Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  189  190  191 ..  200 ..  210 ..  220 ..  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   03-08-12 13:43

dePhil, ами тя дълга и широка...
Последният кабел, който изградих беше на база тестовете на няколко предходни и се получи доста успешен... обаче консуматива за чифт 1.2м интеркънект ми излезе 450 лева [smilie7]
И труд над 6 часа непрекъснато [smilie8]

Точно той ще ми е бая трудно да обясня как се получава, трябва да се чуе на живо обаче.
Въпроса е, че до 20-ти август ще съм по родопите напред назад и чак след това ще се прибера.
Ако идваш насам може да послушаме музика [smilie7]

Умувам върху изграждането и на спикер кабел, който планирам да е солид кор, обаче съм го оставил да ми отлежи, а и още не съм избрал дали да е Мундорф или Неотех и как да изградя изолацията с дистанционери между двата сигнала. Също така не съм намерил още cherrywood за тях...

Абе, дадох си аудиофилска почивка един вид, малко екскурзийки из милата ни татковина, после като се върна ще послушам известно време и като позастуди може да хвана отново поялника [smilie5]

А и тези писания бързо ще съберат Троловете [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: dePhil   
Дата:   03-08-12 13:55

Krassy, [beer]
Като имам път към Варна - обещавам да дам знак [smilie24]

Аз ще се метна на Телуриума, че в понеделник ми пристига новия усилвател, пък да видим :)

Хубаво изкарване по татковината! [shtrak] [beer]

 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 14:59

Варненското кабелостроене рулз [cool] Не различаваме ток от напрежение, ама плетем ли, плетем [smilie7]. За фази да не говорим.

Представянето на кабела не може да се разглежда извън контекста на параметрите на компонентите, които свързва. Тези параметри, от своя страна, никой производител не обявява подробно и това дава почва за разни шаманства.
 Re: Аудиофилия
Автор: bgprinter   
Дата:   03-08-12 15:11

Еле пък за обръщане на посоки ако почнем да говорим ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Апропо, като се споменаха по горе аудиосписания, навремето като четох "9,99" (една книжка на Frederic Biegbeder, която в различните страни според цената си се казва различно) и имах чувството, че чета именно за аудиосписанията, т.е. за рекламата в тях, пардон глупостите които се приказват вътре. Тези списания от 10-тина и повече години започнаха да тестват кабели, бушони, накрайници, конектори, подложки и каквото му дойде на ум на човек - единсвената идея е да заприказват колкото се може повече читатели вкарвайки колкото се може повече реклама на повече производители - и макс. печалба.
Но явно смехуриите които са писали вътре са се разпространили бързо из народа, че и намират своите гурута и "специалисти". При това говорим за другоезични списания и то от уж сериозни технически нации. Но свободата на словото и недостатъчната дефинируемост на глупостта позволяват такива вицове да се разпространяват свободно и да допринасят за оглупяването на населението. Тук напълно реално звучи максимата - на глупавия, лесно му се вземат парите.

От скоро се приеха закони за храните, да не се пишат в етикетите неща, които не са научно доказани, надявам се това да засегне и техниката един ден, най-вече Аудио-техниката.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   03-08-12 21:38

Я, групата на шаро цъфна да се прави на умна [smilie18]
Аз какво Ви казах [smilie7]

Няма значение колко разбираш, ама да обърнеш фазите и да не го чуеш за мен си е достатъчен факт за категорично мнение. Факт пред свидетели [beer]

Това няма нищо общо с разбиранията и знанията, напротив, човека си е умен и доста компетентен... все отнякъде трябва да избие [smilie3]

Но както сам казва... за какво ми е да се занимавам кабели, като толкова мога да чувам [beer]


А другия и списанията подметна, че ги и заклейми [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 21:44

Как ли не сте си списали варненско списание? Такава ниша зее [smilie8]
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   03-08-12 21:47

еййй не ви ли омръзна бреее... казах ви, в България сме една шепа аудиофилите. момчета, нека бъдем приятели [shtrak] [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 21:51

Сте една шепа, да поясня.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   03-08-12 22:41

Това дали имаш слух или не какво общо има с мерака ти, да си капацитетен гуру [smilie5]

Както виждаш... бате Сахи нещо го сърби отзад между кълките... мина се не мина седмица, две, три... не го сврътя и се изкъка в темата, без дори да съм му давал повод [smilie18]

Но такива винаги има... споко, имам мазол на емоциите, не ми пречи, нека лекува егото си [thankyou]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 22:51

Аха, нещо такова. Ти си проспи времето за образование, пък после търси оправдания.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   03-08-12 22:57

Ще спя, защото е приятно и дава кеф.
Уча това, което ми е необходимо...


Не искам да те конкурирам за титлата "многознайко по всичко" [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 23:09

скука [smilie21]
 Re: Аудиофилия
Автор: Vinsent   
Дата:   04-08-12 09:24

Да питам аз Асахиту, какви параметри да измеря на усилвателя и колоните та някой дето ги разбира тез ралти да ми сметне с какви кабели най-добре ще свирят? [smilie8]
И дали за различните жанрове не трябва да си имам различни кабели? [smilie8]

 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-08-12 09:28

Осцилоскопски погледнато ли? [smilie7]
 Re: Аудиофилия
Автор: digitalgab   
Дата:   04-08-12 10:03

В тая тема все туй кабелно безумие шества ... [smilie11]
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   04-08-12 10:22

степени на аудиофилия:
1. няма никакви технически познания - прави нови хубави кутии които променят звука, сменя крачета, мести и настройва в пространството мпинго дисковете...
2. скоро е открил какво е ток и напрежение и че тези неща минават по кабел - започва експерименти с кабели, търси посока, плете изолация по определена плетка и т.н.
3. разбира как работи лампата в общ вид - почва да търси правилната лампа, играе си с някой напрежения, експериментира с кондензатори...
4. научава какво е трансформатор и огромното му значение за ламповия звук, но поради абсолютната невъзможност да проникне в устройството му, почва да навива различни трансформатори с различен проводник с определена плетка в изолацията и да търси промяна в звука...
5. сглобил е някакво чудо на техниката, реагиращо на фазите на луната, приливите и отливите и дори на емоционалното състояние на хората в стаята.. пълна магия [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-08-12 10:42

Кани гости... слага един ВЕФ на масата, дава им по едно Екстази и ... аудиофилията започва [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 12:13

Васко, конкретно по твоя въпрос:
Дъмпинг фактор на усилвателя.
Наличие и х-р на обратните връзки.
Импедансно-честотна х-ка на ОТ-то.
Ред на филтрите в ОТ (ако ги има).
Честотен обхват, в койт искаш да слушаш.
Характер на акустичния товар на басовият високоговорител.*





*Това последното се влияе и от помещението. Опън бафълите, които бях направил, се разбумтяваха в малко помещение и с тънък кабел, но в голямо помещение и с тънък кабел свиреха гладко. В малко помещение с дебел кабел беше ОК.
 Re: Аудиофилия
Автор: da.fo   
Дата:   04-08-12 12:41

В крайна сметка - никой ли не познава замисъла на двoйното окабеляване на буксите Speakon SK-102 [smilie11]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 12:43

Никой не се интересува от това, което те е впечатлило.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-08-12 13:49

Хайде де, обясни на човека за би-уайринга [smilie7]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 13:55

Обясни му ти.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-08-12 14:17

О, нееее... нали казвате, че аз хал хабер си нямам.
Аз нищо не разбирам [smilie18]

При мен имам музика, звука е повече от впечатляваш и всяко едно нещо има значение.

Докато при теб дори да му размениш + и - пак се чува... яко.
Така че... направи му го по ТВОЯ начин [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: dedopop   
Дата:   04-08-12 14:20

Основното предназначение на спикона е, като някой калъф мине и се спъне в кабела, да падне и си ожули носа, белким му дойде акъл в главата. Щото ако е с жак, жака ще се измъкне, калъфа също, музиката ще спре, а онзи ще продължи да ходи с навирен нос, но празна глава.
Другото са електрически работи.
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-08-12 14:41

Би-уайъринг на един спикон? Това и китайците не го правят.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  189  190  191 ..  200 ..  210 ..  220 ..  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.