Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: charm   
Дата:   05-10-07 10:16

В думите на всички ви има много правота

Подкрепям стачката - имам един ученик в 5-ти клас и един в предучилищна.
Началното образование и УчИЛИщНО ВЪЗПИТАНИЕ на големия ми син бе разрушено от учителката, която го водеше през първите 4 години. За мен тя не става за тая работа. Има много като нея, със сигурност.

Учителките обаче на малкия ми син са вложили цялата си душа, емоция, време, нерви и т.н. за децата. Нямам с какво да им се отблагодаря, никога няма да бъде достатъчно.

Много е сложен въпросът, за да се дават оценки - "прави са" или "не са прави".
Как бихте реагирали, ако сте учител и петокласник ви извади пистолет в час, не за да не му пишете двойка, а да му напишете шестица, а той не знае и за 2?
Как бихте реагирали, ако всички ученици около вас носят скъпи дрехи, модерни телефони и т.н., а вие няма с какво да купите на децата си хляб, защото вчера сте платили парното?

Не че това не може да се случи с хора от всяка друга професия, но това са хората, които се грижат за МОИТЕ деца през по-голямата част от деня им. И аз искам скапаната държава да се отнася с тях като към достойни хора!!!

Извинявам се, че толкова дълго писах, но ми се иска още нещо да споделя. Преди няколко дни гледах новини по канал 1. Бяха направили невероятно сравнение. Беше нещо от сорта:
"Учителите няма да получат заплатите си за днешния ден, защото стачкуваха. Сесията на народното събрание днес започна в 9:00 и беше закрита в 10:30, поради изчерпване на дневния ред. в залата присъстваха не повече от 10-20 човека, но те, както и тези, които не присъстваха, ще получат своите заплати за днес, въпреки краткия работен ден.".......
Жалко е... много жалко......

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: samadhi   
Дата:   05-10-07 11:17

[smilie24] ПОдкрепям 100% е малко даже (това пражи 400-500лв заплата). Ами те през Възраждането даскалите са били по добре от сега

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:23

Айде да се самоцитирам:
Автор: boni
Дата: 24-09-07 22:52

Основата на тая къща, наречена "общество" е образованието и здравеопазването. Ако основата не е здрава, всичко ще рухне.
Ритнитопковците, таксиджиите и шофьорите на рейсове са някъде по последните керемиди на покрива.
Не може един ритнитопковец или шофьор да е по-добре платен от един учител или лекар.
Свестните млади учители просто си решават проблема като напускат. Остават тези, които не стават за друго. Така не става!
Учителя трябва да не мисли как да свързва двата края, а да е платен достойно, да е уравновесен и да си гледа работата с удоволствие! Разбира се трябва да има контрол и да се санкционират недобросъвестните.

Нямало пари ли? Има и ище как... Защо онея 600 милиона годишен приход от най-голямата държавна хазартна игра - тотото да отиват за спорта??? Защо не за образование и здравеопазване???
Те поне да отиваха за спорта ами отиват в мутренските джобове! В неделя играх малко футбол с децата на спортната площадка в Любимец - пълна разруха и буренак, къде са милионите за масовия спорт???

Да сте виждали мутра учител или лекар?? А спортист?
Да сте виждали на мутренско погребение учител или лекар? А спортисти ???

Мисля че много лесно може да се решат поне част от проблемите на образованието и здравеопазването ако се пренасочат стотиците милиони приходи от държавната хазартна игра - тото, има и други начини разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:33

Императорът много грозно поведение трябва се обадя на администраторите ти подрежат крилцата. Недей с лични нападки да не почна да те храня. Може да съм частник но работя и на държавна заплата и ако ще да позеленееш стане ли заплатата на учителите 1000 мойта трябва да бъде 3000 а пенсиите по 600 и т.н. инфлация, криза всички знаем кво следва

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 11:34

Бони, нали ти е ясно, че няма кой да ги пренасочи?! Бандит до бандита [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:37

бони аз се сещам за три известни мутри двама математици другия учител по български. Познавам учители дето блъскат щанги, боксьори, пияници, чувал съм за педофили и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:45

Аз съм сигурен в едно. Ако искаме да имаме силна държава и икономика с растящи темпове - учителската професия трябва да е най-високо платена от цялата бюджетна сфера.
Образованието на 1-во място!!!! Това е основата, проумейте го !

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 11:49

Не знам дали някъде по света учителската професия е "добре платена". Знам обаче много места където по-скоро не е. Та тва дето го казва бони е хубаво, ама няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:52

Образованието на 1-во място!!!! Евала, но не най-високи заплати за учителите. Материална база, средства за проекти и научна дейност, за учебници и помагала, за извънучилищни дейностни и спорт и нормални заплати на учителите. Аз ако бях учител при вида на децата дето майките кътат стотинки за учебници и други пособия да искам двойна заплата ми ще го чуствам като мародерство. Братовчедка ми е учителка и познавам доста добре учителското съсловие. На пет се пада един свестен дето го интересуват децата. За другите това е просто работа и начин на препитание.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 11:54

А аз пък знам от мои колеги и приятели в Австралия, че изкарват минимум по 200 000 в зелено на година [cool] [smilie7] Ове е стандарт, дето се вика, както се казва [smilie3] [cool] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 11:54

А, и не я подкрепям тази стачка. на учителите трябва да им се забрани по закон правото да стачкуват за сметка на учениците. както е при лекарите и полицаите, мисля.
Що не протестираха по площадите по време на ваканцията?!? Сори, ама децата трябва да са на първо място.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: IvoZafirov   
Дата:   05-10-07 11:56

Аз ги подкрепям. Заплата от 150-200 евро е мизерия. Особенно за хора, които възпитават децата на нацията. Яд ме е, че и между тях има лайна. Вместо всички да излязат ударно на стачка, като италиянците, някои се правят на добри душички....

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Skic   
Дата:   05-10-07 11:56

Слабо грамотните лесно се манипулират! А на продажниците във властта на всички нива не им пука за България, което е добре дошло за Доганели... сещате се за какво говоря...

Гледах интервю с хора от едно помашко село и на въпроса вие какви сте отговориха, че са турци. Помолиха ги да кажат нещо на турски, мълчание и оправдания... Беше им обяснено какво е българо-мохамеданин, а те казаха, че такова нещо няма - щом си мохамеданин, значи си турчин, иди обяснявай на хора без образование и промит мозък...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:56

На пет се пада един свестен? Ми много е... Кадърните и свестните си намират добре платена работа. Сещай се кои остават.
Ако искаме да сме добре, учителската професия трябва да е най-добре платената и най-престижната. Да не може който и да е да става учител! Защото сега от младите май стават тея дето не могат да си намерят свястна работа другаде. Разбира се материалната база и т.н. е ясно че трябва да бъде на ниво.
Изобщо - инвестициите в образованието водят до висок жизнен стандарт за всички хора.
Пример - Англия и Ирландия.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 11:57

Иво а колко според теб е нормалната заплата на хора които отговарят за милиони евро ако заплатата на учителите е 1000лв

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:59

Учителите отговарят за нещо много повече от милионите евро. Много много повече.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: volokin   
Дата:   05-10-07 11:59

"Аз съм сигурен в едно. Ако искаме да имаме силна държава и икономика с растящи темпове - учителската професия трябва да е най-високо платена от цялата бюджетна сфера.
Образованието на 1-во място!!!! Това е основата, проумейте го !"


То това форумци няма смисъл да го проумяват, едва ли някой от тях е мутра, от която зависи нещо. Мутра ли казах? Сори, имах предвид политик.

Апропо, една от причината държавата ни да слезе на толкова ниско ниво е точно образованието, говоря за преди "новото" време.
В България не се разработваха компютри, а се копираха. В България не се правиха стругове с електронно управление, а се копираха/крадяха.
В България не се развиваха научни теории, а се напасваха на линията на партията. Тоя комунизъм не е национална катастрофа, той ще ни погребе.


Извинявам се за песимизма. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: PolarBear   
Дата:   05-10-07 11:59

Някой горе каза, че стачката е политическа. Не знам, но ако е, не виждам нищо лошо. Все някой трябва да прави и политика, а бълагаринът е на този хал заради уникалната си аполитичност.

Ако политиката се остави само на политиците, резултатът е ясен. Ако пък се поеме от тълпата - още по ясен. Затова съдбата на държавата трябва да е в ръцете на нещо, което се нарича "гражданско общество" където всеки негов член има отговорна и активна позиция по важните за обществото проблеми. Гражданското общество у нас го няма никакво все още и това ни е бедата.

А проблемът на учителите е наистина политически. Учителят произвежда хора. Желателно - качествени. На власникът са нужни обаче гласоподаватели. И оттук е простата сметка: парите да отиват "купуване" на гласовете на най-ниско образованите и най-лесно манипулируеми прослойки, най-вече малцинствени. И партиите им, известни с пословичен корупционен потенциал.

Та така.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: boni   
Дата:   05-10-07 11:59

Да не говорим пък за лекарите, те за какво отговарят...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: nrk   
Дата:   05-10-07 12:00

Бони, в Англия става учител който и да е. Щом на мен ми предлагаха учителско място, без един ден професионален стаж и с ужасяващия ми български акцент по ингилизки, представи си за какво става дума. И парите хич, ама хич не са много. Същата мизерия

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Lillly   
Дата:   05-10-07 13:24

Ако се увеличат заплатите, частните уроци трябва да се забранят със свирем закон, а учителите всеки ден да имат безплатни за децата приемни часове.

Общо 20-24 учебни часа се взимат за 3 дни седмично, а за купищата претупана работа и огромните ваканции да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 13:31

Да не говорим пък за лекарите, те за какво отговарят...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: тьма   
Дата:   05-10-07 20:46

Amigo, имам две деца,които точно аз научих на Нещо, защото съм и бивш учител, познавам добре колегите си и смятам,че учител по литература в елитно училище, който не знае,че Левски, а не Ботев е казал "Времето е в нас и ние сме във времето" не заслужава и 180 лв. заплата.
Един труд трябва да се оценява по резултатите от него - а в образованието те са плачевни.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: dobria_starec   
Дата:   05-10-07 20:51

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-07 20:57

тьма написа:

> Amigo, имам две деца,които точно аз научих на Нещо, защото съм
> и бивш учител, познавам добре колегите си и смятам,че учител по
> литература в елитно училище, който не знае,че Левски, а не
> Ботев е казал "Времето е в нас и ние сме във времето" не
> заслужава и 180 лв. заплата.
> Един труд трябва да се оценява по резултатите от него - а в
> образованието те са плачевни.



Ами нали и ти си била учителка, що са плачевни? [cool] [smilie7] Плачевни са не защото всички учители са некадърни, а защото бандитите, взели власттта само риформи правят. [cool] Но, както отбелязах, това не им прави впечатление на някои хора, както и гушите, които са отпрали същите бандити, а виждат само "бездарните" си колеги. [cool] За 400 лв. вчера ми разправят мои познати, че не могат да си намерят сервитьори, а на учител 300 лв. наистина са твърде много, аха... [smilie7] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.