Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Cristinel   
Дата:   24-09-07 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Amigo   
Дата:   24-09-07 21:02

cocoon, а дупетатите заслужават ли?! ами всичси лекари? ами всички инженери?! а пък да не ти говоря за баш майсторите-строители от всякакъв характер и всевъзможните геврек-управители! [smilie9] [smilie23] [smilie23]
Лекарите и учителите трябва да са много добре платени - това е моето мнение. [cool] За да можеш да си гледаш работата качествено, трябва да имаш възможност да си материално обезпечен и да имаш и парите и времето да почиваш после.[cool] Вчера говорих с мой приятел, който работи в Австралия като лекар. Заплатата му е над 200 000 долара! [cool] [smilie7]
Такива комунистически отрепки като СерГейчо и сие сега настройват едни срещу други хората, за да се отклонява вниманието от тях самите и всички гадости, които извършиха и продължават да вършат срещу България! [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: boni   
Дата:   24-09-07 22:52

Основата на тая къща, наречена "общество" е образованието и здравеопазването. Ако основата не е здрава, всичко ще рухне.
Ритнитопковците, таксиджиите и шофьорите на рейсове са някъде по последните керемиди на покрива.
Не може един ритнитопковец или шофьор да е по-добре платен от един учител или лекар.
Свестните млади учители просто си решават проблема като напускат. Остават тези, които не стават за друго. Така не става!
Учителя трябва да не мисли как да свързва двата края, а да е платен достойно, да е уравновесен и да си гледа работата с удоволствие! Разбира се трябва да има контрол и да се санкционират недобросъвестните.

Нямало пари ли? Има и ище как... Защо онея 600 милиона годишен приход от най-голямата държавна хазартна игра - тотото да отиват за спорта??? Защо не за образование и здравеопазване???
Те поне да отиваха за спорта ами отиват в мутренските джобове! В неделя играх малко футбол с децата на спортната площадка в Любимец - пълна разруха и буренак, къде са милионите за масовия спорт???

Да сте виждали мутра учител или лекар?? А спортист?
Да сте виждали на мутренско погребение учител или лекар? А спортисти ???

Мисля че много лесно може да се решат поне част от проблемите на образованието и здравеопазването ако се пренасочат стотиците милиони приходи от държавната хазартна игра - тото, има и други начини разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-07 22:56

Амиго - за лекарите [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] .. ако ще ставаш премиер имаш моя глас

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: denista   
Дата:   24-09-07 23:00

амиго, бони[smilie24] аз като млад учител...подкрепям.
няма какво да добавя.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Amigo   
Дата:   24-09-07 23:06

[smilie8] [smilie8] мдааа, ще трябва да се замисля по въпроса за премиерския пост [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: equinox   
Дата:   25-09-07 00:45

Не е проблем само липсата на пари. Цялата система е прецакана.
Видяхте ли новата програма на ГЕРБ? Не, че мисля, че те ще я изпълнят, но ми харесва идеята като цяло.

Какво щеше да бъде ако здравеопазването и образованието са частни? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   25-09-07 10:53

За учителите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: jordansl   
Дата:   25-09-07 11:33

Амиго [smilie24] и boni [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: navy   
Дата:   25-09-07 11:35

бони [smilie24]

за съжаление спорта отдавна е бизнес, а образованието бизнес не може да стане [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Danisima   
Дата:   25-09-07 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Cristinel   
Дата:   25-09-07 12:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: vladomatev   
Дата:   25-09-07 12:53

"а образованието бизнес не може да стане" ...пак са исказа ей ...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Amigo   
Дата:   25-09-07 14:07

Ето го комунизъма в дествие [cool] [smilie23]

Червени учители саботират бунта

МОНТАНА. Червени учители саботираха стачката на даскалите в Монтана. Преподавателите, членове на местната структура на БСП, до един влязоха в час и обясниха на учениците колко са абсурдни исканията на колегите им, оплака се Енеза Ангелова, лидерка на Съюза на българските учители. Според данните на шефката на регионалния инспекторат в града Анка Захариева само в 18 от общо 85 училища са стачкували.

[cool] мдааа, червената крепост на комунягите [smilie7]



Публикацията е редактирана (25-09-07 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: equinox   
Дата:   25-09-07 14:08

в САЩ си е бизнес и то голям

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: jrr   
Дата:   25-09-07 16:37

Данисима, за дисциплината основна вина имат административните правила - учителите са задължени да не допускат отпадане на ученици ,без значение дали за слаб успех или лоша дисциплина, защото всеки ученик носи издръжка на училището...Никой директор не допуска ученик да отпадне или да напусне. Познай в тази ситоация каква ще е дисциплината. Първото нещо което научават учениците в средното образование е че ако не запалят училището може да се дипломират и с отлична диплома.

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: fotografinq   
Дата:   25-09-07 16:43

Защо един учител не излезе с искане да се подобрят условията в училищата, както дисциплинирана атмосфера, така и битова? Децата ми израстнаха и учиха в свинарници мръсотия и диващина отвсякъде. Боли ме но се успокоявам, че поне ходиха на училище. Нама да коментирам безхамерното писане на учебници, директорите-паращутисти, липсата на културни навици в не малко от учителите.Всичко това си има логично обяснение, но защо не никой не протестира против образователния безпорядък? Съгласна съм учителите да получават полагаемо заплачане. На времето лятото ни водеха на лагери и бригади, а сега какво правят за учениците лятото?

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Todd   
Дата:   25-09-07 16:58

Нито един родител няма право да мрънка за условията в училище - защото не си е мръднал пръста за да се подобрят !!!!

Лесно е ако има кой да ти отгледа децата , да ти ги възпита и тн. ...ма да е някой друг.

И после ако има как да идеш да изядеш даскала че не се е справил с идиотчето ти .

Сегашното е мизерия , не образование !!! Ако съм даскал ще се застрелям или ще застрелям някой друг идиот ...

Униформи за всички !!![smilie24] , Затворени врати на даскалото за всякакви родители и техните измикяри !![smilie24] Забрана за всякакви комуникации с учениците през учебното време .[smilie24] Всякакви лафки , бозаджийници - вън от даскалото .[smilie24]

Все ми се струва че за 6 месеца нещата могат да се наместят .
Ама иска гъз !!!

За едно отсъствие на ученик - 1000 лева глоба за родителя !!!

И още десетина работи ще върнат уважението в даскала без никакви проблеми .
И за даскалите има управия - но те са по лесни .Щом толкоз държат до сега значи ще влезнат в пътя лесно .

Но за жалост живеем в Тъпланди за разлика от Англия където никой не мрънка че ги има по-горе написаните правила !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: fotografinq   
Дата:   25-09-07 17:32

Децата ми учиха в "престижни" начални и средни училища, ако не съм застреляла няколко учителки, то е защото културата ми не го позволява. Единственото училище във Варна от което останах с добри впечатления е ОУ "Кирил и Методий". Не знам до колко подкрепят там стачката в момента, но преподавателите като цяло си тежаха на мястото. [smilie24] не така стоят нещата в СОУ "Любен Каравелов" скотията е невероятна ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: gogo   
Дата:   26-09-07 09:52

Ммм понеже темата ми е болна....

Аз НЕ бих им дал и 200лв заплата!!! С много малки изключения това са хора, които не са се реализирали никъде другаде, инертни са и са доста мързеливи! Един учител има около 2 ДВА месеца платен отпуск и работи по около 4-5 часа на ден!!! [smilie7] Срещу това взима около 300/350лв. Я е разхвърляйте тази сума на действително отработеното време да видим какво става...

А ако се вдигнат заплатите им със 100% т.е. двойно, дали ще се повиши два пъти качеството на работата им... СЪМНЯВАМ СЕ!!!

А заплатите на асистентите, доцентите, професорите.. тях ко ша ги праим [smilie5]

За първия учебен ден на сина ми, такъв номер ни извъртяха, че бих умъртвил даскал по особено жесток начин... [smilie5].

Това не са впечатления от нищото... имам доста познати даскалици и изпадам в ужас, като си помисля, че тези момичета може да възпитават детето ми! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: samadhi   
Дата:   26-09-07 12:25

Автор: gogo
Дата: 26-09-07 09:52
Аз НЕ бих им дал и 200лв заплата!!! С много малки изключения това са хора, които не са се реализирали никъде другаде, инертни са и са доста мързеливи!


Това е много тъпо изказване. Ами какво ще стане с бъдещите и млади учители ? Да се реализират в разни офиси и да затварят училищата. Ами като не ви харесват държавните училища, плащаш си и водиш детето в частно. Или щом е толкова лесно, обучаваш си детето в къщи. Какъв е проблема ? Ама на частно е скъпо - еми скъпо е, това е труд който е скъпо платен !
Не мисля че е толкова лесно да укротиш дори и един клас от 25 човека, половината от които са нещо повече от буйни натури, и освен това да ги научиш да пишат и четат. Учителите почват в 7:30 работа, а в гимназиите имат и часове втора смяна, което в повечето случаи е доста над 8 часов работен ден. Натоварването е голямо, особено психически, което води и до физически проблеми. И не може да се прави аналогия с други сфери на труд, особено с офис дейност, където седиш и кротко си цъкаш на компа. Платените отпуски не са два месеца, което е една друга заблуда, и по време на ваканциите, особено класните вършат страхотна административна работа.

НО докато в държавата, шофьорите заслужават 700лв (понеже са по полезни), а учителите не заслужават и 200лв (понеже техният продукт не е толкова "практичен"), ще има все повече простотия и все повече шофьори за сметка на учители и професори !

ПП, за да се повиши качеството на работа двойно, 100% увеличение на заплатите е много малко ! Началната заплата на един млад учител е 180лв. В образованието преобладават застаряващи кадри пред пенсия, които много не им дреме, но за да се подобри нивото, трябва да се привличат млади специалисти. А това по какъв начин трябва да стане ?

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-09-07 13:23

Образованието Е бизнес.
Има доста фирми, които предлагат курсове за какво ли не. Това може да прерасне в нещо по-голямо.
Ако се лицензират и има комисии, които да изискват спазване на правилата от тези фирми, какъв ще е проблемът? Нещо повече, ще имате гаранция, че децата ви получават истинско образование, а няма да разчитате на това, учителят да си свърши съвестно работата.

Същото да се направи и за здравеопазването. От-до - частно. С държавни субсидии, разбира се. Стриктен контрол и изграждане на СИСТЕМА, която да работи.
В болниците в ПЪЛНА КАША. Не съм видял едно място, където да е изградена добра СИСТЕМА за работа. Може и да има някъде, но все още не съм видял такова място...

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Amigo   
Дата:   26-09-07 13:30

Целта е да няма добре работеща и правилно структурирана система в каквото и да е, освен в ограбването на обществото! [cool] [smilie23] [smilie23] Риформи, риформи и накрая нали виждате [cool] [smilie23] [smilie23] Червените бандити се оказаха най-голямата напаст [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Todd   
Дата:   26-09-07 14:02

Мдааа, а в съседна Турция дето не е европа дасклите ги пенсионират на 10 год работа !!!Ако не е и на 5 год че не помня точно !!!!

Що ли ????

Щото ви са такива децата - включително и моите ...




[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Трябва всички родители да изкарват по 1 седмица в училище - да водят само час на класния та да видят за кво иде реч!!!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Учителите стачкуват
Автор: Cristinel   
Дата:   26-09-07 15:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.