Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: Matheya   
Дата:   12-10-07 21:17

Не помага,а мьчи! Но е сьвсем нормално да я има.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 21:20

Ревността е самобичуващо и егоистично чувство, което няма нищо общо нито с любовта, нито с човека до нас.
То отразява собствената ни несигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: Matheya   
Дата:   12-10-07 21:25

несигурна, самобичуваща се егоистка- колко е мило...[smilie18]

Кали,
Значи Ревността е признак на Слабост, така ли- тоест ако си силен и уверен , не би трябвало да ревнуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: tnt   
Дата:   12-10-07 21:26

нещо не ми се връзва [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 21:29

не, не мисля, че е слабост. По-скоро е незрялост.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: Matheya   
Дата:   12-10-07 21:34

по-скоро егоизьм и страх...това е най-приемливо за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 21:35

Самобичуващо чувство е, защото от него страда само изпитващия го (евентуално заедно с него и невинния партньор, защото виновния не страда).
Егоистично е, защото с ревността няма да задържим никого, но ни гложди факта, че сме измамени - накърнено е егото ни.
Изразява несигурността ни, защото ако сме сигурни в любовта, в чувствата си и човека да себе си няма да подлагаме себе си и него на обидни съмнения.
Който е решил да ни мами няма да бъде спрян от ревността ни.
Който ни обича и е честен с нас ще е наскърбен и наранен - не е изключено и да е отблъснат от ревността.



Публикацията е редактирана (12-10-07 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: Matheya   
Дата:   12-10-07 21:52

сьгласих се ...да, ужасно е [smile] ...но е нормално. Човек дали изобщо се доверява на 100%?

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 21:53

Не е ужасно. Жалко е да си губим времето с ревност, когато можем да го използваме за много по-приятни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 21:54

Не е нужно да се доверяваме 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: princess_Lia   
Дата:   12-10-07 22:00

кали222, само да ти кажа, че и аз съм INFJ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 22:12

Е, все пак има нещо в тези тестове, нали...


Много от проблемите ни, според мен, произтичат от неоправдани очаквания.
Например, често някой като ни обича очакваме да не поглежда никой друг. Едва ли не да стане сляп за красотата. Нужно ли е? Нима не ни се нрави да ни харесва именно човек естет, ценител на красивото, а не някой който няма никакъв вкус?
Подпише ли някой в брачното сякаш се задължава да ни обича вовеки... Е, нищо не е вечно. Случва се да спрат да ни обичат. Та нали и ние самите се променяме постоянно. Нима може да се обича по задължение? Дали искаме такава обич?
По-горе четох някой каза, че вярвал на приятелката си, а приятелите му го мислели за луд, защото тя била много привлекателна. Ами нали и той затова я харесва! Нима трябва да се свържем само с грозилища, които никой друг не би пожелал, за да сме спокойни? За мен това е пълен абсурд!
Любовта не е затвор. Любовта е свобода.Свободата на избора.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: princess_Lia   
Дата:   12-10-07 22:28

Отсъждащи сме гледам...има нещо вярно

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: kali222   
Дата:   12-10-07 22:31

Отсъждащи... Хм, а аз си мисля, че не обичам еднозначните отговори. Мисля си, че търся различни аспекти на проблемите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: princess_Lia   
Дата:   12-10-07 22:34

Така де, така

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: autosvet   
Дата:   12-10-07 22:41

Ми какво да ви кажа, много взехте да философствате, което автоматично засилва нещата с бясна скорост по нанадолнището.

Don't smell the flowers
They're an evil drug to make you lose your mind
Don't dream of women
'Cause they only bring you down

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: tnt   
Дата:   13-10-07 09:08

Кали [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: den_den   
Дата:   13-10-07 11:02

Кали[smilie24] Само в условия на свобода човек е истинският Той. Ако не го приемаш с всичко в него и около него, просто не ти е мястото там.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: Todd   
Дата:   13-10-07 12:15

Женското сърце е като кръгла маса !!!!Винаги има място за още един !!!

И това е само началото .......[smilie24]

Не може да искаш една жена само за себе си - ко ша прайм ний тогаз ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

така де ...от кога е казано " Мир в къщи , любов навън " !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: sheriff   
Дата:   13-10-07 12:32

Тъй и не можах да схвана какво точно обсъждаме... Не беше ли темата - любовта и ревността вървят ли ръка за ръка или не? Ми вървят.... нормално е, човешко е.... който твърди, че е обичал силно и никога, ама изобщо никога не са му минавали мисли на ревност през главата... чувства на собственост през сърцето... - да вдигне ръка!
Матея каза - да не сме давали поводи за ревност... ми то който търси - намира, така че едва ли е въпросът до поводите (изключвам фрапантните такива, разбира се) - ревността е състояние на духа, рядко е подвластна на обективността.... може да се прибереш в 3 сутринта, да кажеш, че се е наложило да поработиш и да не те ревнуват, може да закъснееш с половин час и да те побъркат от сцени... всичко си е в нас, от нас зависи до колко ще му дадем да израсте.
А иначе - да, на каквото си постелеш - на това ще легнеш, така че колкото е по-нежна, страстна, грижовна връзката - толкова по-малък е шансът да се провокира ревност у другия, било то с повод или без.

Но конкретно на въпроса на Стареца с 2 думи - за мен любовта и ревността са неделими, когато обичаме не може да не ревнуваме, когато не ревнуваме изобщо - най-вероятно не пука особено за човека до нас.

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: тьма   
Дата:   13-10-07 14:07

Кали е развила най-добре темата, но защо ли си мисля,че просто не е преживявала това. Дано не го преживее никога, защото нито да ревнуваш, нито да си ревнуван е приятно, ужасно е, обсебващо , убиващо[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: princess_LIA   
Дата:   13-10-07 14:35

А това, да си ревнуван, е кошмарно...задушаващо е. Не говоря въобще за това виновен ли си или не...самият факт, че те следят, разпитват непрекъснато, сърдят се за всяка крачка, за всяко закъснение, за мъжките гласове, чуващи се по телефона от съседната маса, за това, че не си се обадил в точния час...човек дори не може да е виновен толкова много...
И накрая просто си тръгва, което някой път също се оказва трудно. Аз напр. избягах чак в чужбина...

Отговори на това съобщение
 Re: РЕВНОСТТА
Автор: nice   
Дата:   13-10-07 20:00

РЕВНОСТТА [smilie23] [smilie23] [smilie23]



















sucks

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.