Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: equinox   
Дата:   10-03-08 23:20

Та, преди малко пратихме заедно с един приятел писмо до медиите и Софийската прокуратура. Просто искам да го споделя и с Вас. [smilie5]

В настоящото писмо става въпрос за ремонтът на студентските общежития и по специално за Блок 12 на Технически Университет – София.
Аз съм студент на Технически Университет и бях адски възмутен от представеният материал във вечерните новини на Канал 1 на 07.03.2007. За стаите показани в новините бяха положени специални усилия. Но това са само 2,3 стаи, а останалите? Студентите живеели в лукс. Това може да го каже само човек които не е живял в такова общежитие. В тази пародия на ремонт не бяха ремонтирани основните инсталации в блока противно на това което се каза във материалът на БНТ, а именно водоснабдителната инсталация (много малка част от нея бе подменена), Канализационната инсталация (изобщо не пипната) и електрическата инсталация (която си е старата със старите предпазители, и в която от 5, 6 контакта в стая бяха оставени само 2, 3). Преди около седмица имаше авария в "новата" водоснабдителна инсталация заради която блока стоя 1 ден без вода. Канализацията постоянно се задръства, а електрическата инсталация си е старата, със старите предпазители и контакти, не отговаряща на никое от европейските изисквания и съвсем не сме с отделен електромер в стая. Има някакви табла с електромери но доколкото разбрах скоро няма да влязат в употреба. Преди около 2 седмици блокът стоя над 36 часа без ток. Асансьорите в 80 процента от времето не работят. Махнаха междинните врати които разделят стаята от малкото коридорче, вследствие на което сега жителите и етажния коридор ги дели една картонена врата с един секретен ключ. Така съвсем се унищожи звукоизолацията и при купон на етажа (не е тайна че такива има всеки ден по няколко в блока) целия етаж слуша музика (Лукс). В така наречения ремонт бяха изхвърлени всички стари мебели и част от тях бяха заменени с умалени талашитени подобия на същите, а половината от мебелировката и до днес не е доставена. Лукс! Няма шкафчета, няма маси, няма етажерки в банята няма дори къде да си сложиш тоалетната хартия. Лукс! На трима наематели се падат 2 бюра. "Ремонтът" бе извършен от цигани, някои от които бяха хванати да крадат от вече ремонтираните стаи на студентите. Същите са си оставили ръцете на всичко. Стените и таваните са некадърно измазани, паркетът скърца и се цепи, баните не са фугирани както трябва. В следствие на този ремонт пострадаха градинките и дърветата около блока. Кой ще ги почисти? За 1 200 000 лв можеше да се справят доста по добре. В блока има около 200 стаи, излиза по около 6000лв на стая. Всеки дори неинтелигентен човек би забелязал че този измислен ремонт на една стая не струва и половината на тези пари. Това е поредното неправомерно източване на пари. Моля да вземете някакви мерки.

Снимки на ремонта може да видите на:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=226667



И те така... Не сме юристи или поети, но мисля стана ясно за какво става на въпрос. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: Снежанка   
Дата:   10-03-08 23:30

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: Amigo   
Дата:   10-03-08 23:34

абе канала нали затова е канал - да тече по него дезинформационна помия [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: ivo_rs   
Дата:   10-03-08 23:35

Ха... добре казано Amigo !

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: Снежанка   
Дата:   10-03-08 23:38

дам, ще има да чаката да ви споменат [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: equinox   
Дата:   10-03-08 23:41

Е нищо, ние да си кажем [smilie21]

Да си мълчиш не е хубаво.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: akeron   
Дата:   10-03-08 23:42

Помията е заляла цяла България. Лошото е че управляващите са помияри и ни вземат за идиоти...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: victech   
Дата:   10-03-08 23:45

Безобразие. Такива хора нетрябва да се оставят да правят каквото си искат [smilie23] .



Публикацията е редактирана (10-03-08 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: valetvitor   
Дата:   10-03-08 23:48

После що хората не гласували. Е за кой да гласуват?!. Който и да е на власт се същата помия! Аман



Подкрепям инициативата! [smilie24] (ама глас в пустиня) :(

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: djogata   
Дата:   11-03-08 00:00

Ех, толкова готино съм си изкарвал в 12-ти, 13-ти и 14-ти блок [smilie5]

Жалко за мизерията [smilie23]
Абе, нещо и студентите са се поизметнали да ви кажа.

По принцип студентите са много често движещата сила на промените, понеже те са хора с висок интелект и дух, със желание за борба, и не обичат да понасят такива гадости.

Обаче явно за последните години и това е отминало и студентите си понасят гаврите с тях най-спокойно [smilie10]
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: Amigo   
Дата:   11-03-08 00:18

и самолетите ни като държавата [cool]

И вторият самолет на държавата се строши
Вторият правителствен самолет - деветместният "Фалкон" също се счупи вчера сутринта, преди излитането на делегацията на външния министър Ивайло Калфин за Брюксел, съобщи БГНЕС. Делегацията е принудена да отпътува за срещата на външните министри с редовен полет.
Повреденият "Фалкон" се оказва с нарушена изолация, причинена от влагата. Говорителят на министерството на външните работи Димитър Цанчев също потвърди, че имало повреда на самолета. Калфин е заминал с друг самолет, но поради липса на свободни места някои от членовете на делегацията не са могли да заминат.
В края на януари другият правителствен самолет - ТУ-154, с който президентът Георги Първанов пътуваше към Мексико, претърпя авария след излитане от Азорските острови. На борда с държавният глава пътуваха съпругата му, министри, депутати, съветници и журналисти. Тогава след като самолетът кацнал за презареждане с гориво, при излитането пилотите не успели да приберат носовия колесник.
[cool]


ама белким паднат някой ден както са пълни с цялата червена бандитска пасмина вътре [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: tnt   
Дата:   11-03-08 07:19

Браво на вас! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: alsash   
Дата:   11-03-08 08:41

а май трябваше да дойдат танковете....тогава всичко щеше да е различно днес.......може би [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: navy   
Дата:   11-03-08 09:21

ХА ХА ХА ХА


Кефи ме корнизите как са го сложили, НЯМА ТАКИВА ха ха ха
Не с клипс планки ами с пирони за пода ха ха ха, Божееее....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: equinox   
Дата:   11-03-08 09:37

По принцип студентите са много често движещата сила на промените, понеже те са хора с висок интелект и дух, със желание за борба, и не обичат да понасят такива гадости.

Обаче явно за последните години и това е отминало и студентите си понасят гаврите с тях най-спокойно


Нямаш си идея колко си прав. Не им се занимава, страх ги е или си мислят, че няма смисъл. Както и останалата част от обществото. И в следствие понасят всичко.

Примерно преди две години имахме лекции по математика. По правилника присъствието на лекции не е задължително, но едната лекция преподавателя (бивш ректор) реши да раздаде курсовите работи, които ти носят една единица, като право на курсова работа имаха само присъсващите (половината около 150 човека). Тези, които ги нямаше на лекцията директно получаваха една единица по-малко. Ако все пак си бяха написали курсовата работа щяха да излязат на нула. Никой нищо не каза на това очевидно нарушение на правилника на университета.

Опитах се да убедя някои мой състуденти, да направим нещо, че ако сме целия поток няма на къде да мръден (още повече, че мен лично не ме засягаше, защото си бях на лекцията). Всеки ми вика "ти луд ли си?", "не искам да имам проблеми на изпита", "аз искам само да го взема, не се боря за успех" и т.н. Та така се отказах. Сега малко ме е яд. Трябваше да направя нещо.

Та това е само един от многото случаи.

Мисля, че това се дължи на загубената вяра. Повечето хора си мислят, че нищо не могат да променят и нищо не правят (до някъде може би са прави, или ще изгубят нерви, пари и време). Но като нищо не правиш със сигурност нищо няма да се промени.

Аз така, като не ми харесва нещо пиша писма. На БДЖ съм писал, На Е-ОН, в паспортна служба се карах. И да ви кажа файда има [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: asahi   
Дата:   11-03-08 10:17

Само от мълчаливо подминаване на проблемите няма файда.

equinox [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: dexter_d   
Дата:   11-03-08 10:50

Хаха! Фугите между плочките в баните не били уплътнени... Навремето в 34 блок фугите между панелите в баните бяха изгнили и, като се къпе некой прави локва във външния коридор и по стълбите. Незнам оттогава дали са ги поправили.

[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: overflow   
Дата:   11-03-08 12:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: matataupa   
Дата:   11-03-08 12:42

Яко са си отремонтирали.[smilie23] Ма азсъм бииииилллл. Като помолих едно лято за спешен ремонт заради детето така изремонтираха, че после 2 седмици майстори им оправяха свинщината.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: equinox   
Дата:   11-03-08 15:13

или където се сетиш

На тия горните сме го пратили вече, че и на малко повече. Ако не стане тая седмица следващата пак ще го пратим и по следващата. Че и нови ще добавим. Мен не ме бърка. Това е едно писмо само [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: victech   
Дата:   11-03-08 15:14

[smilie24]



Публикацията е редактирана (11-03-08 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: lakigo   
Дата:   11-03-08 15:21

трудно нещо са ремонтите .........

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: PiToMeN   
Дата:   11-03-08 20:22

Ако писмото ви беше грамотно написано, някой може би щеше да ви обърне внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: dimi2007   
Дата:   11-03-08 20:44

По принцип студентите са много често движещата сила на промените, понеже те са хора с висок интелект и дух, със желание за борба, и не обичат да понасят такива гадости.
--------------

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

цитат:

Обаче явно за последните години и това е отминало и студентите си понасят гаврите с тях най-спокойно

Нямаш си идея колко си прав. Не им се занимава, страх ги е или си мислят, че няма смисъл. Както и останалата част от обществото. И в следствие понасят всичко.
------------------

поумняли са явно и са изоставили идеята за СВЕТЛО БЪДЕЩЕ по пътя на демокрацията...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се прави ремонт за 1 200 000 лв...
Автор: brutas   
Дата:   11-03-08 21:41

Мамка му! [smilie9]
Циганска държава сме си и нема оправия!!!
[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.