Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:44

от купешките взимам на Гранини. Вкусни са, но колко са вредни не знам.[smilie5]
Ааа Танг-а си го спомням. Мноо го пиех.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 18:46

Танг ли? Буржоа такава. [smilie18]

Ние в студентските години със СТЕП-чета карахме - по едно степче във водката да я направим с аромат, и това е... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:48

ее Степ-а беше много гаден.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: ценослав   
Дата:   19-02-13 18:50

А някой помни ли какви нектари се продаваха едно време от консервените фабрики?!!! Степчета, сокчета - недоразумение съвременно![smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:51

мм нектарчетата бяха готини, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Orlin   
Дата:   19-02-13 18:53

Ми то едновремешното е най-хубавото, най-чистото и най-евтиното!
















... когато удариш петдесетака...

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: ценослав   
Дата:   19-02-13 19:01

Бе знаеше се, че в сока от праскови има праскови! Сега сок от баровинки - кой ги бере тия боровинки ве! Или от малини?![smilie3] [smilie3] [smilie3] Есенцията в основата на всичко.[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 19:01

Ооо, след няколко десетилетия сигурно и аз ще разправям - еееех, едно време като бях млад какви хубави лукчета имаше, от тях как ми ставаше п....та [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: boreto   
Дата:   19-02-13 19:29

Взел съм си от Кауфланд едно кашонче нектар от праскови и в работата надигам вместо вода. Вкъщи маам портокали, ябълки,круши и банани.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 19:39

Сега бях до магазина, и машината за сок от портокали се беше пречукала. Взех си пресен нектар от ябълки. Разликата с обикновените 'сокове' от ябълки е покъртителна. Естествено, не в полза на соковете от кутии.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 21:01

rumensh написа:

> Тути има едни машинки на Зелмер
> които може да се ползват и за
> домашни условия много са хубави
> като модел и качество....ползвам от
> две години такава не е мръднала за
> всекидневна употреба....[smilie24]
>

благодаря.ще ги видя и тез. Проблемът е, че сме със слънчева вода и през лятото горещата е почти пред завиране. та не зная дали ще са подходящи. но нищо не пречи да разпитам. извинявам се за офф-а[smilie24]

иначе да кажа за ябълковия сок.в България не бих си купила готов.По принцип ябълките ги ям на плод, де. Зашото Половинът се занимава с ябълки и носи вкъщи.Но пък ми беше носил сок от Италия от наш познат, който ръководи една фирма производител и износител на ябълки от Тренто.. е, ми няма такъв сок. и гарантирано е от ябълки.. за цената не съм питала, де... само си пийнах [smilie5] Мисълта ми е, че има място където натуралният сок е натурален и то не е у нас..

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 21:12

а, да...имам и аз един зелмер. убиец е! един път цедих и сок от магданоз + останалите полезности.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tricky8600   
Дата:   19-02-13 21:20

Малко вътрешна информация:

1.Соковете се паравят от концентрат - изтегля се водата и се транспортира полусуха субстанция във варели.

2.Няма 100%-ви сокове - дори след като добавиш изтеглената вода не става 100%

3.Основата на голяма част от най-масовите сокове в България е ... грозде или праскова

4.сокове Капи са със разни подсладители - фруктоза, аспартам/не го пише/ и т.н. - познайте дали няма огромно количество консерванти?

5.Сока си иска захар за да издържа до 6 месеца с минимано количество консервант

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 21:23

[smilie18] аз съвсем се оплесках. Зелмер е сокоизстисквачка, значи?[smilie24] понеже и за филтрите за вода питах.(странно ми е, но сигурно аз греша.навсякъде пишат"сокоизтисквачка"., сякаш тя изтисква сока, а не ги изстисква..")
нещо такова ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: baraba   
Дата:   19-02-13 22:26

имам въпросче най-вече към тия с българските сокоизтисквачки.. с какво миете центрофугата че мнго черна става вътре.. иска ми се да има нещо с което да я напръскам и да заприлича на нова.. и още.. мрежички продават лис е някъде или да си изрязвам от мрежа за комари?

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 22:27

Трики, голяма част от соковете са така.
Но има и сокове, които не са от концентрат, и разликата е осезаема. Но цената им тука в Дания почва от 5 лева литъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 22:33

Автор: baraba
Дата: 19-02-13 22:26

имам въпросче най-вече към тия с българските сокоизтисквачки.. с какво миете центрофугата че мнго черна става вътре.. иска ми се да има нещо с което да я напръскам и да заприлича на нова.. и още.. мрежички продават лис е някъде или да си изрязвам от мрежа за комари?

=================================================
аз я мия с по-твърда четка и препарат за чинии. А мрежичка ми даде една позната, но не е като оригиналната. Но е по-хубава, защото по-лесно се мие.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 22:46

мисля, че зелмерът, дето е у нас е същият. много лесен за поддръжка и що годе компактен. прави сичко на сок, както споменах - с мъка, ама изцеди и една връзка магданоз [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: rumensh   
Дата:   20-02-13 10:36

Тути това е най новата система не само на Зелмер бавно пресоване,мойта е от стария модел със завихряне,сега като рових видях че са изкарали и те от новите но са скъпи моята е от порядъка на около 300 лв.

http://vbox7.com/play:52c14b9f35

иначе мойте е този модел.....даже са паднали цените [smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://www.kolko.bg/bg/zelmer-476-bg/p/1101675


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.