Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 21:08

амиго за 400лв сервитьор работи по минимум 10часа на ден. учител за 300 работи по 2часа на ден. Мисля че е справедливо

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: den_den   
Дата:   05-10-07 21:11

Да не говорим пък за диспечерите: транспортни, АЕЦ...А да поговорим за един класически музикант или балетист? Той и семейството му инвестират време и средства, несъизмерими с никоя друга професия. Някой ще каже: дреме ми за цигумигото. Ми кат ти дреме--на ти чалга! Там поне няма катерене: ни при свирачите, ни при певачите, ни при публиката, като гледам и фотосесиите им такива. Във всяка професия има некадърници. Познавам не един и двама, на които кетапът им е оправдание за професията, която работят. Докато няма диференцирано заплащане и перманентно доказване ще се веят подобни малоумни лозунги кой е по и най важен.


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 21:15

Старче, всеки тъпунгел може да работи като сервитьор или шофьор, ама учител от всеки не става [cool] [smilie7] Твоите приказки ми напомнят на един английски анекдот: на един пич не му палела колата и видял, че край него мивнава познат елмеханик, та го помолил да му я оправи. Оня казал ОК, ама ще ти струва 10 паунда. Ами хубаво, оня се съгласил. Пича само пипнал за 1 минутка из жиците и всичко е ток. И оня го пита: 10 паунда за по-малко от минута?! Да, ама на мен ми плащат за това, което знам, а не за това колко време съм работил - това му казал елмайстора. Такива ми ти работи... [cool] [smilie7] та ако правиш такива елементарни сравнения по часове, а не по други неща... [cool] [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-10-07 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 21:26

Автор: dobria_starec Дата: 05-10-07 21:08

амиго за 400лв сервитьор работи по минимум 10часа на ден. учител за 300 работи по 2часа на ден. Мисля че е справедливо


Абе мнооого си далече от истината колко време работи един учител и колко време трябва да отделя извън работно време, каква отговорност носи и т.н....
Щом ще правиш сравнения със сервитьори, няма смисъл да спорим въобще.
УЧИТЕЛ, тази дума значи много. УЧИТЕЛят трябва да е много високо платен, трябва да се става трудно учител, трябва да има много желаещи и да минават през сито. Трябва да има и мъже учители...
Но в момента няма как да стане, защото желаещи няма и няма да има. Никой няма да си товари психиката и здравето и да поема подобни отговорности ако не е платен. Ще останат само некадърниците.
Децата ни заслужават добре платени кадърни учители със САМОЧУВСТВИЕ.
(Гледам румънските им колеги са доста напред в това отношение и затова румънците ще ни изпреварват все по-бързо и по-бързо.)



Публикацията е редактирана (05-10-07 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 21:30

мдааа [cool] [smilie7]

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/tiry6294.JPG
http://i235.photobucket.com/albums/ee49/Amor_1001/Tikvi/DSC_6290.jpg?t=1191608999



Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gogo   
Дата:   05-10-07 23:32

ммм бях писал в една тема, че не харесвам даскалите и протеста им... ТЪМА го е казала много готино [smile] ... ТЪМА-та президен, президент [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-10-07 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 23:49

учителите са част от веригата наречена общество. Учителството не е работа а призвание. То е един вид изкуство. И не от всеки става учител. Проблема със заплатите е че няма някакъв критерии за уменията на учителите. И куцо и сакато иска 100 или 200 % а много малко са хората които наистина ги заслужават и те точно не излизат по улиците с плакати в ръка. Защо да няма младши, старши и заслужил учител. Заплатата винаги трябва да съотвества на извършената работа. Ако всеки взима определена заплата в зависимост от часовете които е преподавал а не според постигнатия резултат то тогава и 5000 да получават образованието ще бъде същото, просто учителите ни ще бъдат по богати. И всички тарикати ще искат да се намъкнат като сега всеки трети става военен или полицай. Резултата е че няма полиция, а за армия и дума не може да става.

Бони учител за мен е много специална дума. Образованието е нещо свято. Още помня хората които са ми преподавали, но тези които срещнах днес с плакати в ръка нямат нищо общо с моите представи за човек които трябва да дава насока и да бъде пример в живота.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:07

Старецов - и какво точно работиш, та се смяташ за три пъти по-достоен от един Учител? Пак повтарям думите си, че само прост селяндур може да каже "учителите да го духат".

Бони - аз знам един учител-мутра - кечистът Принц Албърт - 160 кила мъжага с размерите на микробус - педагог по образование, а според думите му - и по призвание. [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   06-10-07 00:08

Старче, излагаш се с тия приказки. [cool] С признание ли ще си храниш децата?![cool] Получаваш повече, работиш с удвоено удоволствие - това е. Иначе призванието се превръща в мъка.[cool] [smilie23] Аха...[smilie7] Абе какви критерии имате за дупетатската сган и кметската и т.н., там що не се сещате да ги търсите?! [cool] [smilie23] Интелектуалният труд и умения трябва да са много високо платени. Призванието си е призвание, а хлябът е с пари. [cool] Моите колеги в Австралия, както вече споменах, взимат за призванието си от 200 бона нагоре! [cool] [smilie7] Мдааа... и преподаватели познавам, които от години преподават там и не мислят да се връщат тук. Интересно защо! [cool] Ами защото не искат да взимат колкото една чистачка за нещо, което струва 10 пъти повече. [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: asahi   
Дата:   06-10-07 00:10

Янка Такева куку.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 00:30

Императорче яко те бият комплексите. Никога не бих се нарекъл император. Никога не бих и помислил че само аз съм прав. Никога не давам квалификации. Никога не бих казал нещо без да съм сигурен. Аз знам много но казвам само необходимото. А какво работя няма значение но работата ми струва 3пъти повече, защото е три пъти по специфична , защото съм вложил 3пъти повече време в образование от учителите, влагам 3пъти повече усилие, щото ако си претупам работата нося наказателна отговорност и то голяма и имам 3пъти повече работни дни в годината, мисля че това е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:53

Старецов - ти на Марс ли работиш, че бачкаш 600 дни годишно?
Учителите носят много тежка отговорност, морална... но никой не го разбира това. Казваш, че си много образован, но плюеш учителите - а кой те е образовал? Може да имаш диплома като чаршаф, но пак си оставаш неблагодарно говедо. Твоя работа, че не би се нарекъл император, както е твоя работа, че си се кръстил на Дядо Мраз.

И не ми говори нито за комплекси, нито за отговорност, защото помня още първото ни взаимно заяждане... тогава се показа именно като безотговорен.

Не ми пука де - бъди здрав и си се плуй в злоба и самодоволство - всеки си избира битието и моралът.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 00:59

Кристи - мани го. Както казах, всеки сам си избира какъв да бъде - късно е да го очовечаваш и то дистанционно.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   06-10-07 07:32

Хайде ,минахте на лични нападки.
Друго е , когато си видял нещата отвътре, затова мога съвсем отговорно да кажа - нашите учители на този етап не заслужават това , което искат. В момента губят най-много 7-класниците и 12-класниците, особено последните, които трябва и матури да държат[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 08:31

старец ...ти ходил ли си на училище..май не си ...щом така виждаш нещата или сиу попаднал на училището с даскала педофил, мутра и там кви ги рече.....
......аз подкрепям макар да ми усложнява малко или много ежедневието...
не, защото в момента стачката е политическа
дреме им на профсъюзите за учителите

...някой горе го каза , а нима сте съгласни с политиката на сегашните управляващи ....?което ме навежда на мисълта че стачката не е само на учителите ..ма нас ни е по-лесно от страни да псуем

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dkork   
Дата:   06-10-07 08:34

апропо ...часовете на учителите не ги брой ...съпругата ми се прибираше всеки ден с една чанта тестове , контролни и почваше наново...добър специалист е и напусна ....отиде в частния сектор за 4/четири/пъти по-голяма заплата....
нямаш деца видно е или си съгласен да ги учи който и да е ...па ако ще да му плащат

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 09:27

Така е Корков - Старецов не знае какво е да проверяваш неграмотно написани контролни до два през нощта... и после да се чудиш дали въобще да лягаш, защото в шест трябва пак да ставаш за да отиваш на работа...
"Що му е на даскала - в школото си седи, слънце го не пече, дъжд го не вали, тежко не вдига, защо му е голяма заплата..." - такова е неговото мислене... но това е мислене на полуграмотен селянин.



Публикацията е редактирана (06-10-07 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 09:52

уф как въобще успявате да си храните семействата с тия разсъждения. Дай да праим стачки а? Ми пичове квото човек сам си направи нема кой. Ще духате сичките само че покрай вас и останалия български народ. Учителите проверявали контролни ай моля ти се! Знанията на един учител са нивото което е необходимо в 1курс на който и да е университет. Айде да проверим колко от учителите могат да решат някое диференциално уравнение или да се яват на изпит по български в университета. Аз викам учителите всяка година да държат държавен изпит със завършващите студенти за да се знае нивото им. Ако си разбират от раутата ще им отнеме некви минути. Ай че трябва да бягам.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 09:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   06-10-07 10:31

всеки в своята област, Кристи - добра идея за препитване на учителите

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Cristinel   
Дата:   06-10-07 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   06-10-07 10:53

Старецов - предлагаш годишни тестове за проверка на ниво на учители? Тук съм съгласен - това секси идея.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: 2metraninja   
Дата:   06-10-07 10:53

Подкрепям учителите в исканията им. И Императора, и Бони и останалите са казали повечето неща, дето и аз ги мисля. Само да добавя, че едно време попа, кмета и даскала са били най- уважаваните хора в селото. По наше време поповете и кметовете за нищо не стават и отдавна и грубо се компрометираха, остана третия стълб на обществото и докато има надежда за него, ги подкрепям учителите. (Под кмета и попа разбирайте институциите които представляват. Хубави изключения и личности сигурно навсякъде има.)

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   06-10-07 13:37

da prepitwat togawa i wsi4ki darjavni slujiteli a?
Кристи проблема е че държавните служители са засипани от работа носят вкъщи не некви контролни и глупости дето са еднотипни и изискват еднакви критерии за проверка а доклади и споразумения и договори от порядъка на хиляди страници като във всеки един ред на всяка една страница във всяка една дума може да се съдържа уловка. Официалният език е английския и всички документи дори и кореспонденцията между служителите е задължително да е на него. Има звено за вътрешен одит, което прави ежемесечни проверки, един два пъти годишно пращат международна одиторска фирма която нищи всичко от предишния одит досега. И поработили година две духват за някоя международна или местна частна фирма където заплатите са 5-6-10 пъти по-големи от учителските в зависимост от длъжността. Държавни служители са и учителите. Капиш. Техния труд е по-ниско квалифициран, не носят отговорност за качеството на свършената работа, работните им часове са една трета от нормалните за страната. Имат най-голяма отпуска от всички. Е трябва да търпят капризите и особеностите на децата и да намерят подход към всяко едно за да го предразположат към жажда за знания. Ми мисля че горните привилегии го компенсират. Упс и съм за ежегодни психопрегледи на учителите. Съжелявам не искам да обиждам никого просто практиката го налага. Ако някой провери нивото на повечето учители по информатика които трябва да подготвят учениците за днешния напълно дигилитализиран свят ще се получи много жалка картинка. Така че да се съгласят да ходят на тестове за ниво и психопрегледи съм съгласен да им вдигат заплатите. И във всяко училище да се въдедат карти на входа за да се гарантира че учителите изкарват цял работен ден.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.