Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Новият бранд "България"
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   18-01-13 20:06

Аз от футбол не разбирам, не ми се иска и от политика да разбирам, но се стремя да не съм съвсем лаик в темата. Но това лого трябва да обслужва туризма в България. Е аз работя в тази сфера от 15-ина години, еми .... старото лого да съм го видяла на една тениска и на няколко картички. На билбордове, торбички за молове, шезлонги и т.н. не съм го видяла. Вероятно и това ще е така, та не знам как турсита ще отъждествява България с логото. А предното ми харесва повече, доста по-изчистено е. Това е като пъзел, който трябва да си сглобяваш в главата, а това не е целта на което и да е лого според мен. Но пък какво ли разбирам аз логота [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: georgivelev   
Дата:   18-01-13 20:21

Леле, завихри се дискусия, която по цвят се доближава до аграрните календари на Кубето.

Трябва ли да съм художник, за да разбирам от картини
Трябва ли да съм музикант, за да преценя, че цигуларят свири лошо?
Трябва ли да съм писател/поет за да преценя, че даден роман/стихотворение е тъп/о.

И т. н.
Логото ми казва следното:

- България е страна, в която управлява БСП (розата)
- има там разни зелени, които отвреме-навреме протестират колкото за парлама (зеления лист)
- можете да се пличкате в морето, докато слушате маанета от кръчмата върху дюните ( туй синьото отдол). Морето е с цвят "турско синьо" (ако не е, значи не сте си калибрирали монитора) и показва силата на ДПС в страната. Те са отдолу, защото във всеки момент могат да преобърнат държавата.
- Туй жълтото е символ, че можете да фиркате, докато почнете да повръщате
- зеленичкото чадърче е четирилистна детелина, и е светлозелена, за да контрапунктира на символизира на сюрреализма на централната метафора на логото.
- Сините планини са разделени на две от бялата чертичка, така както СДС се разцепи. След следващите избори в България няма да има СДС, няма да има и планини
- И всичко това се върти около бога-слънце Бойко Борисов!

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-01-13 20:30

georgivelev [cool] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 20:49

Велев, анализатор на седмицата[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 20:50

това е лого за $100

Не, това не е лого за $100, това е лого за доста пари, което е правено от квалифициран дизайнер. Просто концепцията е сбъркана. Виж предишното е за $100.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд
Автор: biso   
Дата:   18-01-13 20:55

sunnyshot,
верно на пръв поглед парите се набиват на очи, но не мисля, че те са важното в случая. това е знака на страната ни пред света. и никакви пари не могат да оплодят липсата на вкус и яловите идеи.

тука е заработило типичното за българската душа /и кино/ правило да натоварим едно просто нещо със смисъл и идеи за още 20 такива. то не е голф, то не е екстрийм, то не е гурме ...

смисъла на логото не е да разказва. смисъла на логото е във впечатлението което оставя или препокрива.

добре стилизираните и изпипани детайли са част от професионализма, но ... само част



Публикацията е редактирана (18-01-13 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: imitev   
Дата:   18-01-13 20:56


Щом всеки вижда нещо в логото - добро е.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: vikitovikito   
Дата:   18-01-13 21:07

То и в анимационните герои всеки ще види смисъл само в логото по-трудно ?


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: tochnia   
Дата:   18-01-13 21:08

На новото лого трябваше да има:

- евтини жени с къси поли тип коланче
- евтин алкохол на корем
- рушвет ако сбъркаш прекалено много

Опционално:

- балконинг
- стрелба пред/във заведение
- каране в стил "Fast and Furious"
- преследване от цигани
- рали между дупки със 20 годишни трошки


Така се привличат туристи, драги зрители [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-01-13 21:09

n1x0nе, бе, написах го в смисъл, че не би трябвало да струва повече от $100 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: vikitovikito   
Дата:   18-01-13 21:10

колко струва това чудо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: n1x0n   
Дата:   18-01-13 21:11

Трябва ли да съм художник, за да разбирам от картини
Трябва ли да съм музикант, за да преценя, че цигуларят свири лошо?


В обши линии, ако не разбираш от материята - не можеш да прецениш нищо повече от това дали ти харесва лично на теб или не. Да кажеш "това не става", "това е некадърно" и т.н. иска знания, опит и изградени критерии.

Един виртуозен цигулар може да свири великолепно творба на Карлхайнц Щокхаузен, но ти да решиш, че е пълен некадърник, защото скрибуца някакви странни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: imitev   
Дата:   18-01-13 21:11


За 100$ означава, че всеки уважаващ себе си оценител може да нахвърля подобно лого, без да копира, за примерно 2 часа.

Като при това може да защити всички графични елементи в обосновка или диспут с поне 3 членно жури.

Сериозно се надценявате...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 21:12

Вижте кво, майната му на логото. Жуже е.
Дайте да събираме сили за клипувити, е там ше е тотал демиджа[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: Marillion   
Дата:   18-01-13 21:15

Наздраве за новото лого! [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-01-13 21:17

imitev, значи и диспут с жури е имало [cool]

Таман се сетих за поговорката "много баби, хилаво дете" [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   18-01-13 21:19

imitev

Понеже се кандидатирам за местния простак. Оная глупост за един- до макс два елемента и на мен са ми я преподавали. А жури..пфффффффффф.... извинявай беше смешно[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: vikitovikito   
Дата:   18-01-13 21:21

Бая кинти глътнало [smilie18] но за това е съседната тема - Знаем ли срещу какво протестираме и какво искаме? [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: tochnia   
Дата:   18-01-13 21:53

Ето един конкурс за ново лого на България, но засега участниците се представят доооста слабо: http://www.fibg.org/za-konkursa


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд
Автор: DTV   
Дата:   18-01-13 22:16

ми аз обикновено знам за какво, за вас не знам [smilie5] но в случая няма да протестирам, съвсем обосновано - защото има по-важни неща за оправяне и протестиране от логото и бранда.

Диди, и това толкова ще видиш. а може да го видиш и на шезлонги, ама ей така, както е в момента в представянето, отпечатано с главата надолу [smilie18]
tonyf [smilie18] безконцесионни повече няма да има, съвсем на място си е
nemchev [smilie18] милиони пияни джуджета
Уве [smilie18] всичко е по документи и на документи
feliz, biso - РАЗГОВОРЪТ [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

не се ориентирам само кой е вариантът, два цветови, явно за години работа и като за толкова пари са разработили два варианта [smilie5]
печатно няма да има никакъв цветови проблем, цветови проблеми леко е имал дизайнерският екип
да, често срещано, даже ако не и практика - концепцията се пише по резултата [smilie5]
а иначе чисто графично това ми допада повече от предишното. малък графичен напредък, след 10ина години може и да уцелим точното. но се съмнявам много туристи да се досетят и разчетат символите, освен по-буквалистичните. така ще сме известни - с петна, като петна, петна, петна, петна...[smilie18]
не съм и аз тесен специалист, не искам и да бъда като г-н Гавански [smile] поисках да се ограмотя и да науча какво трябва да ми говори...уви, както и очаквах, тъмнина над континентите и портфолиото
това е следващата болест, през която трябва да минем явно. ако я преболедуваме и оцелеем, и ни има и след нея, вече трябва да дойдат добрите резултати - сляпото преклонение и доверие при визитка "аз идвам някъде отвън, подходящият съм защото вие сте туземци". схващане "вън=авторитет по дифолт", но по-често грешен подход, съвсем не означава автоматично, че работата ще е в точните ръце. в момента ми минава пред очите същата драма - идвам отвън, не искам да се съобразявам с условията, но искам правата, мога повече от вас, но няма да ви покажа, преди да ми прехвърлите по възможност повечко проекти.

сръбското ми допада от старите [smile] наистина много
погледнах нарочно, за сравнение според чергата. какво да кажеш, сърбите са си сърби - перфектно описание. изненади, настроение, буквалност без буквализъм - падат, стават, клатушкат се, подпират се, но с цвят, стил. никакви предварителни обещание и представи, много скрити изненади и открития [smile] просто настроение, без да се налага изобщо словесно описание за атмосферата и шернатостта. дали е бил нает някой тежък корпоративен западен екип или е хоум мейд, как мислите?! [smile]

Автор: tochnia
Дата: 18-01-13 21:53
хахахах [smilie24] еми слабо, като за един лев - толкова [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-13 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд
Автор: likorna   
Дата:   19-01-13 09:56

Розата не е на БСП.Американска е[cool]
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wjsn8600.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dfdy3670.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/clqk4871.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lzfi6722.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ycya1750.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/jdux6908.JPG




Публикацията е редактирана (19-01-13 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: georgivelev   
Дата:   19-01-13 15:01

Може и да не е на БСП. Обаче се оказах прав за турскосиньото.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: imitev   
Дата:   19-01-13 15:33


Явно правенето на логота в бг се смята за лесна работа "Не съм се хванал, не съм го направил!"

"Вчера обсъждахме със секретарката новото лого и тя даде много добра идея..." [cool]

Затова и повечето кадърни дизайнери не щат да се занимават с БГ [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: HP   
Дата:   14-02-13 14:17

http://dnes.dir.bg/news/deljan-dobrev-logo-13099683?nt=4



Министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев е възложил на изпълнителите на поръчката за туристическото лого на България да се консултират с всички, които не го одобряват и за тяхна сметка да го преработят.
Новото туристическо лого ще се преработи във вид, който да се приема от българското общество и професионални среди.
Искането от моя страна беше още отпреди 10 дни, уточни министърът, цитиран от БТА.

Новото туристическо лого на България обаче ще бъде преработено до момента, в който се хареса на всички, каза още министърът. Ако този продукт не бъде направен във вид, който да бъде приемлив за цялото общество и да се гордеем с него, ние ще търсим начин да коригираме сумата, която е платена за този продукт, каза още Добрев.
Очаквам минимум 5 процента ръст на броя на туристите през зимния сезон и аналогичен ръст през лятото, коментира още министърът, след като откри туристическата борса в София.

По-рано пред bTV ръководителят на проекта проф. Стоян Желев обяви, че точно 2820 души са харесали новото българско туристическо лого. Сред анкетираните освен българи, има 120 китайци, както и 100 наши и още толкова чужди туроператори.

Новото лого, с което България ще се рекламира като туристическа дестинация, предизвика противоречиви реакции след представянето му на 17 януари. То е разработено в рамките на проект за 926 000 долара, като конкурсът за неговото създаване вече се проверява от прокуратурата заради съмнения за конфликт на интереси.

Веднага след появата на логото започнаха дискусии около качеството и цената, в които се включи дори министърът на културата Вежди Рашидов. Логото на България трябва бъде една съвършена естетика, а новото е малко примитивно, коментира Рашидов. "Засега е една шарения като бонбонче от панаир – сладичко, шареничко, хубавичко, а България е сериозна страна", подчерта министърът.

Преди дни дори стана известно, че новото лого на България почти не се различава от това на Киригизстан, направено от 19-годишен младеж за малко над 500 евро и представено официално преди българското. И двете имат еднакви очертания и сходна игра на цветовете. Логото на Киргизстан представлява слънце, вода, планини, пясък и зелена растителност. Практически същото има и на логото на България.

Анелия Генова, директор на Дирекция „Маркетинг, реклама и информация в туризма” в Министерството на икономиката, енергетиката и туризма, обаче посочи, че работата по логото е започнала месец и половина преди официалното представяне на логото на Киргизстан.





[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият бранд "България"
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-13 14:21

Да бе, как ще направи някой нещо, което да харесва на всички, глупости на търкалета.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.