Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Как деликатно бихте казали...
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-09-07 21:40

Как деликатно бихте казали на някого, че снимката която е направил не ви харесва? [smilie5]

Примерно, познавате се с автора. Пита ви, какво мислите за снимката му. Оказва се, че всичко което мислите е:
НЕ МИ ХАРЕСВА, УЖАСНА Е, БАСИ УЖАСА... [smilie18]
Как ще подходите така, че да не ви се разсърди и да не се почувства зле от коментара ви?

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: IChertov   
Дата:   24-09-07 21:42

ами сори батка... ако е кофти по-добре да си го знае.. а не да живее във вечна заблуда... :))

аз обикновенно си намирам нещо в снимката което ми допада поне малко и му казвам за него :) и не ме питат после какво мисля :) [smilie5] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: BorIsoFF   
Дата:   24-09-07 21:42

Тъй като мнението ми не е никакъв критерий, не се притеснявам да кажа, че не ми харесва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: desi_angelova   
Дата:   24-09-07 21:42

tova ne e vash problem:))))))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   24-09-07 21:43

1. Прекрасен апарат...откога снимаш с него?
2. Оф...изобщу ни ставам за мудел /ако моделът съм аз/
3. Ех...какъв добър писател би излязло от теб...
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: asahi   
Дата:   24-09-07 21:43

Тази снимка не е от най-добрите ти.
Имаш по-добри работи.
Разсеял си се нещо.
Да не си натирил пласьора?
В оригинал май е по-добра.
Всеки трябва да е правил и такива снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: falcon   
Дата:   24-09-07 21:44

"В оригинал май е по-добра."

това е супер[smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: IChertov   
Дата:   24-09-07 21:45

Никой не се е родил научен, като мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   24-09-07 21:46

Аз съм директен:
"Бахти бозата"

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Amigo   
Дата:   24-09-07 21:46

ами казваш му го директно, кво толкова [cool] [smilie6] [smilie5] [smilie5] ако мислиш, че е тънкообиден, си траеш и тва е [smilie7] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Essenov   
Дата:   24-09-07 21:50

Аз си казвам, че не ме кефи. Ако има освен кусури и положителна страна си казвам и кое не ме кефи точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: kali222   
Дата:   24-09-07 21:52

Не може да е просто НЕ МИ ХАРЕСВА, УЖАСНА Е, БАСИ УЖАСА...
Със сигурност има причина нещо да не ми харесва. Когато човек конкретизира какво именно, според него не му харесва и защо, то тогава със сигурност нехаресването би се преглътнало по-лесно.
Особено важно е, мисля, за да не се обиди човек когато бъде критикуван е добронамеренст, а не обвинителност и враждебност в критиката. Освен това харесването и нехаресването са много субективни категории, което не е излишно да се напомни при критиката.
Понеже във всяка работа има и нещо хубаво, добре е наред с изтъкването на недостатъците да се отбележат и достойнствата, защото тогава оценката е по-обективна и аналитична, а не едностранчива.
А най-добре е когато посочваме някакви грешки да покажем и начина за изправянето им.
Ако аз получа такъв вид критика - аргументирана и добронамерена - няма да се чувствам наскърбена. Отделен въпрос е дали ще я приема или не.


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: dau   
Дата:   24-09-07 21:53

сори пич ни мъ кефи...

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: navy   
Дата:   24-09-07 21:53

Ако го кажеш по завоалирано по ще те намрази, факт [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: nomadsl   
Дата:   24-09-07 22:13

Аз обикновено започвам деликатно: " ...Сигурен съм, че някога ще направиш и по-добра снимка."

Или : " Нали апарата не е твой, кво ти пука, че е гадна..."

Може и с лек укор: " Може би трябва да избягваш ръчните режими."

Укоръжаващо: " Но казват за нея, че е много добро момиче"

Обикновено след това сменят темата.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Essenov   
Дата:   24-09-07 22:17

номад [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: kali222   
Дата:   24-09-07 22:25

nomadsl,
сигурна съм, че понеже си съвършен не ти се е случвало да те УкОръжават по този начин...
Теб навярно повече са те окуражавали. Повече кураж и по-малко укор...

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: pinjers   
Дата:   24-09-07 22:27

Ако е снимано с :

GSM
-Не снимай по време на разговор.

NIKON
Този апарат не е достатъчно добър за теб.

CANON
Само ЕЛ оптиката може да отговори на творческите ти търсения.

[beer]
[shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Studionula   
Дата:   24-09-07 22:27

"Не съм толкова добър , 4е да оценявам кое е добро и кое не!
Това ми е правило номер 1, докато не стана профи.."

Хем се оттървава6, хем подхвърля6 топката на друг "професионалист" [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: chiphead   
Дата:   24-09-07 22:31

Автор: ALBIREO
Дата: 24-09-07 21:40

Как деликатно бихте казали на някого, че снимката която е направил не ви харесва? [smilie5]

Примерно, познавате се с автора. Пита ви, какво мислите за снимката му. Оказва се, че всичко което мислите е:
НЕ МИ ХАРЕСВА, УЖАСНА Е, БАСИ УЖАСА... [smilie18]
Как ще подходите така, че да не ви се разсърди и да не се почувства зле от коментара ви?



ми, казвам го директно, без заобикалки. няма деликатно при мен. от друга страна, всички, които ме познават, знаят, че щом го казвам, значи - не става за нищо, а когато ме питат за мнение - знаят, че няма да ги четкам. знаят, че това е моето мнение, и нито се сърдят, нито се радват, като ми харесва ... тва е. [smile] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: chiphead   
Дата:   24-09-07 22:32

P.S:
а, да ... как деликатно да кажа на водопроводчика, че тръбите трябваше да минават по другата стена ??? ми - казвам го директно ... (сори, ама, още съм на водопроводна тема) ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: e-mil   
Дата:   24-09-07 22:35

Зависи доколко се познавате. Ако ми е просто познат или колега ще му обясня кротко какво не ми харесва. Ако обаче ми е приятел, ще си му кажа директно да не сере такива лайна.
Тънкообиден, дебелообиден... щом се е хванал - да свиква. А и това подпомага самокритиката. Няма полза от деликатности.

Примерно нещата, които правя в работата са все недовършени. Я време ще липсва, я бюджет няма, я идеята не струва или пък аз не съм се постарал достатъчно. За последната година едно нещо няма дето да го извадя и да кажа: "Глей, пич! Това аз съм го правил."
Ама няма да ви казвам после какви хвалби чувам: "Ау-у това е страхотно... Леле, какви неща правиш..." Е, какво да кажа. Нямат очи - не виждат. Една част от другите пък си мълчат. Подозират, че не им харесва, ама си мълчат.
Само шефът ми знае, че мога повече и ме натиска. Той никога няма да каже: "Това е добро." Ще каже: "Бе, добро е, ама дай малко по-творчески! Ей-тука е можело да стане еди-как си."
Аз съм наясно, че работата му е да критикува и той е наясно, че аз съм наясно, но всъщност от неговата оценка имам повече полза отколкото някой да ми мънка: "Може би това, може би онова..."

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tochnia   
Дата:   24-09-07 22:35

Аз казвам:

"Еми щом на теб ти харесва..."

И познатите ми винаги разбират какво съм искал да кажа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: zoomaniak   
Дата:   24-09-07 22:40

Тва да търсиш мнение за снимката-снимките си от форумци по кюто стана дееба неква страшно модна линия - и всеки си я носи с радост.......автор, който не знае своето мнение за снимката си - изобщо да не я пуска тук там - а ако иска да чуе мнението на другите - изобщо да не я снима [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Lillly   
Дата:   24-09-07 22:41

"откажи се, няма смисъл" [smilie19] [smilie5]

всъщност не, едно небрежно "става" е ок

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   24-09-07 23:01

Ей тука питат, и съм на път да кажа:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=685073&t=685073&phorum_uriauth=

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-09-07 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   24-09-07 23:03

многу въ мола... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tan4o   
Дата:   24-09-07 23:14

Казвам директно..."не ми харесва това и това"[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: zoomaniak   
Дата:   24-09-07 23:17

Абе какви са ви вкусовете..........кое не ви харесва..........черното или бялото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: zaiko   
Дата:   24-09-07 23:21

1: Понякога просто се усмихвам [smilie8]

2: Друг път казвам "И по-добри имаш".

3: Случва се от време на време, нарочно да намеря нещо в кадъра, което да ми помогне да сменя темата, например:

"А?!? Това куче Ризеншнауцер ли е??? Лелее, винаги съм искал да имам такова [smilie8] "

4: Казвам директно: "Ми... ако пробваш пак да направиш същият кадър, ама ЕДИ-КАК-СИ, ще стане по-добре" [smilie18]

5: Ако кадърът наистина е много зле, просто не си мълча - приятел, или не, като ми показва глупости, няма прошка [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: svetal   
Дата:   24-09-07 23:26

записвам аз записвам и внимателно ще проверя какво сте писали под снимките ми[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: marchello   
Дата:   24-09-07 23:36

питайте Набис, ТНТ или който и да е ... те са се парили с мен [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: zoomaniak   
Дата:   24-09-07 23:39

Набис [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: aleksi_alev   
Дата:   25-09-07 01:11

А, тукА има някаква грешка, не може ти да си правил тази снимка, твойте снимки са много хубави ... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: princess_Lia   
Дата:   25-09-07 01:38

И аз съм директна обикновено...ако ме питат особено от няколко снимки е по-лесно да се избере по-добрата...
Или казвам: Абе има нещо, дето не е както трябва, ама не мога да разбера какво...

Другият момент е, че обикновено питам приятелите, когато аз самата не съм сигурна в снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: asahi   
Дата:   25-09-07 08:33

Каква си уклончива[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Frida   
Дата:   25-09-07 09:31

Казвам направо, че не ми харесва. Така приятелите ми знаят, че съм искрена и не увъртам с тях.
И никога не казвам, че не е добра, а че не ми харесва, т.е. това си е само мое мнение. Освен това казвам защо точно не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: PolarBear   
Дата:   25-09-07 09:32

Тука се бъркат основни понятия.

"Казвам му го направо, в очите и т. н." = вижте колко съм честен и принципен!

"Няма нужда от деликатност" - изглежда, че тук деликатността е начин да заблудиш, излъжеш, измамиш.

Съжалявам за острия тон, но това са безсмислици.

Истината трябва да се каже. И това трябва да се постигне по начин, който не наранява другия. Затова деликатността е винаги необходима. Не само в отношенията във форума, а навсякъде.

Преди да изстреляте ценното си мнение се поставете за част от секундата на мястото на този, който след малко ще го чуе. И вижте дали на вас ще ви хареса начина, по който се каните да го поднесете. Модно е хората да демонстрират дебелокожие като защитна реакция срещу бруталността на заобикалящия ни свят. Но обикновено са много по-раними, отколкото искат да покажат.

Моят съ6вет е: максимум толерантност, деликатност, компетентност и добро чувство за хумор. И мъничко самоирония, по определение всички тук сме велики, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-09-07 09:46

PolarBear [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: otkata   
Дата:   25-09-07 09:58

Хубава снимка, tnt ли я е снимала [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: e-mil   
Дата:   25-09-07 09:59

PolarBear:
"... изглежда, че тук деликатността е начин да заблудиш, излъжеш, измамиш."


Да, така изглежда, защото с деликатността обикновено се прекалява и тя почти винаги се употребява изкривено до степен: "да излъжем пациента, че не е болен".

Ако човек е склонен да се засяга няма как да му кажеш истината толерантно. Той просто няма да те разбере - моментално ще го възприеме като атака. И тук идва тънкият момент. Че творецът също трябва да е толерантен в изслушването. Миналата седмица сигурно си чел темата за НАТФИЗ, където се проведе горе-долу следния диалог:
- Ай, колко е сложно да се кандидатства фотография там.
- Там се отива подготвен. Запиши курс, снимай повече, чети книги.
- Никой ли няма да ми помогне?
- Ето ти списък със книги.
- Ах, колко сте лоши, никой не иска да ми каже книги.


Е, колко по-деликатен да бъдеш? Сега си представи, че година по-късно този човек идва да ти покаже лоша снимка. Смяташ ли, че ще разбере какво му обясняваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 10:04

Полярен Мечо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: n1x0n   
Дата:   25-09-07 11:10

Дам, PolarBear е прав... много хора смятат за повод за страшна гордост "способността" си да казват мислите нередактирани "право в очите" на събеседника си.

Тази евтина "прямота" най-често не постига нищо и обезмисля цялата дискусия.
Щом някой те уважава дотолкова, че да иска мнението ти по толкова важна тема - редно е да помислиш как да му дадеш такова мнение, което да не го засегне дотолкова, че да спре да те слуша след втората дума.
В крайна сметка вие искате да помогнете със съвет и коментар или просто да направите излишна демонстрация на бруталната си откровеност?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 11:49

Ще му кажа:

НЕ МИ ХАРЕСВА, УЖАСНА Е, БАСИ УЖАСА... [smilie5]

Другото е подигравка и с двамата. [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   25-09-07 12:28

Никсъне,
когато двама души се познават, и тоя дето ще критикува по принцип си е директен, едно "смекчаване" на тона би довело до обида и съмнение у критикувания.
Нека всеки си е какъвто е, и да не се преструва. Най-малкото пък да обмисля как да каже нещо по начин, който не е негов.


Ето и вица по повода.


Иванчо е в казармата. Майка му и баща му тръгват от село с колата да го посетят и по пътя катастрофират и умират.
Генерала се обажда в поделението и казва:

- На редник Иванчо майка му и баща му са починали днес. Намерете начин да му го кажете, но недейте директно. Някак си по-меко.


Строява старшината всички на плаца. Застават мирно и той крещи:

- Всички, които имат майки и бащи да излязат една крачка пред строя.

Всички редници правят крачка напред.

- Иванчо, ти къде ве? - казва старшината........



НЕ на позьорите и мазниците[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Frida   
Дата:   25-09-07 12:48

Ей то не е темперамент не е чудо, все едно сме в Латинска Америка ... веднага наричате прямотата ефтина или деликатността - лицемерие. Не може ли не всичко да е черно-бяло, а да има степени, нюанси, различни вариации ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 12:53

Ми... Фрида, ти къде мислиш, че сме? [smilie18] [smilie18] Да не би да смяташ, че сме във Франция, където вместо среден пръст /божке! каква простащина!/, ще ти покажат пръста на честта? /упс....преводът е буквален/ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 12:54

Тази "деликатност" траино се е настанила в живота ни и сериозно пречи за каквото и да е развитие.

Деликатност е нещо, което е извън отношенията на двама приятели. Извън прекият им диалог, касаещ само тях.

Когато приятел ми задава въпрос, той иска да получи отговор! Не лъжа, не заблуда а отговор.
Ако смятам, че по някаква причина не е добре да му кажа истината, му казвам, че няма да му отговоря и толко.
Ако е за снимки - ок, другият път ако не му харесва просто няма да ме пита. Това е добре и за двамата. Лъжата няма да ескалира, и ще си говорим за друго.

Така са ме учили
Бай Кенто Бог да го прости, шеф на репортерите в ежедневника дето бях. Правех по цял ден месеци наред снимки за дипломната си работа "Моят град". Редях ги пред него и чаках мнение. Когато на него му харесваха други неща, а не моите лични фаворити го насочвах към тях. Много се ядоса, и ми каза, че няма да ми помага ако правя така.
От тогава насетне когато той си казваше мнението за моите снимки аз мълчах!
Разбира се, много повече му тежеше мнението от моето тогава, защото аз бях в началото на пътя, които той беше вървял цял живот.
Така имаше теми и мотиви които се наложи да разгледам и препогледна - презаснимам, както и такива които не бяха много важни и от които се наложи да се откажа, въпреки ефектната тогава за мен визия.


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 12:55

Моби, говориш, за да си на контра или наистина го мислиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   25-09-07 12:57

Фрида,
я си представи чуков вместо прословутата реплика за врабчетата и черешите, беше казал нещо по-културно[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] .
Ми нямаше да е чуков[smilie18] [smilie18]
И щеше да изглежда неискрен.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 12:57

Шефе, тука вече опираме до индивидуалности [ezik] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   25-09-07 12:59

Ми аз за тези индивидуалности лобирам по-горе[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 12:59

тинти,
толкова ли си затънала в лицемерието, че се съмняваш.
Междувпрочем незнам на какво на контра, защото не чета постингите по темата основно.
На кой на контра?
Мнението на никсъна прочетох, да наконтра на неговото мнение е моето.
Какво те учудва?
ние сме коренноразлични с него, и надали има нещо да ни е еднакво.


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Frida   
Дата:   25-09-07 13:00

Абе да се върна на въпроса .. истината е, че няма рецепти .. аз освен собствения си порив да съм честна в мнението си, бих подходила и пресонално към този, който ми задава въпрос. Например имало е примери, няма да споменавма имена, но искат акъл, а после сизнаят пак своето ... еми защо да се хабиш повече; или, ако кажеш нещо дето да не е хвалебствия или аплодисменти веднага "ти завиждаш" ... еми в такъв случай повече не се занимавам и толкова ... Деликатността иначе е необходима между хора, които не се познават много и не са близки, между приятели може да бъде човек по-спокоен, как се изразява ...

я кажете каква е тая знаменита фраза .. аз съм я изпуснала ...



Публикацията е редактирана (25-09-07 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: pmartinov   
Дата:   25-09-07 13:05

За разлика от интернет ([smilie5][smilie18][smilie5]) в действителност съм много деликатен ... [smilie8]

Винаги гледал да давам кураж ,особено на по-новите и незнаещите защото никога не забравям че никой не се е родил научен.

На мен много са ми помагали и продължават да ми помагат .


Чувствам като свой дълг да го правя и аз ...


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Frida   
Дата:   25-09-07 13:06

Ами то в нета всички са големи мъже, а на живо не смеят едно добър ден да кажат ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: n1x0n   
Дата:   25-09-07 13:06

когато двама души се познават, и тоя дето ще критикува по принцип си е директен, едно "смекчаване" на тона би довело до обида и съмнение у критикувания.

Да си "по-принцип директен" с хората, за мен лично, означава да си тотално безчувствен индивид.
Нямам "принципно" отношение към индивидите, защото те искат индивидуално отношение. Ако за един човек съм преценил че смекчения тон ще е по-резултатен - ползвам него.

Разсъжденията за това, че ако кажеш истината по "мек" начин - значи си казал лъжа, са абсолютен примитивизъм в мисленето.

Поне при 50% от хората директния подход води единствено до вътрешна съпротива на казаното и нулев резултат.

Феновете на директния подход са хора, които се интересуват само от това какво ще кажат те, а не какво от казаното ще възприеме критикувания. За мен това е егоистичен и късоглед подход.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: canonio   
Дата:   25-09-07 13:07

Ми под една снимка Чуков написа нещо за модела, че не му харесва...
Ама го написа така:

" Малиййй, тая е толкова грозна, че ако я закача на плашилото в градината, врабчетата ще върнат черешите дето ги крадаха миналата година"

Чуков стайл[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: vladomatev   
Дата:   25-09-07 13:08

Frida ...сигурно в твойта среда е така ...или ги плашиш ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: pmartinov   
Дата:   25-09-07 13:08

Frida за всички мои познати от женски пол е малък празник да ме срещнат :)

Най-малко защото изплуват спомени на които е трудно да се устои сериозен [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 13:17

Сега тука всеки взе да си аргументира правотата на своята позиция - къде дипломатично, къде находчиво, а като дипломацията не сработи, тогава почват да стават простаци.
Нищо по-различно от себичност - независимо дали си с мек или твърд брус [smilie18] [smilie21]

Моята аргументация идва от зодията. Изключения не познавам [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 13:22

И каква е тази зодия?
Иначе съм по-скоро на позицията на Никсъна... Брутално "откровена" съм само с хора /не съм сигурна, че тази категория им подхожда/, които от друго не разбират.
А също така смятам, че приятелството ни най-малко не изключва деликатността във взаимоотношенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Снежанка   
Дата:   25-09-07 13:24

Ми, на мен директността на Моби само добре ми действа. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 13:26

Е! Аз се отплеснах малко в по-общ мащаб..., а не само за критика на кадри...
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 13:27

tnt
Както всеки има различна представа за това, коя е добра снимка, така всеки има различна представа за това, що е то деликатност.
За отношения между приятели говоря.


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Снежанка   
Дата:   25-09-07 13:28

Абе Моби, или то и на мен ми е от зодията? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 13:29

разбира се, така е...за това спор няма. Е, в крайна сметка стигнахме до извода /отново/, че такива спорове са излишни.
Албирео, изтрий си темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 13:29

Снежанка
абсолютно ти е вродено, затова вече като ти кажа нещо само аз както си мога, си стягам корема или други органи, щото вече имам инстинкт кога ще получа круше [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: BorISoFF   
Дата:   25-09-07 13:30

Тинте, сега деликатна ли си, аа [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 13:31

амчи ни видиш ле?
Моби, ама нека все пак ответната страна да има право на отговор на деликатността ни, па макар и с кроше [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Бофи, са да ни мъ прасниш? [smilie8] [smilie8]

Едит: изядох една дума/хем обядвах/. [smilie8]



Публикацията е редактирана (25-09-07 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Снежанка   
Дата:   25-09-07 13:33

[smilie10] Е, бива ли така?! [smilie2] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 13:38

Веднъж един приятел дето рядко се виждаме ми беше на гости, с някакво гадже.
Пиха кафе със чер пипер....по-точно не пиха.
Точно това ме учуди, що не го пиха и остана непипнато.
После аз като пих кафе, установих, че тая машинка се ползваше за чер пипер. [smilie18]
Като му казах, що не ми каза овреме, той.....абе знаеш, заради гаджето [smilie5]
Еми пии кафето тогава с чер пипер му казах, като си толко деликатен [smilie18]

Ако ми бяха казали, нямаше да се смутя или притесня, защото не намирам грешката за някаква особено жизненоважна или пък нарочна [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-09-07 13:41

Темата не е дали да бъдем деликатни или не.

Моля, дайте повече примери, как деликатно бихте започнали да изреждате недостатъци на дадената творба.

Аз лично бих (а понякога дори го и правя) подходил така:
"Снимката би ми харесала повече, ако..."

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   25-09-07 13:42

и аз ще те изслушам и после ще ти кажа да караш направо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Снежанка   
Дата:   25-09-07 13:45

А Моби понякога направо ме предупреждава с " Защо ти е да снимаш тьпизми ", но после стига до извода, че човек пьрво и през тях трябва да мине. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Frida   
Дата:   25-09-07 15:50

"Феновете на директния подход са хора, които се интересуват само от това какво ще кажат те, а не какво от казаното ще възприеме критикувания. За мен това е егоистичен и късоглед подход. "

Никсън, за човек, който нарича събеседниците си късогледи егоисти, е доста странно, че си застъпник на тезата за "деликатността" ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: zaiko   
Дата:   25-09-07 17:09

Ако снимката наистина е много лоша, но не искаш да засегнеш човека, много уместна реплика е:

"А на теб какво ти харесва в тази снимка?"

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 17:34

Вместо да кажеш....
онея които носи зелена риза, сини дънки и маратонки "адидас" е кретен....
равносилно е да кажещ - ти си кретен.(на този които искаш)

Поне за средноинтелигентните хора [smilie5]
Не е много умно простото завоалиране.
Виж, сложното завоалиране може [smilie18] [smilie21] , когато го умееш [smilie3]

Деликатност ли [smilie5] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   25-09-07 17:47

не тези които искат им казвам!
НО, има и такива които не искат.на тях им мълча. като пън.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Снежанка   
Дата:   25-09-07 17:48

q pokaji kak se mulchi kat pun [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Нели   
Дата:   25-09-07 21:30

етака https://photo-forum.net/joro/emoticons/vulcan.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: BoRisoFF   
Дата:   25-09-07 21:48

Нели [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: boyanb   
Дата:   25-09-07 23:35

а аз цъкам бутона ,,не ми харесва,,
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   26-09-07 09:32

Ако някои дървен пън ви лъже, кажете му за по-деликатно Буратино [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как деликатно бихте казали...
Автор: tnt   
Дата:   26-09-07 10:12

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.