Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 12:21

[smilie7] та какво е почнало в Африка?



Публикацията е редактирана (09-10-07 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-10-07 12:24

Автор: desi_angelova
Дата: 09-10-07 11:35

hahaha,v Kuba nikoi ne umira ot glad ivo...
a zamislql li si se nashata mila rodina do kakvo sa q dokarali?! :)))))))
i ne samo neq....
Az iskam da otida v Kuba...basimus...tova e edinstveniq shans da vidq ostatacite ot edna sistema,koqto makar okazala se absolutno nespoluchliva,e interesna.....
vijdash li drugite darjavici v latinska amerika (makar i ne osobenno komunisticheski),ne sa se otkasnali osobenno mnogo ot glada i mizeriqta....taka che...

Да, бе. Перфектно си живеят в Куба.
А на теб какво ти е, че се оплакваш? Моткаш се по пленери, щтракаш си за кеф, губиш си времето по безсмислени чатове. Според мен абсолютно всичко ти е ОК и повече няма какво да се желае. Ти ся кво на макларън ли искаш да се возиш? Е, нема.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: nrk   
Дата:   09-10-07 12:27

Всички южноамериканци които познавам обичат Че. А аржентинците, то е ясно, най-много. Явно ще да е бил пич, щом толкова си го тачат.

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 12:29

Ами те и Ленин, и Сталин знаеш ли колко руснаци ги обичат, че и бай ти Тошо и т.н. [cool] ахам... все отбор пичове [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (09-10-07 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: sannie   
Дата:   09-10-07 12:42

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: dephil   
Дата:   09-10-07 12:44

Amigo

Нека си спестим гимназиалната риторика - отговаряш ми, значи и забелязваш, и искаш да си забелязан, и искаш да кажеш нещо смислено.
Към момента ти се удава единствено привличането на внимание с историческа мисъл на ниво в-к "Анти" и обща култура и изказ на ниво в-к "Труд".

Ти въобще прочете ли какво съм писал, или се нацупка заради тучната паша?

За мен е по-добре човек да е личност, отколкото да не е.
Не приемам тези, които го правят чрез насилие и затова сам написах, че и аз бих екзекутирал Че.
Но именно и заради многото други неща, които е бил като личност го уважавам.
По същия начин не приемам Ленин и Хитлер (и още много, за които явно просто няма как да си чувал), но уважавам много от качествата им.

Съжалявам, ама не ми се занимава да ти го кажа на по-простичък език от това.

В Африка се е почнало нещото "хомо-сапиенс".
Защо не опиташ да гледаш малко повече Дискавъри вместо Биг Брадър и да люпиш семки с вестници? Не че е супер научно и обективно, ама като за начало - става?

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: nrk   
Дата:   09-10-07 12:44

Не е така Амиго... нито на Ленин нито на Сталин някой им казва "Че". И пак ти казвам - не съм чул досега някой южноамериканец да каже лоша дума за него (а сигурно има и такива), докато за тези за които казваш знам една камара руснаци и българи като теб дето пяна им излиза на устата като почнат :)))))

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 12:46

dephil, и историята ти куца, и риториката [smilie5] [smilie5] [smilie7] Ако мислиш, че Дискавъри е вечната истина [cool] [smilie19] [smilie19] ама като за тебе става [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 12:47

nrk, поне 90% от хората не могат или не искат да мислят [cool] както се досещаш, изключвам себе си от тези 90% [smilie3] [smilie5] [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: black_swans   
Дата:   09-10-07 12:54

От всичко изписано (болднато и не-болднато) единственото, което разбрах, е че dephil, не уважаеть насилието, но уважаеть упражняващите го [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-10-07 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: nrk   
Дата:   09-10-07 12:56

бе тъй е то... къде отказват, къде не могат... ужас разбираш ли :)

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: desi_angelova   
Дата:   09-10-07 13:00

Автор: nrk
Дата: 09-10-07 12:27

Всички южноамериканци които познавам обичат Че. А аржентинците, то е ясно, най-много. Явно ще да е бил пич, щом толкова си го тачат.

прав си!!!абсолютно!!!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: dephil   
Дата:   09-10-07 13:01

Амиго,

Я ми покажи - къде ми куца Историята?

Щото, ако не успееш, ще си много прав да не се търсиш сред хората, a ето тук:
https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/iepj0331.JPG
http://www.bdb.co.za/shackle/images/sheep_racing.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: desi_angelova   
Дата:   09-10-07 13:03

Автор: nrk
Дата: 09-10-07 12:44

Не е така Амиго... нито на Ленин нито на Сталин някой им казва "Че". И пак ти казвам - не съм чул досега някой южноамериканец да каже лоша дума за него (а сигурно има и такива), докато за тези за които казваш знам една камара руснаци и българи като теб дето пяна им излиза на устата като почнат :)))))

Да Че е национален герой...аз не чух някой да го хули...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: black_swans   
Дата:   09-10-07 13:06

Деси [smilie24] Райчев и Кънчо веднага трябва да те вземат на работа, след като с такава лекота си успяла да анкетираш двестатина милиона южноамериканци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: nrk   
Дата:   09-10-07 13:08

Аре да направим темата малко по-фотографска:

Ей тва е снимка на Рене Бури правена е Швейцария. А на плаката пък е снимка на Рене Бури правена 20-на години по-рано в Куба.

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/azzp2143.JPG
http://photo.argon.acad.bg/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=67866&g2_serialNumber=2




Публикацията е редактирана (09-10-07 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: desi_angelova   
Дата:   09-10-07 13:25

Автор: black_swans
Дата: 09-10-07 13:06

Деси Райчев и Кънчо веднага трябва да те вземат на работа, след като с такава лекота си успяла да анкетираш двестатина милиона южноамериканци

Така ми се стори[cool] [smilie7] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Dobria_stareC   
Дата:   09-10-07 13:36

Сандокан[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: sannie   
Дата:   09-10-07 13:56

с двата ножа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Dobria_stareC   
Дата:   09-10-07 13:57

чалгарка ни мъ кефиш вече[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: dkork   
Дата:   09-10-07 13:58

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384642
относно Че ...и аз мисля че е терорист и болен мозък ....останалото е пропаганда

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: dkork   
Дата:   09-10-07 14:00

част от стаията:
Често се случва, последователите на един култ да не знаят истинската история на идола си. В случая с Гевара те са убедени, че той е въплъщение на любовта, но ето какво казва Че през април 1967 г. на конференцията на трите континента в Хавана: "Омразата е елемент на борбата, непоколебимата омраза към врага, която променя човешкото създание, превръща го в ефективна, жестока, избирателна, студена машина за убиване". Идолът на световните миролюбци заявява пред лондонския Daily Worker веднага след разрешаването на кубинската ядрена криза в края на 1962 г. "Ако ракетите бяха останали, ние щяхме да ги използваме срещу сърцето на Съединените щати, включително Ню Йорк". Любимецът на свободолюбивите студенти по света подписва ранната си кореспонденция със "Сталин II" и заклеймява унгарските антикомунистически въстаници от 1956-та, като "фашисти и агенти на ЦРУ". Създава в Куба мрежа от концлагери, където са затворени десетки хиляди кубински младежи, защото са християни, слушат рок музика, обличат се по западната мода или са хомосексуалисти.

"Студената машина за убиване", обаче разгръща истинските си възможности след революционната победа в началото на 1959г. От януари до средата на юни същата година Гевара е комендант на крепостта-затвор La Cabana в Хавана. Според една нова книга "Истинският Че Гевара" от Умберто Фонтова, която скоро ще излезе на български, за това време там по негова заповед са екзекутирани стотици хора. Гевара оглавява революционен трибунал, издаващ смъртни присъди безспирно, всеки ден, всяка нощ. Заповядал да направят прозорец в офиса му, за да се наслаждава на екзекуциите. И тук Умберто Фонтова е най-информативен и представя неоспорими факти и доказателства. Фонтова, американец от кубински произход се е заел с тежката и самотна задача да разруши мита за Че. В книгата си той акуратно изброява документирани свидетелства за садистичните дела на световния идол. Подробно разказва за масовите убийства и екзекуции, извършвани без съд и присъда, или по бързата процедура в продължение на години по заповед на Кастро и Гевара. За унищожението на кубинската икономика от Гевара, който след като изпълнява ролята на Берия и Химлер в Куба, е назначен за председател на националната банка и министър на индустрията.

Но революционният фанатизъм побеждава над "икономиста" и Гевара решава да напусне Куба. Изпраща раболепно писмо за сбогом на Кастро, който с удоволствие се отървал от него, и заминава за Конго и Боливия да освобождава трудовите маси. Тук съвременните революционни романтици се възторгват от идеализма на Че, който доброволно напуснал висши държавни постове, за да рискува живота си в джунглите. Предлагам им да се възхищават и от идеализма на терористите-самоубийци, които дават живота си за делото, както и от идеалиста Осама Бин Ладен, заменил милионите си с една пещера.

Последният ден на Че е подробно описан в книгата на Умберто Фонтова. Тогава на Гевара се случва онова, което най-много обичал да прави на другите и е показателно - почти винаги безсърдечните тирани са и изявени страхливци. Той е заловен от боливийската армия, подпомогната от офицери от ЦРУ. Един от тях е кубинецът Феликс Родригес. Според него и капитан Гари Прадо от боливийската армия, Гевара се предал с пълен пълнител в пистолета, като викал: "Не стреляйте! Аз съм Че, ще ви бъда от полза жив, а не мъртъв!". Жалкият му край е в пълнто противоречие с легендата, че се сражавал героично, до края, до последния куршум. Тази легенда се повторя десетки години от многобройните му биографи и единственият им източник е ...Фидел Кастро!

Легендата за Гевара е старателна, изключително успешна измислица на световната левица. Този мит е едно от най-изумителните и масови заблуждения в писаната история. Днес, 40 години след смъртта му и след безславната кончина на комунизма, във века на Интернета, нему са подвластни стотици милиони хора. Ако идолът им беше победил в целия свят, сега сталинизма щеше да бъде политическата структура на Земята.

Геваристкият мит е красноречиво доказателство за космическото лицемерие на световната левица. Почитателите на Че осъждат Пиночет, Сомоса и Алфредо Стреснер, но не обръщат внимание на престъпленията на Кастро и Гевара.

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Dobria_stareC   
Дата:   09-10-07 14:01

вем са ремус или както и да е на български
вива революсион

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: dau   
Дата:   09-10-07 14:13

Мотоциклетните дневници... уникален филм... препоръчвам го на всички даже и да не харесват Че...

Отговори на това съобщение
 Re: 40 години от смъртта на Ернесто Че Гевара.
Автор: Dobria_stareC   
Дата:   09-10-07 14:16

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.