Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sentinel   
Дата:   07-10-07 14:20

Първо реформите, после парите!
Истинския проблем споре дмен е, че на никого не му се иска да те започнат - нито на учителите, нито на синдикатите, нито на правителството, респективно МОН.
Много ми е смешно, когато Вълчев или Станишев кажат, че учитлеите трябвало едва ли не да направят реформите сами. Тогава лъсва безволието, неспособността, нежеланието (или кой знае какво точно, но в този дух) на управляващите. На всеки предполагам е ясно, че правителството бяга от отговорност.
И май на всички форумци им е ясно - образованието е зле, защото преподавателите, в по-голямата си част са слабо мотивирани, нискоквалифицирани (под нискоквалифицирани имам предвид и това, че са спрели да се квалифицират, горе долу след като са започнали да преподават), неуважавани, срамуващи се от професията си, на управляващите изобщо не им дреме за образованието и то не е никакъв приоритет, а синдикатите са политически инструменти.
Личното ми мнение е, че в момента българското образование има само един плюс; една надежда ; една добра характеристика - това е отиващата си традиция.
[smilie2]

Та на въпроса: да, подкрепям стачката, защото за мен вината за това положение, в което днес е образованието, е на управляващите най-вече. Припомням, че тази стачка е една от поредицата стачки, започнали знаете кога и как. Отбелязвам също така, че не съм забравил и поговорката "всеки народ си заслужава управниците". Просто ако забием на там ще се разтегли локума хептен.



Публикацията е редактирана (07-10-07 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   07-10-07 14:40

sentinel , добре казано[smilie24]



Публикацията е редактирана (07-10-07 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   07-10-07 22:23

ами пословичната българска добича мъдрост..... Вместо гражданското общество да използва протеста на учителите като повод за повсевместни стачки и недоволства, хората се чешат по кратуните и мучат под мустак - ма те не заслужават..... Кой заслужава повече пари от учителите в бюджета....???? Полицаите? Митничарите...? Бахти смотания анихилистично настроен народ сме да го еба..... Или по-точно - бахти колко смотан анихилистично настроен прост народ е останал .....
Шапка им свалям на учителите - и на тези които стачкуват, и на тези които работят все още...
За тия пари няма си запаля колата сутрин да отида кафе да пия в училище......

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   07-10-07 22:31

[smilie8] а за колко би отишъл

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 22:53

Ти за тези пари няма и да можеш - то бензин, то кафе...

Стига бе, аз взимам повече от учителя ми по математика при това без да нося никаква отговорност...

Тва е щеше да е смешно ако не беше абсурдно.
Дебилията е пълна...

Всъщност изобщо не са толкова много учителите, които дават уроци - процентно погледнато. Така че да се пищи толкова чак за въпросните уроци...
И вината за това че се дават уроци не е на учителите, а на брутално тъпата, идиотска, дебилна и абсолютно изкретенясала система от изпити за прием във ВУЗ-овете. Дотолкова тъпа, че си длъжен да ходиш на уроци - няма такъв филм като училищна подготовка, не и при настоящата програма... Да, ако си ученик в математическа гимназия може и да се престраши ш да не ходиш на курсове за да влезеш в УНСС, примерно. УАСГ-то го изключвам от сметките, там празно нема. Но за мен би било абсурдно да си го помисля даже, щото уча в езикова гимназия...
А към пищния обяд може да добавим изтънчен ордьовър от матури, така допринасящи за колорита на картинката...
Супер весела година, кво да ви кажа[smilie5] Смех, смех и кеф на буци...


Та образованието ни е почти толкова идиотско колкото и здравеопазването ни.
Ама само почти[smilie21] Бе нещата са навързани, някак си.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   07-10-07 23:39

Бльъ - аз влязох в СУ Климент Охридски без да ходя на частни уроци... Оценката ми по Българска литература бе една от 10-те най-високи.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   07-10-07 23:50

Горби, митничарите си "заработват" отгоре, но виж на военните същата тази държава плаща 3 пъти повече отколкото на учителите и пак от нашите данъци..Учителите и лекарите с 2-3 пъти по-ниски заплати от шофьорите на градския транспорт и военните??? Смях[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   07-10-07 23:58

Императоре, тва коя година викаш[smilie21]


Щото в момента тва е няква фикция...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 01:06

http://www.youtube.com/watch?v=IcwrB7FkD9c

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:15

Орешарски на Вълчев: Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения
Цинизмът на двама министри към протеста на учителите лъсна, защото не знаеха, че микрофоните и камерите работят

08.10.2007

Камерата на Би Ти Ви е заснела вчера как министрите Пламен Орешарски и Даниел Вълчев цинично се уговарят да разтакават преговорите със стачкуващите учители, за да не стигнат до споразумение.
Министърът на финансите и министърът на образованието и науката водят тези преговори с учителските синдикати по лично поръчение на президента на Републиката Георги Първанов, заради продължаващата вече трета седмица стачка в цялата страна.
Без да подозират, че микрофоните и камерите са включени, министрите, в почивка по време на преговорите, водят следния разговор, заснет и излъчен снощи по Би Ти Ви:
Орешарски: Дай да разваляме седянката. Дай да разваляме седянката. Първо да мислим за числа, съкращения и после...
Вълчев: Аз предлагам така: теб и без това няма да те има сега известно време...
Орешарски: Да, три дни.
Вълчев: Два де, стига така...
Орешарски: Е, в сряда на обяд ще дойда.
Вълчев: И да видим дали е възможно в това време да направим някакви експертни разговори. Горе-долу по една, две сметки да направим, за да приказваме...
Орешарски: Не, не трябва да се прекъсва. От утре експертни разговори. Те ще размотаят...
Вълчев (към другите участници): Сега, уважаеми колеги, да продължим нашата работа...
Преди този разговор на високо правителствено равнище срещата между учителските синдикати и министрите, беше започнала без надежда за споразумение, но с мъгляви обещания от страна на властта.
"Намалявайте исканията и да вървим напред", призова министър Вълчев.
Това, което със сигурност беше обещано на учителите е, че увеличение на заплатите може да има през тази година, без обаче да се уточнява с колко, нито дали ще бъде като добавка към заплатите или като допълнително плащане.
Финансовият министър Орешарски заяви, че само че ако бъдат съкратени част от учителите, можело и да се намерят пари за образование.
Когато синдикатите реагираха остро, беше дадена почивка за по една цигара и тогава беше записан диалогът на министрите.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   08-10-07 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:20

Ква оставка, само Сибир за комунистическите бандити! [smilie23] [smilie23] Или изпълнението на едновремешния лозунг "Всички комунисти под земята!" [smilie19] [smilie19] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 10:21

мноо нагли тия прасета....[smile] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   08-10-07 10:25

exile аз имах 5.25 в СУ по литеранура, а там написах първата си тема. Не казвам, че не съм ходил на учител, че не съм писал теми. Имах сериозни проблеми с пунктоация, пълен член и срам-(не)срам....- с правописа. Накрая на изпита пак имах 2 изпуснати знака и един пълен член (по 25 стотни на правописна грешка). Та имах нужда от учител. Но истина е, че ако имаш желание може по литература и без уроци. Виж за други неща не съм сигурен. По история не е така май. Там метериала които се изисква на изпита е несравнимо повече от този, който се учи в училище. Има историография..., разсъждения и т.н...., все неща, който в учебниците ги няма. Когато питах учителя си защо така, той каза, че постепенно се е наложило, защото учениците от класическата гимназия ги учели и ги пишели по изпитите и се оценявало добре от оценяващите. Така че сами си го прави..., май. А частните уроци и това, че държавата не ги трегулира си е реверанс към учителите още от едно време, защото това винаги е било ниско платена професия... (навсякъде е така- но другаде поне мога да съществуват с нея, а тук не знам съвсем как е)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 10:28

Това учи извратения комунизъм: лумпените да са на първо място и с по-високи възнаграждения и привилегии от хората на умствения труд, които творят бъдещето и прогреса. [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ejko   
Дата:   08-10-07 10:39

амиго лошото е не на какво ни учи комунизма, а на какво ни е научил. Процесът вече е не само завършен, но и се затвърждава все повече. Ама нали ние си ги избираме и до ден днешен тези хора...! Как Станишкат може да оцени труд ана някого след като той през живота си не е работил друго освен шеф на партия и премиер...[smilie10] Абе...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   08-10-07 12:02

exile - май бе 1993-та... тогава, щото бях на 19 години и тъкмо излязъл от армията... Просто още тогава разбирах, че специално в литературата не е важно какво пишеш, важното е да е оригинално е да звучи секси.

Кристи - наистина ли вярваш, че тия наглеци ще си подадат оставките?

Амигов - така е когато комунистите се правят на плутократи и капиталисти. Проблемът на България е, че нито комунистите са комунисти, нито капиталистите - капиталисти.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 12:05

на никакви не се правят комунисзтите... крадат си най-безогледно... :)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 13:22

Абе пичове, тия са намислили нещо ще знаете. Просто няма начин да е друго. Мътят нещо, ама де да видим, помнете ми думите, всичко е бизнес. Както се казва парите въртят света.
Ми и аз искам по висока заплата , ама като нямам право да стачувам ко правим тогава а? [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 13:23

plamennk, що да нямаш? [cool] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 13:30

Чл. 197. (1) Военнослужещите не могат да членуват в синдикални организации.

(2) Военнослужещите нямат право на синдикални действия.

ЗОВС

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sannie   
Дата:   08-10-07 14:09

Бони - президент [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   08-10-07 14:13

plamennk написа:

> Чл. 197. (1) Военнослужещите не могат да членуват в синдикални
> организации.
>
> (2) Военнослужещите нямат право на синдикални действия.
>
> ЗОВС



ми то оръжието е у вас, стачки не ви трябват [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   08-10-07 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   08-10-07 15:34

plamennk, що ви трябва да стачкувате? Отивате со танковете на пъпът на София, нахлувате со шмайзерите в Министерският съвет и в Парламентът и - косите наред !!!
Президентът не го стреляйте - първо ще го съдим, после ще го бесим. Все пак държавен глава - не е редно просто тъй да бъде опаткан.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.