,
to tova ne e zaradi holandcite:)sigurno njama jelaeshti turgovci ot bg strana....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: itilien   
Дата:   05-06-08 22:04

А, това че не е от холандците е пределно ясно :) Аз друго исках да кажа. А именно, че някой да ти построи една хубава сграда не означава задължително светло бъдеще за нея. Или перифразирано - прасето в палат да го пуснеш, то пак на кочина ще го обърне.
Така че светлите утопични планове за евентуалното бъдеще на тоя обект, описани в статията, нещо ми изглеждат свръх нереални за нашите условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Стоев   
Дата:   05-06-08 23:52

101[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Cristinel   
Дата:   05-06-08 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: asahi   
Дата:   06-06-08 00:20

Има къде по-важни и евтини неща да се свършат преди да запасваме на гол тумбак чифте пищови. Не е до песимизъм, а до приоритети. Иначе и Айфелова кула можем да си построим в язовира, ама за чий ни е?

Пешеходците в Казанлък се промъкват като палестинци под израелска обсада когато пресичат улицата на пешеходна пътека. Ако спреш с колата си за да премине пешеходец отляво някой те изпреварва и отива да го гази. Живей една седмица там и ще разбереш колко голяма е дистанцията между медийните изяви ма кмета и действителността.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: g06ky   
Дата:   06-06-08 14:07

От идея "Севтополис" става реалност
06.06.2008 13:27 5



Така би изглеждал възстановеният "Севтополис". Снимка: БГНЕС

Парите за проекта "Севтополис" ще бъдат набавени от оперативна програма "Регионално развитие", обави Димитър Мандраджиев, председател на национално обединение "Съхрани българското".

Изчисления показват, че възстановяването на древния град в язовир "Копринка", близо до Казанлък ще струва 150 млн. евро.

Миналата година градът под водата е бил заснет със сонар и се оказало, че нищо не разрушено или разместено.

Според Мандраджиев в света няма подобен аналог и е напълно възможно "Севтополис" да стане световна туристическа атракция.

Годишно градът ще бъде посещаван най-малко от 500 хил. туристи, смята той.

Цялото съоръжение ще бъде 93 дка, което е 1/2 от обема на язовира и реално загуба на вода няма да има.

"Севтополис", градът на Севт ІІІ, столица на Одриското царство от края на ІV - началото на ІІІ в. пр.н.е. е разкрит и проучен през 1948 - 1954 г. при изграждането на язовир "Копринка".

Това е първият и най-добре запазен тракийски град в днешна България, за съжаление останал на дъното на язовира след напълването му.

https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/yqaz9918.JPG
http://www.dnes.bg/images/photos/0052/0000052536-article.jpg

Така би изглеждал възстановеният "Севтополис". Снимка: БГНЕС



Az ne vijdam nashite mitichni stroitelni firmi kak shte go izgradqt [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: captainme   
Дата:   06-06-08 14:12

kakto izgradiha letishteto,g06ky :)

njama da sa nashi firmi,tova im e problema na durjavnicite

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: dan40   
Дата:   10-06-08 01:06

Добре че са го залели инак иманярите досега да са му видели сметката

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокра
Автор: Стоев   
Дата:   10-06-08 01:11

...що ли не вярвам да се сбъдне проекта...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Frida   
Дата:   10-06-08 10:54

"и е напълно възможно "Севтополис" да стане световна туристическа атракция"

Освен атракция трябва да има и инфраструктура. Туристът трябва да има път, за да стигне до там, хотел, за да преспи. Всякакви екстри като добро обслужване и добър имидж на страната по света. Само една гола атракция нищо няма да промени, ами ще си седи и някой студент и ше къса билетчетата по педесе стотинки на добчричките класове като в Беклик Таш. Имаме не само Беклик Таш за пример, а много други забележителности, който са забравени не от бога, ами от нас. Имаме златни съкровища, гробници, изсечени в скалите манастири и изображения на конници. Случайно да са станали световни туристически атракции?

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Julius.   
Дата:   10-06-08 12:17

Ти не "напусна ли седянката с подвита опашка"?

E т'ва пък го пуснаха вчера /за голям ужас на бивши "местни" казанлъчани и хора смятащи подобни проекти за "излишни"/... ама се чудех дали изобщо да го поствам!?

п.с.
И да ти кажа как се прави истинско "стерео" - от действителен случай в казармата! Прави се с два капака от г. тенджери - после човека дава "заето" цяла седмица! [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-06-08 12:20

Край Копринка има няколко почивни станции и хотели.
Собствениците обаче не умеят да взимат парите на почиващите - не може да се изсипят около 70 моториста и да се напият, а на сутринта да не се предлага кафе и шкембе.

Отговори на това съобщение
 Re: Една BG забележителност, която скоро няма да види бял свят заради... бюрокрация!
Автор: Amigo   
Дата:   12-06-08 11:48

Иманяри съсипаха работата на археолозите от Русе

Преди ден научният екип, който работи на римския крайдунавски кастел Тримамиум, откри изключително ценна бронзова статуетка на Венера
12.06.2008

Нападение на иманяри е съсипало труда на археологическия екип, който работи на римския крайдунавски кастел Тримамиум, близо до русенското село Мечка, съобщи директорът на Регионалния исторически музей в Русе д-р Николай Ненов, цитиран от БТА.

Инцидентът се е случил снощи, когато по тъмно, необезпокоявани от никого, иманярите са преровили участъка, в който работят археолозите. Унищожени са профили, изкопи и стратиграфии - подготвеният за заснемане и описание обект, което е част от строго научната работа.

Находките, които са намерени до момента, не са били на обекта. Иманярите обаче са прекопали и унищожили непроучени пластове. Не е известно дали са открили други археологически материали. Уведомена е полицията, уточнява д-р Ненов.

Преди ден при археологическите проучвания на Тримамиум беше открита изключително ценна 15-сантиметрова бронзова статуетка на Венера, припомни д-р Ненов.

Преди това археолозите са открили умбо - средната част на щит, направена от бронз, бронзова теглилка, търговски пломби от олово и множество интересни за науката железни предмети от всекидневието. Намерена е рядка каменна лампа.

[cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.