Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 15:01

В еволюционната теория на Дарвин има много противоречия и много глупости.

Тя е само още една хипотеза с много съмнителни доказателства и много допускания.

Тя се отхвърля и от съвременната генетика.

Ако ще забраняват теорията за креационизма в училищата, би следвало да забранят и Дарвиновата теория, като псевдонаучнообоснована.

[smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 15:05

"В еволюционната теория на Дарвин има много противоречия и много глупости.

Тя е само още една хипотеза с много съмнителни доказателства и много допускания.

Тя се отхвърля и от съвременната генетика."


Винаги съм казвал, че глупостта е най-големият порок.


Я да видим познанията на Сливенски по генетика и по теорията за еволюцията. Едно такова изказване предполага и подкрепа с факти.

Та кое г-н. Генетик е онова нещо в генетиката, което противоречи на дарвиновата теория?!

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Luxor   
Дата:   05-10-07 15:33



Сега! Амиго, Волокин и др. Наблюдавам нещо особено изразено в стила ви на писане. Непрекъснато подчертавате Глупостта, Невежеството и т.н. като необходими, едва ли не, качества за възприемането на определени идеи, които категорично опровергават душевно-духовната несъстоятелност на известните теории, които вие защитавате. Всеки има правото да живее в океаните от илюзии. Дадена ви е свободна воля - използвайте я както намерите за добро.

Сега се спрете за миг и си помислете, отпуснете се - малко не се ли чувствате срамно и неудобно да лепите въпросните епитети към вашите събеседници, а? Как мислите, аз или някой друг тук, несъгласен с вашите теоретични увлечения, дали може да се окаже, че, по някакво стечение на обстоятелствата, изобщо не е по-необразован, по-невеж и т.н. от вас, а напротив!?!?!


Хубаво е човек да се съобразява. Умни и възпитани момчета сте!


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 15:53

КРАТКА ИСТОРИЯ НА ЕВОЛЮЦИОННАТА ТЕОРИЯ

Тук доста добре е обяснена нелепостта на теорията на Дарвин. Който желае, може да игнорира религиозния бекграунд на автора. Лично на мен той не ми пречи... [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-10-07 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 16:36

Не съм и очаквал отговор от теб, предвид житейските ти драми. Сливенски, г-н Генетик !

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 16:42





Публикацията е редактирана (05-10-07 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 16:43

Луксор, "глупостта" беше насочена към определен човек. Хора набожни познавам и доста начетени и в никакъв случай глупави. Нямам нищо против човек да е религиозен.
Имам против да се смесват наука и религия, две коренно различни неща, боравещи с различни методи, имащи различен начин на убеждение, и поместващи се в различни институции с определени правила и т.н.

И най важното - имащи различни цели!

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 16:53

Тук се е провел някакъв разговор все пак; сега ще прочета всичко изписано дотук и ще дам заключение [smilie8] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Luxor   
Дата:   05-10-07 17:02


Волокин [smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 17:06

Обаче от пишещите в темата "религиозни" оставям с впечатление, че са най-арогантни, и много бързо забравят всякакви норми, камо ли десетте божи заповеди или 8-те препоръки на Буда или там съответния гуру. Това е факт!

Луксор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 17:11

абе между другото изгледахте ли материалчетата, дето съм пуснал?[cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 17:16

Амиго, изгледах ги. Неща, извадени от контекста... [smilie8] Хм... Репулсивен похват, така да се каже... [smilie18]

[smilie23] - Това за автора им.

А ти, изчете ли материалчето, дето аз съм пуснал? Ако ти е интересно, де? [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 17:20

Не съм имал време да изчитам нищо днес следобед, защото преди малко седнах на компа [smilie6] Но ти нищо не казваш за противоречията, които са ЧЕРНО НА БЯЛО извадени в тези филмчета?! Или наистина смяташ, че такива няма?! [cool] [smilie3] [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-10-07 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 17:31

Искам да попитам вярващите: защо вярват? [cool] [smilie7] и в какво вярват? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 17:33

Аз смятам, че един текст, изваден от общия смисъл на написаното, може да изглежда противоречив и объркващ... и объркан. [smilie25] Така поставено, има противоречия, не мога да отрека. Но освен в религията, противоречия могат да се търсят и в много други области на живота, включително и науката. Не съм като Ломоносов и не съм химик, физик, биолог, астроном, математик и... застаряващ невротик... По образование съм обикновен богослов... [smilie25] Но мога да преценявам за себе си в какво да вярвам и в какво не, даже и извън богословието...

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 17:47

Я кажи дали знаеш как се е появила да речем немската овчарка? Или пудела?

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 17:53

Slivenski,

аз, като един застаряващ невротик все се чудя с какво се занимава богословието. Обясни, моля те на нас, грешните, за какво иде реч при вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 18:00

С пиене по кръчмите ако е Търновско. Със слушане на Корн, Слипнот, Сепултура, Аморфис, Парадаиз Лост и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 18:02

Автор: Eol
Дата: 05-10-07 17:47

Я кажи дали знаеш как се е появила да речем немската овчарка? Или пудела?
----------------------------------

Еол... Предполагам въпросът ти е към мен, тъй като е непосредствено след моя последен постинг. Ако не е - игнорирай отговора ми, моля.

Немската овчарка е от т.н. "лупоиди". Селекциониране на породата започва през 1895г. Неин създател е Макс фон Щефаниц. Ако те интересуват повече подробности, с радост ще ти отговоря. [smilie25] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 18:13

Вярата е ирационална и няма нищо общо със знанието. [cool] Тъй като дълго време съм бил в клуба на вярващите, много добре знам за какво иде реч.[smilie7] Както съм споменавал на Mobby_Dick, чел съм Библията, Корана, Бхагавад Гита, части от Талмуда и с какви ли не книги на религиозна и духовна тематика, жития на светци, Ню ейдж и т.н. [cool] И след години на личен опит от двете страни - на вярата и на здравия разум, както и в резултат на контактуването ми с "вярваши" от всякакви породи, мога да кажа отново и отново: религията (вероучението) е за зомбиране на масите! [cool] [smilie7] Чудя се колко хора, които "вярват", първо, наистина са прочели какво пише в "свещените книги" и второ, са се опитали да вникнат в написаното и да го поставят на критична преценка?![cool] Такава обаче не се препоръчва от църквите, за да не се разстрои вярата [smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5] Демек, можеш да осъзнаеш в каква мрежа си попаднал и да духнеш от системата [smilie3] Мдааа... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 18:14

Кой бил създател не разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 18:18

Автор: nrk
Дата: 05-10-07 17:53

Slivenski,

аз, като един застаряващ невротик все се чудя с какво се занимава богословието. Обясни, моля те на нас, грешните, за какво иде реч при вас.
---------------------

Най-общо казано, богословието /ог гр. теология, да не се бърка с геология или биология [smilie18] / е наука, която изучава Бог и Неговото учение, изразено в Свещено писание и Свещено предание... Наука за Бога.


Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 18:20

Автор: Eol
Дата: 05-10-07 18:14

Кой бил създател не разбрах?
-----------------------------

Създател на породата Германско овчарско куче, а не на вида Canis lupus familiaris - куче... Селекционер... [beer]

П.С. Хайде, чао засега... Отивам да се занимавам с такива блажени неща, като пиене на бира... [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (05-10-07 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 18:23

Мхм и как точно я е създал?

Отговори на това съобщение
 Re: Европа с/у Бог... или отново за Дървинизма и креационизма
Автор: slivenski   
Дата:   05-10-07 18:26

Автор: Eol
Дата: 05-10-07 18:23

Мхм и как точно я е създал?
----------------------------

С Божията помощ, Еол... С Божията помощ... [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.