Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:05

Еми така като гледам не е фатално да не сменям масло още 3 месеца, докато придобия колата, после вече може и да те питам за майстори, Джиме, мерси отсега [beer]

А принципно погледнато, кои от официалнит сервизи за читави, има ли такива? Имам предвид на коя марка коли официалните сервизи са читави, че да знам в бъдеще да си купя такава кола [smilie18] Макар че то по-добре да не се разваля и да чукна на дърво моя испански таралясник устиска цели 5 години без дефекти [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:11

Както каза джим по важно е да разчиташ на хората в сервиза а не на името, мойте хора ми казват да сменям маслото на 10 хиляди защото произхода на маслата е леко казано съмнителен



Публикацията е редактирана (12-02-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:12


Затова, спирачното усилие, да е по-голямо отпред си има основателна причина - ако задните колела спират повече колата има склонност към завъртане....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:16

може би така са проектирани, ако се износят по бързо задните и не си ги сменил имаш шанс в рискова ситуация

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-02-13 23:18

///тва е бъзик, който няма да е смешен на много потребители, Wania не чети!
Под 10к на година, програмист и още не си си взел някоя червена спортна емнайсеконскосилова [smilie5]


Иначе за маслото специално в случая не мисля, че има проблем. Което пък ми напомня, че и аз трябва да сменям... при мен ще станат точно около 10к/година, да не го мисля смятането [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:20

Те новите коли имат EBD - electronic brake distribution, така че си преценяват поотделно колко да пускат на всяко колело, за да не се завърти колата, а да си спира право напред, предполагам от това зависи колко подават на задните спрямо предните...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 23:24

Те новите коли имат EBD...

Тва е такава гнусна чикия заедно с ASR-a...
Газ, газ, влизам в завоя и пак газ за да ме извади и кур тате тяга... кочината преценява, че трябва да спира [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:24

Не знам какво имат ама ABS ми избива зъбите зимата, краз карах в казармата по лека му беше спирачката [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-02-13 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:25

Нончо, значи първата ми кола беше спортно купе двувратка 130 коня, червена, втората спортно купе 160 коня двувратка, много съжалявах, че не е червена, а черна и бях решил следващата да е още по-мощна и пак двуврата и червена, ама реших, че ще ставам сериозен и семеен мъж и затова си взех пак 160 коня, пак черна, с четири врати (ама задните скрити [smilie3] ), обаче сега малко съжалявам. Трябваше нещо червено, двуврато и спортно и мисля, следващия път да коригирам грешката [smilie18] Плюс тва и семейното ми положение леко се промени и го позволява [smilie3] Тъкмо днес Сеат обявиха новия триврат Леон:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nenr2225.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wooq9098.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/xwfw6922.JPG

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/2013-seat-leon-sc-1-dfpqkj.jpg


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: asahi   
Дата:   12-02-13 23:25

А бе вие велосипед не сте ли карали, та се питате защо предното колело спира повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 23:26


.. Първо - колите след 2002-ра са салфетки - БОКЛУЦИ !!!!
Правят ги колкото да идържат 3-5 години ..... колкото е гаранцията ..... [smilie9] [smilie9]

.. Темелко , ако имаш оплаквания от Димата и дедо Владо ..... не си прав .... това се едни от хората , които ще ти обърнат внимание .... [smilie3] [smilie3]

.. Кибере , нема читави сервизи от ГОЛЕМИТЕ .....
.. кола и жена се взимат на късмет .... [smilie5] [smilie5]

.. Имам един пич , в супер краен квартал ..... няма нещо да не може , няма ситуация дето не ме е спасил .... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:30

асахи на колите с предни дискови и задни барабан спирачки се сменят само предните затова е въпроса- що ся па задните първи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:41


Щото са тънки, да се сменят редовно. Не че се износват толкова повече от предните...

Тия системи ако си мислите, че на хасфалт разпределят, кой знае колко усилията - всичко става в изключително тесни граници. Ако вярвате много в тези системи - стъпете с 2те гуми на мокро/снежно и натиснете спирачките яко да видите дали ще разпредели усилието или колата ще продължи с тракащ абс напред... Не говоря разбира се за ултраскъпи топ модели и спортни бангии...

На жената октавия 3ката има всичките простотии ABS, TC, SRS всякакви S - ако караш бавно и полека са ок, нооо:

Тръгвам да изпреварвам на един баир камион. Имаше малко снежец. Давам аз газ - колата не върви. Още газ - същата работа... Не мога да изпреваря камиона... Баира с изпреварващата лента почва да свършва... Бах маа му - ръгам по-ниска предавка! Същата работа... Поглеждам таблото - свети ли свети ламбата на Тракшън Контрола. Ебаси и системата дето ще ме спасява в екстремни ситуации - един камион не мога да изпреваря... Връща газта гадината! Натиснах бутона за 10 секунди и тягата се върна на разположение. Изпреварих го и поглеждам жената - тя се залива от смях. Питам я защо се хили: -Оня ден и на мен ми се случи такова нещо и си помислих че е защото не мога да карам... Явно не беше от нея [cool]

А по завоите като се занесеш и бие спирачки на външното задно колело. Ууу тва е още по-голяма гадория. Първият път щеше да ме тикне под един автобус в Търново на едното от новите кръгови движения... Отвратително. Тъкмо бях изправил колата и отзад прас спирачка и я засука обратно. Контра с волана - аре от ляво спирачка... Спрях да въртя волана и се оправихме. Добре че карах сравнително бавно, но нали си е с обратен вираж там [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 23:46

Аз имена не споменавам... За Дядо Владо и Димата - да ще обърнат ...
Абе като се видим някой ден ще пием по ендо и ще ти кажа какво и кой визирам - тук не му е мястото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-02-13 23:49

Е това с промяната на семейното положение го разбирам [smilie5]

Ама спокойно, хората са измислили кризата на 40те да се оправдаваме после [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Mori13   
Дата:   13-02-13 00:20

E, пък вие - предните спирачки са по-мощни щото по-ефективно спират - тежестта на колата така се разпределя. Около 70-75% от спирачното усилие е на предните колела. А АБС-а си върши работа - аз като съм карал много коли без такова и единия прост АБС сега ми се вижда супер - преди правех чудеса от храброст за да не хлъзгам и въртя, сега квото и да правя, тя колата равномерно и право си ходи и спира.
Иначе за маслото - ако е читава синтетика и ви казват 15 000 значи може и 30 000. Аз пък от известно време също съм минал на сиситемата с доливане и на 30 000 сменям само филтри, щото гадинката си хапва малко масълце и то периодично си се обменя.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   13-02-13 00:21

С АБС на сняг и лед си е приключение да спреш...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 00:27

..Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа ..... [smilie7] [smilie7]

.. кога се строши - сменяш .... [smilie5] [smilie5]
...... абе аз до сега потрошена курва не съм виждал.. па каквато и да е експлоатацията.. дори и шарнирите не им се разхлопват...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 00:28

Шото си сменят маслото на 29 дена [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: deltalink   
Дата:   13-02-13 00:35

Ама много време ги държат в сервиза ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: asahi   
Дата:   13-02-13 01:30

Масло се сменя на нова кола. После се сменя колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 01:34

Тъй, тъй - пари да има, другото ще го нагласим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-02-13 01:48

CyberGene, без да чета останалото, отговарям на първия ти пост:

Което дойде първо, годината или километрите, така сменяш маслото. Важното е да го сменяш.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-02-13 05:36

tricky8600 написа:

> Само на километри, но зависи какво
> е маслото.
> Сега слагам едно Лексус и му дават
> 15к без да потъмнее много, а преди
> слагаха някакви "известни" с които
> карах по 10к и ставаше черно.

Ами то маслото, щом става черно, значи работи. Това дето остава светло, не го знам какви ги е вършило из двигателя, та да си остава такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: georgivelev   
Дата:   13-02-13 07:50

Хубавата кола е като хубавата жена - никога не може да е само твоя и всеки ще иска да направи едно кръгче.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.