Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Marillion   
Дата:   13-02-13 07:55

100 хил. километра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-02-13 10:33

CyberGene написа:

........... ама реших, че
> ще ставам сериозен и семеен мъж и
> затова си взех пак 160 коня, пак
> черна, с четири врати (ама задните
> скрити [smilie3] ), обаче сега малко
> съжалявам. Трябваше нещо червено,
> двуврато и спортно и мисля,
> следващия път да коригирам
> грешката [smilie18]........
--------------------------------

За такава кола питаш дали да и сменяш маслото??? И я караш под 10-15000км на година???

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 10:36

Ми не е спортна, ако това питаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: stzz   
Дата:   13-02-13 10:39

Нито на години, нито на километри..........най-добре на собственици!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   13-02-13 10:43

Ми то спортен сеат нема ...[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Все едно спортна шкода ... таралясници [smilie18]

Та чак масло им сменяте ... я газ до ламарината до де му изхърчат буталата през аспуха !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 10:44

Бе има едни Cupra-R, дето горе-долу минават за спортни с 265 коня, ама чак дотам не съм стигнал още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: krist   
Дата:   13-02-13 11:01

CyberGene, TFSI-то май го слагат и Фолксваген, но не знам дали точно твоята модификация - виждал съм Голф и Пасат с такъв. Иначе аз масло първия път сложих някакво Castrol дето уж на 15 трябваше да се сменя, ама като навъртях 12 и звъннах на майстора, който ми го сложи, оня вика - сменяй на 10, че к'ви неща съм виждал.. Смених го някъде на около 13, ако не се лъжа.. Сега съм с VAG, което пак е long-life.. За сервиз мога да ти кажа едно-две места, от които съм горе-долу доволен (не са ми познати), само да не ме псуваш после, де[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 11:12

Фолксваген имат 2.0 TFSI, но е с различна конструкция, ако не се лъжа, а 1.8 си е на Ауди, но Фолксваген май не го ползват на техни коли, но може и да бъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: krist   
Дата:   13-02-13 11:14

да, за конкретната модификация не споря. мисълта ми е, че по принцип и народните коли имат tfsi


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-02-13 11:15

CyberGene написа:

> Ми не е спортна, ако това питаш
> [smilie18]
----------------------------

Не [smile] ама голяма, прилично мощна кола, малко километри на година, да не я караш основно градско - къси дистанции?

Защото аз примерно навъртам между 30 и 70 километра на ден само докато отида на работа и се върна + известно количество лични разходки насам - натам... и си сменям маслото като ми се обади бордкомпютъра... вече станаха над 120-130000км за 4 години и само разни неща по окачването ми се е налагало да сменям заради българските пътища и местата по които понякога ходя за удоволствие [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: victory13   
Дата:   13-02-13 22:01

според моите маслари с едно масло можеш да караш 2 лета, но не можеш да караш 2 зими... гледам да го спазвам [smilie18] , но и не ми се налага да се замислям, щото вече сменям на 6-7 месеца и 10к км [smilie18] ...
масълцето е кръвчицата на моторетката, и е редно да се полагат грижи... току-що на последната смяна на старата /25г ще честваме лятото/ сложих за сефте 10вв40, до сега само 5вв40 [smilie5] /мотора със сигурност подмина 350-60к, но не знам точно, щот трето или четвърто табло е тва... има и едно в мазето [smilie18] /
сайбъре, освен капачката, на капака на главата има и един маркуч, дето влиза във маркуча точно преди входящия колектор... този маркуч отвежда т.н. картерни газове... нормално е като отвориш капачката да навлезе въздух който директно постъпва в колектора, без да е измерен от дебитомера, и да обърка работата на мотора, който може и да изгасне... не е нормално ако отвориш капачката да не се промени работата на мотора. това е индикация за запушен филтър на картерните газове, който е в зоната на горепосочения маркуч... до какво може да доведе това, друг път [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.