Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  57  58  59  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: TheOne   
Дата:   29-09-12 13:27

А бе мани не ми се занимава с андроидски неволи,просто се наложи днес и си казах няма да си взема телефон с андроид каквото и да става [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   29-09-12 13:33

В такъв случай, какво се прави при Айфон/Айпад, когато нямаш повече място на вътрешната памет? [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Без съмнение има някакво изключително елегантно и лесно решение.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 14:11

Същото, което се прави, когато достигнеш ограничението от 64 ГБ максимални на SD-картата на повечето Андроид-смартфони. И казвам повечето, просто защото предполагам, че може и да има такива, които да дпускат по-големи размери, но не съм се ровил да намеря има ли наистина такива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 14:34

Не може ли да имаш две-три SD-карти? (при Андроида, при айФоня е ясно, че не може [smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 14:43

Е да, в метрото определено е много удобно да сваляш капака на телефона и да сменяш SD-картата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 14:44

[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-09-12 14:58

Аз съм с 16ГБ айфон и над 50% ми е празен...
Явно това ми е стила и начина на ползване...
Да, снимам бая с него, и фото, и видео. Просто се научих да съм подреден и когато имаш по малко място това възпитава. Като се прибера разтоварвам всичко, преглеждам добрите, другото изтривам.
Когато бях с 500 и 750 гб дискове на предните лаптопи... ПАК имах около 20-30 ГБ свободно. Само че се успокоявах - то място има и трупах и оставях за ПОСЛЕ.
Което в един момент ми излезе през носа, защото трябваше да отделя 2-3 вечери до късно да подреждам, да се чудя къде да прехвърлям, да селектирам... голяма досада.
Сега се научих веднага след снимки - трия основната бройка, оставям си най-добрите.
Хем си ги гледам с кеф, хем не ми се затлачват дискове.

Не искам да оставяте с грешно впечатление, че се оправдавам за обема. Не...
В днешно време обемите не са проблем. Проблема е все по големият боклук, в който се зариваме. Това НЯМА отношение към техническата част и пак казвам, не е оправдание.
Но малките размери, съвсем съзнателно избрани от мен частично ме научиха и възпитаха на подреденост.
Работният ми макбук е с 120 SSD и след няколкомесечна "тяснотия" разбрах, че проблема е в мен и този диск реално ми СТИГА за работа... и спрях да си нося допълнителният 500ГБ.
Обаче нещата ми станаха много по подредени, научих се ДА НЕ ОТЛАГАМ и да зачиствам на момента.
Хем ми е по прясно, хем знам какво да махна и да не го умувам, хем ми отнема 2-3 пъти по малко време в сравнение с времето... някой ден.
Филми, музика... нещо като го изгледам и изслушам и преценя, че не е нещо особено - в коша! Спрях да робувам на скрупули... факт.

От трета страна айпада ми е 64 ГБ, защото в неговия случай това е оправдано. По време на снимки, на други ангажименти аз товаря в него много информация, която на големият екран се преглежда удобно и приятно, не на айфона...

Изобщо такива ми ти работи... житейски [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: TheOne   
Дата:   29-09-12 15:17

Krassy - и аз така бях ама сега съм по подреден [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   29-09-12 15:18

CyberGene написа:

> Същото, което се прави, когато
> достигнеш ограничението от 64 ГБ
> максимални на SD-картата на
> повечето Андроид-смартфони.

Сигурен ли си?

Аз си мислех, че като запълниш SD-картата на SIII, например, можеш да пристъпиш към запълване и на вътрешната памет. Или в обратен ред.

Значи същото се прави и с Айфона? Като запълниш SD-картата започваш да пълниш вътрешната памет. Или в обратен ред?

[smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: TheOne   
Дата:   29-09-12 15:23

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 15:29

"... голяма досада." е да имаш избор и повечко памет. бравО [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 15:30

Тя вътрешната е 16 или 32, като сложиш още 64 макс и стават 96 макс. И като ги запълниш какво правиш? Както разбрахме разглобяваш капаци в метрото и сменяш някакви карти [smilie18]

Но все пак отчитам възможността да сменяш карти, разглобявайки си телефона, така че да, тук Самсунг ясно водят в борбата [smilie18] Все пак имат и 32 ГБ в повече [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 15:35

На брат ми HTC-то от разглобяване вече хлопа и скърца цялото, но да приемем, че е заради това, че HTC са насрана марка. За галаксито не знам, може да има и по-здрава сглобка и да издържа на ежеднева смяна на SD-карти посредством махане на задния капак [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 15:35

Не спирайте да пишете!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 15:37

Не спирайте да сменяте SD карти [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: prozium   
Дата:   29-09-12 15:38

Има и 128гб карти, поддържат се :) А колкото до рутването при андроида от него не трябва да пада гаранцията - най-малкото никой не може да разбере че си рутвал, защото си има ънрут. Пък по логиката на Krassy с възпитанието - не ни трябват и мощни процесори и повече рам, защото това възпитава търпение и зен! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-09-12 15:38

На галаксито С3 задният капак се сваля с вкарване на нокти в горният край и огъване. Той е пластмасово-гумен, може да го сгънеш на 90 градуса, като капак за кутия за храни... много тънък и мек, но добре приляга при сложено положение.
Не знам как ще приляга след 10-15 сваляния...


Има един факт, който е потвърден от статистиката в живота.
Няма достатъчно голям хард за всичките ти боклуци!

Целта е да не събираш боклуци...
Нека да имаш голяма памет, няма лошо. Но колкото и голяма да е, винаги свободното място е една... константа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   29-09-12 15:49

Аз в момента се забавлявам, като гледам как се даунлоадват 655М (един брой на списание).

Не мога да правя нещо друго с Айпада, защото като превключа и даунлоада спира.

Дето вика Krassy, просто споделям ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 15:50

написа:

> Не спирайте да сменяте SD карти
> [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Който иска сменя, който иска не сменя *


------
* не важи за айФон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   29-09-12 15:53

Е, според мен е за предпочитане да сложиш по-голяма карта (скоро ще има 128Г микро-СД), отколкото да ходиш да си купиш нов телефон (ако не си със 64Г модел, иначе - ядец).

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   29-09-12 15:58

Към версия 6-7 може и на тях да им развалят дисциплината [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-09-12 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-09-12 15:58

Чил? Защо даунлоада спира? Странно...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-09-12 16:02

http://ax.itunes.apple.com/app/id401104570?mt=8

въпреки, че има МНОГО други...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-09-12 16:02

Не съм сигурен колко от старите телефони изобщо ще поддържат тия нови 128ГБ карти, ама щом казвате [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-09-12 16:10

За какво разглобяване говорите тук? На всички телефони вкъщи, включително един SG нещо си, не се разглобява нищо за да смениш СД картата. Имат си едно малко капаче над слота, който е отстрани на телефоните.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  57  58  59  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.