Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 15:15

Не цифрови - джигитални са [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 16:16

Петерст, ако копираш ДВД диск - да.
Но при копирането на АУДИО диск не си прав...

Верно, като 1 и 0 - ци ще имаш идентичност, но като звучене през добър плеър и усилвател - не. Как да ти го обясня...
Аудио компакт диска ПАК е цифрова информация, НО копирането му през ПС записвачка ПРОМЕНЯ звученето!

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 16:30

navy, пак да питам: ако завода на сони DADC в Германия ми запишат моите снимки на техните машини, ще станат ли поне 20 мегапиксела и дали ще са по-остри? после аз няма да си ги копирам, защото все пак няма смисъл да им развалям качеството :)

това за аудио дисковете и записвачките имаше значение преди години, защото домашните/непрофесионалните оставяха празно между отделните пътечки и нямаше начин да се контролират тези паузи. сега с новите не знам как е, но предполагам този контрол са го оставили само за високия клас студийни записвачки. та от това празно (незвучащо) между песните не се определя как ти е дискретизиран сигнала и как е записан. или искаш да кажеш, че оригиналните WAV файлове ще звучат още по-добре? ами да, ще звучат, защото са записвани най малко на 48khz, което аудио цд формата не поддържа. но като се конвертират за мастеринг пак си стават 44,1 khz. от тук ти се губят високите тонове като резолюция (брех, то същото като цифровата фотография почти) и има разлика между онези остарели dat касети, които не знам дали изобщо се ползват още, и аудио цд-тата.

при wav файл 44.1 khz, който е ползван да създаде мастер диска, и аудио цд със абсолютно същата цифрова информация за самите песни (а не за празното между тях, което дразни при концерти например) - ами дали е мастер диска, дали ти е оригиналния диск, който си купил от скъп музикален магазин, или пък моето копие - няма разлика и само си внушаваш, че звучи по-добре :)

хайде да си слагам евтините слушалки и да си слушам мрз-тата (МРЗ - минимална работна заплата), поне при мене трудно се намира разлика дори между мрз и аудиоцд [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 16:37

Ох Боже Господи...
АМА ТИ ИЗОБЩО не зацепваш аз за какво ти говоря [smilie7]
Пак да попитам, ти знаеш ли какво е това джитер? (jitter) !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 16:47

navy, а ти знаеш ли какво е? :) кое точно и кога се получава този jitter, за който говориш, защото не е предизвикан от грешни нули и единици, а от съвсем други компоненти в моята или твоята аудио система (система е важна думичка тук)

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 16:48

за да ти е по-лесно виж картинката и ми кажи кое кога се получава и в кой модул :)

https://photo-forum.net/static/forum/2007-09/yitm7981.JPG
http://www.sencore.com/newsletter/May06/AnalyzeJitter_files/image002.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 16:53

Именно, значи можело!
Представи си част от звука като една синусуида. Дискретизирания сигнал представлява сегментите, чийто върхове описват тази синусоида. Оригиналния звук има една кривина. При наличие на джитер корекция сегментите се изобразяват с различна времева стойност и ТЕХНИТЕ ВЪРХОВЕ ОПИСВАТ ДРУГА синусоидална крива. Именно това като количество информация НЯМА значение, но като просвирване - ИМА.

Стопляш ли [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 16:57

а сега кажи кога се дискретизира сигнала и кога обратно от цифров вид към аналогов и какво общо има медията, която е само носител. дали ацп-то и цап-а нямат повече отношение тук и от тях да зависи представянето на тези нули и единици.

а за jitter при стари записвачки - имаше двускоростни и четирискоростни, които не можеха да рипват аудио както хората, ама не сме средата на 90-те. а рипването няма връзка със записването, защото можеш да си вземеш онези wav файлове, за които ти споменах, и пак да ги запишеш. та проблема не е мой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 17:01

преди години имаше и доста тъпи плейъри, а и в момента се продават такива, които не могат да възпроизвеждат аудио цд, записано на повече от 4-та скорост. това си е проблем на устройството, а не на технологията и на другите китайски марки :)

то има и съвсем нови dvd плейъри, за които dvd+r не е познат формат, ама нали си плащаме за марка..............

айде бири и ракии, че работния ден свършва [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 17:04

Абе човеко, именно проблема е ТВОЙ!
Какво общо имат записвачките от едно време и сегашните, като точността на кварца за това тактуване е много по малка от тази на плеъра за аудиодискове, и е по малка ЗАЩОТО няма смисъл да слагат СКЪПИ в ПС техника! Защото е безсмислено за прехвърляне на ДАННИ!
Какво общо има тоя WAV файл, когато някой го е рипнал шибано, или ти ще го запишеш шибано! Защото ЦД-то ти на ПС-то може да е произведено и вчера, ама не го ибе за тиа важни времена, конструкторите и формите производители също не ги ебе за това, за което говорим - тях ги интересува поевтиняването на стоката! И защото знаят, че аудиофилите не се занимават с тия неща, а такива като теб не ги интересува, нали слушат мп3!


Имам чувството, че все още не разбираш къде е проблема [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 17:09

имам чувството, че не си влизал в аудиостудио, където се правят тези шибани wav файлове, които излизат със шибано качество и после ги слушаш на прекрасният си домашен плейър, който ги изкарва супер дупер мега точно

сигурно и за хардуерна копирвачка на цд/двд не си чувал. ама тя е нисък клас като домашно ПС и не става :)

дай ми диска, аз ще ти го копирам и после сравнявай и открий разликите - на твоя плейър, да не кажеш, че нещо те лъжа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Todd   
Дата:   26-09-07 17:16

Купете си грамфони !!!! Да се родите !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Avi   
Дата:   26-09-07 17:27

Todd написа:

> Купете си грамфони !!!! Да се родите !!!
>
> [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
> [smilie5] [smilie5]
>

ного пращи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 17:31

Петерст, къде да съм влизал [smilie7]

Виж човече, бири мири [beer] ама не ми следиш мисълта. Аз си купувам и го казвам на Н-ти път - оригинални вносни дискове от определени звукозаписни компании...
Само кабелаците в студиото на чески рекърдс струват колкото 2 джипа [smilie7] Или 3 [smilie10] Бе какво значение има [smilie18]
Просто дисковете им звучат изключително добре, защото са ма-ни-а-ци [smilie7]
Целия ми етно джаз е на ECM.

Питай Георги как му звучеше диска на найтуиш от бедната спинефарм [smilie7]

Така че... нещата които имат значение - имат значение [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Todd   
Дата:   26-09-07 18:13

Avi , ного пращи викаш ???

Съжалявам че съм тъпак та го строших - какъв грамофон за кола имах [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Philips от Опел Капитен .Взема плочата кат ЦД па и дек на всичко отгоре [smilie24] [smilie5]

Ма нали съм бунак един ден му видях сметката [smilie23]

Няма такива технологии сега - нямаш идея каква механика та да не скача дозата !!!

Но си пазя още някой други реликви [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 19:20

Каквото било - било [smilie7]
Който ебал - ебал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 19:33

Цитат от аудиофорума [smilie7]

Сигурно сега ще изтръпнете като чуете какво правя с повечето си музики
Използвам софтуер Sony Sound Forge 8.0 и с него от MP3 преобразувам във WMA 24 bit, 384 kbps, като бутвам честотите така: между 20 и 80 Hz вдигам с +3 +4 dB, изравнявам до 0 dB при 130 Hz, оттам сериозно намаляне на честотите около 250 Hz с -7 -8 dB, после плавно вдигам до 0 dB към 400Hz, оставям без промяна до 10 KHz, където вдигам с +4 +5 dB, а при 16 KHz може да стигна и до +10 dB в зависимост от записа. Нормализирам силата на звука до 0 dB, ако има сериозни пикове - режа ги, проверка за клипинг и това е. Така обработена музиката ми звучеше както трябва, но с новата карта разбирам че съм попрекалявал с корекциите и ще трябва да някъде да оправям нещата.

Вече осъзнавам, че ако този пост не влезе в бисерите тук, то поне ще бъда сериозно порицан, че развалям музиката

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: cade   
Дата:   26-09-07 20:11

navy, да не цитираме от фотофорума, че може и страшно (смешно) да стане. факт е също че audio cd може да се прочете и запише 1:1.

проблемите при презапис са само от стар стандард (DVDA не е такъв например), специфични изисквания при четенето, интерфейсите за управление на cd устройствата (стари такива) и скоростите на четене и запис... защо е така го пише навсякъде където е описан red book и raw четенето.

ако не можеше със сигурност да се прочетат винаги едни и същи 0 и 1-ци то и записа на data дискове щеше да е повече от безсмислен [ezik] :)

а това че различни дискове звучат различно е вярно. причината обаче е друга (не че студиото е голямо или малко). различна техника възпроизвежда различно. голямата част от дисковете се правят да звучат добре на по-популярния хардуер на пазара за да не се окаже че си си купил диск и той не звучи на "хубавия" ти "касетофон със cd". вярно е също че има и издания където явно не са целяли подобно нещо...



Публикацията е редактирана (26-09-07 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 20:56

Cade, искаш да кажеш, че ако ти дам един оригинален диск на Даяна Крол и ти си го копираш на домашния компютър, копието ще звучи абсолютно еднакво като оригинала?

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: cade   
Дата:   26-09-07 21:13

navy, да възможно е. с читав хардуер и на ниска скорост, без някой да играе хоро наоколо, ще стане.

проблема е предимно в интерфейса за четене на аудио пистите. четат се последователност от raw сектори с определена скорост (1х, 150kib/s). нямаш проверка, нямаш връщане назад. ако нещо не се прочете вярно се разчита че ще се интерполира и ти няма да го чуеш.

DVDA е _същото_ нещо но във файлова система и там няма начин да прочетеш нещо грешно (при физически читав диск де:))

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 21:41

Сега навлизаме в кухнята [smilie7]
ако... ако... ако...

купуваш си ново ПС, на него има някакво LG DVD, пускаш нерото - копи диск и си ти... това прави масовия потребител [smilie7]

Дори и да имаш интелигентен софтуер... има хардуерни пречки. При записа особено... абе не е същото, пробвал съм, и други са пробвали [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   27-09-07 11:09

Знаете ли кое осакатява най-много звука в една система, ако ще да е и върха на сладоледа усилвател и тонколони?

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: luxor   
Дата:   27-09-07 11:24


стените

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   27-09-07 11:44

Андага [smilie7]

Акустичното подобрение на една стая е най-важната стъпка, която трябва да се предприеме.
Има си софтуери с микрофони и замервания, има си едни такива поглъщащи джаджи, килими, окачени тавани, меки мебели, завеси... без които просто няма значение ВЕФ или ламбъ имате у Вас [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: luxor   
Дата:   27-09-07 11:49


[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.