Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  109  110  111 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  190 ..  200 ..  210 ..  220 ..  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   03-06-12 23:46

Може с трансформатор, може и с един инвертор.
 Re: Аудиофилия
Автор: kiromn   
Дата:   03-06-12 23:52

http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   03-06-12 23:53

asahi, знам че ги чуваш нещата, Лозев го знам от форумите още когато се появи в бгаудио и ми се струва сериозен човек незалитащ по аудиофилски простотии, НО с годините силно се резервирах към това което правят българските майстори. 350лв. за проба не ми се дават, по-добре да ръсна 650 или 450 за м-уто, нещо което е мислено от екип и не е било първата им разработка.... да не говоря и за великия и прехвален конструктор Ангел, дето ми носиха неговата наточена ексела и я слушахме точно 5 мин. толкова я изтърпях...
 Re: Аудиофилия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-06-12 23:53

я, я чуйте това

http://www.youtube.com/watch?v=DQXwW347hlw


[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 00:00

Сержи, някои неща може да опрат и до вкус...

Без да го отчиташ като реклама ще кажа, че при варианта с ДАК-а на Лозев имаш 100% шанс да си възстановиш парите, без куриерските разходи, разбира се, ако не ти хареса като звучене...

В момента съм си пуснал един мнооого дърт запис на Едит Пиаф [smitten]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 00:02

Сержи, не че нещо, но дакът наистина е добър и не е за тази цена. Ако не го харесаш можеш да го върнеш в предварително уговорен срок. Набутваш се само с транспортните разходи.

Красито лека-полека ще стигне до акумулаторното захранване [smilie18].
Ще се почне една сага "Кои акумулатори свирят по-добре [smilie11] "

Натресох се на трилема - едновременно ми попаднаха трансформатори за Сенс 12 и радиатори за Хирага, а имам и започнат проект. Най-накрая ще отскоча до Гърция за размисъл и [smilie21]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 00:07

Асахи, някои акумулатори шумят по зле от обикновен траф с филтърче на входа [smilie7]
То не е една болка... а и това си беше планирано за реализация, просто реших да избързам...

И защо на всяко едно правилно решение казваш, че рано или късно съм щял да стигна до това?
Не ти е за първи път тази забележка и не я намирам за уместна [smilie7]
До много места и решения мога да стигна, до не всички искам сега, утре ще реша нещо друго.
Нужно ли е това натякване, при условие, че не винаги има нещо общо с намека...
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   04-06-12 00:10

да, а пък в аудуито, вкусът е по-субективен от където и да било. интересно защо, високият клас купешка техника винаги е звучал като висок клас техника, да, всяка със своя характер и привкус, но усещането за звук от висок клас е там. тези правени нещица тук ...да не казвам, че слушах и кита А+Б на виндовсмейкъра, тоя дето го даваше за 300 кинта че и горница, с вложена душа и магия в него... ми той се самовъзбуждаше и в топлинно отношение беше много нестабилен, въпреки, че на звук беше сравнително добре и то чувствително по-добре от ангеловата пръчка, но като цяло не посмях да го слушам дълго, за да не вземе да писне сам и да ми порути колонките... абе...
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 00:13

Инспирирано е от някои твои крайни изказвания. Важното е, че си на прав път.

Аз досега шумящ изправен акумулатор не съм срещал, пък през ръцете ми са преминали така едно доволно количество акумулатори, да кажем тонове. Няколко години се грижих за едни устройства, дето с акумулатори се захранваха, че и звукова част имаха. Слагай яки кабели и няма да се разочароваш.
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   04-06-12 00:14

asahi, ако има опция за връщане, бих пробвал. къде може да се свържа с Лозев, че нямам регистрация в аудиоклуба?

акумулаторите също бръмкат. най-доброто захранване е с активен капацитет или там каквото се води, чисти абсолютно брутално.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 00:14

Висок клас купешка техника [smilie7]
Да разбирам ли, че говориш за 6 цифрени суми?
Защото другото не се вписва в това определение според мен [smilie7]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 00:19

Автор: asahi
Дата: 04-06-12 00:13
...
Аз досега шумящ изправен акумулатор не съм срещал, пък през ръцете ми са преминали така едно доволно количество акумулатори, да кажем тонове.


Според мен или през ръцете ти са минали точно определен тип акумулатори, или нещо с "чуването" има някъде проблем.
Защото повечето акумулатори ШУМЯТ повече, отколкото нормално захранване... и това е факт за който не е нужно да се съобразявам с твоя житейски опит [beer]

Така... относно моите крайни изказвания, акумулаторите и правият път ще се "обясня" ЗАЩО [smilie7]

Нужно ми беше време, например около месец слушане на двете ми системи, за да съм сигурен и да се убедя, че този ДАК си заслужава цялото вложено време и пари, както и бъдещите подобрения, които смятам да правя...

Или ти още на другият ден бухаш акумулаторчето, вграждаш дак-а и си хепи?
Аз такива неща не правя и ги смятам за крайно неразумни...
Преди да се спра на нещо - аз го слушам дълго време. Така е и с кабелите, ако случайно не си разбрал...
 Re: Аудиофилия
Автор: serjy   
Дата:   04-06-12 00:25

не чак толкова висок, но от порядъка на 5 до 10хил.лв. може човек да спретне изключително приятна система за слушане, щото ако тръгне на наточени правени неща от тук, ще даде същата или по-висока сума с абсолютно неясен резултат. слушах такава система... човека беше дал към 6хил.лв. на бг-аудио корифейте... слушах.. слушах... мълчах и си тръгнах. няма какво да кажа на така жестоко излъган човек.
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 00:29

От акумулаторите само с литиево-полимерни не съм се занимавал активно.

Бухам акумулаторът веднага щом намеря смисъл и техническа възможност. Ако не донесе очаквания ефект го отбухвам. Така постъпих и с предишния си дак. С акумулатор свиреше добре, но като му дофилтрирах захранването свалих разликата до незначителна, т.е. смисълът от акумулатора се загуби.
 Re: Аудиофилия
Автор: Cristinel   
Дата:   04-06-12 06:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 10:07

Ох, чакам си фурутехските кабели и родиевите куплунзи и конектори [smilie8]
И тъпото е, че едните са от Англия, другите от Хонк Конг и няма да дойдат по едно и също време [smilie8]
Въпреки това очакването е сладко...
Затова правя нещата на час по лъжичка, бавно, много често по заобиколният път за да усетя по пълноценно всяка една малка промяна.
Смисъла е в пътя...
 Re: Аудиофилия
Автор: kaiser.soze   
Дата:   04-06-12 10:35

Аудиолуканка [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 10:38

Стойки...

... моите са от същият гранит, малко по големи и с къстъм форма по мой чертеж, демек - много по красиви. Ама пусто все забравям да ги снимам...
На живо стоят просто... амейзинг. А как променят звука няма смисъл да обяснявам, който му стиска да извади едни $$$, да си направи и да чуе [beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: Todd   
Дата:   04-06-12 10:46

В Гърция ще ти резнат такива стойки за нищо пари на всяка гранитна кариера .И ше ти ги полират и на цвят и мирис ще си ги избереш ...

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

А места де могат да го сторят под път и над път ..

 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 10:55

Хубаво, ще знам за следващият път [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: bgprinter   
Дата:   04-06-12 16:20

хубавата аудио техника не се влияе от шаманизъм. Ако всяка подпорка която й сложи човек променя звука, то по-добре да си изхвърли техниката. Подпорките имат смисъл и решават определени задачи - отделяне на вибрации от тела или отделяне на тела даващи вибрации от околното пространство. Свири и пее електрониката. То ако беше така, хората щяха да продават празни кутии с подпорки и кабели, а човек да си допълва с каквито иска елементи, може и пясък да слага [smilie18] [smilie18]



Гледах на един аудиофил от нашите форуми техниката - така прекарал човекът кабелите в усилвателя под предтекст за директно окабеляване, че е трудно да не лови радиото, вероятно и космическото фоново лъчение ще хване без усилие. Едно просто завъртане на усилвателя и хваща дуго радио.[smilie18]

Апропо, хората които рабират, май ги баннаха от тоз и онзи форум, но така е, казал го е Ботев още на времето.[beer]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 16:27

Разбират те, чушки [smilie5]

В този форум човек, който ги разбира наистина добре нещата не съм видял да пише... може и да не видя [smilie25]
 Re: Аудиофилия
Автор: bgprinter   
Дата:   04-06-12 16:37

не говоря за фотофорум, говоря за аудиофорумите по принцип. А ти от каква позиция определяш кой разбира и кой не, е ясно [smilie18] [smilie18]
 Re: Аудиофилия
Автор: Krassy   
Дата:   04-06-12 17:27

Пускм мухата само...
Който клъвне - клъвне [smilie7]

ох... 2 метра и малко специална жичка, 7N ... 49 паундааааа... ку ти стиска [smilie18]
А трябват няколко за тайната ритуална оплетка...

[smilie8]
 Re: Аудиофилия
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 17:31

Ха-ха, че те в звукозаписното студио не слагат такива скъпи жички [smilie18]

Май ще трябва сами да си записвате музиката през специални жички, че другите цапат звука [smilie2]
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  109  110  111 ..  120 ..  130 ..  140 ..  150 ..  160 ..  170 ..  180 ..  190 ..  200 ..  210 ..  220 ..  230 ..  240 ..  250 ..  260 ..  270 ..  280 ..  289  290     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.