Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 14:59

?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: mixmike   
Дата:   29-04-08 15:02

еми "потвърден адрес".
Незнам в ebay как е, но в други сайтове ти пращат писмо по пощата и вътре има ключова дума. Като го получиш, въвеждаш я в сайта и вече имаш "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESS"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 15:04

аа, кофти...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO
Автор: CanoniO   
Дата:   29-04-08 15:11

Адресът става потвърден, когато банката издала картата го потвърди. Засега това работи само при американците, англичаните и кандците. И е много нелогично да го изисква човек, който праща до Европа.

Има друго нещо - потвърден пей-пал акаунт - това е оня четирицифрен номер, дето го получаваш след фиктивната транзакция през пей-пал. Той просто потвърждава, че регистрираната карта в пей-пал е редовна и спокойно приема и предава суми.

Ето повече по въпроса:

http://ruk.ca/article/3586



Публикацията е редактирана (29-04-08 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 15:17

И това какво значи сега. Аз мога ли да купя стоката или не ? Американски магазин е, и има това изискване. Приема плащане през пейпал.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-04-08 15:18

Някъде правят и проверка за адреса на кредитната карта и адреса на доставка. И ако са различни, не доставят.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: itilien   
Дата:   29-04-08 15:22

Е аз в пейпал съм написал два адреса, и мога при плащането да укажа на кой да се изпрати... поне така мисля [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-04-08 15:45

itilien написа:

> Е аз в пейпал съм написал два адреса, и мога при плащането да
> укажа на кой да се изпрати... поне така мисля [smilie8]

Ами не зная какво имат в предвид. Щото бивш колега си поръча нещо, даде си кредитна карта, но не му доставиха продукта, щото имало разлика между адреса, записан в банката при откриване на сметката и адреса на доставка. Изтъкнахакато причина да се избегне плащане с изгубена/открадната кредитна карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: PBKPh   
Дата:   29-04-08 16:07

itilien , CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES е когато адреса ти за доставка в пейпал ти съвпада с този на който е издадена кредитната(дебитната) ти карта. Ако продаваче не го е поставил като условие можеш да го получиш и на друг адрес който ти му посочиш в ебей.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: CanoniO   
Дата:   29-04-08 16:19

PBKPh,
съвсем не е така.



Не четете какво съм ви пуснал горе.



Я направо влезте в хелпа на пей пал и проверете сами:


Question : How do I confirm my shipping address?
Answer : In general, most addresses outside the U.S. can't be confirmed at this time.

If a seller requires a confirmed shipping address, PayPal suggests the buyer contact the seller directly. Sellers may deliver to an unconfirmed address, but are liable for any buyer-initiated disputes.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: CanoniO   
Дата:   29-04-08 16:27

С други думи, дори и да дадеш същият адрес като от кредитната карта, системата която сравнява двата адреса и потвърждава идентичност, не работи за нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: PBKPh   
Дата:   29-04-08 16:31

CanoniO, не споря с това което си написал и съм съгласен, че е така. Това което съм написал е процедурата за да ти confirm-нат адреса. Аз съм пазарувал от такива продавачи с изискване за доставка на потвърден адрес и са ми изпращали стоката. Можеш да намериш доста търгове в и-бей които доставят извън САЩ и изискват CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: Grandpa   
Дата:   29-04-08 20:28

"Потвърждаване" на адреса в смисъла на ПейПал е едно, а отказ да ти натоварят картата - съвсем друго. ПейПал го играе само посредник и банката/организацията издала картата може им откаже транзакцята по същите причини както и за който и да е друг магазин да кажем. Една честа причина за това е ако банката не познава адреса за пращане.

"Потвърждаването" в ПейПал става (за САЩ) по следния начин - регистрираш си чекинг (разплащателната) сметка в ПейПал. Те ти правят два превода на суми от типа на $0.13 и $0.08 да речем. Като си видиш тия преводи в разпечатката от банката - логваш се пак в ПейПал и те ти викат "Пратихме ти две суми. Я кажи какви бяха?". "казваш" и с това се приключва.

Цялата работа е да се навържат още 1-2 неща, да не е само една гола кредитна карта. От как се "потвърдиш" има и разни благини - автоматична "защита" (при определени условия) и т.н.

В иБей често продавачите, които приемат ПейПал искат да е "потвърден" по същите причини - шансът купувача да е менте просто е по-малък.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: canonio   
Дата:   29-04-08 21:55

Grandpa,
пак говориш за потвърждаване на кредитна карта.
На какъв език трябва да ви напише човек, че потвърждаването на адреса става тогава, и само тогава, когато системата на пей-пал прати към банката заявка за сравняване на адресите и банката върне с резултат. Това работи за всички американски кредитни и дебитни карти + НЯКОИ БАНКИ В Обединеното Кралство + НЯКОИ канадски банки.
Адрес от типа "Глогинка 18" може да е заявен в български клон на банка, и същият може да е вкаран и в ПейПал - ами просто няма земна сила, която да сравни и да потвърди, че "Глогинка 18" е същият адрес от регистрираната кредитна/дебитна карта.

Изпращането на дребна сума, след която се казва номера на транзакцията или стойността на самата транзакция, има за цел да верифицира картата като редовна. В смисъл, че аз не съм откраднал картата на баща си, за да се разплащам онлайн. Дори и да я открадна, да видя номера, да го регистрирам, нямам достъп до разпечатката на транзакциите и нама как да знам кода или сумата. Това е идеята. Няма нищо общо с адреса.
Едното е "confirmed paypal account", другото е "confirmed card holder address"

Пак ви казвам:
това се прави за подсигуряване на параноично настроените американци. Питайте продавача преди да залагате, и ще видите, че той всъщност няма нищо против вашия залог. Повечето дори не знаят, че пейпал отказва да верифицира неамериканска карта.
Американците вярват, че само човек с редовна кредитна карта и редовен американски адрес+редовна социална осигуровка е е истинският честен и редовен данъкоплатец и клиент. Затова и пейпал не допускаше източноевропейци толкова години. Просто се съобразете с факта, че срещу вас стоят конспиративно настроени хора, и си опичайте нещата по имейла....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: asahi   
Дата:   29-04-08 22:46

Нещо не те кефи ул."Глогинка"?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: canonio   
Дата:   29-04-08 22:56

най-български ми звучи[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в ebay
Автор: Grandpa   
Дата:   29-04-08 23:11

Е така де аз кво казах - две различни неща са.
Ама едното е на практика става автоматично (ако си в САЩ) със слагането на кредитна карта в ПейПал. Адресът на който си получаваш сметката за тая карта става "проверен от ПейПал".
Другото е още една допълнителна стъпка да ти е "потвърдена" ПаъПал сметката.
И двете по принцип не са задължителни (щото можеш да си захранваш ПейПал-а от нормална сметка, да не кажем, че те това го предпочитат, щото не плащат за обработка на транзакция с кредина карта), но много препоръчителни.

Канонио - аз по-конспиративно от българска банка не съм виждал. Бачкал съм за банки, писал съм софтуер (те изпофалираха [smilie5] , ма нейде може още да работи). Просто има много тарикати, а па в интернет - хептен.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво ще рече :WE SHIP ONLY TO "CONFIRMED BILLING / SHIPPING ADDRESSES." в
Автор: canonio   
Дата:   29-04-08 23:23

Не ве,
това за адреса е измислено защото пейпал поема част от загубите при загубване на стоката. Но възстановяват само при потвърден адрес. Щото бай българин може да получи стоката на измислен адрес и да каже, че не е получил нищо...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.