Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Ужасяващ ритуал с малки деца в Индия
Автор: solo5   
Дата:   20-05-08 12:52

ejko за сектите си прав [smilie24]
в написаното от мен по-горе влагам точно негативнито значение за секта

Отговори на това съобщение
 Re: Ужасяващ ритуал с малки деца в Индия
Автор: ejko   
Дата:   20-05-08 14:00

Мисълта ми е че е безспорен факта, че това е опасно за децата в някаква степен. Естествено че в многогодишната история на това село сигурно е имало смъртни случай, но въпросът със смърта е там, че тя се предизвиква от много от злободневните привички който имаме. Разбирам намерението ти да я ограничим, но често пъти приоритетите на хората в различните култури допускат различни смърто-причинители за нормални. За нас цигарите, скачането в студена вода за някакъв кръст, алкохола са нормални, за други нормални са ритуалните обрязвания (като при еврейте класическия способ е от равин, който участва и със устата си в ритуала от което доста деца са умрели от зарази, спин и т.н.), различни ритуали по достигане на мъжство и т.н. и т.н. Въпросът е че самите ние сме червиви ябълки, а зовем към хуманизъм и пацифизъм... Според мен именно индийската култура е примера, от който трябва д асе поучим. Това е общество, където религиите и вярванията са изцяло свързани с вътрешния мир на човека и никога натурално не достигат до положение на конфронтация... Нещо до което нашето общество не е достигнало и като гледам няма и да достигне. Това е моята мисъл. А вече дали имаме право да съдим..., това си мнение съм изказъл по горе, но ако индивидите се чувстват готови да произнесат адекватните си решения, то кой съм аз, че да ги упреквам. В крайна сметка ние съдим в името и от позицията на хора, чийто вярвания безусловно отнемат на човека правото на съдник. Е щом можем да застанем против собствената си вяра, то какво може да ни спре да отнемем вярата на другите...

Прав си! Трябва да се спре да се хвърлят децата върху батут..., дори аз бих забранил батутите попринцип, толкова счупени глави, крака и т.н. на вятъра...
Не на батута (Grupo Anti BATUTi)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.