Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Георги   
Дата:   26-09-07 12:49

незнам

що се пениш тогава [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 12:55

[smilie18]

Освен бирата ми друго не виждам да се пени [smilie18]

Човече, самозалъгваш се, опитваш се да се сравняваш с всеки и всичко [smilie25]

Я кажи пак за хорната [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:08

Кажи нещо по същество бе [smilie7]
Че скука...

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:15

Знаеш ли, че в скъпия Ви усилвател се ползва лампа от миналия век за озвучаване на помещения за речи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 13:20

чакай да ти не потъне темата да те питам :

Кво им е на мп-тройките на качеството ? Аз от колони не разбирам ама от кодиране и от слух горе долу ...и си мисля че една 3-ка добре конвертирана няма как да я различиш от ЦД ...или не е така ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Avi   
Дата:   26-09-07 13:23

vladomatev написа:

> една 3-ка добре конвертирана няма как да я различиш от ЦД


ари сиа наскачаха манЯците [smilie5]

инак верно скука...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:23

[smilie18]
Човече, ПРЕЗАПИСАНО ЦД на компютър различавам 10 от 10 опита, ти за мп3 ми говориш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 13:27

А обоснови се де ...кво си чешем езиците (пръстите) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:27

За джитер чувал ли си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Георги   
Дата:   26-09-07 13:29

краси кво от това, ти нали не можеш да си го позволиш, увеличи креатива с танойките и си гледай кефа [smilie21] [smilie18]


верно скука [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 13:30

чувал съм ..и стандарта MPEG си го лекува (предвидено е намаляването)...питай ме друго въпросче ..

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:34

Владо, чувал си го и това, което по горе каза ме кара да си мисля, че не го разбираш....

Георги, не съм казал, че не мога да си го позволя. Казах, че не съм прост да давам пари за Вашия усилвател от 10 бона, и то само с две активни стъпала за 300б, което си е осакатяване... и е по-добре да взема една 5 пъти по евтина лампа, която свири по добре [smilie7] И вече е в продажба [smilie18]

Смятай как ще се облажа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Георги   
Дата:   26-09-07 13:34

и в кофти насока дълбаеш, опитай се да ме жегнеш с друго :)

тия продукти не ги правя аз, само смятам разни неща, както се изрази. не съм акционер, все ми е тая какво мислиш за тях. клиенти не липсват, между другото :)

и за да се чувствам чудесно ми стига айпода с мини-зенхайзерчетата. па ако ще да имаш грамофон за 500 бона. имай :))) не съм душманин. човек като се труди трябва да си угажда като харчи после. та и това не ме жегва, нито ме кара да се чувствам зле. моите нужди са презадоволени дори

[smilie24] [beer] [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 13:37

Добре де не разбирам, кажи ти като си екперт:

Кво им е на мп-тройките на качеството ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Avi   
Дата:   26-09-07 13:53

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonBand.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 13:54

Георги, е те това, което каза аз ти го казах ПРЕДИ няколко дена, разбираш ли [smilie7]
Че това, което слушам ме кефи и ми е ДОСТАТЪЧНО, а ти не спря - ууу, слушал съм ширпотреба, нямал съм лампа като вашата и тем подобни.

Хубаво е, че все пак дойде на моето [smilie7]

Владо, целта на всяко едно компютърно устройство е да пренесе едно количество числа от едно място на друго! Няма значение как, при какви скорости и времеви интервали, важното е 0-та и 1-цата да си отидат на местата. Докато в аудиотехниката ВРЕМЕНАТА за доставка на сигнала са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важни. За звука, за тембъра, за чистотата като цяло ако щеш!

Добрите аудиозаписвачки имат точност след 6-тата цифра мисля си че беше на кварцовете за тактуването и дискретизацията, докато за ПС записвачката и е през ЦАП-а за това. Нали чексумата излиза [smilie18]
И това е едно от нещата...

мп3-ките като цяло са с осакатена характеристика. НЕЗАВИСИМО от компресията, просто звука се осакатява...

Има смисъл да се слуша .flac
И аз наскоро слушам такова, но това е вече разумен компромис в качеството [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 14:02

Е кажи кво му осакатява де ...5 поста и нито един конкретен отговор ....само да ти спестя писането да кухи определния като "целта на всяко едно компютърно устройство е да пренесе едно количество числа от едно място на друго!" да ти кажа че знам доста по въпроса ...та така де карай направо. ...

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Todd   
Дата:   26-09-07 14:05

Бе кви Цап-ове и АЦП-та ???

Всичко е делта модулация !!!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 14:06

navy, това за чексумите го оправи :) също можеш ли да различиш мастер диск от едно от милионите копия на същия мастер диск? нулите и единиците не се менят и това им е предназначението, до колкото съм чувал [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 14:29

Петерст, няколко пъти съм правил този тест. Имам доста дискове на чески рекърдс, на ЕСМ и т.н. в оригинал. Имам плекстор ПС записвачка, записвам на ниска скорост диск 1:1. Ами ИМА разлика в звука. Мекотата му изчезва, тембъра леко се променя, на различните неща различно. Естествено на ZZtop не би го различил, но на един вокал или цигулка - 101%
Времената ИМАТ значение.
Тод, не изпадам в крайности, просто цитирам факти при чуваемостта. Да, делта модулация е...

А за мп3 няма смисъл да обяснявам. И аз слушам мп3... ама в колата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: navy   
Дата:   26-09-07 14:41

А, сетих се нещо... петерст, знаеш ли формата на аудиодиска [smilie7] и чексумата какъв % обезпечава [smilie18]

А на въпроса ти... копията в завода не се правят на принципа, който ти правиш у дома на ПС-то [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-09-07 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: vladomatev   
Дата:   26-09-07 14:43

Ясен си ми ...това е като вица: Двама интелектуалци си седят в едно кафе и единя казва на другия:
-Ако излеза на улицата и се изсера какво ше стане ?
Другия отговаря:
- Ааа, остави ги тия простаци, няма да те разберат ..

Айде със здраве
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 14:48

navy, представям си всичките си снимки записани в някой завод - примерно в DADC в Германия :) ебаси острилките дето ще станат, пък и по двайсетина мегапиксела могат да са, ама аз да не знам [beer] [beer] [beer]

navy, цифровото аудио е измислено и се ползва да няма разлика (загуби) при копирането и така да знам, че моят диск и твоят диск, закупени от два края на света и издадени от един и същ мастър диск, звучат еднакво, ако ги пусна в еднакви условия - помещение, усилватели, колони, слушалки, тампони, шлемофони и т.н.

има и случаи, когато някои дискове звучат по-добре, ама това е друга тема [smilie5] [smilie21] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: Todd   
Дата:   26-09-07 14:49

Никой не ще да каже ква е разликата между аудио ЦД и МР3 - нали все са цифрови ????

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мед и масло за слуха...
Автор: peterst   
Дата:   26-09-07 14:52

ми едното е кръгло, а другото може да има и по-различни форми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.