Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Сокчета и сиропчета.
Автор: mr_kras   
Дата:   19-02-13 10:36

Има най-различни - BBB, Queen's. Може да си направи човек от рози, червени например. А има и Oasis. По надписите на опаковките всичките излизат от хубави та по-хубави. Ама пък как да им вярваш. Някои пък забърквали миксове някакви. Да се чуди човек какво да избере.
Уж голямо разнообразие, пък всичите май една и съща отврат.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   19-02-13 10:41

Фреш- портокал, грейпфрут и лимон. Събужда на секундата [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: mixmike   
Дата:   19-02-13 10:41

В момента навсякъде има портокали за сок, който падат до около 90ст килото. С 2 такива кила, ще имаш литър абсолютно натурален сок и то по-евтин от купешките, в който плодовото съдържание е макс 10%

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Todd   
Дата:   19-02-13 10:43

Соци само от плодовете и зеленчуците на масата ...

Имам лимон в къщи (дърво) с вкус на портокал а киселее като лимон.

Странен мелез - ама го цоцам много .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: CanoniO   
Дата:   19-02-13 10:46

В Пикадили цедят фрешове и бутилират.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: boink   
Дата:   19-02-13 10:54

чувал съм, че масово се използват тикви за base на натуралните сокове. после малко химия и става какъвто си сок пожелаеш. най-добре персонално да си правиш според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milen4040   
Дата:   19-02-13 10:57

Соковете в кутии, независимо кой е производителя се правят от концентрат и после се разрежда с вода преди да се напълни.Нормално е да имат приблизително еднакъв вкус , при положение , че концентратите идват от едни и същи места.
Бих посъветвал всички да четат много подробно какво пише на опаковката относно съдържанието /поне съдържанието са задължени подробно да описват/.
От прясно изцеден фреш по-хубаво няма!
Мийте ги добре преди изцеждане,цитрусовите плодове се обработват външно.


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: pif   
Дата:   19-02-13 11:02

Да ви успокоя от вътрешна информация - соковете са основно боя и пластмаса. Само доматения сок не може да се фалшифицира. Всички други са синтетика. Ако в някой има 10% плодово съдържание (изсушен концентрат после разреден) то сте щастливци.
Не може да им се отрече, че поне на вкус ги докарват.
Много интересни експерименти можете да си направите като изсушите малко портокалов сок на БББ и после го загреете. Пластмасата се стапя и се полепва на дъното на тенджерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: boink   
Дата:   19-02-13 11:20

тоест, да не се пият сокчета и сиропчета!

[smilie18]

---

ферментирали домашни плодови сокчета са най-доброто. и вода!

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: mixmike   
Дата:   19-02-13 11:21

В Пикадили цедят фрешове и бутилират.

Абе те на много места цедят, но по начина който го правят, изстискват и сока от кората, което прави сока изключително горчив. Да не говорим с колко парафин и лайна е обработен външно портокала[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Todd   
Дата:   19-02-13 11:28

Имаше една джаджа с която се мереше сухото вещество в соковете .

С нея сме пробвали всякакви марки и производители от целият свят . Повече от 3-4% нито един не е показал.И то най прехвалените и скъпи .

Останалото е смех ...


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: CanoniO   
Дата:   19-02-13 11:30

Аз лично си ги беля плодовете и ги пускам на изтисквачката от домашния робот. Конци, семки и други екстри остават в цедката... Ама си е играчка и писва...

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 11:47

не ползвам купешки изобщо. цедя грейпфрути и портикали, мое и лимонада...

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milen4040   
Дата:   19-02-13 11:51

не купешка лимонада нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 11:52

има си хас па купешка да е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 11:55

и аз правя фреш от портокал, грейпфрут и лимон, но само сутрин.[smilie5] И то не всяка. Да кажем 3-4 пъти в седмицата. Защото знам, че не е хубаво и да се прекалява с цитрусовите. Обаче през останалото време от деня, детето не иска да пие само вода.[smilie8] Кво праим?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milen4040   
Дата:   19-02-13 11:58

Едно време имаше ябълков сок в розрачни бирени шишета, дето си беше изцеден....
да не говорим как ми се е допило вкисната бозица [smilie25]
Няма ги тия неща вече

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milen4040   
Дата:   19-02-13 11:59

Todd написа:

> Имаше една джаджа с която се
> мереше сухото вещество в соковете
> .
>
> С нея сме пробвали всякакви марки
> и производители от целият свят .
> Повече от 3-4% нито един не е
> показал.И то най прехвалените и
> скъпи .
>
> Останалото е смех ...
>
>
> [smilie5]
>
Джадажа данеби да е рефрактометър?


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 12:01

фрешче от ябълка или морков е монго яко. Ма си трябва готина машинка. Имам една тук дето толкова фира дава, че ми иде д я а заритам. Но в Софето имам една от едно време, дето прилича на центрофуга [smilie5] и с нея е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: realnoncho   
Дата:   19-02-13 12:02

Като бях студент ни водиха на практика да видим производството на сокове във фабрика на BBB. Сума машини за опаковане и бидони с някакви неща, нищо което да подсказва за плод или обработката му. Казаха ни ако искаме с кофи да пием преди опаковката, ама да не пипаме опакованите, че опаковката била по-скъпа от съдържанието [smilie25]
После едно известно време рязко намаля консумацията на сокове в групата [smilie5] [beer]

Както се казва политиката и саламе не ти трябва да знаеш как се правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Nik1   
Дата:   19-02-13 12:04

milen4040 написа:


> да не говорим как ми се е допило
> вкисната бозица [smilie25]


Малка съм ама резлива
казала малката боза на голямата
да ти е сладко с една голяма
https://photo-forum.net/joro/emoticons/A207.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 12:09

Автор: realnoncho
Дата: 19-02-13 12:02

Като бях студент ни водиха на практика да видим производството на сокове във фабрика на BBB.
===========================================================
е, добре де. Това не е ли пълен абсурд?! Да водиш външни хора, да гледат как шемекеруваш.[smilie5] И вие не ги ли питахте къде са плодовете?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: elrisha   
Дата:   19-02-13 12:20

мдам..само фрешчета. Доктора ми каза да не се докосвам до купешки сокове,че били токсични...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: mr_kras   
Дата:   19-02-13 12:25

Сега от 12,30 извънредна пресконференция. Повече не казвам, че ще ме пратят за сок от банани.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 12:26

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: asahi   
Дата:   19-02-13 12:32

Пред сокчета предпочитам плодчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   19-02-13 12:32

Интересно, обаче едновремешните швепсове си имаха доста натурални плодове. До училището ни беше завода за безалкохолни напитки и като я закъсваха със сортирането на цитрусите ни пращаха за по час-два да помагаме. Тогава си отядох на портокали, даваха най-много един, два да изнесем, но там на място можехме да изядем колкото искаме. [cool] [cool] [cool]

Ябълковия сок в бирените прозрачни бутилки си беше страхотен. Преди година, две се излъгах да си купя нещо подобно, пак в стъклена бутилка- нищо общо.
Иначе само вода, айран и фреш [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milenpi   
Дата:   19-02-13 12:36

Добре, като е скъпа опаковката, да пуснат отделни тръби по домовете за сокове, паралелно до ВиК, с Сокомер..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 12:43

мда. центрофугите от едно време на Елпром Варна най-добре извличат всякакво сокно съдържание [cool]
казват по една ябълка на ден държи доктора далече :)

ние вкъщи ядем и киви много. и "гефут", дето викаше малката
и лимони , естествено.

Иначе като се сетя по сесиите що степчета съм издънкала... лошо ми става.Ама тогава кой да ти каже, та да се замислиш.. А сега се възмущавам, като им правят реклама-нагло ми се вижда...[smilie21]
Пийте компоти :), домашни сокчета и чай!

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 12:59

и аз съм локала степчета яко....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: milen4040   
Дата:   19-02-13 13:22

Само като се сетя професора по органична химия как обясняваше на лекции колко добро нещо е аспартама...
И вечерно време яко водка със степчета

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 13:25

а Танг беше луксозният вариант [smilie18] за празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Щурче   
Дата:   19-02-13 13:32

Аз карам на вода, зелен чай и плодовете си ги хапвам. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 14:02

па добро е...за производството и търговията - цена няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: stzz   
Дата:   19-02-13 14:48

Неее, благодаря!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Gruyu   
Дата:   19-02-13 14:52

аз си мислех, че двулитровата Аранкия на Пфанер, с парченца портокал, е истинска!....и цената и е солена - 5,50лв за 2л

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Marillion   
Дата:   19-02-13 15:22

Рядко купувам такива сокове, но когато го правя взимам марката Пфанер.

Иначе имам невероятна сокоизтисквачка, която дори не беше скъпа, и почти нямаща брак при правенето на всякакви сокове. От цитрусите остават само люспички. От ябълките и морковите остава по 1 шепа полу-суха каша. И не ме мързи да я мия :)


От известно време внимавам какво ям и пия. Оказа се, че доста неща са канцерогенни. Много хора взеха да си отиват от рак.

А за водата си купете по една кана Брита. С 1 филтър /10 лв./ се кара около 2 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: ценослав   
Дата:   19-02-13 15:33

Предпочитам ферментирали сокчета или такива минали през огнения ад![smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Rosencho   
Дата:   19-02-13 15:36

Разбира се, че най-добре си е прясно изцеден сок от плодове. Купешки съм пробвал какви ли не. Имаше един (на Пфанер май беше) дето беше хубав, но цената беше висока и спряха да го продават-явно не се търсеше. Миналата година открих този и много ми хареса. Ароматен е, утаява се като домашен сок и е много приятен на вкус. Сега купувам само от него[smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 15:43

написа:

> Рядко купувам такива сокове, но
> когато го правя взимам марката
> Пфанер.
>
> Иначе имам невероятна
> сокоизтисквачка, която дори не
> беше скъпа, и почти нямаща брак при
> правенето на всякакви сокове. От
> цитрусите остават само люспички.
> От ябълките и морковите остава по 1
> шепа полу-суха каша. И не ме мързи
> да я мия :)
>
>
> От известно време внимавам какво
> ям и пия. Оказа се, че доста неща са
> канцерогенни. Много хора взеха да
> си отиват от рак.
>
> А за водата си купете по една кана
> Брита. С 1 филтър /10 лв./ се кара
> около 2 месеца.


кажи за тая машинка.искам да си взема.

а за Бритата- напоследък проучвам варианти за филтри, които се поставят под мивката и съм в голямо чудене. Кана или такъв филтър.цените им са най-разнообразни..някои от тях са си скъпи, но уж били по-ефикасни и чистели всичко[smilie8] -фини частици,хлор, метали, рапъри...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: rumensh   
Дата:   19-02-13 18:01

Тути има едни машинки на Зелмер които може да се ползват и за домашни условия много са хубави като модел и качество....ползвам от две години такава не е мръднала за всекидневна употреба....[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-02-13 18:03

Лелеее, колко свободно време имате.
Аз си купувам от Кауфланд - 100%-те. Харесват ми, вероятно щото не разбирам.

Фрешове и подобни домашни занимания ще пия в другия живот, в този нямам време.


П.П. Бабите и дядовците ни са пили много такива неща, знаете го, нали. Единственият сок, който правеха моите беше от грозде, след който се продрискваш.

Скоро ще разкажете как си равите домашен хляб и отглеждате зеленчуци в "био" - ферма. Не мислете, че се подигравам, завиждам ви на свободното време.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 18:14

Тук при нас има една марка сокове, дето по кутиите пише, че литър сок се правел от средно 16 плода (говорим за по-обичайните ябълки, портокали, банани).
Еми, като знаем колко струват 16 портокала, е нормално да предположим, че литър сок от 'портокали' който е с 1/4 от цената на 16 плода, няма как да съдържа толкова плодове [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   19-02-13 18:16

Напоследък никакъв ме няма в соковете и плодовете. Тия дни мога да пробвам щрудел или някакъв ябълков пай, че ми висят едни ябълки от известно време и въобще не ги поглеждам. Единственото газирано, което понасям е бира и то лятно време. За безалкохолно тоник, като разредител на джина. Понеже не ме кефят газираните безалкохолни взимам готови концентрати разтворими сокове - аспазия, боровинки и пр.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 18:24

ами тоя, дето е писал, че литър сок се прави от 16 плода е послъгал. за ябълките може и да е така, ама ако са колко яйца...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Gruyu   
Дата:   19-02-13 18:26

а тва за сока от целина вярно ли е?...има ли и други афродизиачни сокове от плодове и зеленчуци?...аз само питам - не че нещо![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Orlin   
Дата:   19-02-13 18:29

По отношение на цените - да транспортираш 16 плода е много по-скъпо и се развалят много по-бързо от това да транспортираш концентрат от плодове. Освен това за сокове плодовете се изкупуват при най-ниските цени и не се предлагат всесезонно.
Така че напълно е възможно за 1 литър сок да са отишли 16 плода. Какво е останало от тях обаче е друг въпрос.

Всички 100% сокове се правят от концентрат. Концентратът може да се съхранява с месеци и сокът, който е произведен преди седмица и е току що докаран до магазина сигурно е от реколта 2010 г.

От фреша по-хубав сок няма, но не замествайте плодовете и зеленчуците със сок, понеже дори и във фреша има основно вода и захар.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 18:34

Маро, еми не знам, имат опаковки от 1л и 1.75л, като тези от 1.75л бяха първите от серията, които излязоха на пазара. Може и 16-те плода да се отнасят за 1.75л сок [smilie5]

В магазина като си изстисквам сок от портокали, отиват поне 15 за един литър, може и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 18:36

Орлине, тук по магазините си има и сокове, за които производителят изрично твърди, че не са от концентрат. Цената е 5-6 лева за литър, което е с може би 20% повече от другите сокове със 100% плод.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Gruyu   
Дата:   19-02-13 18:38

зависи от плодЪ разбира се - рандемана на гроздето е 50-60% примерно

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:44

от купешките взимам на Гранини. Вкусни са, но колко са вредни не знам.[smilie5]
Ааа Танг-а си го спомням. Мноо го пиех.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 18:46

Танг ли? Буржоа такава. [smilie18]

Ние в студентските години със СТЕП-чета карахме - по едно степче във водката да я направим с аромат, и това е... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:48

ее Степ-а беше много гаден.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: ценослав   
Дата:   19-02-13 18:50

А някой помни ли какви нектари се продаваха едно време от консервените фабрики?!!! Степчета, сокчета - недоразумение съвременно![smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 18:51

мм нектарчетата бяха готини, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Orlin   
Дата:   19-02-13 18:53

Ми то едновремешното е най-хубавото, най-чистото и най-евтиното!
















... когато удариш петдесетака...

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: ценослав   
Дата:   19-02-13 19:01

Бе знаеше се, че в сока от праскови има праскови! Сега сок от баровинки - кой ги бере тия боровинки ве! Или от малини?![smilie3] [smilie3] [smilie3] Есенцията в основата на всичко.[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 19:01

Ооо, след няколко десетилетия сигурно и аз ще разправям - еееех, едно време като бях млад какви хубави лукчета имаше, от тях как ми ставаше п....та [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: boreto   
Дата:   19-02-13 19:29

Взел съм си от Кауфланд едно кашонче нектар от праскови и в работата надигам вместо вода. Вкъщи маам портокали, ябълки,круши и банани.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 19:39

Сега бях до магазина, и машината за сок от портокали се беше пречукала. Взех си пресен нектар от ябълки. Разликата с обикновените 'сокове' от ябълки е покъртителна. Естествено, не в полза на соковете от кутии.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 21:01

rumensh написа:

> Тути има едни машинки на Зелмер
> които може да се ползват и за
> домашни условия много са хубави
> като модел и качество....ползвам от
> две години такава не е мръднала за
> всекидневна употреба....[smilie24]
>

благодаря.ще ги видя и тез. Проблемът е, че сме със слънчева вода и през лятото горещата е почти пред завиране. та не зная дали ще са подходящи. но нищо не пречи да разпитам. извинявам се за офф-а[smilie24]

иначе да кажа за ябълковия сок.в България не бих си купила готов.По принцип ябълките ги ям на плод, де. Зашото Половинът се занимава с ябълки и носи вкъщи.Но пък ми беше носил сок от Италия от наш познат, който ръководи една фирма производител и износител на ябълки от Тренто.. е, ми няма такъв сок. и гарантирано е от ябълки.. за цената не съм питала, де... само си пийнах [smilie5] Мисълта ми е, че има място където натуралният сок е натурален и то не е у нас..

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 21:12

а, да...имам и аз един зелмер. убиец е! един път цедих и сок от магданоз + останалите полезности.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tricky8600   
Дата:   19-02-13 21:20

Малко вътрешна информация:

1.Соковете се паравят от концентрат - изтегля се водата и се транспортира полусуха субстанция във варели.

2.Няма 100%-ви сокове - дори след като добавиш изтеглената вода не става 100%

3.Основата на голяма част от най-масовите сокове в България е ... грозде или праскова

4.сокове Капи са със разни подсладители - фруктоза, аспартам/не го пише/ и т.н. - познайте дали няма огромно количество консерванти?

5.Сока си иска захар за да издържа до 6 месеца с минимано количество консервант

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: tutttifrutti   
Дата:   19-02-13 21:23

[smilie18] аз съвсем се оплесках. Зелмер е сокоизстисквачка, значи?[smilie24] понеже и за филтрите за вода питах.(странно ми е, но сигурно аз греша.навсякъде пишат"сокоизтисквачка"., сякаш тя изтисква сока, а не ги изстисква..")
нещо такова ли е?


Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: baraba   
Дата:   19-02-13 22:26

имам въпросче най-вече към тия с българските сокоизтисквачки.. с какво миете центрофугата че мнго черна става вътре.. иска ми се да има нещо с което да я напръскам и да заприлича на нова.. и още.. мрежички продават лис е някъде или да си изрязвам от мрежа за комари?

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: Djogata   
Дата:   19-02-13 22:27

Трики, голяма част от соковете са така.
Но има и сокове, които не са от концентрат, и разликата е осезаема. Но цената им тука в Дания почва от 5 лева литъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: feliz   
Дата:   19-02-13 22:33

Автор: baraba
Дата: 19-02-13 22:26

имам въпросче най-вече към тия с българските сокоизтисквачки.. с какво миете центрофугата че мнго черна става вътре.. иска ми се да има нещо с което да я напръскам и да заприлича на нова.. и още.. мрежички продават лис е някъде или да си изрязвам от мрежа за комари?

=================================================
аз я мия с по-твърда четка и препарат за чинии. А мрежичка ми даде една позната, но не е като оригиналната. Но е по-хубава, защото по-лесно се мие.

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: мара   
Дата:   19-02-13 22:46

мисля, че зелмерът, дето е у нас е същият. много лесен за поддръжка и що годе компактен. прави сичко на сок, както споменах - с мъка, ама изцеди и една връзка магданоз [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сокчета и сиропчета.
Автор: rumensh   
Дата:   20-02-13 10:36

Тути това е най новата система не само на Зелмер бавно пресоване,мойта е от стария модел със завихряне,сега като рових видях че са изкарали и те от новите но са скъпи моята е от порядъка на около 300 лв.

http://vbox7.com/play:52c14b9f35

иначе мойте е този модел.....даже са паднали цените [smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://www.kolko.bg/bg/zelmer-476-bg/p/1101675


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.