Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: shtukov   
Дата:   12-02-13 20:48

Аз с 10W40 карам една 24 годишна кошница. Колкото и налея, толкова изливам и досега не е дала фира. Хем е купена от Италия. Дали не са ви нежни нещо новите лимузини?


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 20:52

то е голяма философия да си смениш сам маслото и филтъра...ооооо то е много лесно особено за някои коли дето филтъра им е отзад зад двигателя и сочи надолу към ауспуха

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-02-13 21:00

Един приятел - механик на картинг отбор ми прави обслужването на моята Шкода - има си всичко необходимо... Но аз правя 15000 за по-малко от година та вече 4-5 години сменям на 8-9 месеца. Той ми е казал че излезе ли веднъж от тубата и влезе ли в контакт с двигателя и почват едни процеси... всеки си решава за себе си какво да прави - аз и на стария голф съм си му сменял веднъж годишно маслото... така че аз бих сменил...
Апропо по повод Сеатите - Сеата на брат ми е абсолютно с еднакъв двигател като на моята Шкода... само дето чехите препоръчват Шелл [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:01

Значи като знам на моята кола в какъв филм се вкарах, за да си сменя сам акумулатора, което е нещо, дето би трябвало уж да става лесно, мога да си представя как се сменя масло и филтър - нарочно е направено да се сменя в сервиз - гаранция! Така са новите коли, уви...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   12-02-13 21:03

Нова, стара, на сервиз, тез хора и те деца хранят....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:06

Абе пак добре, че за крушки не ми се налага да ходя на сервиз, сменям си ги сам без проблем, щото разни познати с нови френски коли не могат да сменят крушка на фара, ако не се разглоби половината кола и там какво хранене на деца става, вероятно с хайвер само [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: nodoubt   
Дата:   12-02-13 21:09

не са проблем 1-2-3 месеца. щом е на 5 години я обслужвай където си искаш, с каквото си искаш масло.
за хубава нова кола като твоята - castrol edge [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 21:12

Луди ли сте да сменяте масло или пък филтри? Колко по-евтино е да си ремонтираш двигателя на 100000 километра.

Докато не я докарате да доливаш 1 литър масло на 2000 км, нищо не се сменя.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 21:16

Marillion
---точно така никакви масла и филтри.аз на моята даже и гориво не и сипвам да се оправя сама.на мен някой да не ми е помагал[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-02-13 21:21

Сайбъре - на Форд Фокус за да му се смени крушка на фара се маха целия фар, при колата на брат ми е такова положението с крушките на габаритите... при мен слава богу нещата са далеч по-прости и лесни... но други са си достатъчно сложни. Та не са само френските коли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 21:23

В сервизите свалят двигателя за да сменят маслото[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:32

На първата ми кола Mazda MX-3 отидох на едно селско сервизче да ми сменят бензинов филтър, тогава още нищо не разбирах, даже не знаех какъв е тоя филтър и за какво е. Ония се пулиха, пулиха, щото колата е мъничка, а пък с V6 двигател, няма къде пръста си да сложиш и решиха, че най-лесният начин бил да направят една дупка в бронята между халогена и кухината, която няма да личи и от там с някаква отвертка да развият някакъв болт... На мен тогава ми беше първо посещение при автомобилни майстори и нищо не си помислих, викам си: нормалено е. После на когото и да разкажа тая случка, умираше от смях [smilie18] И си е за смях [smilie18] Да не говорим, че накрая го развиха, издърпаха някакво маркуче, от което под налягане пръсна бая голямо количество бензин върху горещия двигател, изсвистя яко от температурата... Можеше и да взривят нещо. През цялото време оня и без това пушеше цигара при тая манипулация. Изобщо позната картинка, която на мен дотогава не ми беше позната и имах някакви идеалистични виждания за майсторите на коли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinse   
Дата:   12-02-13 21:32

На нафтовата печка го сменям на 20к км (даже май производителя и дава малко повече ама чак толкова не прекалявам) или на 2 години ако не съм го карал много, то производителя така и казва, там ползвам само пълна синтетика. Бензиновите автомобили ги карам на полусинтетични масла интервала ми е 10к км или 1 година.
По принцип дали маслото е дало фира може да се провери и на място. Читавото масло като почнеш да го да го търкаш между пръстите се плъзга мазно мазно, заминаващото си масло е някак си... гъсто.
Проблем да се смени 1-2 месеца по-късно вероятно няма (те жабарите сменят на високосна година [smilie5]) ама сигурно е по-добре ако през това време му долееш малко та да се поумеша старото с ново масълце [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 21:35

Хехе - хайде да не правим диагностика на маслото палпативно [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinoirakia   
Дата:   12-02-13 21:45

"защото на всяка смяна сменям и филтър на климатик, който най-бързо почва да смърди, а като го сменя сега, точно за лятото пак ще се е осмърдял
"

Ако е само заради филтъра на купето - не можеш ли сам да го свалиш и смениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 21:47

свалям фара на моята тойота за 2 минути и сменям крушки. Само дано не ми се налага да го правя в тъмното, че има едни винтове на обратно дето винаги падат...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:48

Обикновено чета спецификацията на производителя. За всяка кола си пише - на еди колко си км или на години - ако не са минати тия километри.
Това важи не само за маслото, а за всички консумативи по колата ...


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:48

Някои производители дават по 2 стойности за различни условия на експлоатация.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinse   
Дата:   12-02-13 21:51

Да в зависимост дали колата се кара предимно извън града или в града

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:55

Да или за джип - предимно он или оффроуд ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 21:58

И джипа и леката кола карам с едно и също масло -10W40 каквото има във варела ....

И на двете ги сменям кога ми скимне - веднъж до сега не съм ги засякал на колко км е ...

Същото и с мотора [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:01

за доста двигатели е писано, че при натоварено ползване, маслото се сменя на два пъти по-малки интервали - километри или време.

натоварено ползване е при градско шофиране със задръствания, т.е. тип софия през делничните дни, магистрално с много високи скорости, офроуд.

всеки сам си решава кое е добро за двигателя му. особено на новите бангии, където 20-30к не трябвало да се сменя, а всеки ден връткат градско и ръчкат дизелака с 4000+ оборота [smilie5] после що смяна на глава била 8 бинки [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 22:04

Демпферният маховик е по благ ... и по бърз .А е само два бонбон а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:06

Абе екстри много, то затова хората са казали, че от масло не се пести ....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:07

Джипа ми първа смяна на масло на 3 хиляди км, след това на всеки 10хиляди, на 20 хиляди смяна на антифриз след това смяна на спирачна течност и на всеки 20 хиляди смяна на масла на диференциали и раздатъчни кутии + гресиране = минимум 600 лв на влизане в сервиза

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.