Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dreamer   
Дата:   07-10-07 14:27

Шест звукозаписни компании - Sony BMG, Arista Records, Interscope Records, UMG Recordings, Capitol Records и Warner Bros. Records - осъдиха 30-годишната самотна майка от Минесота Джами Томас да заплати по 9250 щатски долата за всяка една от 24-те песни на Guns N' Roses, Opeth и др., които е "свалила" незаконно от Интернет и впоследствие е "шернала" чрез Kazaa.

С други думи, Джами трябва да се изръси с общо 220 000 долара.

От 2003 г. досега, звукозаписните компании са завели над 26 хиляди дела за нелегален обмен на файлове и нарушаване на авторски права, но това е първият случай, стигнал до съд. Останалите обвиняеми са успявали да се споразумеят с бедните онеправдани лейбъли извън съдебната зала, "извинявайки" се за престъпленията си с по "няколко хиляди долара". Интересно, каква ли част от тези пари стига до Guns N' Roses, Opeth и останалите автори на музиката, чиито авторски права са накърнени...?

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   07-10-07 14:45

А така... да живее демокрацията... и страната на свободните възможности, евалата просто [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 15:22

Ем принципно са прави...
Въпросът е доста сложен.

От една страна, ти си музикант, с това си вадиш парите и някой започва да ти разпространява творбите наляво и надясно, без да плаща.
Да правя ли аналогия със снимките, които всеки от нас прави и след това като си ги види някъде, без негово позволение и без хонорар...

От друга страна - така или иначе няма да платиш и цент за музиката му, що да не я чуеш ей така, помежду другото и да прецениш, дали не ти харесва, пък ако ти хареса да я купиш, евентуално...

Компаниите винаги са взимали повечето пари.
Такива са договорите.
Ако иска, музикантът подписва договор, ако не му харесват условията - не подписва и намира сам начин да си продава музиката.
Има ги и двата варианта.

Все едно да подпишеш договор за работа и след това да ревнеш, че ти били малко парите и няма да работиш [smilie23]
Разбира се, друго е да искаш увеличение на заплатата (и да знаеш как да го поискаш).
Примерно, в посладната фирма в която работех, увеличението на заплатата ми достигна 4 пъти първоначалната ми заплата. Няма да споменавам цифри [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: chiphead   
Дата:   07-10-07 15:41

добре, че не свалям чалга, баси [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: cade   
Дата:   07-10-07 15:47

изобщо не е сложен! звукозаписните просто ги е страх че ще изтърват печалбите, което също е смешно. ако аз си купувам музика, ще продължа да го правя независимо от mp3. а ако така или иначе не купувам музика, то дърпането на 1 песен на gnr не намалява ничии печалби!

дори напротив, ако аз си дръпна 24 песни на различни музиканти има шанс да ми харесат и да купя всъщност нещо (истински случай, точно така си купих един албум на Opeth, иначе нямаше да съм купил нищо). ако се ограничавам в кръга на познатите ми групи, вероятността да купя на сляпо нова група е много малък.

някой да е чул авторите да недоволстват?! и не гледайте нашата смешна кампания 'пиратството, видиш ли, ограбва'! [ezik]

да не говорим за таксите върху storage устройствата и консумативите...

и малко за четене (не единственото)
Art Watch
By Orson Scott Card September 7 2003
MP3s Are Not the Devil
http://www.ornery.org/essays/warwatch/2003-09-07-1.html

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 15:48

мдааа, и аз така си купих 2 албума наскоро [smilie8] [smilie8] ем нашенски [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   07-10-07 15:51

Владо само с 1 разлика... мнооооого голяма част от тези пари ги взимат музикалните компании...

1 от основателите на ФСФ, Ричард Столман като беше тука, вика защо не пуснат всичко да е за доброволно сваляне, като те кефи някоя песен на даден изпълнител цъкаш и даваш 1$ (за щатите става дума), но тези пари да отидат при изпълнителя...

Има резултатите че при такава практика, около 20% биха направили така... ако е хит и се пусне свободно в щатите колко пари би генерирало?

е да ама не... и от айтюнс и другите подобни от .99$ на песен, колко отиват до музикантите мислиш... ако и .10$ взимат пак добре... с изключение на 10-20 имена които са много големи...

имаше преди време изнесени договори... не си спомням... за някоя от рок бандите... някаква сума до 100 000 продадени албума, и след това на всеки 100 000 отгоре продажби по 10 000$ за тях... сметни разпространителите колко взимат... че и по концерти като ходят... на тях дължат % от тези песни които изпълняват... факт... всичкия натиск идва от разпространителите и те ламтят за това...

другото изобщо не им харесва, защото няма да има $$$ за тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: flamm   
Дата:   07-10-07 15:56

Ха, това го има само в Америка!

Ето един разказ по куриозен случай, може и да го знаете, който звучи като виц:

Действието се развива в град Шарлот, Нова Каролина. Адвокат си поръчва кутия пури (24 броя). Много рядък вид и много скъпи ($15,000 кутията). След като кутията пристига, адвокатът бърза да ги застрахова. Направил застраховка на пурите против кражба, всякакъв вид природни бедствия включително пожар.

За около месец време, преди още да е направил и първата вноска към застрахователната полица, адвокатът изпушил пурите и завел иск срещу застрахователната компания. В иска, той обяснил, че пурите били безвъзвратно загубени “в серия от малки пожари” и настоява застрахователната компания да му изплати загубата. Застрахователната компания отказва да плати, основавайки се на очевидните причини, че адвоката е изконсумирал пурите по най-популярния начин – изпушил ги е.

Адвокатът ги съди ... и спечелва делото! Произнасяйки се, съдията се съгласява със застрахователната компания, че иска е маловажен и безсмислен. Въпреки това, съдията казва, че адвокатът държи полица от застрахователната компания, която застрахова пурите против пожар, без да се казва в полицата точно какъв пожар не е приемлив. Следователно застрахователната компания е длъжна да изплати застраховката.

Вместо да губи време и пари в дълги процедури и апели, застрахователната компания приема решението на съда и изплаща на адвоката $15,000 за да покрие “загубата” на толкова ценните пури в серията от малки “пожари”.

Сега, дръжте се за стола, защото идва най-готината част. След като адвокатът осребрява чека, застрахователната компания пуска оплакване в полицията, искайки ареста на адвоката. Обвиняват го в причиняването на 24 пожара. Арестуват го! В съда, застрахователната компания вади на показ застрахователната полица и адвокатското свидетелство от предишното дело. Адвокатът бива обвинен за причиняването на 24 умишлени пожара на застраховано имущество и бива осъден на 24 месеца затвор и $24,000 глоба.

Само в Америка!


Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 16:10

[smilie18] [smilie18] [smilie18] тия хамериканци ще изпукат от алчност и за едните доларчета са готови на кво ли не [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 16:23

cade, dau - щом музикантите са подписали договор, значи ги устройват условията. Дали и колко пари отиват в джобовете, не е ваша работа. Нормално е компаниите да взимат повече. Никой не задължава музикантите да подпишат договор с която и да е компания.
Пак казвам, че има музиканти, които сами си разпространяват музиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: n1x0n   
Дата:   07-10-07 16:42

щом музикантите са подписали договор, значи ги устройват условията.

Абе тва е като да ти кажа - щом си купуваш неща от Канон БГ /примерно/, значи си съгласен с ценовата им политика.

Ти не че си съгласен - ти просто нямаш друг избор!

Един музикант не подпише ли с някоя от големите компании, колкото и да е добър - няма да продава нищо, на фона на бездарията, които са подписали. Такова извиване на ръчички е там, дето няма друго такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 16:49

И за книги, ако издадеш, е така. [cool] Ако ги издаваш сам, печелиш около 2 пъти повече, стига да си осигуриш свестни разпространители. [cool] Иначе издателите ти дават макс 15% и освен това винаги могат да те излъжат, като ти обяснят, че са издали нещото в определен тираж и да ти платят върху него, а пък те може да са направили и 10 пъти по-голямо издание. [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: cade   
Дата:   07-10-07 17:03

по същата логика, ALBIREO, не е твоя работа да ги защитаваш. това е пазар, който се развива и като обем и като специфика. ако някой очаква всичко да си е като последните 30 години, например, жестоко греши.

а най-смешни са нашите разпространители! заглавията, които се предлагат на нашия пазар са нищожно малко (и музика и филми). не е нормално аз да не мога да намеря нещо което искам да си купя и след гато го дръпна от интернет да ми кажат че съм пират. не е нормално да чакаме по 2,3,4 месеца за да дойде филм у нас (някои заглавия дори не идват изобщо) и след това да се окаже че всички сме го гледали вече на divx и съответно сме пирати.

или е нормално да сме изолирани от голяма част от музиката и филмите? или верния път е да се спре интернет понеже разпространителите не ги "кефи"?! [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:12

Никой не защитавам.
Аз съм музикант и скоро ще ми се наложи да правя подобен избор - компания за разпространение на музика или сам да си разпространявам музиката. Има и друг вариант, който ако реализирам, ще разберете [smilie5]

n1x0n - да, но ако искаш да си в бизнеса, ще следваш правилата. Ако си достатъчно "силен" да накараш другите да играят по твоите правила, тогава е лесно.

Щом си купувам Канон, значи ме устройва както цената, така и качеството за тези пари. Разбира се, няма да откажа по-ниски цени. Не съм си купил цифров средноформатен фотоапарат, защото не ме устройва цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 17:16

ALBIREO, на кво дробиш? [smilie8] [smilie8] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:19

Амиго - не те разбрах.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 17:21

На какво свириш, беее [smilie5] [smilie5] еее, тва е лаф от едно време [smilie8] [smilie8] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:24

Пиано и китара (електрическа и акустична).

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 17:28

[smilie24] [smilie24] [smilie8] [smilie8] [smilie6] [smilie6] това са ми любимите инструменти, обаче на първо място е безапелационно https://photo-forum.net/joro/emoticons/271.gif Всъщност харесвам много и каба гайда и акордеон [smilie24] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:34

Аз харесвам много неща, ама както и да е...

Този бизнес не е от вчера и никога не се е движел от музикантите, които всъщност се занимават с правенето на музиката (продукта).

Колко е цената на ябълките в магазините?
Колко са платили на производителите за тях?
Добре, че не ни съдят, когато си скъсаме джанка от нечие дърво (но пак зависи от чие дърво късаш) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 17:37

Ами винаги някой гледа да прилапа мангизите [cool] Преди няколко години разпространителите взимаха 25%, сега искат по 40![cool] Най-голяма далавера е за издателите, които имат своя мрежа и така печелят най-много. [cool] Във всеки случаи доста музиканти се оказват на червено, въпреки големия си успех, защото някой друг им прибира парите. [cool] [smilie7]



Публикацията е редактирана (07-10-07 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: flamm   
Дата:   07-10-07 17:42

Това за движенето на бизнеса е вярно, а и музикантите общо взето не са хора, които разбират от бизнес. Имам някаква лична статистика, че колкото по-малко кадърни са музикантите, толкова по-добре се оправят по финансовата част и то не по отношение на собствения си продукт. Както и да е.

ALBIREO, я пусни едно парче да чуем за какво става въпрос, любопитно ми е.


Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:46

До колкото съм чувал, компаниите взимат много повече от 40%. Разходите за запис и наемане на музиканти е доста по-малък от разходите за разпространение.
Дори да си дал около 100К долара за запис, тези пари ще са много по-малко от това да издадеш самия носител (диск, плоча...), след което да го рекламираш, разнасяш по магазини, плащаш да се излъчва по радио/телевизия... А и понякога парите нямат значение, защото се налагат връзки, които ти нямаш, но от компанията имат.
Такъв е животът.
Те държат парите, те определят правилата.
Щом са спечелили едно дело, ще спечелят и други.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 17:50

flamm - предпочитам за момента никой да не чува нищо от това, което правя [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: flamm   
Дата:   07-10-07 17:53

Ех, така казват всички, надявах се да си изключение от правилото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   07-10-07 18:25

Владо хич не си прав... много от изпълнителите прохождащи... примерно направят сингъл искат да го пуснат...
идва компанията предлага им договор, който за име което никой не е чувал е много як... ама този договор включва и 2 албума бля-бля, вече при съвсем други условия, и като си никой се навиваш, после излиза че си кадърен правиш 4-5, сингъла 1, 2 албума... и накрая от всичко това излиза че си взел 2Х колкото от 1-ия сингъл примерно... и няма в друга компания защото и там е същото... а това, ами аз си свиря в къщи значи и аз съм на същото дередже изобщо не е така... със стандартите в щатите...
преди 1-2 години имаше цифри че RIAA са дали няколко милиарда $$$ за да гонят, пирати, да разследват и за хонорари на скъпи адвокати... това как ти се вижда?

по-големи изруди от тях няма... това е факт...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 19:41

Нали знаеш, че всеки има право да си вярва в каквото иска. Сам избираш [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: IvoZafirov   
Дата:   07-10-07 20:38

Viva la Arena!
Viva Pirating!
Viva Download!


[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: Amigo   
Дата:   07-10-07 20:46

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/kbej5627.JPG
http://weblogs.elearning.ubc.ca/ross/MusicPirate10_1128526726_big.jpg
[smilie5] [smilie5] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   07-10-07 21:17

Владо представи ис че статби снимаха само агенции, отиваш при някоя казваш аз съм много готин, аз съм про искам да снимам сватби... казват ти НП, имаме много яки клиенти по 2 сватби на седмица ще снимаш, почват от 500 кинта нагоре, с твоя техника, ти си ги обработваш даваме ти по 10% и навсякъде е така...
какво ще кажеш? устройва те или седиш гладен?!??!

как е? какво е... как мислиш а? [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   07-10-07 22:28

Не, примерът ти не е адекватен, но не ми се иска да разискваме кое как става.

Факт е, че са осъдили жената. Щом са я осъдили, следователно имат правно основание и е излишно ти или който и да било друг да казва на съда, че е сгрешил.

Щом правата за разпространение са на някаква фирма, следва, че тя определя начините по които се разпространява. Просто и ясно е. Всеки, който наруши правилото, може да попадне под ударите на закона.
Може, защото не е ясно, дали ще го хванат.
Както може и да те глобят, ако минеш на червено (ако няма ченге или си Ставински или някой известен богаташ, примерно...).

Това, че някои неща в живота не са справедливи, не е причина да се оправдават нарушителите на авторските права.
Но, когато има правила - всеки е длъжен да ги спазва, защото иначе - съд. Ако намериш вратичка в правилата, минавай през нея колкото си искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: e-mil   
Дата:   07-10-07 22:51

ДОбре де, а какво правим с купените празни дискове на които не е записана музика? За последните 10 години съм купил няколко хиляди диска, използвани за архив или за тиражиране на продукция. И в тяхната цена е калкулирана такса към звукозаписните компании, а впоследствие и към филмовите. Без да го пише върху диска. И без да има предупредителен надпис в магазина.
А преди това пък колко аудио касети съм купил, в които също имаше такава такса... не ми се смята просто. И това съм само аз, с моите дребнички действия - има хора дето купуват празни дискове с камиони. Можеш ли да изчислиш колко стотици милиони са похарчени по същия начин?

Сега да помислим! Измамен ли е потребителят, когато дава пари без да е предупреден че част от цената не е производствен разход? А трябва ли да е сърдит, че априори го смятат за нарушител на авторските права? Измамен е и трябва да е сърдит.
А сега пак да се върнем на закона, който подкрепяш. Основно правило в независимата съдебна система е презумпцията за невинност. Тоест аз по презумпция не съм нарушител. Това, че някои неща в живота не са справедливи, не е причина да се оправдават нарушението на правото.
Искам си парите обратно!


Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ALBIREO   
Дата:   08-10-07 00:21

e-mil - потребителите са преебани по много параграфи, не само с музиката и филмите.
За дисковете си прав.
Независимо дали и колко ни харесва, правилата се определят/променят от хората, които държат парите.
Е, ако се намерят хора, които да осъдят виновните за това с дисковете, евала [smilie24]
Аз не се наемам да заведа подобно дело [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-07 03:15

Е, тъй де. Правилата се определят/променят от хората, които държат парите. Те могат да ги променят в тяхна изгода. Когато купувам дискове аз държа парите, значи и аз мога ги променяме в моя изгода. [smile]

Ти достъп до Арена и Замунда имаш ли? Вероятно имаш. Еми те също вземат пари от Интернет доставчиците. Tеглиш или не теглиш от там, няма значение. То е калкулирано в сметката ти за Интернет. Значи това което, евентуално си изтеглил си го плаtил. Ама те били пирати... цената била несъизмерима... Няма значение дали е ДВД за 20лв или АутоКАД за 4000 долара. На на такава си го намерил, на такава си го купил. Търговецът имал изискване да сийдваш - сийдваш.

Да не говорим, че пиратският пазар в Източна Европа през 90-те, се захранваше от същите музикалните компании дето сега пискат.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: portradamus   
Дата:   08-10-07 05:43

Момчета и девойки, спрете се малко.

Тази леля с $220,000 глоба си го е търсила сама.

Получила е известие от съда че има образувано дело. И тя със всичкия си акъл си форматирала диска по най-очевидният начин. Това нещо е недопустимо в Щатските съдилища, защото се тълкува като опит за манипулиране на доказателствата.

Ако е имала повече акъл музиката щеше да е на криптиран диск със скрит криптиран партишън. Ако съдията я натисне, декриптира външния диск, а скритият партишън е неразличим от серия рандомни битове. Има програмки за това, с един бутон става баси.

Пък това за данъка върху празните дискове го има само в Канада. В Щатско го няма, пък в Китай и Тайван дали някога ще го има не знам, но не мисля че ще е скоро [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   08-10-07 08:18

Мда великата американска правосъдна система... щом са я осъдили значи си го заслъжава.. да жиевеят разспространителите...

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: dau   
Дата:   08-10-07 08:18

Влади баце, само не разбрах софта на машината какъв ти е на теб? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: e-mil   
Дата:   08-10-07 09:09

portradamus, не знам откъде черпиш информация, но нещо си изпуснал. Даже Уикипедия казва, че не е само в Канада.

Там обаче също дрънкат за някакви закони от 90-те, а изпускат началото на този данък - Холандия през 60-те. Сега си спомни коя холандска фирма изобрети аудио касетата, а през 80-те изобрети и CD, и ще видиш, че нещата не са толкова повърхностни.

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: ejko   
Дата:   08-10-07 10:16

"данъка върху празните дискове го има само в Канада. В Щатско го няма"- иам го навсякъде... и тук го има. МУЗИКАУТОР би трябвало да отговаря за разпределението на събраните средства и сред Бг изпълнителите..., до колкото помня. А колко става това не знам...! Но има кои да питам как стават тук точно нещата.
А с Щатите предлагам д ане ги мислим много много изпълнителите! Стигнеш ли до запис с голяма компания, няма какво да ги жалим. Да наистина носят изключително пари на звукозаписни и разпространители, но все още помним примера на Beastie Boys. В момента звъкозаписните процентно взимат много по малко от изпълнителите отколкото е било през 80'..., поне аз така знам (ама не съм голям експерт):)))

Отговори на това съобщение
 Re: Осъдиха американка на 220 хиляди долара за 24 песни
Автор: portradamus   
Дата:   09-10-07 00:46

В Щатите такъв данък няма. Но съм съгласен че не е само в Канада. Просто Канадците много мъркат а никой друг не се обажда да се оплаква, затова аз реших че само на тях им е гадно.

Не знам дали чухте, но вчера или по-вчера някаква радиостанция решила да съди хората дето слушат радио на работа. Защо ли? ами защото това се брояло като публично разпространение (public broadcasting). Това в Британия.

Ужас.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.