Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 14:18

Чета тука разни неща в нета. Нямало да има фалит. Ама в клона до нас опашката зверска и всичко тегли кинти... [smilie8]

Ще взема и аз да ги изтегля, че не се знае знае ли се...

Я който е по в час да сподели инфо

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: stew   
Дата:   15-05-08 14:19

и аз чух някакви неща, и даже мисля профилактично да изтегля, който има инфо да споделя [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:20

ехе и аз тъкмо пуснах подобна тема [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: _alice_   
Дата:   15-05-08 14:20

уффф, и аз мислех да я пусна тая тема, че и моят влог е там [smilie8] [smilie8] [smilie8]

все си мисля, че малко истерия се създава, дано съм права [smilie8]

като знам сега във форума какви писания ще последват, направо се плаша [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: explorer   
Дата:   15-05-08 14:21

Ами ние за това говорим от няколко дена в друга тема, ама не следите зоната...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 14:22

Хахахахаха ама верно по едно и също време сме я пуснали [smilie5]

[smilie5]


Тука до нас като гледам как се прехвърлят суми в други банки.....

И аз се попритесних

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:22

Нищо сега ще наваксаме [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Frida   
Дата:   15-05-08 14:23

Според мен това е слух, пуснат нарочно. Искат да я купят. Това е последната българска банка.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:25

Ми като е слух, нали работят грамотни хора в банката, нека да предприемат контра действия!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-05-08 14:25

А? Къде го тоя слух? Дайте да прочета.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: matataupa   
Дата:   15-05-08 14:26

Ам за ФИБ[smilie8]

Скътал съм 26 леа там и напоследък не моа да спа от притеснение- се ги мисла,се се кахъря...да не вземат, да ми ги фалират...нали събирам за Никон[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 14:26

Дани, навсякъде бе пич

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-05-08 14:27

matataupa, не си давай парите за глупости. :Р

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: _alice_   
Дата:   15-05-08 14:27

Фрида, дано наистина е така. звучи ми логично [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Chitsujo   
Дата:   15-05-08 14:27

СЛух или не, посъветвах роднините си, ако имат сметки там да ги закрият. Така навремето фалираха Първа частна банка и хората помнят, а ние погребахме доста пари там точно в кризата! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-05-08 14:29

И все пак, кой е първоизточника? Аз виждам, че из форуми и блогове го пише. Но пък слушам почти по цял ден БНР, нищо не съм чул. Нито пък по телевизията.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:29

Аз нищо не съм чел, само ще кажа какви премеждия имаше колежката до мен:
-Не може да си изтегли суми за плащане без триденвна предварителна заявка.
-Новия софтуер, който за 1 година го сменят 2 пъти не позволява да работиш нормално, постоянно те изплюва от кънекция и иска да се логнеш повторно. Колежката ми не желаеше да прави промени, защото банковите сметки са дадени на стотици доставчици и партньори, но чашата преля преди 4 дни и екшъна свърши в полза на друга банка.
Дали е слух или не, но е факт че има затруднения ПИБ

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: stew   
Дата:   15-05-08 14:30

Не мисля, че банка като ПИБ може да фалира от слухове само, и от изтеглени спестявания. Може да е просто долна кампания..

Държавата гарантира влогове до 40000 лева!

Смятам , че няма да фалира!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: matataupa   
Дата:   15-05-08 14:32

'Държавата гарантира влогове до 40000 лева!'

А на 26 лв за 43 дена каква ли лихва съм натрупал[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:32

Ама за фирми и за физически лица е различна гаранцията и какво са нек'ви 40000 лева, като при нас за ден се връткат по няколко стотин хиляди или айде през ден?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvcheTo   
Дата:   15-05-08 14:32

партенка е всичко - сега ще има и осъдени за това нещо - като приклщчи разследването

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 14:33

Дани, те ако кажат по БНТ или БНР ис туу лейт вече

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:34

Сигурно знаете, че БАНКА=ДОВЕРИЕ ? Щом няма доверие става страшно...да видим как ПИБ ще излезе от ситуацията!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Chitsujo   
Дата:   15-05-08 14:37

И освен това като ги осигурява таз държава тези пари, защо не ги върнаха на времето на хората от фалиралите банки. Може би има ограничение в случай, че са масови фалити както беше тогава.

Аз ако съм чакала на тази държава още на 8 месеца са ме изписали, за да си умра вкъщи и да не вдигам % на смъртността в болницата.

Абе кой каза БНР и БНТ - тия ще дадат информация само, ако им се каже да подадат такава отгоре.

АМа пък сляп народ, Божеееееее [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: carl_cox   
Дата:   15-05-08 14:40

според мен, това е само истерия [smile]

Мая Георгиева, Изпълнителен директор на Първа инвестиционна банка, пред DarikFinance.bg

Актуални новини от Банката


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   15-05-08 14:40

Някои сме слепи, други вярвате в 'Световната конспирация'. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:45

Истерия е, ако само се пише по форумите, но като видиш опашките пред клоновете се превръща в реалност! Дори да е слух, той е придобил огромен размер, има инертност и ако банката не направи нещо, ще понесе огромни загуби. Нали ви казах, че всичките ми познати със сметки в ПИБ вече са си прехвърлили парите по други банки. Хайде някой да ги убеди с думи, че това е истерия....ама на гол гъз сие живо е*****.
Ако накой се обади на зеления телефон на ПИБ за цялата страна и пита 'верен ли е слуха', да види как почти ще го напсуват.... Това ли са адекватни действия на служители опитващи се да запазят позиция сред клиентите си?
===============
Ще видим какво ще стане тия дни!



Публикацията е редактирана (15-05-08 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: _alice_   
Дата:   15-05-08 14:52

уффф, ето затова не я пуснах темата. само още повече паника се създава [smilie8] [smilie8] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

кой може да е достоверен източник на информация в случая?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 14:55

Ето инфо от радио Дарик:
БНБ и управата на ПИБ опровергаха слухове, че банката е пред фалит
15.05.2008

Българска народна банка няма никакви притеснения по отношения ликвидността и платежоспособноста на ТБ "Първа инвестиционна банка" АД, каза Румен Симеонов, подуправител на финансовата институция. От надзорна гледна точка банката нито има наложени санкции досега, нито има отклонение от регулацията.

Това потвърди и Мая Георгиева, изпълнителният директор на ПИБ, по повод зачестилите слухове, че банката е в ликвидна криза и e пред фалит.

"ТБ Първа Инвестиционна Банка АД е високоликвидна и няма никакъв проблем да изплаща задълженията си по депозитите. Който се чувства несигурен, да заповяда да си изтегли парите", каза още изпълнителната директорка на банката.

"Вчера публикувахме, включително и в Българска фондова борса, резултатите ни за тримесечието, както и сравнение с другите банки и може сами да се убедите, че ТБ Първа инвестиционна банка АД е на печалба", каза още Георгиева.

"Банката е привлякла повече от 580 млн. лв. нови депозити, а ликвидността е над 23%, с капиталова адекватност близо 14%. Това е над международните старндарти и тези на БНБ", допълни тя.

На въпрос верни ли са информациите, че към банката проявяват интерес големи международни инвеститори, тя отговори, че интерес определено има и то от страна на големи финансови институции.

Мощни инвестиционни банки като JP Morgan, Merriil Lynch и Morgan Stanley идват със списък от големи инвестиционни проекти за България, които включват заинтересовани големи банки, които искат да купят ТБ Първа Ивестиционна Банка АД.

"Дали обаче това ще се случи, могат да ви кажат единствено нашите мажоритарни акционери", каза още Георгиева.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 14:58

[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-05-08 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 15:01

Julius, бъркаш! Това е форума "клуб", а фотографски дискусии има в форума "форум"...такава е заръката за дисциплинирано ползване от админите към Узерите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: tutttifrutti   
Дата:   15-05-08 15:03

форума "форум" е много готино

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: carl_cox   
Дата:   15-05-08 15:03

абе карайте го по-спокойно :)

ПИБ може да имат затруднения при мигрирането към сиситемата FlexCube и вече всеки втори стана банков спец та и фалит предрече :)

май всичко е тръгнало от 2-3 форума като БГ-МАМА и инвестор.бг [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 15:04

Аз фотографски теми не пускам повече от година...

И ми е пределно ясно кой форум за какво е... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 15:06

Мммм!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 15:08

А защо не пускаш фотографски теми? Намери си хората с които може да контактуваш, тук има различни дихатели! Явно ти е омръзнала думата фото. Имаш ли нещо за продан, да завъртим търговийка в темата за ПИБ?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: sunnyshot   
Дата:   15-05-08 15:11

точно така фалират банките - когато всеки отиде да си тегли парите

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 15:13

Абе аз на конспирации не вервам ама щом масово теглят кинти аз няма да рискувам да съм опитно зайче слух ли е само или е истина. Паричките са си мои все пак

Като не излизат с една яка ПР кампания да убият тоя слух ще духат супата ми се струва

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   15-05-08 15:18

Фишеци са това някакви, ама верно ако всички се юрнат да теглят, може и да фалира [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 15:18

Ми, то човек не знае в какво да вярва. Гледам на борсата, акциите на банката са паднали с над 4%, което може и да е врътка. Някой може да е надушил скорошна сделка за продажба на банката, на голям купувач и да е решил да си купи акции на по-ниска цена. После ще си брои паричките напомпани от страха на хората...ама така е играчите си ги могат тия неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   15-05-08 15:22

Мда! Пиша дебело защото си мисля че имам достоверна информация.

Една гръцка банка щеше да купува ПИБа, но след дю дилиджънса не им харесаха активите нещо (за цената която се търси) и не стана работата. Иначе не вярвам да я оставят да фалира, освен това не забравяйте за фонда за гарантиране на влоговете. Така или иначе БНБ практически не издава лицензи за нови банки, така че всяка западна банка решила да влиза на Българския пазар ще се пробва да я купи. Обаче! Току-що излизам от среща с добър корпоративен клиент на ПИБ, който иска да си премести цялостното обслужване при нас, и въпреки това че БНБ и ПИБ опровергаха слуховете за ликвидна криза на банката, смятам че с тези темпове на отток на клиенти, ако не се намери купувач и/или друг начин на успокояване на клиентите, то всеобщата паника може наистина да доведе до ликвидна криза в ПИБ. Замислете се - коя да е банка ще изпадне в криза ако поради слух ВСИЧКИ клиенти се юрнат да си теглят парите от нея...

С ДРУГИ ДУМИ, СЪВЕТВАМ ВСИЧКИ ДА СПЯТ СПОКОЙНО И ДА НЕ СЕ ПОДДАВАТ НА ПАНИКА И ВСИЧКО ЩЕ Е ОК!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: _alice_   
Дата:   15-05-08 15:25

иво, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

дано убедят хората, че всичко е наред, че верно, ако всеки се юрне да си тегли парите оттам, нещата не изглеждат добре [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   15-05-08 15:26

onlineivo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   15-05-08 15:28

P.S. Това е като инфлацията - инфлационните очаквания са по-опасни от самата инфлация (всеки се страхува че цените ще се качат и гледа да се позапаси с това-онова на по-ниски цени... търсенето в макро-мащаб изведнъж се покачва, което автоматично покачва цените и ето ви покачване на инфлацията само заради очакването на същата... така става и в този случай: Ако ВСИЧКИ очакват че банката ще фалира и си изтеглят парите от нея... ми тя наистина ще фалира, за банка без пари чували ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   15-05-08 15:32

Адаш мерси за информацията ама...

аз все пак ще ги изтегля [smilie3] пък ако всичко е ок пак ще имам парички в ПИБ

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   15-05-08 15:34

Адаш, ти си клиента, значи ти си правия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   15-05-08 15:42

Ако са до 50 000 лв няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   15-05-08 15:52

BOrisoFF [smilie24]
Да, фонда ги гарантира.

Вижте още нещо актуално:

Сесията приключи негативно за повечето позиции, ПИБ формира 30% от оборота

Печалбата на ПИБ за първото тримесечие с ръст от 50%

Ръста на печалбата може и да е леко надут заради продажбата, но не мога да намеря статията за да дам линк, че целия банков сектор има голям ръст. А когато целия пазар расте, е нормално и ти да растеш. Ако не растеш заедно с пазара, значи тоя бизнес не е за теб... но това друга тема. Въпроса е че ако при тези обстоятелства, и при този благоприятен климат за банковата сфера някой си позволи да фалира, значи или е много тъп (този вариант го изключвам) или това е нагласена работа (тук няма да коментирам)... за мен остава най-вероятен сценария при който всички теглят един здрав сън и се събуждат с малко повече оптимизъм и всичко ще е ОК.



Публикацията е редактирана (15-05-08 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: elmaduro   
Дата:   15-05-08 16:20

Този слух тръгна още преди повече от 2 месеца из банковите служители и сега вече се разпространи из обществото.Целта е намаляване на цената на акциите с цел закупуване на банката от външни инвеститори.Нито системата е виновна нито новите европейски изисквания с новите показатели за които колегите говориха че са причина.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 16:30

Явно няма да получа отговор! [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-05-08 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: explorer   
Дата:   15-05-08 17:05

"Банката е привлякла повече от 580 млн. лв. нови депозити, а ликвидността е над 23%, с капиталова адекватност близо 14%"

Без да съм специалист, за мен това понятие "14% капиталова адекватност" означава, че имат 14% от вложените в банката пари в наличност. Т.е. ако 15% от клиентите на банката решат да си изтеглят парите, банката няма да има пари да им ги плати. Мисля че по закон са длъжни да обявят фалит дори преди това, така че, ако хората масово си теглят парите това ще довърши банката, независимо дали са били пред фалит или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: v_iliev   
Дата:   15-05-08 17:16

Попитали радио Ереван :
"Каква е връзката между Първа частна и Първа инвестиционна банка?"

"Тънка червена линия" - отговорило радиото...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 17:23

Без да съм специалист, за мен това понятие "14% капиталова адекватност" означава, че имат 14% от вложените в банката пари в наличност.

Нищо подобно!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   15-05-08 17:24

Малко косвено инфо как може да получите. Ако имате познат, който работи в друга банка, нека се опита да разбере има ли чакащ сетълмент при тях от ПИБ. (Но не за ПИБ).

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 17:24

Още по-малко пък, ако 15% от клиентите на банката решат да си изтеглят парите...

Процента на клиентите, няма НИЩО общо с размера на депозитите им!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: explorer   
Дата:   15-05-08 17:27

Поне "ликвидност" знам какво означава. И дори ако критичната граница (на хората, които теглят или прехвърлят парите си в други банки) не е 15%, то със сигурност е не-повече от 25%.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: explorer   
Дата:   15-05-08 17:28

> Процента на клиентите, няма НИЩО общо с размера на депозитите им!

Това е така, наистина. Но, да речем, "средно аритметично". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: ejko   
Дата:   15-05-08 17:30

Когато има тема за икономика, имам чувството, че всички във форума са икономисти, когато е за банки, че са банкери, когато е за закони, ми се струва че са юристи...! Как може да разбирате от всички..., е само това не мога да го почувствам как става...! Иначе темата е интересна, признавам[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 17:31

Достатъчно е 3% от клиентите притежаващи няколко милиона да изтеглят депозитите си... и ще видиш как увисват 97% от дребните вложители!

Ликвидност и капиталова адекватност са две съвсем различни понятия!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: navy   
Дата:   15-05-08 17:32

няма за никони [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 17:34

То шоуто вчера май във ... е било! [smilie7]



Публикацията е редактирана (15-05-08 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   15-05-08 17:39

бе то май от Варна тръгна слуха онзи ден...на мен така мазно ми го подхвърлиха, че беше трудно да не се вържа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   15-05-08 17:43

Айде, със здраве...

п.с.
А за капиталовата адекватност - това е съотношението на собствения капитал спрямо рисково-претеглените активи и няма нищо, ама нищо общо с ликвидността на една банка.



Публикацията е редактирана (15-05-08 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: navy   
Дата:   15-05-08 17:48

Да бе... сега ще тръгна да тегля 80 хиляди евро... аре не на мене тия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   15-05-08 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 18:32

Независимо каква е истината, опашките са факт! Затрудненото теглене на пари е факт! Не ме интересуват причините довели до това. Факт е, че обслужването на клиентите от ПИБ е влошено. Някой като се издъни бива наказан или санкциониран. За създадените неудобства на клиентите ПИБ как ще се отплати? Нали сме в пазарна икономика? Мен малко ме вълнува съдбата на ПИБ, но принципът за добрия тон в бизнеса е нарушен и е в ущърб на клиента и това е достатъчен мотив за мен да гледам ВЕЧЕ с не добро око на ПИБ (с партенка или без партенка). Аз така знам, доверието и партьорството е взаимно. Когато единия създаде неудобство на другия, редно е да си го отнесе!
Явно работиш за някоя банка..



Публикацията е редактирана (15-05-08 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   15-05-08 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 20:23

Да, да , да, стана ми ясно, проблема на давещия се си е само негов проблем. Тъпите клиенти (неграмотните) са виновни, че като отидат да теглят пари им казват "елате утре". Гадове неграмотни, само мрънкат и си искат парите Ясна е позицията ти! Не я споделям!



Публикацията е редактирана (15-05-08 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: e-mil   
Дата:   15-05-08 20:53

d256h
Колкото и да е странно, този път Ролайфлекс е прав [smile]
Никоя банка не държи толкова много средства в наличност. Смисълът на паричната система е финансите да се въртят - да се влагат в икономиката и да носят печалба. Тоест този, който в момента не си ползва парите, да ги предостави на друг, който има добра идея, но няма средства да я осъществи. Може би 80-90% от продуктите, които ползваш всеки ден, са произведени от фирми, които са започнали именно с банков кредит.

Обратният вариант е банката да не дава лихви, а просто да събира такса затова, че ни пази парите на сигурно. Да, тогава във всеки един момент, всеки един клиент ще може да си ги изтегли, но каква полза от мързеливи пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: C41   
Дата:   15-05-08 20:59

Аз имам инфо не от нета, но нямам пари там. Но ако имах инфото ми стига да ги махна веднага... [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 21:05

Емил, това което казваш е така и нямам нищо против, но никой не може да ме убеди, че хората със сметки и в банката и необслужени трябва, да търпят това безнаказано, от нарушителя. В този случай има пряки щети, а вие ми говорите за трети страни в отношенията между клиент и банка. Правилото е клиента да си потърси правата, да си ги защити, а банката като бъде осъдена тя от своя страна да си търси правата в съда срещу третата страна, която е нанесла щети. Иначе става хаос и няма оправия! Много им се ще на някои, да ползват логиката на цесията ама не става така, иначе излиза, че ПИБ си прави цедиране на вземането от клиента си, нищо, че трето лице (неизвестен извършител) е пуснал слуха и е увредил доброто име...
Смееех. И аз мога да използвам сложни и в случая верни думички, но какво от това, няма да променя нищо в ситуацията и фактите са тези които изредих в предишните постове.



Публикацията е редактирана (15-05-08 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Vinsent   
Дата:   15-05-08 21:18

Много писания, не ми се чете всичко! Нека да се опитам да изясня някои неща.

1. Частните вложители да не се страхуват - гарантираните от държавата пари няма опасност да бъдат загубени.

2. Това че хората теглят спестяванията е..., ми нито една банка в света не може да оцелее ако вложителите извъднъж почнат да теглят вложенията си!

3. Корпоративните клиенти би трябвало много бързо да прехвърлят фирмените си пари чрез превод в други банки, тъй като държавата не гарантира тези пари!

4. До сега не съм срещнал нищо по въпроса за ПИБ - банката на СИК, вероятно главно поради това, че не съм се интересувал - в тази банка нямам никакви интереси, но възможно е това да е къмпания с цел сриване и закупуване от друг на същата.

5. Ако БНБ разреши такива процеси, значи и тя е съпричастна на некоректните финансови игри и с право Европа ще ни санкционира!


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 21:35

Така е Винсент! Съгласен напълно!

Логичен е въпроса, защо чак сега (днес) Премиера излезна с изказване по темата, след като от приблизително както сами казаха от ПИБ е тръгнала мълвата. Защо още тогава не направиха изявление и да се спре тази лудост?
Сега излиза, че клиентите са виновни, че се поддали.
Сори ама не е само тази банка в света и България и ще трябва да се държи адекватно с уважение към клиентите!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Vinsent   
Дата:   15-05-08 21:45

Преди години работех с Банка Земеделски Кредит, много бях доволен от нея. 3 дни преди да се предприеме атаката срещу банката аз знаех за това, и слава богу! Успях да се спася на време. Когато след 3 дни Жанчо (невинния идеалист, сигурно не е знаел какво предизвиква?) направи изявление пред парламента за БЗК вече беше решена съдбата и.[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 22:54

БЗК беше точна банка, но ...изпуши! Изкараха добри пари от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   15-05-08 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   15-05-08 23:32

Къщи не съм видял как купува някой, видял съм как ме обслужват там и бях доволен. Съмнявам се и ти да си бил свидетел как "управителя е купувал къщи". Аз съм КЛИЕНТ на бнката!
Ти сега нас ни остави да си пишем във форума, че ти като свързано лице може да изплющиш, за изнасяне на конфиденциална информация, пази се, трябва им изкупителна жертва!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   16-05-08 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: laer   
Дата:   16-05-08 00:04

Здравейте друзя!
Самият аз работя в Пиб и мога да ви уверя, че това са инсинуации от страна на разни неясни субекти. В днешните условия в България банка няма как да фалира без това да се знае отдавна. Има БНБ, финансови надзори, международни акционери и наблюдатели и т.н. Но паниката е нещо, което не признава здрав разум.

Та така. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Cristinel   
Дата:   16-05-08 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Стоев   
Дата:   16-05-08 00:09

(отива да си разбие сметката на 45-50 подсметки, че да го хване Държавната Гаранция)[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   16-05-08 00:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: laer   
Дата:   16-05-08 00:22

каква кампания имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   16-05-08 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: laer   
Дата:   16-05-08 00:32

имам си своите предположения. [smilie21] ама са топ сикрет [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: cade   
Дата:   16-05-08 00:42

laer написа:

> Здравейте друзя!
> Самият аз работя в Пиб и мога да ви уверя, че това са

IT? ne te vidqh dnes [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: тьма   
Дата:   16-05-08 05:35

Варненци си изтеглиха парите, макар и да се чува ,че ПИБ най-вероятно ще се слее с Булбанк.Аз моите 50 пари си ги взех[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: stefan63   
Дата:   16-05-08 06:58

Много е интересен тоя сериал. Проблемът е , че сценаристите са някъде другаде...
Всеки си спомня по нещо, аз си спомням:
- Държавата гарантираше и по за ПЧ и другите. Ама не е гот да си вложил 1000 лв при курс 1$:2лв , а пък ти ги връщат при съвсем друг курс.
- Имаше един парламентарен контрол, при който се обсъждаше персонално Чавдар Кънчев - защо не са му дадени (подарени) акции при сделката Уникредит/Булбанк. Този човек бе обрисуван в най-положителна светлина по време на пренията. Едно от най добрите му дела бе активната помагаческа позиция при хиперинфлирането на лева. Не се майтапя, така го чух и разбрах - не рбрах само защо това не е престъпление , а подвиг.
- Онзи ден "Труд" се скъса да преизчислява цените при курс 1лв=1.10 евро.
Тая реклама от типа "Суперстабилна банкова система" дали не е поръчково замазване преди нова режисирана ...-инфлация?
Онези 1..3 милиарда лева дето се задават по изборите дали ще ни стабилизират?

Почвам да се плаша, но не много - вече сме го преживявали.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: тьма   
Дата:   16-05-08 07:13

Който има пари в банката, да ги тегли - отнели са им лиценза за кредити, а банкерите мислят да се оттеглят към Македония - от последен надежден източник

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Chitsujo   
Дата:   16-05-08 07:15

За Банка Земеделски кредит нямаше ли един интересен случай на далаверинг. Когато всяка година банката надстроявала сградата си луксозно с по един етаж нагоре. Играела е с парите на хората, когато имаше ембарго в Сърбия и ги е обръщала (парите) в долари в Бургас, където доларът беше най-евтин, а приближавайки се към сръбската граница се покачва неколкократно. Схемата: след раб време в петък се изваждат парите от банката, заминават в Бургас, сменят се с долари, а тези долари биват продавани по сръбско, където са най-скъпи, после парите обратно в банката и така някой потрива доволно ръчички, съседите също доволни, влаковете с нафта през граница си пътуват и какво ли още не.

Хитро!

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Vinsent   
Дата:   16-05-08 08:09

Не знам за далаверите с долари или друго на БЗК! Знам само, че докато постсоциалистическите банки, като Минерал банк например се задъхваха пред елементарни пазарни банкови операции, БЗК ни обслужваха перфектно в западноевропейски стил!


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Chitsujo   
Дата:   16-05-08 08:11

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie3]
Имали са парички [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 08:15

Автор: тьма
Дата: 16-05-08 07:13

Който има пари в банката, да ги тегли - отнели са им лиценза за кредити, а банкерите мислят да се оттеглят към Македония - от последен надежден източник
---------------------
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

не си ли притесняваш, че прокуратурата може и теб да погне заради подобни изказвания?

разбирам психозата на варненци с оглед на факта, че именно там преди години бяха най-много ужилените от пирамидите, но сега ситуацията е съвсем друга.

тази ПИБ истерия в интернет пространствотго става досадна и комична.

най-добре админа да изтрие темата, както и всички други с такава насока.



Публикацията е редактирана (16-05-08 08:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 08:17

Rolleiflex2005, аз знам много за доста банки и за доста служители в тях! В почти всички клонове в София мога да ти кажа състоянието на сигурността и компетентността на служителите, защото това ми прави впечатление. Позната ми е голяма част от софтуера, с който работят. Известни познанства имам в дилингите и бекофисите на няколко банки. Нямам нищо общо с банковата система с което съм горд! Няма една банка в България, която да има информационна и компютърна система, да е у ред и да работи читаво. Секюритито на трансфера на данни е много ниско и просто се чудя как някой надъхан тинейджър още не е гепнал кинтите на някой. И понеже ми е ясна трагедията не само в една банка, предпочитам финансови операции без този вид услуги - банковите. Съдейки по начина ти на писане мога да направя профил от вида: Младеж до 30г максимум. Може да е завършил Търговско-банковата гимназия или друго сродно училище с вяра в утрешния ден (защото още не го болят ставите или бъбреците). Полу-сляпо вярващ в това, което са го учили, в училище и в Банката. Проблема е, че си бил дечко по време на фалита на ПЧБ и си отраснал в ерата на възпяването на мутрите. Най-лошото е, че живеем във времето на "белите якички", които преди мутри, сега инвеститори отново ни казват как да живеем и се опитват да дават акъл и да ръководят държавата...
=====================
Хайде Юлиус, чакаме малко по малко да капват новини за "случая"..



Публикацията е редактирана (16-05-08 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   16-05-08 09:53

laer [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-05-08 09:54

Аз прехвърлих кинтите ....

[smilie21]

[smilie18]

Ся вече за ПИБ или добро или нищо ...

[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-05-08 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   16-05-08 09:56

[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-05-08 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   16-05-08 10:10

Хиляди апартаменти в Чехия стоят празни заради спад в търсенето.


400,000 румънци закъсняват най-малко с месец плащането на вноските по кредитите си, съобщава Би Би Си!



Публикацията е редактирана (16-05-08 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: netizen   
Дата:   16-05-08 10:31

аз мога да кажа само едно FlexCube [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

аууу как може да има през 2008 година такова недоразумение

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   16-05-08 10:42

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 100
Автор: BOrisoFF   
Дата:   16-05-08 10:42
























Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Ruth   
Дата:   16-05-08 11:02

не съм чела цялата тема, но е слух, пускан и обработван от нелоялната конкуренция - слухът не е от вчера, апропо, а от няколко месеца, тези дни рпсто е стигнал пика си

понеже хем е последната българедка банка, хем е стабилна финансово - много доибре балнасиран портфейл, надхвърля с пъти минималните изисквания на БНБ за ликвидност и резерви, около 300 млн лева привлечени депозити само през последните месеци, което представлява всъщност свеж финансов ресурс, незасегнат от разни западняшки кризи, а останалите банки, които не са български, как се нуждаят от този ресурс само, ако се сещате за какво говоря....

тъпото е, че една масова истерия като тази, свързана с поголовно теглене на пари наистина мможе да доведе до някакъв колапс, за съжаление...

и не е верно, че не се предприели нищо от ПИБ - от вчера сме свидетели на кризисен ПР, провеждан от банката и то на най-високо равнище

дано всичко се размине, аз лично не смятам да се поддавам на масовата истерия и да си тегля парите оттам

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   16-05-08 11:04

Ще ме прощаваш, но НЕ Е последната българска банка, а най-голямата!

Има разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   16-05-08 11:05

Ооооо Рут, къде се затри бе моме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Ruth   
Дата:   16-05-08 11:09

Julius, простен си.

Иво, тук съм някъде[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: carl_cox   
Дата:   16-05-08 11:13

Ruth [smilie24]

и аз така мисля :) освен това, ПИБ са първа банка у нас, която направи функциониращ Disaster Recovery Center.

този факт за мен говори, че ПИБ са изключително сериозна и надеждна банка.


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Ruth   
Дата:   16-05-08 11:17

а относно изтъкваната на места "невъзможност" за теглене на пари: 1. въвели са нова компютърна система, а при въвеждането на нов софтуер винаги се отразява на оперативната работа; 2. ако продължава това истерясване с опашките и тегленето, колко е капацитетът на един офис, според вас?? - нали като свършат парите, трябва да донесат, а докато донесат, не може да се тегли, логично

относно точка 1 - просто тъпо съвпадение на обстоятелства, за съжаление

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: dephil   
Дата:   16-05-08 11:18

Паникьосаното теглене на много клиенти може да затрие и най-стабилната банка.

Вариантите кой е пуснал слуха са много, фактът е, че тази глупост вече върви като горски пожар.

По отношение паниката - сещам се за една прекрасна сентенция:
"Никога не се поддавай на паника! Но ако ти се случи да се поддадеш - гледай да се паникьосаш пръв!"

Както винаги - дървото ще гризнат дребните клиенти - с наказателни лихви по нарушените депозити, отвисяли по опашки и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: dephil   
Дата:   16-05-08 11:18

[beer]



Публикацията е редактирана (16-05-08 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: asahi   
Дата:   16-05-08 12:11

Нямам пари там. Не се поддавам на слухове.
Народъ много прост.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 13:05

Ruth, явно не си виждал интерфейса за интернет банкиране на ПИБ. Ела да обясниш на счетоводителите, защо системата постоянно ги "изплюва" и не могат да си направят плащанията! Много е лесно да говориш така, без да си виждал екрана дори. Хората не могат да си вършат работата през мрежата и затова отиват до касите на клоновете. На тези хора, кой ще им плати нервите и загубеното време по опашките, за да могат да си направят преводите? Да не би другите банки да нямат софтуер или да не би да не са въвеждали 'нов' софтуер, при тях защо няма такива сътресения. Компютрите са си компютри, те правят това, което им нареди човек, тука става дума за лошо изпълнение на проекта по внедряване, щом има толкова проблеми и хората не могат да си вършат работата. Това е факт! Счетоводителите не ги интересува, защо банката не ги обслужва през мрежата, те само искат да работят..горките, а и виновни ще излезнат на края!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Georgeta   
Дата:   16-05-08 13:09

Имам около 50 евро там...и смятам скоро да ги оползотворя по най-добрия възможен на4ин на лети6ето.....[smilie3]
Хубав ром (4ерен), малко текилка...и...каквото ддруго дойде....[smilie21] [smilie21] [smilie21]
Пи6овете да се 4увстват поканени....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Julius.   
Дата:   16-05-08 13:11

Абе те миналата година /юли месец/ индийците като внедриха в Уникредит... на половината си кредитополучатели бяха объркали размера на вноските!


Сума ти време мина... и още не са всички наясно как системата работи.


Едно некадърно внедряване може да закопае една фирма.



Публикацията е редактирана (16-05-08 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   16-05-08 13:13

Спам:

Жоржи, ще черпиш ли чашка от черното злато? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Georgeta   
Дата:   16-05-08 13:15

Разбира се!
Скоро, многооооооо скоро!
Другият пи6...съ6то да се 4увства поканен!
6те го у4им и него колко е хубаво 4ерното...питие!!!!! [smilie3] [smilie21] [smilie3]
И без това 6те фалира банката......[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   16-05-08 13:17

Спам 2:
Урааа, адаш, айде да [smilie21] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 13:19

Ей тези индийци! Ами помните ли софтуера за Здравната каса?

=======================
Сега ще отида да кажа на счетоводителите, че не могат да банкират заради слуховете и инсинуациите, поне да знаят причината за проблемите си!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Danhill   
Дата:   16-05-08 13:38

добре ама преди имаше слухове ,че някои банки ще фалират и те верно фалираха -въпреки официалните опровержения на слуховете[smilie11] [smilie11] [smilie11]

общо взето банката в която аз си открия сметка фалира!!! само на прокредит й се размина , но на ПИБ май няма[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: explorer   
Дата:   16-05-08 13:38

Само не разбрах кой искал да фалира "последната българска банка", лошите империалисти ли? Те де факто и другите, уж не-български банки за мен са български, но не искам да влизам в дискусии и спорове точно на тая тема.

Явно ще има развръзка другата седмица и тогава ще се разбере кой крив, кой прав. Ще бъде наистина жалко ако се окаже, че с един пуснат слух една банка може да се докара до фалит - това ще създаде опасен прецедент, който не само ще може да бъде повторен, но може да бъде използван и за прикриване на истински банков срив. Като гледам накъде отиват нещата в България, почвам да си мисля че това може да е било основната идея.

Повечето хора май са прекалено сигурни, че времето на Жан Виденов не може да се повтори - "не подценявайте силата на тъмната страна", бих цитирал и аз култовaта филмова реплика. Вижте кои хора са на власт - дори и подуправителя на БНБ е от Виденовото правителство.


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 13:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: _alice_   
Дата:   16-05-08 14:13

а дали това не е истината [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Славов   
Дата:   16-05-08 14:26

Снощи си изтеглих известна сума, само чисто нови банкноти по 20 лв. [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: stormfx   
Дата:   16-05-08 16:57

Муха и политик се убиват по един и същи начин-с вестник. Май ще се окаже вярно и за банките, само че с форум.

Аз пари в ПИБ нямам и съответно не ми дреме, обаче се чудя и чета как хора, които хабер си нямат как функционира банковата система дават компетентни мнения и споделят достоверна информация от типа на "Една жена каза".

Давате ли си сметка колко е безотговорно и опасно е това, което правите? Има бизнеси, които почиват изцяло на добра репутация. Масовата истерия и стадния инстинкт са затрили немалко иначе добри начинания.

Не казвам, че ПИБ е добра банка. Не я знам каква е, никога не съм работил с тях. Просто си мисля, че не е в интерес на клиентите на банката да се комплицират допълнително нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: d256h   
Дата:   16-05-08 16:58

Ся да видим тъпаците, кой ще изкарат в понеделник, че е виновен за 'слуховете'...
Ей не ми се живей в тази тъпа полицейска и мутрнска държава, склоняват ме към отказ от гражданство...

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: laer   
Дата:   16-05-08 17:06

къде е партито?
да използвам момента - с коя функция на шопа се прави фотоесе?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Crimble   
Дата:   17-05-08 00:21

И?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   17-05-08 00:35

stormfx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   17-05-08 01:04

Ха ха ха
точно ЕЖК ми е в главата откакто чух слуха за първи път [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: niagara   
Дата:   17-05-08 17:22

Някой да има инфо за офиса на ПИБ -клон Хаджи Димитър?

Изпитах гадничко чувство - отивам там да видя намясто как стоят нещата, от банкомат ли ще тегля или от каса,
и о!! ЧУДО!... офисът е изпразнен, няма го!

[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Crimble   
Дата:   19-05-08 01:53

и?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Стоев   
Дата:   19-05-08 02:06

..може да са им вдигнали наема - нали е Х.Димитър...[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: BOrisoFF   
Дата:   19-05-08 08:37

Ако говориш за офиса на пазачето(в една синя сграда) мисля, че е преместен на 50 метра навътре в същата уличка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Crimble   
Дата:   19-05-08 13:21

e?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: грегари   
Дата:   19-05-08 20:01

аз от банки не разбирам.
но преди около година ПИБ направиха много агресивна реклама на
6,66% лихва по депозита.(те бяха първи с такава висока )
в същото време кредита навсякъде беще около 7%

и понеже помня времената на супер лихвите и помня как после се изпариха тези вложенияи и понеже знам от къде е тръгнала ПИБ
първото което си помислих беше -явно някой много иска, на всяка цена да събере много пари.
е това ако не е нова пирамида здраве му кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: exo99   
Дата:   19-05-08 20:56

[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-05-08 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Crimble   
Дата:   20-05-08 21:03

и?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Georgeta   
Дата:   20-05-08 21:10

И....и....
Още 4акам отговор....от един пи6....[smilie3]
[smilie7]
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-05-08 21:14

Оооооо Жоржи [smilie5]

отговора е "да".....

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Georgeta   
Дата:   20-05-08 21:16

[smilie21]
[smilie3]
[smilie21]
Ама многооооооооо 4ерен....."covering the rocks"...,нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-05-08 21:23

еми аз съм новобранец. Ти ще ме открехнеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Skic   
Дата:   20-05-08 21:51

Georgeta, мислено пийнете и за мен, а чакам поръчки за нещо талянско [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Georgeta   
Дата:   20-05-08 21:53

"Талянско"? Кво е тва?
Оооооооооооо Скицо...и ти 6те си доиде6...някой ден! [smilie3]
[smilie21] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Skic   
Дата:   20-05-08 22:17

Италианско, мхахах [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: Стоев   
Дата:   21-05-08 01:12

Да взема да мина сутринта с жиесема покрай клона (бившият) в Х.Димитър ли....[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: PuertoVaras   
Дата:   21-05-08 03:45

Всичките ми пари са в ПИБ.
Нямам никакво притеснение за себеси и за парите си.
Всяка седмица ми се налага да тегля или внасям пари - никакви проблеми нямам.
Няма какво да ме накара да се разтревожа.
Смятам че сега е момента да се купуват акции на ПИБ :)
За слуха знам от преди 2 месеца.
Щом вече всички го знаят този слух и щом банката още е жива значи от тук нататък нещата ще се върнат в нормалното си положение.
Заспивам спокойно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Кажете нещо за ПИБ!
Автор: onlineivo   
Дата:   21-05-08 09:06

PuertoVaras [smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.