Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: diandimov   
Дата:   15-09-12 02:43

Мдаааа...

Нетърпеливи епъл талибани.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: prozium   
Дата:   15-09-12 04:13

@TheOne и ти не виждаш нищо притиснително в това един продукт, до който още никой не се е докоснал реално да буди такъв интерес ? Тия разбиват магазина, крадат и после сигурно ще ги продават на петорна цена. А лошото е, че ще има кой да ги купи . Затова има лаф iSlaves или iZombies, щото такова консуматорско сляпо и култоподобно отношение към някакъв прост предмет съществува. Браво на епъл, че са успели да дресират така американците и рефлексната дъга да завършва с опашки пред магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   15-09-12 08:20

Много е добър iPhone 5. [smile]

Жалко че не ми трябва, а и няма да имам време да се занимавам с него, иначе бих си го взел. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: imitev   
Дата:   15-09-12 08:49


Чети коментарите отдоле [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Marillion   
Дата:   15-09-12 09:27

К'во му е новото на тоя айфон?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ejko   
Дата:   15-09-12 09:32

Ами какво е Apple A6, може би това го прави някакъв нов. Вече знае ли се и какво са казали на презентацията за това?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: orlindraganov   
Дата:   15-09-12 09:39

A6 не е ли Audi?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   15-09-12 09:58

не било алуди, било новият процесор на ифоня [smilie21] ще е добре ако ауди отърват съдебен процес по отношение на маркировката на този си модел кола [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 10:45

Интересно как като процесорът и графиките на новия айфон са много по-мощни от тези на конкуренцията, изведнъж се оказа, че това нямало никакво значение, "ние игри не играем", "HD-филмчета не гледаме", "алуди А6"... [smilie18] Че купете си по една слушалка на Нокия за 10лв тогава бе, аланкоолу, що давате толкова пари за галаксита [smilie18]

Да ви кажа ли и защо AppStore е толкова успешен? Щото резолюцията на екрана на всички айфони досега е изключително логична. Първо беше 320x480, след това се удвои на 640x960, така че игри, писани за първата, работят и на втората без интерполация, просто с удвояване на изобразяваните пиксели. А сега имаме 640x1136, което продължава да е backward-compatible със старите, защото дори и най-старите игри могат да бъдат показани на екрана в средата, с удвоени пиксели и черни ленти отляво и отдясно. Това улеснява програмистите страхотно, защото няма нужда да портват игрите за новите реолзюции, а дори и да портнат, в това време съществуващата версия си работи без каквито и да е проблеми. Работил съм в студио за мобилни игри и знам каква мизерия е да трябва да поддържаш всевъзможните резолюции на различните телефони и да правиш версии за какви ли не модели и да трябва да портваш постоянно... [smilie23] Затова програмистите на игри мразят Андроид.

Но то като с много други неща, се иска и малко акъл да се вложи при създаването на някакъв продукт, не просто да откраднеш идеята на другия.



Публикацията е редактирана (15-09-12 10:48)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ejko   
Дата:   15-09-12 11:11

CyberGene, те не че мразят андроид, просто андроид се слага във всякакви телефони, а многото телефони имат различни екрани. За разлика от тях игрите в AppStore, се правят само за един модел телефон- iphone. Естествено, че е по лесно да се унифицира един модел на една фирма с различните му поколения, отколкото всички възможни мобилни устройства на всички фирми да се унифицират...
Но това не е минус на Андроид, а просто има повече работа за програмистите, защото работят с повече модели... Което сигурно не е приятно, до толкова, до колкото повечето работа винаги носи своите минуси, но и своите плюсове в нормалната ситуация!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Marillion   
Дата:   15-09-12 11:13

Ежик, остави го да се кефи човека.

Това да играеш игри на телефона си ми се струва леко инфантилно, освен ако не си на 15-16.

Основната функция на смартфона е да си организираш работата. Всичко останало е такаш.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 11:15

Май не разбра точно на кое се опитвам да поставя фокус. Идеята е, че като си купиш айфон, дори и най-новият да е, знаеш, че имаш цял апстор на разположение и всичко в него работи. Като си купиш нов телефон с андроид, не е ясно дали дадена игра от апстора ще работи. Просто няма унификация. Това с програмистите иди-дойди, винаги ще се наемат мулета, дето да вършат тежка работа...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 11:18

Ти ще ми кажеш каква е осносвната функция на смартфона [smilie18] Май бъркаш понятията смартфон и бизнес-телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ejko   
Дата:   15-09-12 11:30

аз с удоволствие играя на игри на телефоните от малък..., иначе метрото ме депресира...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   15-09-12 11:33

Бизнес телефоните са без камера...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   15-09-12 12:04

CyberGene
ми за мен ни графичният процесор е от значение ни процесора стига да може да плейват видео като хората и приложенията да се зареждат бързо а тези две неща ги прави всеки двуядрен телефон от миналата година. За мен не е от значение дали процесора в телефона е супер-дупер мощен, защото аз няма с какво да го натоваря (ако толкова ми се играят игри - имам PC), за мен от значение е телефона да има колкото се може повече рам, защото има случай в които използвам няколко приложения едновременно*. И стига сте го изтъквали този A6, 90% от хората които ще си купят ифон5 нямат дори и бегла представа колко е добър този процесор или пък какво представлява - на тях не им пука ако ще да им служат и едноядрен процесор на 500Mhz, останалите 10% закупили си ифоня ще са хардуерни фенове и те биха го оценили. Но да бъдем реалисти - колко geek-ове си виждал да се разхождат с iТелефон [smilie3]




*разяснявам за отбор ябълка - това се нарича мултитаскинг - процес при който потребителят на устройството ползва ЕДНОВРЕМЕННО няколко приложения, които могат да работят дори и когато са оставени на "заден фон", "иновация", която все още не е въведена напълно в ios [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   15-09-12 12:08

От 2+ години НЕ ме интересува какъв процесор има, каква памет, какво било, що било - важното е да работи така, че да не ме дразни и да ми е полезно и забавно [smilie7]

Реално дори на макбука ми не знам кой е процесора и на колко е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 12:10

На мен всички приложения могат да ми работят едновременно, нещо си се объркал с друга марка смартфони [smilie8] Мога да имам пуснат скайп или други месиджинг клиент на заден фон, мейлите си ми се получават на заден фон, музика свири... Не знам що реши, че няма мултитаскинг, това е някаква широкоразпространена заблуда.

Ако имаш предвид, че на Андроид докато играеш някоя игра и като ти се обади някой по телефона играта продължава да върви на заден фон и те убиват в тоя момент - да, такъв мултитаскинг за радост нямам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 12:18

И най-интересното е, че хем имам работещ скайп, мейли, постоянно пуснато уи-фи, музика и т.н., хем телефонът държи цял ден, без изобщо да затварям приложенията, защото изобщо концепцията за затваряне на приложение в айфон е излишна - ти на екрана винаги имаш едно приложение, нямаш прозорци, какво имаш да затваряш. А на Андроид ако не затваряш приложенията, те се натрупват в един момент в таск мениджър и хоп - батерийкта свършила след един час [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: orlindraganov   
Дата:   15-09-12 12:23

Ми тва и моя телефон го може...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: yan   
Дата:   15-09-12 12:25

да, ама айфона има и видео разговор...
революционна функция!!!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 12:35

Революционна беше, когато излезе на 4-ката, щото видеото минава през уайърлеса или мобилния ти интернет и така не плащаш за видео-разговор. Но сега не знам, другите вече може и да са я копирали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: yan   
Дата:   15-09-12 12:44

а за някакво революционно споделяне на файлове (снимки,музика) през блутут не се ли чува?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   15-09-12 13:00

CyberGene
Това, че ios има мултитаскинг Стив ли ти го каза [smilie5] и ти му вярваш [smilie18]
мултитаскинга на ифона e толкова ограничен то и за това не се нарича мултитаскинг (освен от хората позлзващи ios [smilie18]) . Това което ми го описваш като мултитаскинг е на ниво dos. При андроида може да пуснеш 100 приложения (да сваляш страница, да сваляш торенти, да плейваш видео, да плейваш музика, да ъплодваш в dropbox, всичко това докато ползваш навигацията и т.н.) и стиха хардуера да им насмогне всички те ще работят едновременно без значение дали в момента ползваш приложението или то е сложенo на background. ios "забранява" всички приложения, които не ползваш в момента, освен ако те не попадат в специална категория определена от епъл, като месинджъри, voip, мейл клиенти и т.н. Ей за това като цъкаш някоя игра и телефона ти звънне не умираш - не защото производителите на играта са толкова интелигентни, за да я сложат на пауза а защото Стив е казал че не може и двете неща да стават едновременно, защото батерията ще падне по бързо или рамта на телефона ще свърши

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-09-12 13:02

На "споделянето на музика" по други ширини му викат пиратство.

За другите работи си има мейл, MMS, фейсбук, фликр и т.н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.