Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: sannie   
Дата:   08-10-07 15:40

[smilie11] който го направи влиза в историята завинаги...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: gorbi   
Дата:   08-10-07 16:03

със сигурност няма да има ни един убит.... най много да има 200-300 наакани.....

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: neddrag   
Дата:   08-10-07 17:34

Като човек бил в пофесията - подкрепям. Чармчето и Бони казаха много истини.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: plamennk   
Дата:   08-10-07 19:17

мммдаааа, ама де са танковете на БА, да питам аз. Хи хи хи хи.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: exile   
Дата:   08-10-07 22:23

"Автор: Императорът.
Дата: 08-10-07 12:02

exile - май бе 1993-та... тогава, щото бях на 19 години и тъкмо излязъл от армията... Просто още тогава разбирах, че специално в литературата не е важно какво пишеш, важното е да е оригинално е да звучи секси."



Хохохохохохо, оптимист[smilie5]
Секси[smilie19]
Два средни пръста на изпита...
Не говорете такива неща, моля ви... Просто недейте, щото от 93-та досега нещата са променени 34598734 пъти...
В момента мелачката е брутална.
Не казвам, че не е възможно да изкараш високи оценки на изпити и без уроци.
Но такива постижение са колекционерска рядкост и трябва да имаш наистина някакъв голям... талант ли, как да го нарека... за да успееш. И то само на изпити като литература, действително.

За трепане са всички.

А, да се похваля. От днес и нашата гимназия е в стачка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: georgi969   
Дата:   08-10-07 22:42

"на никакви не се правят комунисзтите... крадат си най-безогледно... :) "-кви комунисти,кви 5 лева?Иван Костов-и той ли комунист?А вено-тя жена му беше партиен секретар.Всички отдавна се омесиха,и са един дол дренки.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-07 23:13

Колкото по-прост е народа толкова по-лесно се управлява.


Липстата на качествено образование олеснява управляващите.


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 21:50

СЕДЕМ ЛЪЖИ ПО ПОВОД УЧИТЕЛСКАТА СТАЧКА
дата: 08-10-2007
1. Няма средства за повишаване на заплатите.

Пари има, защото:

25 % увеличение на заплатите на учителите от 1 октомври 2007 г. означава допълнителен разход от 37 млн. лева. Към тази дата бюджетният излишък е 3 млрд. лева или 80 пъти (!!!) повече.

До края на годината излишъкът ще бъде още по-голям и със сигурност ще надхвърли 7 % от БВП, или 3.5 млрд. лева. Тъй-като дефицитът по текущата сметка тази година ще се влоши, по Закона за държавния бюджет за 2007 г. ще трябва да се реализира излишък от 2 % от БВП, или от 1 млрд. лева. Това означава, че в края на годината хазната ще има над 2.5 млрд. лева повече от планирания излишък.

За 2008 г. исканията на учителите (след приспадане на увеличените вноски и данъци от по-високите заплати) ще натоварят държавните разходи с около 300 млн. лева над разходите, които биха били направени при отхвърляне на техните искания. Това е по-малко дори само от загубите от контрабандата на горива и от безмитните магазини на границите. На 1 септември правителството одобри нови безмитни бензиностанции, вместо да закрие съществуващите и да спре мащабната контрабанда.

2. По-високите заплати ще увеличат търсенето и от там и инфлацията.

Не е вярно, защото рекордната инфлация в страната ни се дължи на скока на цените при: храните; тока; отоплението; водата.

Потреблението и съответно търсенето на която и да е от тези стоки не може да се увеличи, независимо от доходите на потребителя. Цените на тези стоки бяха повишени не поради голямо търсене, а заради повишените акцизи и административните завишавания на цените на енергийните продукти.

3. Удовлетворението на исканията на учителите ще срути Борда.

Не е вярно, защото стабилността на Борда се гарантира не от фискалния резерв и бюджетните излишъци на правителството, а от валутния резерв на БНБ. Заплатите на учителите не са свързани с печатането на нови пари, а и правителството няма право да печати пари, дори и да иска, поради правилата на Валутния борд, които изрично забраняват това. Правителството има излишъци от над 3 млрд. лева и няма нужда да бъдат печатани пари без покритие.

4. Завишените заплати на учителите ще увеличат дефицита по текущата сметка.

Не е вярно, защото дефицитът по текущата сметка се дължи на вноса на инвестиционни стоки включително за луксозното строителство, обзавеждането на хотели и луксозното потребление. Потреблението на учителите не попада в тази категория. Но дори и част от увеличените им доходи да отидат за вносни стоки, тази сума ще е около един процент от сумата на очаквания дефицит по текущата сметка.

5. Относно излишните учители

От 2000 г. насам централният апарат на държавата се е раздувал непрекъснато и се е увеличил с над 40 хиляди души. Според данните на статистиката:

данните са за в края на периода

година
2001 г.
2002 г.
2003 г.
2004 г.
2005 г.
06.2006 г.

брой сл.
96364
98059
111840
118843
133571
136803


Броят на служителите в централните ведомства нараства с около 7000 души годишно. Броят на учителите за този период е намалял.

6. Относно ниското качество на преподаването.

Коя бюджетна сфера дава по-добър продукт от образованието:

- държавно управление?

- административни услуги?

- полиция?

- съдопроизводство?

7. Ако дадем на учителите, всички ще поискат увеличение.

Не е вярно. Това е въпрос на стратегия и политически приоритети.

Правителството се готви да закупи излишни корвети за 2 млрд. лева. Вероятните комисиони от подобни сделки са между 10 и 30 %.

Държавното финансиране за излишната АЕЦ “Белене” е 4 млрд. лева. Комисионите също са колосални.

Докато правителството “размотава” преговорите с учителите, то не си губи времето да развива скритите приоритети – контрабандата, комисионите и изгодите за олигархията.

[cool] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 00:29

Много хубава статия, Амигов, не знам отде си я чопнал. Отдавна исках да знам колко са лапачите-чиновници - 137 000 кажи речи... та това е цял един голям град, за Българските стандарти !!! Град со размери на... Русе напримерно, чийто жители не произвеждат нищо, само пречат и лапат и с.рат !!! Откак започнпаха да компютъризират администрацията (през далечната епоха на Правец 16) разправяха как ей-сега ще увеличат с новата техника производителността, оттам ще намалят числеността на чиновниците... колко е увеличен като численост административният апарат спрямо 1985-а напримерно? Добавете към тях поне 600 000 мангала, сложете и пенсиите - и ще се учудите от продуктивността на икономиката ни, благодарение на която все пак оцеляваме и живеем, че и просперираме, при положение че хрантутим толкова търтеи !!!

Амигов - за управляващите тези 3 000 000 000 кинта не са излишък, а стратегически резерв - от който да гепят, а и да хранят горепосочените търтеи, а за някои от тях (кафявите търтеи) да строят и безплатни жилища... знаеш ли, че за това са придвидени 1 200 000 000 кинта?

Учителите... кой ти гледа учителите?

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 12:33

Преди малко имаше учителски протест с опит за временно блокиране на петте кьошета, та нащраках едно бързо репортажче от прозореца. Като стигна до офиса следобед ще кача снимките, че тука връзката не чини за такива работи[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 18:28

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/vpiw5922.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022389_jjip5513_DSC_0467.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/pywe8687.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022508_kaiw0941_DSC_0485.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/ryyu3166.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022471_lppg9192_DSC_0478.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 18:53

Току-що видях в Инвесторът проектобюджетът на Румъния за 2008-а... бяха отделили ШЕСТ ПРОЦЕНТА за образование... какво да говорим - циганите ни направиха за срам на тема образование...

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 19:13

Императоре, далеч не всички румънци са цигани[smilie2]
А ако се вгледаш по-внимателно, ще видиш че са ни направили за срам и в много други области...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: paks   
Дата:   10-10-07 19:17

а и аз не разбирам защо трябва да се обижда цяла една нация /румъния/ ??? качи се в колата си и ги обиколи тези "цигани", да видиш какво се казват пътища, чистота, информационни табели и усмихнати хора като цяло, а мръсотия съм сигурен, че ако търсиш и у вас ще я намериш достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   10-10-07 19:26

Казах "цигани" - не "чернокраки", "получовеци", "хъхрещи", нали? В терминът "циганин" аз не влагам нищо обидно.

То е лесно да помислиш и България за чиста и подредена, ако се разходиш само по Витошка... така и в Румъния има огромни райони, дето хората са още в каменната ера. Но че ни засрамват все повече, това е факт - защото ги управляват кадърни хора, а не крадливи идиоти като нашите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: kalahan   
Дата:   10-10-07 19:58

Те са против по-значителното увеличение на заплатите на учителите, преподавателите и другите нископлатени държавни служители. Главните им аргументи са липсата на средства, застрашително растящият дефицит на текущата сметка и ускоряващата се инфлация.

Тези аргументи са несъстоятелни. От публикациите на НСИ ("България - социално-икономическо развитие" и "Статистически справочник") се вижда, че през последните седем години (2000-2006) средната реална заплата е нараствала към една крайно ниска база само 1.8% годишно, средната реална пенсия - 5.9%, а БВП на глава от населението - 6.6%. Очевидно е, че ръстът на реалната заплата не изпреварва, а силно изостава от производителността.

И сега реалната заплата и реалната пенсия са съответно едва 35% и 38% към нивото им в 1990 г., докато БВП на човек е 121%. Средната брутна заплата за 2006 г. е 355 лева, или 178 евро. Тя е 11 пъти по-малка, отколкото в Австрия (и в ЕС-25), а с отчитане по-ниското ниво на цените у нас (38% от нивото в ЕС) тя е 468 евро, или 4.2 пъти по-малка. Но БВП на човек от населението в България е само 2.9 пъти под нивото в Австрия (и в ЕС като цяло). Очевидно доход в България се създава, той се увеличава, но твърде малка част от увеличението стига до хората, получаващи заплати и пенсии.

Неверни и спекулативни са твърденията на управляващите, че парите за нормализиране на учителските заплати могат да дойдат само от орязване на други заплати в публичния сектор или от развихряне на инфлацията. Приведените по-горе данни показват, че в България сега се произвежда много по-голям доход, отколкото е нарастването на заплатите и пенсиите. Парите за увеличението на бюджетните заплати и пенсии се присвояват от хората в сивата икономика и криминалния бизнес, които не плащат (или източват) всяка година над 5-6 милиарда акцизи, мита, ДДС, данъци върху доходите и социални осигуровки. С част от откраднатите публични средства те си

купуват политици и ненаказуемост от контролните и съдебните органи

Останалата част влагат в дворци, замъци, луксозни хотели, най-скъпи автомобили и всякакъв бизнес.

[cool]
[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: ddimo   
Дата:   10-10-07 20:08

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/dspv6391.JPG
http://photo-zona.net/images/user44760/album11070/preview/1192022508_cmij5899_DSC_0486.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 09:19

Ако правителството успее да продължи преговорите с учителите повече от три седмици, общественото мнение ще се настрои против стачниците. Това се казва в анализ как властта да се справи с учителските протести. Това заяви за "Стандарт" лидерът на "Новото време" Емил Кошлуков, който разполага с копие от документа. "Планът за действие" изрично посочва, че удължаването на преговорите над 18 дни "ще преобърне подкрепата за учителите в полза на кабинета". Препоръката е да се акцентира върху опасността от провал на учебната година, за да се засили родителското недоволство. Така правителството ще излезе като по-силния от битката. В текста пише: Да се припомня инфлацията от 1997 г., да се говори за опасността от хиперинфлация, 65% от хората добре помнят Bиденовата зима. Да се изтъква само искането за 100% увеличение на заплатите, да не се споменават други искания на учителите за реформа в образованието, са също част от съветите към кабинета за борба с учителите.
Тайните реплики на Орешарски и Вълчев за размотаване на седянката всъщност са част от цялостен план за действие. Обществото ги хвана в лъжа, допълни Кошлуков.
[cool]

Железни ограждения пазеха депутати и министри от гражданите.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Danisima   
Дата:   12-10-07 09:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 09:39

това е президентът - какво може да се очаква от един измекяр! [smilie23] [smilie23]

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/ayca9732.JPG
http://www.sarakt.org/images/Goze.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   12-10-07 23:02

Вълчев се смили на 10% към учителските заплати от 1.Х
12 октомври 2007 / News.dir.bg

10 процента увеличение на средната брутна работна заплата на учителите от 1 октомври тази година, предложи просветният министър Даниел Вълчев.
Това обяви след срещата при президента Георги Първанов лидерът на КНСБ Желязко Христов, предаде БГНЕС.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: icf   
Дата:   13-10-07 00:49

Железни ограждения пазеха депутати и министри от гражданите.


Скоро нищо няма да ви спаси!!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: грегари   
Дата:   14-10-07 19:45

учители,педагози,интелигентни и мъдри хора а се държат като инфантилчета.
" искаме по равно за всички +100%
нито лев по-малко и то веднага,
без съкращения на излишните хора,
и без никакви атестации за персонални качества и успеваемост"

ми такова животно нема.
посочете една частна фирма в която пари се раздават по такава схема!!!!!
парите са си пари, независимо кой ги дава.
те трябва да се заслужат.

всички ние ежедневно се доказваме пред клиенти, работодатели, подизпълнители и т.н. зад нас няма синдикати, няма 3-4мес.отпуски, няма полагаеми пари за дрехи и т.н. пък не сме по-неграмотни.

в момента държат децата като заложници и играят по свирката на една шепа хора, дето само те вдяват за какво иде реч.
еми не става.
губят те, губят децата, губим всички.

на всякъде по света има почасова ставка. който има мн. часове-получава.
после според успеваемост и атестации директорът ти може да промени тая ставка.
ама те не искат.
най-лесна е песничката -ама малко са 300лв., виж колко взимат комшиите и трима да вършат работата(уч. часове)на един.[smilie10][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Императорът.   
Дата:   14-10-07 20:04

Грегари - ако учителите заслужават съкращения, то държавните чиновници заслужават клане. 137 000 търтея лапат пари от държавата, за да работят горе-долу по 1 час на ден... и то една работа - мани-бегай.
Тия 3-4 месеца отпуски къде ги видя? През ваканциите учителите дават дежурства, един дявол знае защо. Учителите тоже ежедневно се доказват и трябва да се доказват - ако мислиш че е лесно да хванеш вниманието или поне да държеш кротки 20-25 изрода в пубертетна възраст, можеш да се пробваш. Кажи ми една европейска държава (включително сръпската и македонската) в която учителите да вземат 150-200 евро на месец.
Държава, която низвергва учители и лекари, е обречена на гибел. А в същото време нашата "държава" явно има достатъчно пари, за да хрантути 140 000 чиновници и поне половин милион мангали, чийто единствен проблем е, че ги мързи да работят. Пак казвам - ако администрацията се съкрати до възможният минимум и се спрат "пенсиите" на кафявите боклуци, заплатите на учители, лекари и медицински сестри ще могат да бъдат увеличени двойно и въпреки това бюджетът ще спести пари.

Отговори на това съобщение
 Re: не знам дали подкрепяте учителската стачка,
Автор: Amigo   
Дата:   14-10-07 20:08

Държавната администрация е пълна с търтеи [smilie23] [smilie23] и беше раздута от комунягите и техните отрочета, а да не говорим червените мафиоти и останалата гмеж какви далавери правят вече 17 години и лапат ли, лапат, а за народа - студена вода [cool] [smilie23] [smilie23] Само дискотека в дерето ги оправя тези боклуци! [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.