Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: vinse   
Дата:   22-01-13 13:03

Абе файда от вентилатор в устройство, което има диск има, ама ако вентилатора е голЕм. Тия вентилатори дето са по 5см по никакъв начин не помагат на харда. Аз у нас на dvr-а му извадих заводският вентилатор дето е колкото 2 пръста и му шибнах един 20см. Са хем на харда му е студено, хем на мене ми е тихо [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-13 13:09

Ако има място за по-голям вентилатор, разбира се. Иначе на такова устройство и един 4 см тих вентилатор на ниски обороти (2-3к) ще върши работа, стига да не сложи черен вд. Като цяло то и безвентилаторно ще работи, просто не се знае колко дълго [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: asklep   
Дата:   22-01-13 14:07

Shmidt , относно LG DP1W ,не разбрах как управляваш телевизорите в трапезарията и хола дистанционно ,ако телевизорите не са смарт хайде единия ще е свързан с мултимедийния плеър , но другия ?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: serjy   
Дата:   26-01-13 10:49

някой да има опит с някой видео конвертор? да препоръчате програмка?
че мунтимедииния ми плеар не плейва всичко и се чудя за некой читав софт за конвертиране в правилния формат?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Krassy   
Дата:   26-01-13 11:01

Пълно е... аз имам няколко за Мак...
Убедих се в едно... тия безплатните за нищо не стават.
Търси нещо платено [beer]

П.П.
Аз съм с един малък, Wondershare Ultimate Video Converter...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: serjy   
Дата:   26-01-13 11:08

не търся високо качество, имам обикновен телевизор от едно време. просто искам да ми конвертира филмчето до 800х600 и да може да се плейва добре. търся някое безплатно, леко и юзер френдли конверторче което да върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: asahi   
Дата:   28-01-13 20:11

Иво, цъкай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: ROM   
Дата:   28-01-13 20:35

Един хакнат XBOX 360 slim с 1ТВ диск с kinect сензор или един PS3 с 1TB диск и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Ivodam   
Дата:   28-01-13 21:20

asahi:

Асахи, благодаря, но аз самият вече се сдобих с един чисто нов, още е запечатен, и понеже в България вече няма от този модел нови, съм го пуснал, ако някой иска да го вземе по стандартната цена. Аз мога и друг да си докарам. Пуснал съм обява и в нашия базар.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: ipolit   
Дата:   28-01-13 21:37

Днес поръчах 3 raspberry pi B и единия ще го тествам за нещо такова с XBMC. Цената е 27 евро плюс бюджет за диск.
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Raspberry_Pi

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/sets8891.JPG
http://www.alliedelec.com/images/products/mkt/pb_images/raspi.jpg




Публикацията е редактирана (28-01-13 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-13 09:35

Притеснява ме че малинката ще дойде слабичка за fullHD, иначе е супер, а откъде я взе за 27 евро?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: ivodam   
Дата:   16-02-13 16:43

Айде още малко взаимопомощ. [smilie3]


Какъв софт бихте препоръчали за А 300 за айпад? Освен падът да се използва като дистанционно, може ли да се пуска директно нещо да върви на айпада да речем, и да се стриймва през попкорна към телевизора? А също може ли нещо от харда на попкорна пък да се пусне да се гледа на айпада? [smilie8]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-13 17:10

Честита пуканка Иво, пожелавам ти приятно гледане. Аз в момента си играя с един Diva FullHD Premium 3D последният да затвори вратата. Води се един от евтините варианти позволяващи 3д фулхд (което мен хич не ме и интересува). Със сравнително мощен риалтек чип е и това му позволява да има и нещо като андроид. Много сериозна база от нефирмени фърмуери, някои от тях доста приятни. Включително един поддържащ HDMI-CEC. Мрежово е слабичък.
Не е лош плеъра, но не можах за себе си да намеря сериозна причина да го предпочета пред DLNA с Домашний медиа сервер. По-скоро ако ще давам пари ще е за мултимедиен файлов сървър Zyxel NSA 310 примерно.
Айпад не са ми любимци, но гледането на него най-лесно се реализират с DLNA, пуснат на пуканката. За плейване на съдържание от айпада на ТВ-то, предполагам пак същото но наобратно. Пуканката май си има стандартно уеб управление през браузър. За конкретна програма морския няма начин да не може да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Krassy   
Дата:   16-02-13 17:50

Ако имиджа ти е Enigma 2, имаш шанс да гледаш на айпада...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 19:00

Krassy:

Кой имидж, не съм още много навътре в тези неща, давай по-подробно. Засега съм конфигурирал пуканката като НАС сървър, вижда се от компа, прехвърлям без проблем файлове. Намерих програма и вече безпроблемно управлявам дистанционно пуканката от айпада.

Какво по-нататък?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: deltalink   
Дата:   16-02-13 19:10

Инсталирай си navix за xbmc.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Krassy   
Дата:   16-02-13 21:29

Имиджа е ... все едно Уиндоуса за твоето устройство...
Моя приемник/плеар е с Enigma 2, но мисля, че това е имидж за сателитни приемници основно...
С него мога да си стриймвам навсякъде, но реално не виждам смисъл... както и да е :)

Днес с помощта на моя "шейх" си сложих последният OPEN Pli и съм много хепи... красив и бърз...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 09:39

Ей това нещо ми препоръчаха, ще го пробвам довечера, да видим:


https://itunes.apple.com/us/app/smartstor-fusion-stream-dlna/id410280827?mt=8#


[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-02-13 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Krassy   
Дата:   18-02-13 09:48

Може, може...

Аз имах един много готин софтуер, но той изискваше някъде у дома да работи постоянно някой ПС, на което се слага едно сървърно софтуерче.
Така по всяко време от айпада или айфона мога да си плейна произволен филм от диска на ПС или мрежов, като самото декодиране и рендване се извършва от настолното ПС и после се стриймва към айфон/айпад.
След това се отказах от тази идея...
Изобщо се отказах от идеята да гледам каквото и да е художествено или научнопопулярно видео на малък екран, при условие, че имам голяма и качествена система.
Филмите няма да избягат и е уважение към зрителя да се наслади на спокойствие и голям екран с хубав саунд.

Пуканката навремето беше черешката на тортата в плеарите, след това с едни сериозни гърди излезе израелският DUNE, след него... и аз не знам вече. От 2 години насам не се интересувам...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 10:37

Краси:

Е за тая програмка се твърди точно това, че не е нужно ПС-то да бръмчи, за да работи, та ще видим.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: 1vo   
Дата:   18-02-13 10:46

Така по всяко време от айпада или айфона мога да си плейна произволен филм от диска на ПС или мрежов, като самото декодиране и рендване се извършва от настолното ПС и после се стриймва към айфон/айпад.

Какъв е смисъла от това, при положение, че изискванията към скорост на мрежата са много по-големи, по спомени декодирано фулл ХД иска към 10-тина ГБ/сек.?

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Krassy   
Дата:   18-02-13 11:23

Нямам представа за смисъла... споделих, че има и такава програма.
Реално айпада ми плейва без проблем ХД филми 720р, дори и фул ХД, но там зависи с какъв кодек са...
А още по реално аз от айпада нито плейвам, нито смятам да плейвам, разбира се [beer]

Обаче си сложих последното OPEN Pli на STB-то и много се кефя [cool]
Уникално добър имидж [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: langel   
Дата:   18-02-13 11:36

Фул ХД във всички случаи е под 40 Mb/s.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 11:57

С попкорна за момента имам само един проблем, ако може да се нарече проблем. Засичам го на моменти, че в стендбай, тоест когато самият плеър е изключен от дистанционното, и свети червена лампичка, хард-дискът продължава да върти. Което не е много гот. Не че се притеснявам за диска, щото е с 5 г гаранция, ма за какво да върти все пак? [smilie8] Има ли някъде по менютата нещо за настройка, да му дам да го изключва примерно ако не работи 10 минути?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде пак малко за мултимедийните плеъри
Автор: deltalink   
Дата:   18-02-13 12:01

>> Фул ХД във всички случаи е под 40 Mb/s.
Може и под 10, ако буферира повечко [smilie5]


>>Ей това нещо ми препоръчаха, ще го пробвам довечера, да видим: https://itunes.apple.com/us/app/smartstor-fusion-stream-dlna/id410280827?mt=8#

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/udmw0587.JPG
http://cdn.slowrobot.com/21420130737166.jpg

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.