Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 14:05

Да бе, там са другата крайност. Нещо транзистор ли е, друг тип хай енд апаратура ли е и веднага е анатема. Лампа и хорни и друго е шит [smilie7] Много са залитнали и те в някаква насока...
А има усилватели с дискретни елементи, които не свирят по зле от една хубава лампа [smilie7]
Например на тези хора ако споделиш ко яко се чува Гладиатор на една система 7.1 от висок клас ТНХ сертифицирана на хубави 7 колони, как е детайлизиран звука, как усещаш отзад съвсем ясно рикошена на куршума в траншеята на редник Раян... ти изтриват темата и казват, че една лампа с едни хорни ще направи по обемен звук [smilie7]

Абе няма лошо в залитането. Те са си прави за себе си. Аз там се правя на луд и неосведомен, барем кажат нещо, което ме интересува и се почувстват отново велики. Моите уважения иначе, велики са, отдавна съм си планирал една лампа за да слушам джаз, знам дори и кой ще ми я направи, просто времето не е дошло още...

А хората си залитат... щом и хорни на нотбуците взеха да си слагат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   04-10-07 14:14

Ъхъ, ще напрай по обемен звука да [smilie5] Най-много да ти се unобемне стаята с тия хорни ;)
Още ли си с Bose тела? Btw кат стана дума за пц звук ти правиш ли разлика между 192/256/320кбпс mp3/wave/cdaudio m?

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 14:24

С хубави танойки съм, но е въпрос на време да сложа нещо по добро. Вече не съм с босе, аз често сменям, интересно ми е...
мп3 усещам от километри [smilie7]
От ПС евентуално пускам флак формат, но предпочитам да го направя на аудио диск и да си го пусна от нормалния плеър. Той е акустично демпван, филтриран, има сменени кабели, свири много добре.
Имам и ъпсемплинг модул към 192 кхц [smilie7] мнооо велико нещо е това [beer]

Иначе предпочитам да слушам оригинални дискове. Звучат по живо... презаписаните имат една промяна, която не ми харесва. Дори да са презаписани на бавна скорост 1:1... както и да е...
Аз редовно си купувам оригинални дискове и това ме устройва напълно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: tochnia   
Дата:   04-10-07 14:42

Я кажи какъв ти е 7.1 усилвателя от висок клас? [smilie8]
( че са много малко на пазара такива бройки.. ама може пък да си улучил някоя, знае ли човек [smilie8] )


Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   04-10-07 14:49

За промяната има една програма дет е позлезна - www.exactaudiocopy.de . Некой път кат си оправя къщата, ща зема да различш кодировка и формати, и ко познаеш щи купя бутилка Финландия. Инак това за дисковете оригинал, аз предпочитам флак от сайта на изпълнителя.



Публикацията е редактирана (04-10-07 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 18:01

Точния, нали ти казах, че са ти тъпи въпросите, минават като вятър покрай ушите ми. Имам кино ресийвър маранц 6-а серия. Това трябва да ти говори достатъчно. И УСИЛВАТЕЛ имам също така.
Все пак на теб къде ти се бърка какво имам [smilie7]

Я ми кажи, къде е вероятно да ти се бръкне, ако ти кажа какво ЩЕ имам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 18:12

Eol, EAC ползвам от поне 3-4 години [beer]

Къде има флак от производителя?

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   04-10-07 18:20

http://www.quinlanroad.com/ например [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 18:25

[smilie24] мерси, купуваш си флак един вид...
Само това ми се видя малко смешно:

HI-FIDELITY
Digital formats
MP3 256kbps...


Самата мп3 кодировка, формулката, така променя звука, че няма нищо общо с хифиту [smilie7]

Абе може да си слушате на каквото си искате де... аз не ви осъждам или не ви карам да правите каквото и да било, просто споделям, че аз мп3 не мога да слушам, усещам го, дразни ме... тва е[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   04-10-07 18:30

Навит ли си на бутилчица Финландия ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   04-10-07 19:34

Защо да доказван нещо твърде явно на някой, който иска да пие финландия, но явно по този начин няма да успее [smilie7]
Аз усещам 10 от 10 опита презаписан диск... това, че някой мислел или знаел еди какво си... негов си проблем.

Мизуките ми няма да ми ги слуша някой друг, аз ще си ги слушам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 08:17

Идеята беше у нас да слушаш другарю [smilie3] Няма нужда да слушам ТВОЯТА музика [smilie18]. Пък аз досега никой не съм чувал и виждал да фаща 10/10 или 100%, но карай.. Може пък ти да си ми първия. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: tochnia   
Дата:   05-10-07 11:45

Аз пък имам фламанга на Сони 8-ма серия [smilie5]
Я върви разбери какво имам... [smilie8]
Че само се правим на важни.. еди каква си серия.. [smilie11]
Има си точни модели.. а серии има само от фирми които така са си разделили продукцията.. А пък и говориш за модели спрени от производство доколкото си спомням [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-10-07 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 11:57

Точния, на сони високите класове не са като при маранца, там няма 8-ма серия [smilie7]
Сигурно решаваш да се правиш на интересен, няма лошо [smilie7]
Да спомена още нещо, на маранц, поне във Варна, за София не знам, но напоследък беше така, на пазара нямаше по висока от 4-а серия, щото разбираш ли, малко клиенти има за такава техника... предвид цената [smilie18]

Еол, у вас техниката може да не позволява да се усети разликата [smilie18]
Щастливец си ти [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Eol   
Дата:   05-10-07 12:58

Може Краси може. [smile] Също така съм чувал, че хората чуват разлика в звука в зависимост дали кабела е 99.99999 % мед или 99.99998% мед.... Други пък чуват гласа Божи Трети си ползват 7200 оборотен хард за лаптоп отпреди скромните 2 години.. Некакви ей такива ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 13:01

Разбираш, че това са само приказки и слухове.

Това, което съм правил с приятел и е чиста истина и реална проба - слагат се оригинален диск и копиран в произволен ред, пуска се едно критично акустично парче, сакс, вокал, цигулка... и 10 от 10 опита ти казвам кое е записа [smilie7]

На моята система [smilie7]

Сега, това сме го правили преди 3-4 години, на оригинален плекстор ЦД, на най-бавна скорост с джитер корекции и т.н.
Сега може да има по съвършен начин на копиране, макар че много, ама много ме съмнява... за ПС [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: explorer   
Дата:   05-10-07 13:16

Абе нещо много се отклонихте от темата, пък аз се надявах тук да намеря решение за себе си - трябва ми оптичен аудио изход от лаптопа. Има слот за "новия" PCMCIA стандарт (ако изобщо така се казва вече) - друг вариант би било нещо външно USB или Firewire.

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 13:25

Експло, варианта е Х-фи саунд карта, много добър звук, като за саунд карта де... за новия стандарт е.
Има оптичен изход и се реализира с този кабел:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/kpaz0055.JPG
http://www.roline-bg.com/pict/prod/11.99.4392_1.jpg


Toslink кабел 3.5 mm M/M, 2.0 m

Express Card Slot се казва [smilie7] Слагам и махам картата в движение, няма проблеми никакви [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: explorer   
Дата:   05-10-07 13:39

Ъъъ... ама аз друг оптичен кабел имах предвид - от тия стандартните дето светят червеничко - такъв квадратен вход имам на усилвателя. Тоя Toslink къде ще го включа?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 13:44

Ем моя тослинк единия му край е като стандартен 3.5мм жак, а другия ми влиза с ресийвъра [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: explorer   
Дата:   05-10-07 13:47

Т.е. 3.5мм жак на единия край, а на другия това:

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/twue2706.JPG
http://www.roline-bg.com/pict/prod/11.09.4381_1.jpg


???

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 13:51

Дааааа [smilie7]
И ресийвъра познава спдиф сигнала и всичко е ток...
Аз имам малко проблеми с драйверите и инсталацията, щото само стерео ми се декодира по оптиката, т.е. оптиката си е оптика, тя е преносител, просто драйвера ми праща кодировка в стерео вариант, тази вечер ще взема да го сборя сигурно [smilie7]

Кабела поръчваш на http://www.roline-bg.com/, два долара някъде, забравих [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: explorer   
Дата:   05-10-07 13:54

Аха, намерих го... верно имало таквоз чудо:
http://www.roline-bg.com/product.php?lang=bul&id=11.99.4387-30

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: navy   
Дата:   05-10-07 14:02

Голямо момче си, как няма да се справиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Саунд за топлап :)
Автор: Todd   
Дата:   05-10-07 16:36

https://photo-forum.net/static/forum/2007-10/hkfx0424.JPG

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
























[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.