Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Тъжно
Автор: vinoirakia   
Дата:   16-02-13 18:09

Там никога няма да има мир
http://www.worldpressphoto.org/awards/2013/spot-news/paul-hansen

 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 18:51

Страшен кадър, покъртително и фотографски наистина много издържано! Заслужават поздравление за изключителната гражданска и човешка смелост хората, избрали този кдър за снимка на годината във време, в което сме свидетели на безпрецедентно нагло настъпление на ционизма по всички възможни фронтове.

Много добра възможност дава този кадър, във форума с тематична насоченост фотография, сега админите нагледно да обяснят как е възможно да се коментира този кадър, снимка на годината, без да се засяга политиката, наистина ми е любопитно.

[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: cameraman   
Дата:   16-02-13 19:45

Нали това е работата на Репортьорите- Да те впечатлят... Свършили са си перфектно работата. Това е идеален репортажен кадър... но тук липсва ГРАФИЯТА... Има само ФОТО и не малко ФОТОШОП.
И не забравяйте, че политиката, системата и гмежта... нямат нищо общо с душите ни...



Публикацията е редактирана (16-02-13 19:54)
 Re: Тъжно
Автор: feliz   
Дата:   16-02-13 19:54

мисля, че не пречи да коментираме кадъра, без да се впускаме в политиканстване.[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   16-02-13 19:58

любопитството е гадна работа...хич не трябваше да я отварям.
а че няма да има мир там е ясно от хиляди години. само не знам защо ти е да снимаш това....и защо ти е да го гледаш. нищо няма да се промени в отношението ми, а и моето отношение няма да промени нищо.

преди известно време у суратя попаднах на някъф разказ на афгански цивилен от кабул, дето разказваше как в къщата им паднала бомба, но не избухнала. като се доближили после некви патрули и разгледали нещата, на бомбата пишело "направих каквото можах. саша" човекът бил махнал взривателя.
ся...звучи ми малко кат партенка, ма е хубаво.
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   16-02-13 19:59

Прокълнато място са си онези места [smilie2]
 Re: Тъжно
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-02-13 19:59

[smilie8]
графия... абе...
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 20:10

мара:


само не знам защо ти е да снимаш това....и защо ти е да го гледаш


Маро, ще ти кажа защо трябва да се снима това, и да се гледа.

Защото, колкото и да е невероятно, в днешното свръхинформационно общество масата хора продължават да не знаят истината и подробности за това, което е ставало и става по тези земи. Защото от втората половина на 60-те години насам е разгърната цяла индустрия, която да пудри мозъците на хората от уж цивилизованите бели страни.
Защото когато само преди няколко дена написах в една тема за убити палестински дечица от израелската армия много хора отново просто не повярваха и си помислиха, и писаха, че ей така си приказвам, да съм правел някакви пропаганди.
Защото един иначе уважаван съфорумец написа, че всички араби са чалми, и да ходят улево...
Защото ни вкарват в едни изкуствено създадени проблеми, които не са наши.
И най-вече защото НЕ Е ВЯРНО, че по тези земи още 1000 години трябва само да се трепят хората и че винаги е било така и така ще бъде. Не, не е било така. Изобщо не са толкова далече времената, когато наши сънародници са ходили преспокойно на Божи гроб, да станат хаджии.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-13 21:19)
 Re: Тъжно
Автор: explorer   
Дата:   16-02-13 21:06

Онзи ден се загледах в някакво научно-популярно филмче, в което експедиция (американци предполагам) отиде да търси рядък снежен леопард в Афганистан. Бяха едни наплашени - талибани имало там, не знам какво си... Местните ги посрещнаха като братя - прегръщаха ги и им се радваха. Сетих се за един американски военен, който разказва следната история за Афганистан - една нощ имало пълнолуние, американските войници се заприказвали с местните, и от дума на дума стигнали до американското кацане на Луната. Афганистанците почнали да се смеят - на хорицата не им се вярвало, че някой може да отиде на Луната. Американеца учуден започнал да ги разпитва за едно-друго, и се оказало, че афганистанците не знаят почти нищо за Америка. Не били чували и за 11-ти септември и за кулите. Не бих искал да съм на мястото на тия американски войници там, които изведнъж осъзнават, че са изпратени да воюват на хиляди километри с хора, които дори не знаят за причината за войната.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   16-02-13 21:10

иво, дай да не захващаме тоя спор.
има държава израел от малко по-скоро от хиляди години, да, но на практика са си се маризели от зората на историята. сега просто има 2 важни неща в повече:
-маризат се по-технологично.
-хората са забравили колко жестоко е било и НЕ технологичното маризене; колко жени, старци и деца заклани и/или отвлечени са осъществявали около себе си враждуващите групи
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   16-02-13 21:29

Маро, изобщо не споря и нямам намерение да споря. Само изяснявам некои аспекти.

Човечеството по принцип обича да маризи себеподобните. От край време. Много пъти съм цитирал една мисъл на преподавателя ми по философия: За борба с другите видове човек е изобретил пушката, но за борба със себеподобните - атомната бомба.

Жестокости и тепърва ще има, защото тази свръхагресивност е заложена в гените ни, освен ако Андрей БАНски не изолира точните гени и не намери начин да ги блокира, или подменя.

Това, което адски ме дразни, и не мога да приема, е да се изкарват мързеливите и общо взето лениви араби някакви супервойнствени индивиди, които не могат да живеят без да се млатят по земите си и без да тероризират белите господари. Арабин е станал в белите ни кратуни символ на терорист. Това са пълни глупости. Най-големите войни и кръвопролития в историята на човечеството не са се водели по така наречените свети земи, или така наречения Близък Изток. И няма никакви други причини там да се воюва непрестанно и да присъстват непрекъснато в новините, освен един дразнител, наречен ционизъм - една безмерна, наистина агресивна амбиция.

Това са факти, всичко друго са тонове манипулации.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (16-02-13 21:36)
 Re: Тъжно
Автор: promis   
Дата:   16-02-13 21:33

Аман [smilie23]
 Re: Тъжно
Автор: CanoniO   
Дата:   16-02-13 22:03

много нашопено ве... човек има чувството, че труповете на децата са принадени с фотошоп.. Не се прави така репортаж....
На мен не ми трепна сърцето, не знам защо... сигурно заради престараването...
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   17-02-13 00:11

Като Promis
 Re: Тъжно
Автор: mmjm   
Дата:   17-02-13 12:08

Иво, медалът има 2 страни. Поживей малко там, и ще разбереш че не познаваш нито едните нито другите. И при едните и при другите има същества, които не трябва да бъдат наричани хора, и едните и другите имат прекрасни деца, които не са виновни за дивотията ни.
 Re: Тъжно
Автор: sauron69   
Дата:   17-02-13 13:43

То медалът винаги има две страни, това е ясно. Ама в момента е политкоректна само едната страна на медала.
Да не говорим, че ако например братята на тези дечица хванат пушкалата и почнат да гърмят, какви да ги пишем - терористи или борци за свобода???
Или зависи коя страна на медала искаме да гледаме [smilie2]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   17-02-13 13:57

То и медалите са много, не са един и два, а ние сме седнали страните да им броим...
Тея теми много ви влекат, не може да не ги разнищите...


Аз друго се чудя, не е ли кофти да седнеш и тая снимка да я чоплиш на сопата! Тук да блеснеш, там да стъмниш..., филтърче тук- левълсче там..., малко цинично ми се вижда...

Аз да се снима горе-долу го разбирам, макар че и в това си трябва морал. Ама да се обработва като рекламна фотография ми е малко нанагорно. Хубаво нещо е признанието, ама не са този тип снимки, онези, дето ги правим като за награди...
Макар че не знам де, не съм в положение да съдя, предполагам, че признанието може да е опияняващо.
И все пак, какво щеше да загуби тази снимка от по-малкото блясък в лицата и тоя "dimming" ли или и аз не знам как да го нарека...!
Не че толкова си е играл или, че е толкова много фотошофа, ако така си обработва винаги, може и за 7 минути да го е направил, не е там работата...
Поривът да бачкаш по личицата на децата ми е странен...
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   17-02-13 14:10

таралеж...съгласна съм. може след некъв вид шок, слизането до ниво "занаят с фш" да му е било терапията на фотографина...знам ли и аз...
но категорично не ща да гледам такива снимки, не ща да ги снимам, не ща да ги има, не ща да се случват. със сигурност моето сеирджийство изключва тоя вид сеир. да, има я тая действителност. аз знам, че я има и без снимките. толкоз. не съм крехка душа, да не дава господ да си вътре в ситуацията, па било и на фотографин в ролята.
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   17-02-13 14:24

"слизането до ниво "занаят с фш" да му е било терапията на фотографина"

може би си права, не съм се замислял...
А може да не ги преживява така нещата. Аз честно казано преживявам някой неща, защото така ми е наложено. Знаеш че ти става гадно, ако видиш определени неща и ти става гадно... Но за себе си знам, че не го усещам искрено...
Като това с децата- навремето като видех или чуех, че нещо лошо е станало с някое дете и се поставях на мястото на детето и някак не ме трогваше толкова.
Сега вече не е така...
Мисълта ми е че от действителността около теб се променя и гледната точка. Може да нас да ни е цинично да бачкаш да снимаш, обработваш и полираш чуждото нещастие, но ако си заобиколен от него, това да е всичко, което може да направиш... Все пак сравнено с това което ние правим (нищо), пак е някакъв вид действеност...
Сигурно си казват, сега ако трогна повече хора и повече хора ще се докоснат до проблема и цакаш драматично с dodge and burn tool-а, като художник...
 Re: Тъжно
Автор: TODD   
Дата:   17-02-13 14:33

На война като на война .

Когато дойде тук така ще погребваме и нашите деца ...

Не ме впечатлява ... некви хора убити при военни действия .

Че сигурно не знаем че даже нарочно ги носят на места които са обект на военни действия белким им се размине и после се изкарват жертви мъченици ....

Тия породи са способни на всичко.


Да би мирно седяло не би чудо видяло .

[smilie7]

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   17-02-13 14:38

съвсем точно те схващам кво казваш. и аз съм така. ма ей тва последното, дето викаш, съм сигурна, че няма как да стане. и се чудя "творците" и джорналята не го ли усещат? просто зрителите ахкат, охкат, пускат по некоя сълза и толкоз. в най-добрия случай почват некви фб акции, които са меко казано жалки и смешни. ми че тия локални войни са си пари, бе! и правителствата на на тия закъхарени зрители трупат кво ли не, вкл и сигурност за собствените си поданици от тия неща. че той за части от секундата съобразява, че тия неща са ВЪН от къщата му и е добре, ако ще ги има(а то няма как да ги няма, след изгонването на адам и ева от рая)- да си седят там, да не влизат при него! те са за дивите, прости, фанатични хора на майната си райна...
така че всичко се свежда пак до единия сеир, който продава...па може и да не съм права, ма за мен си е жив цинизъм. независимо, че схващам и другите страни на медалите.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 00:39

Автор: mmjm
Дата: 17-02-13 12:08

Иво, медалът има 2 страни. Поживей малко там, и ще разбереш че не познаваш нито едните нито другите. И при едните и при другите има същества, които не трябва да бъдат наричани хора, и едните и другите имат прекрасни деца, които не са виновни за дивотията ни.




Разбира се, че всеки народ има и свестни и калпави хора. Ето сега е момента свестните евреи в България да излязат с декларация срещу исканията на "Шалом". Не се съмнявам, че ще го направят. Пратете ми линк, когато медиите публикуват тяхното становище по въпроса. [smile]


"Шалом" иска България да поеме моралната отговорност за евреите от Вардарска Македония и Егейска Тракия

 Re: Тъжно
Автор: mmjm   
Дата:   18-02-13 02:28

Какво те притесняват тези искания, нима тогавашното правителство не носи отговорност за депортацията на 11000 български поданници в "Треблинка" и имаш ли представа какво е станало с тях?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 03:13

Няма ли да има такава декларация? Колко съм разочарована. Ежко почти беше успял да ме убеди в някои негови теории. [smile] [smile] [smile]

 Re: Тъжно
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 08:12

mmjm, станали са израелски поданици.
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 09:19

mmjm:

Определено е притеснително, когато искането е едностранчиво. Ако Шалом искат да бъдат обективни и хората да им повярват, трябва със същата декларация да поискат Израел да поеме пълната отговорност за атентата в хотел "Цар Давид", за етническото прочистване на палестинците, за окупираните територии, и т.н. Не си ли си задавал въпроса никога, не ти ли е било странно, как така и защо има палестински бежанци на територия, която се нарича от памтивека Палестина... обикновено има бежанци от една страна в други, ама да си бежанец на собствената си територия... как ти звучи? [smilie8]

По въпроса за евреите от Вардарска Македония и Беломорска Тракия - наясно ли си какви точно са били пълномощията и разделението на отговорностите между българските и немските власти там и тогава? Моята информация е, че немците са си взимали решенията относно евреите сами, без изобщо да питат нашите.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-02-13 10:10)
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 09:51

Опитваш се с логика да обориш едно изнудване - политическо и финансово, и една неблагодарност. Логика, фактология, честност, морал, достойнство, обективност, благодарност - къде ги търсиш насреща?

Пускаш топката на твой терен. Ето виждаш ли как сега започваш да се оправдаваш и да се извиняваш за тяхната неблагодарност. [smile] [smile] [smile]

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 09:54

е, когато някой прави нещо добро, това е индулгенция към собствената му съвест. на практика го прави за себе си, но няма лошо. в тоя ред на мисли - благодарността е последното нещо, което трябва да чака.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:03

Не съм казала, че трябва да се чака благодарност. Казах, че не трябва да се толерира изнудването и не трябва да се изненадва човек от подобни агресивни изблици на неблагодарност от насрещната страна. Тоя вид поведение им е запазена марка.

А и маро, не ми се иска да живея в главата ти. Не знам как я караш с това цинично отношение към живота.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 10:07

ако искаш да знаеш сума ти свят мисли, че съм била непоправима оптимистка и пълна с вяра в доброто...до пълна глупост [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама мисля, че ти си на по-прав път[smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 10:09

След поемане на моралната отговорност следва и ангажиране с обезщетение. Вече си признал и е редно... Няма да сме първите...[smilie8]

 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:13

Има и зло в хората, но има и добро. Когато престанем да вярваме в доброто, то изчезва.

 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 10:16

Абе, много съм се чудил - ако защитаваш лошите добър ли си или си лош...[smilie8]

 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:19

Поста ми беше адресиран до мара.

Ако защитаваш лошите, увеличаваш злото.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 10:20

ама защо трябва да се вярва в каквото и да било...? има го, виждаш го, научаваш се да провокираш едното или другото. светът е симетрично място. ся...когато става дума за цели големи човешки групи, там и подбудите, и лостовете са други...не можеш да вървиш с/у течението. можеш да минеш встрани....или да те влачи. толкова е просто. отбелязва нещо човек и толкова. просто наблюдадетл. ако успееш да повлияеш с нещо добро на най-близкият до теб макар и съвсем мъничко, значи требе да си доволен и да разчиташ на ефекта на пеперудата. толкоз.
тофо, ти ся кат китайците - щом си спасил някому живота - поемаш пълна отговорност за него нататък [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...може и да не бяха китайците.
 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 10:22

А лошите нямат ли право на защита... Щото и лошото е въпрос на гледна точка...[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 10:26

а, аз не си падам по етикетирането. понякога първосигнално се мятам, ама съм се научила да се коригирам. е, случва се да изпадна в "защита на кауза", ако имам насреща силен дразнител [smilie18]
...един вид - човек забравя, че требе да е спокоен и неемоционален. та често и със злото и доброто па така. по-тревожни са ми "добрите", дето адски се напъват да покажат колко са добри...и целите в бяло, па въртят всеки с по една каца с лайна. така де, да се върнем в началото на темата. аз такава снимка мисля, че не бих искала да правя.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:28

Ама ние сега не говорим за големите човешки маси, а за малките, за малцинствата. Защото си измислиха закони, чрез които да изнудват мнозинствата с подобни шмекерии.

И хората, като ги нападнат с поредната простотия, започват да се оправдават, после да плачат, накрая побягват и викат - ето ви и двете ни ризи, ето и другата ни буза готова за шамара, само не пишете във вестниците, че сме лоши [smilie18]

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 10:30

и малцинствата са големи групи хора. ползват същите лостове.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:30

Да де, за тях говорим, за вълците в агнешки кожи.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 10:48

Гледам как лекичко така, двамата с ежко, изместихте незабелязано вината от тези, които убиват децата, към тези, които за заснели убийствата. Евала.

 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 10:52

То в унисон с новите течения бре...[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 10:56

в човешката история винаги е имало убиване на невинни. не е хубаво. и не е хубаво да се размахват като байряци...нали?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:01

Ма ние не говорим за историята. Говорим за настоящето.

За историята ще можем да говорим, когато стане възможно да се говори, без да потулват 3/4 от фактите.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 11:02

настоящето и историята са едно. днешният ден е част от всичките дни.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:06

Е хубаво де, тая крилата мисъл как решава проблемите ни?

Като Елин Пелин ли? Кога ни изсъхне блатото да приквакаме и да замълчим?
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 11:08

разчитай на ефекта на пеперудата [smile]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:09

Няма как да не съм виновен, нали?

Интересно като защитавам арабите от изблици на същата тази ваша обобщена мисъл, тогава в унисон с какво съм...?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:13

Твойта необобщена мисъл чакам да я видя подкрепена с декларация срещу исканията на "Шалом".
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:18

Ми напиши ти декларация срещу исканията на "Шалом", на един нормален човек, който не се занимава с глупости, пък бил той и евреин, защо му е да пише декларация в случая, той просто няма да се занимава с това.
Хубаво е това да не е така, но фактите говорят, че гласът на хората с мисия винаги е по-силен от този на останалите. Това е дразнещо, когато мисията е кофти, но не променя факта, че нормалните хора няма да се занимават с декларации и глупости...

Пиши ти до Шалом да им кажеш как стоят нещата, нали и ти си с мисия на плещите си...
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:20

Как мислиш, има ли смисъл да ти отговарям на поста?

Я го прочети отново да видиш какво си написал.
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:25

Написал съм, че нормален човек, който си бачка нещо и не се занимава с повелите на кръвта или няма мисия, няма да седне да пише опровержение на искане от събралите се 6000 евреи в Шалом... Пък бил той и с обща кръв като тези от Шалом...
Аз ако не се обявя против Луковмарш, това прави ли ме поддръжник на марша?
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:30

Честно казано с какво Шалом заслужават повече внимание от „Федерация на ционистите в България”, „Еврейски женски форум”, „А`Шомер А`Цаир” или някакви други евреиски организации из БГ...?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:30

Кога е да се правят мръсотии сме първа писта, когато нещо достойно трябва да се направи - ма моля ви, ние сме нормални, не ни занимавайте с глупости [smilie18]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:32

аз не се слагам при нормалните...
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:35

Все тая, няма да пиша по тези теми въобще, дори, когато става дума за фотография, накрая се обръща на политика и ако се опитам да не пиша за политика и пак излизам пропагандист, като съм сменял темата... Все тая, извинявам се, че я смених..., не съм разчел правилно за какво е била пусната темата...
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:36

Жертва?
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 11:37

ежко, ма не се поддавай толкова лесно, бе [smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:42

Защо жертва, ако искам да съм жертва ще ти го пиша на лични, знаеш как е!
Просто пиша, че се извинявам, че смених темата и не съм пропагандист!
Честно казано ме караш да защитавам тези, в които сам не вярвам и се опитвам да избягам от това. Просто водиш спор по начин, който ме провокира и изпадам в някакъв софизъм..., което ме дразни в самия себе си... (в самия мен си...., хм, не знам как се казва)



Публикацията е редактирана (18-02-13 11:44)
 Re: Тъжно
Автор: krist   
Дата:   18-02-13 11:44

Ще се върна на снимката:

1. Не искам да може да се снимат такива неща
2. Ако обаче се случват, е по-добре да се снимат
3. Ако се снимат, не е необходимо да се обработват по тоя начин - освен че е естетически неиздържано, идва и въпросът що за човек трябва да си, за да обработваш такава снимка.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 11:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ей тва имах предвид по-нагоре...ама точно! ...и както човек не иска да защитава каузи, и както хич не ща да изпада в крайности - хоооп! - некой му тури люта чушка в г/за и после - що фъркал кат карлсон. хем аз таралежа не съм го видяла нервен или разпенявен.
щото кви пенюги си имаме - ехеееее![smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:47

Айде сега аз те карам да защитаваш някого. Ти сам се караш.
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 11:48

е, де, е де...ти баш най-обичат да метнеш мая в ла.ната [smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 11:49

За какво си приказвате тука? [smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   18-02-13 11:49

Точно юях да задам съюия въпрос - извинете, за какво става дума?
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:51

Ми не знам какво сте имали предвид. С Крист съм съгласна, и не за първи път. Даже бях написала нещо подобно, но не го постнах.

 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 11:55

Гледам, vinoirakia пуснал (провокативно или не) един кадър, което веднага става повод за анти-еврейска реторика от познатите актьори. [smilie21]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 11:55

Крист не е по темата, той я измества...[smilie23]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 11:59

Те като престанат да трепат и изнудват хората, ше изчезне и реториката. Но това не би им изнасяло. Затова са целите тея напъни сега. [smile] [smile] [smile]
 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   18-02-13 12:00

Едно време, преди втората световна война е имало един лаф.
Когато някой се е пенявел, като нашата Ребека, в смисъл че евреите са виновни за всички злини, са добавяли - и велосипедистите са виновни.
На въпросът, защо велосипедистите са отговаряли - а защо евреите [smilie5]

Лично аз не харесвам тези евреи, с които работех, но ми се струва инфантилно и незряло да се генерализира за цялата нация.
 Re: Тъжно
Автор: krist   
Дата:   18-02-13 12:02

е, що па да я измествам? даже т. 3 казва същото, което и ти в началото на темата, но по-сбито..

 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 12:02

Чилл:

Човекът е пуснал снимката на годината на Уълрд Пресс във фотографски форум. Страшна провокация! [smilie2] [smilie23] [smilie23]

А това, че точно този акт на поредно изстъпление на ционизма е потресло най-много хората, за които това очевидно е най-сериозният проблем на нашето съвремие, би трябвало да те накара малко да се замислиш.

А провокаторът точно си ти. Като се правиш, че не забелязваш тънката разлика между евреи и ционисти. Никой тук не е анти-еврейски настроен, недей да лепиш на хората етикети, какито нямат нищо общо с реалността.


[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:03

Не, крист не измества темата. Човек с минимално развита логическа мисъл и практическо познание би го разбрал веднага. Но откъде да се вземат?

Това е един от основните проблеми при споровете, и не само в този форум. Как да отговаряш смислено на постове, които са пълна логическа и фактическа безсмислица? Или злонамерен и агресивен спам?

 Re: Тъжно
Автор: temelko   
Дата:   18-02-13 12:07

Ребека, как само успяваш във всеки пост да вмъкнеш обида и пренебрежение към повече, които пишем тук ... [smilie23] Не е гот някак си.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:08

Вицовете, крилатите фрази и смешките нямат магическите свойства да променят фактите.
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:11

ivodam, би могъл да коментираш снимката от човешка, емоционална, естетическа, техническа, фотографска гледна точка.

Ти си избрал да я коментираш от политическа гледна точка.

'nuff said. [smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 12:14

temelko:

Хайде сега, Дамбълдорова е безспорно най-фината и интелигентна дама във форума, а общуването с нея е наистина изтънчено удоволствие. [smilie24]

Ако някой се е почувствал обиден от нея, това си е негов проблем, който бих отдал на някаква комплексарщина поради очевидно усещане на такъв индивид за неравностойност и силно подчинено негово положение спрямо нея в интелектуален план, нищо друго. [smilie25]


[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:14

Сигурно имаш и логично обяснение относно връзката между, цитирам, фотографията във фотографски форум" и някакви искания на някаква организация? [smilie21]
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 12:15

Логически погледнато не аз съм повел темата в посока фотография, така както и крист не го е направил, злонамерения спам, реално е лека ирония. Всеки с логическа мисъл го вижда това...!

Разбира се това, че заменям обидата с лека ирония ми носи известни минуси при воденето на спорове, но мисля, че мога да живея с тях...

Сега защо не скочиш срещу Иво, заради "не забелязваш тънката разлика между евреи и ционисти", нали с това те провокирах и стана майката си трака...
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:15

Ето сега, на горния пост как да отговори човек? Че да обсъждаш цвета на небето или да говориш за естетика при подобна снимка е крайно неуместно?

Как да отговориш на подобен софизъм, морален далтонизъм и нагло и агресивно спамене?

 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:16

ivodam написа:

> Хайде сега, Дамбълдорова е
> безспорно най-фината и
> интелигентна дама във форума, а
> общуването с нея е наистина
> изтънчено удоволствие. [smilie24]

Краставите магарета и през девет баира се подушват.

Т'ва май беше за другата тема ... Карай ... [smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:21

Нагло и агресивно спамене е да пускаш някакви линкове към някакви искания на някаква организация, което няма нищo общо с темата на темата, а именно - конкретната снимка. [smilie21]

Това е направо христоматиен пример за спам. [smilie21]
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 12:22

Чилл:

Да бе, и как си го представяш това коментиране от техническа, фотографска гледна точка, без политика, я да видим:

Аууу, колко добре е предадена емоцията на хората, а как пък на фокус и добре осветени са излезли детските трупчета, ма то не е важно сега как са си заминали дечицата, дали от ракета, дали от автомобилна катастрофа, или метеорит, зер напоследък доста метеорити падат наоколо. Не е важно кой ги е убил, важно е дали е използван Фотошоп, разбираш ли, това е критичният въпрос!!!

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]


[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 12:22

таралеж, не са настроени да разберат ирония в тоя момент. може би и в накои други. малко ми става наудобно даже, като гледам как става...[smile]
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:25

ivodam, мда, нещо такова си го представям ...
Не твърдя, че е уместно, а че е възможно. Със сигурност е не по-неуместно от политически коментар. [smilie21]
 Re: Тъжно
Автор: Ivodam   
Дата:   18-02-13 12:28

Ами Чилл, виж реакциите по света на тази снимка, дали е неуместен политическият коментар, нямам какво повече да ти кажа.


[smilie7]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:31

Е как да няма нищо общо? За какво се изровя наново Втората световна война? След 70 години? Да не би да е защото почна доста голямо брожение срещу войните в Близкия Изток? [smile]

 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:35

Това за злонамерения спам не беше за ежко. Ежковия спам е добронамерен. [smilie18]

 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:35

"Реакциите по света" не са определящи за мнението ми, че да коментираш политически тази снимка е също толкова цинично като да ѝ коментираш фокуса или обработката.

А да я ползваш като повод за политическа спам е още по-гнусно.
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 12:37

Ето за този злонамерен спам говорех.
 Re: Тъжно
Автор: ejko   
Дата:   18-02-13 12:46

Реакциите по света са ясни..., сега са такива, защото снимката е на тези деца, преди 10 години беше на другите деца и тогава реакциите пак бяха същите. Няма добри и лоши в някакви дето се стрелят и взривяват и умират деца... Които убиват деца винаги са лоши, но вие ги делите. Едните имат право, а другите нямат право! Политика било..., няма морално оправдание на тези неща...
НИКОЙ НЯМА ПРАВО.
и не всеки, който е евреин или арабин е виновен, за действията на останалите евреи или араби! Няма значение дали носиш кипа или шумаг, ако си престъпник си престъпник, ако не си- не си!
Казвам го всеки път...



Публикацията е редактирана (18-02-13 12:48)
 Re: Тъжно
Автор: krist   
Дата:   18-02-13 12:49

най-подходящи за поличиески коментари са снимките на цветенца и бръмбарчета[smilie8]

 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 12:50

Търкулнало се гърнето, намерило си похлупака.
 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 12:51

ejko [smilie24]
 Re: Тъжно
Автор: arakiss   
Дата:   18-02-13 12:56

за бръмбарчета ли си говорите [smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 12:59

ами туй, дето го казва таралеж се повтаря като мотив в цялата тема...ама не. требе да се вадят некви дивиденти...
интересно е, че си вярват хората.
дъмбълдор?
иводам?
направо се чудя какво точно искате да постигнете...[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: arakiss   
Дата:   18-02-13 13:04

маро,
не си ли изпитвала еуфорията от среща с човек, с когото можеш да си допълваш изреченията [smile]
радват си се един на друг, човещинка [beer]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 13:06

Ежко, ти, както винаги, говориш за съвсем друго. Говориш за расови стереотипи. Проблема не е нито расов, нито генетичен. Тук става въпрос за етническа мафия, която е базирана на милитантно индоктриниране в расизъм от съвсем ранна възраст.

 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 13:07

На мен ми се струва, че обсъждат причината. Не се ли отстрани тя-ще има още мнооого такива снимки...[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 13:13

а, не, не...че има мафия, която ползва етническа, верска и каква ли не карта - това е факт. но винаги всичко произлиза от лакомията и копнежа да караш влака. а начинът за изкореняването на тая точно причина требе да се търси в генното инженерство...
..ама ще забравят да модифицират 10 души - и олеле, айде наново [smilie5]
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 13:14

100
 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 13:17

Е, не е в генното инженерство. Всички хора са еднакви. Различни ги правят възпитанието и културата...[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 13:18

Няма много общо с гените. Тук има евреи от смесени бракове, няколко поколения. Очите им сини, носовете им чипи, косите им руси. Малко семитски ген има останал в тях. Но по делата им ще ги познаете. Тези, които не знаят, че са евреи, сигурно не са. Защото това не е ген. Това е културно предавано психиатрично заболяване.

 Re: Тъжно
Автор: мара   
Дата:   18-02-13 13:19

ами именно - еднакви са. а масмедиите чудесно ги формират като карикатури лакоми и празноглави, вгледани в чуждото канче. как я виждаш корекцията да стане?
 Re: Тъжно
Автор: tofo   
Дата:   18-02-13 13:22

С желание от двете страни...ама пусто му, не е лесно.[smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 13:23

Кои масмедии? Тези на луната ли? Ми в Америка масмедиите до една са техни.
 Re: Тъжно
Автор: arakiss   
Дата:   18-02-13 13:25

Автор: Dumbledore
Дата: 18-02-13 13:18

Няма много общо с гените. Тук има евреи от смесени бракове, няколко поколения. Очите им сини, носовете им чипи, косите им руси. Малко семитски ген има останал в тях. Но по делата им ще ги познаете. Тези, които не знаят, че са евреи, сигурно не са. Защото това не е ген. Това е културно предавано психиатрично заболяване.


копирам преди евентуална корекция, макар силно да се съмнявам, че админите следят тази тема....
 Re: Тъжно
Автор: chill   
Дата:   18-02-13 13:27

Автор: Dumbledore
Дата: 18-02-13 13:06

Ежко, ти, както винаги, говориш за съвсем друго. Говориш за расови стереотипи. Проблема не е нито расов, нито генетичен. Тук става въпрос за етническа мафия, която е базирана на милитантно индоктриниране в расизъм от съвсем ранна възраст.
---

Щяха да са бисери неземни, ама като го получиш този спам за стотен път дори вече не ти е смешно. [smilie8]
 Re: Тъжно
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-02-13 13:29

Ти от шесто управление ли си? [smile] [smile] [smile]

Доста гърнета си намериха похлупаците. [smile] [smile] [smile]

 

 Тази тема е затворена