Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 14:52

za kakvo govori Joro?

ako shte otvarja vupros za nacionalism i rasism,po-dobre v noova tema;)

kolkoto do veroto i neizplakvaneto mu...

i tuk e taka,i si e culturna osobenost.i ne se schita za vredno...i ne shtoto sa idioti.gledam moite chinii da sa izplaknati

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: nomadsl   
Дата:   09-06-08 14:55

captainme каза:

"..tova e vurha...pitala li si gi kakva e razlikata? .."

И аз късно разбрах, че female не е Фи-то на мъжа, а значи женско.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: matataupa   
Дата:   09-06-08 14:59

Абе всички са прави, нема да се кОсите[smilie21]

В Бг е характерно, че си знайме правата...предимно. Матея, ти със сигурност си изключение, но кат знам кви гадни клиенти има.... [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

И пак не разбрах къде сервират толкоз хубави ЯЙца[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 14:59

haha,sorry za oburkvaneto....to kvo losho ima vsushtnost:)men oshte ne mogat da me ustanovjat dali sum Fi-to na muja ili samija muj;)

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Lillly   
Дата:   09-06-08 15:05

така е защото клиентите са създадени, за да има кой да храни обслужващия персонал[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-06-08 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-06-08 15:11

На всеки му идва до гуша понякога, и на клиента и на обслужващия персонал. Така , че по едно "скандалче" от време на време си е напълно в реда на нещата. Но така ме загубиха като клиент и в едно заведение миналата година. Ходих да обядвам редовно , но моето ядене е една салата с един айран, аз не съм виновна , че не мога да изям повече. От целия персонал само един ми сервираше любезно, естествено той си и отнасяше най-добрия бакшиш, за другите беше закръгляне на сметката до следващото левче. И така един ден , след дъжд сядам в градината и чакам.... Мина един , мина втори , аз показах с жест, че не ми е взета поръчката. След почти двайсетминутно чакане станах и отидох на ваншния бар за да помоля бармана да бъда обслужена. Той извика сервитиорьора и аз попитах защо ми се налага да седя толкова време. И отговора беше- Ами ние днес не обслужваме градината , защото пак може да вали! Да отбележа само , че имаше две маси в съседство , където имаше обядващи. Тук аз се ядосах и попитах - след като седят и ми гледат сеира толкова време, защо ниокй не ме предупреди ? Както и да е.... след още почти 20 минути сервитьора ми донесе така дъъъъълго чакана салата, но аз "изтрещях" в този момент, казах - Благодаря за културното обслужване, но тъй като от дългото чакане апетита ми се е запилял някъде ще се откажа от обяда си. Пожелах му лека смяна , станах и си тръгнах, дори не посмя да каже нещо след мен . Признавам си ядосах се, макар да не трябва, но.... Сега вече не съм им клиент, но като гледам накъде вървят нещата скоро и тях няма да ги има. Обядвам в съседното заведения, където те посрещат от входа и постоянно има някой на разположение, то е пълно , а в другото рядко се мярка клиент. Така, че всеки ще си "сърба попарата".... един ден [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 15:17

Ежко,
какво да направя , че си толкова чувствителен и те вьлнуват предимно ексистенциални вьпроси , дори когато става дума за Омлет [smilie5].
И никьде не виждам да те нападам... ма както искаш.[smile]

Аз пьк сьм сьс силно развито чувство за справедливост , за което много хора са ме смятали за конфликтна, обаче има такива, които разбират за ко иде реч и сме си в мир и хармония . [smile]

Кали 222,
била сьм и аз "на запад", вярно - за малко...и хора познавам , които живеят там. Времето навсякьде струва пари и клиентите там изобщо не са бальци, които са се прильгали да плащат кат попове.. айде де [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: ejko   
Дата:   09-06-08 15:20

знам че не ме нападаш иначе нямаше да трия постовете...! Просто прецених, че не са за тази тема. Ти сама казваш "какво да направя , че си толкова чувствителен и те вьлнуват предимно ексистенциални вьпроси , дори когато става дума за Омлет" и за това ги триинах. Просто не разбрах смисъла от темата в началото. А чувствителен на дали е думата...[smilie5]
[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: kali222   
Дата:   09-06-08 15:28

Matheya,
аз ти го казвам от лични наблюдения в продължение на повече от 10 години, а ти ако искаш вярвай... Всички стават много важни като са в България или някъде по-източно, а в страните си не смеят да гъкнат и при това става дума не за докери или чистачи, а за хора, които работят в европейските институции...

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Amigo   
Дата:   09-06-08 15:31

абе по кви изпаднакли заведения ядете бе [smilie10] [smilie10] [smilie5] забравяш го окончателно и безвъзвратно и тва е [smilie6] да си ядат сами яйцата [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 15:33

Кали,
сигурна сьм , че не си намират непорьчвани неща в манджите , от найлон например и че ако това стане ще има скандал.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: heavyrockin   
Дата:   09-06-08 15:34

Matheya,
...дай снимки[smilie3] [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните задевения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 15:38

kali222,
moite nabliudenija sa drugi.generalizirash.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 15:41

Георги , нямам... но рядко се срешат такива простачки , имах чувсвото , че ще ми скочат на бой за 40 стинки [smilie10]
Така им избиха балансите ! [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: kalahan   
Дата:   09-06-08 15:47

намират си, не си мислете, че в ресторантите на запад е като в аптека...

Но не съм съгласен, че клиентите си мълчат и си плащат като попове. Даже напротив, там хората казват " Аз съм ви КЛИЕНТ"! След тая реплика той си мисли че е прав, каквото и да е станало... и в крайна сметка е прав, защото каквато и да е услуга, тя е направена за него и като не е доволен, повече не идва. Професионалното отношение задължава да бъде обслужен както трябва и ако възникне проблем, се гледа да му се угоди. Така е в 99% от случаите.

Кофти отношение можеш да срещнеш от обслужващ персонал обикновено от Остблока.

Matheya абсолютно си в правото си да спориш с тях и да си платиш цената в менюто без да им се обясняваш дори. При истинско професионално отношениео от тяхна страна ти дължат извинение за грешката.


Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Lillly   
Дата:   09-06-08 15:50

"екСистенциални вьпроси "
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: kali222   
Дата:   09-06-08 15:51

Може и да генерализирам,да.
Факт е обаче, че в заведение на Champs d'Elysee ми донесоха ето точно толкова

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/civk9480.jpg
http://photo-zona.net/images/user4475/album3425/large/1213015346_ksuu8876_IMG_2070m.jpg

големи маслини и ви уверявам, че не се посвениха да ми вземат доста солена цена за тези миниатюри. В кафенетата никой няма право да обръща стол с гръб към улицата и всички са заставени да стоят като в театър... Но нали е Париж - всички казват "О, колко е хубаво!" Представям си какъв скандал би станало ако на някой в софийско заведение му кажат, че няма право да седне срещу събеседника си, а е длъжен да стои непременно до него, независимо дали са двама или пет човека...
Да, вероятно генерализирам...

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: ejko   
Дата:   09-06-08 15:56

еееее Lillly, много са близо клавишчетата случва се....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Matheya   
Дата:   09-06-08 15:56

Кали ,,,,[smilie18]

как да ти кажа, бели кахьри са това [smilie18][smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 15:59

Generalizirash go.Znam za kakvi zavedenija govorish.Te sa specialni zaradi tazi tochno `osobenost` .Az kato otida v diskoteka,ne ochakvam da mi servirat zakuska objad i vecherja.

kolkoto do maslinite...razlichni sortove,na takuv si popadnala....nadali sa ti go servirali za da te precakat.

sega obache shte postna edin link,koito e mnogo vajno da se prochete ot vsichki....

ebasi gadnite rasisti sme:
http://www.sofiaecho.com/article/uk-tourist-alleges-racism-in-bulgaria/id_17372/catid_5

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: Lillly   
Дата:   09-06-08 16:06

не казвам, че не се случва, на мен ми се случва по-често даже

просто е забавно

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: ejko   
Дата:   09-06-08 16:06

captainme глупости. В щатите в ресторант, шефа ми ме е карал да попитам черните дали искат банан за маймунката им, визирайки малкото им дете. Разбира се че не съм го направил, но расизма към черните е едно от нещата, които ние нямаме...! Англия..., хм не бих казал същото за тях...! Не казвам, че момичето си измисля, но просто не мисля че имаме подобен проблем. Тук на черните са доста добре приемани и това съм го чувал от много мой познати, които са били тук и по стечение на обстоятелствата са били с черен цвят на кожата....! Измислени проблеми са това...

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: kali222   
Дата:   09-06-08 16:06

captainme, на входа пишеше ресторант, а не дискотека, пък и часа беше един такъв обеден, но няма значение - всеки е със своите си впечатления. Аз споделих моите.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: captainme   
Дата:   09-06-08 16:14

ejko...
ne si prav pich.shefa ti e guz.i bi si zagubil licenza ako si beshe pozvolil da napravi taja zabelejka publichno.

Отговори на това съобщение
 Re: За Обслужването в родните заведения ! Простотията е ПЪЛНА!
Автор: jrr   
Дата:   09-06-08 16:17

Аз в такива ситуации лепя омлета на главата на управителя/собственика/ и т.н.Матея, ако собственика не е прост и персонала нямя да е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.