Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Защо пишете заглавията на английски?
Автор: тьма   
Дата:   28-07-07 07:37


Мен това ме дразни, все пак форумът е български, докога ще сме чуждопоклонници - ако е цитат от текст на песен - слагайте в кавички, но иначе езикът ни е толкова красив и звучен, научете се да се изразявате на него,вместо да пишете заглавия , пълни с граматични грешки на английски
Оценявам винаги с една единица по-ниско такива снимки
Какво е вашето мнение?
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-07 10:32

Щото сме космополитани !!! Знаем всички езици и света се прекланя пред нас !!!

Щот сме големци.
Що англичаните не пишат на български заглавията си ????
Щото са простаци !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Простотия и мизерия царуват за това са всички случки .....


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: pepi   
Дата:   28-07-07 11:01

Ко да ти каа,сичкото заглавие на чалга е на бугарски,та си мислим,дека не от буквите иде простотията,а от сьдьржанието на продукта.

з.а.г.р.я.в.а.ш.л.и.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: n1x0n   
Дата:   28-07-07 12:00

докога ще сме чуждопоклонници

Това е леко опростенчески подход към темата... да не кажа "силно".

Първо, ползването на чужди езици принципно трябва да се поощрява. Особено на английски, който за малка нация, като нашата, е единствения вариант за общуване с народите на запад от Калотина.
Англичаните, ако не проговорят български - живота им няма да се промени с нищо. Ние обаче, дето сме една шепа народ със свой език - не говорим ли английски - се превръщаме в инвалиди, погледнато от страна на информираност и комуникативност.

Второ, за много хора тук боравенето с 1-2 езика, различни от българския, е ежедневие и за тях просто няма разлика - ползват онзи език, който са сметнали за подходящ за случая. Съвсем разбираемо е, че в повечето случаи това е английския.

Трето, защо по дяволите, сте решили, че може да държите сметка на хората за езика, който ползват?! Така са преценили - така са го написали.
Ако е тъпо или просто неграмотно - то си е за тяхна сметка. Излагат се още от заглавието.
Така или иначе, това просто не е ваша работа!
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-07 12:06

Никой нищо не им казва - да пишат как си щат !!!!
Кат са голямчовци и не могат да се изразят на собствения си език ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Тя и Тъма пуща чат пат някакви неразбираеми писания - нека мрънка сега...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: n1x0n   
Дата:   28-07-07 12:09

Кат са голямчовци и не могат да се изразят на собствения си език ...

Що ли си губя времето да пиша... толкова сте зациклили с вашия псевдо-патриотизъм, че няма накъде.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-07 12:09

Напълно съм съгласен с n1x0n.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Azirafel7   
Дата:   28-07-07 12:10

n1x0n, pepi - [smilie24]

Точно.



Публикацията е редактирана (28-07-07 12:12)
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: e-mil   
Дата:   28-07-07 12:16

Ако авторът прецени и на суахили може да си кръсти снимката. Щом смята, че така трябва, що му се бъркаш?
Да сваляш оценка заради заглавието е тъпо.
А и не е зле да забележиш, че не само българи публикуват тук.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Императорът.   
Дата:   28-07-07 12:19

Аз пиша заглавията си на Български защото съм Българин. България все още я има, и вярвам че ще я има, колкото и такива като Никсънов да се стараят да я погребат.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-07 12:23

Аз пък пиша на Кальомски оти никой от вас не го знае.

Пък и аз не знам кво искам да кажа със заглавието така че не е важно ко пише там.....


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: n1x0n   
Дата:   28-07-07 12:24

Ето го... и другия кръчмарски патриот се появи! [smilie5]

Намали малко тая драма и тоя патос бе братче, насълзи ми се монитора от толкова евтини псевдо-патриотични лафове.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Императорът.   
Дата:   28-07-07 12:32

По-добре кръчмарски патриот, отколкото интернет-нихилист.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Azirafel7   
Дата:   28-07-07 12:32

Мдам. ПсевдопатриотизЪма тип "Учиндол-Сидеров" е много разпространен напоследък. [smilie18]

Само не разбирам какво общо има с изкуството. [smilie18]
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-07 12:41

Не моа се сетя - английско говорящите кат немат таквиз притеснения за ко ли се ядат ???
[smilie11]

Я за диалектите я - те много често през 2 села не се разбират кво бъбрат ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: n1x0n   
Дата:   28-07-07 12:41

По-добре кръчмарски патриот, отколкото интернет-нихилист.

Тц... не е по-добре. Щото такива като теб всъщност си мислят, че правят нещо за страната си с примитивните си разсъждения и изказвания.

Докато всъщност сте едни дърдорковци, които не правят нищо за страната си - само разхождат некви епични лафове и се чувстват горди с това.

Каво ли се чудя, те хората са казали, че куче дето лае - не хапе!
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-07-07 12:48

What are you talking about?
Comments in English, please!
Thank you [smilie5]
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Императорът.   
Дата:   28-07-07 12:49

Аха - и кое в изказванията ми е примитивно? И ако аз не съм направил нищо за страната ми, ти какво си направил?
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: nsirakov   
Дата:   28-07-07 12:51

И вант то спеак ин Енглисх со И вилл спеак ин енглисх - каписх?
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: kalahan   
Дата:   28-07-07 12:52

ползването на чужди езици няма много общо с патриотизма, по скоро с нивото на образованост [smilie3] n1x0n, подкрепям казаното от тебе!

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-07-07 12:54

нсираков - ар ю толкин то мЕ? Ъх? Ху да фак ис Алис? [smilie5] [smilie18]

Който не знае Английски - няма да стане по-малко българин, като го понаучи.
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: ALBIREO   
Дата:   28-07-07 12:57

Ако знаех френски, можеше и на френски да си пиша заглавията. Дори английският не е достатъчен за съвременния европеец. Трябват минимум средни познания по английски, френски, немски, за да се оправяш из европата. Знаете ли кога ще накараме европата да заговори български? Как ви се струва "никога"? [smilie8]
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: delchev   
Дата:   28-07-07 13:00

тъма, пробвала ли си да напишеш в заглавието нещо с кавички (или други особени символи, като например &) какво излиза[smilie18]
 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: emax   
Дата:   28-07-07 13:24

иначе езикът ни е толкова красив и звучен..

ултра субективно изказване!
На мен лично не ми харесва, нито като звучене, нито като разнообразие! Ползвам го по дифолт и него и немския.
Защо трябва да се вкарваме в рамки не мога да разбера, да парадираме с тях и да правим от тях водещи житейски параметри[smilie11]
Свобода означава и право на избор! без значение дали ще е по отношение на употребявания език, предпочитаната литература, музика, местонахождение и прочее!
Имам аспирации към английски, испански, руски...ок научавам ги и им се наслаждавам
Всеки според възможностите си! Едни имат талант, други нямат както и в много други области.
опасно става единствено ако без талант решиш да превърнеш хобито си в професия, което разбира се няма нищо общо с писане на заглавия във фотографски форум[ezik]

 Re: Защо пишете заглавията на английски?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-07 13:27

Ашколсун !!!!!
[smilie24]

 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена