Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:07

тоде, наред май са дюзи първо [smilie21] чакам следващия епизод, а той е близо [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:10

Другият проблем при мен е, че ония спазват някаква схема - на всяко периодично влизане в сервиза сменят нещо си. И сега аз заради маслото, влизам практически всяка година и по техни сметки едва ли не ще трябва сигурно и ангренажна верига вече да сменям, която по принцип не изисква смяна и въпреки че съм още на само 50 хил.км [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:12

Нещо те работят - ангренажа държи над 200 000 по данни на немски и американски производители ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 22:14

цибержен,
агренажен ремък или верига?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:14


.. Вчера смених маслото на скоростите ..... щото се каня от две години ..... [smilie7] [smilie7]

.. Ама не затва де , ами щото ми изключи два пъти в студовете при тръгване .... дигам пръчката ..... нема никой - само капчица ... [smilie5] [smilie5]

..Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа ..... [smilie7] [smilie7]

.. кога се строши - сменяш .... [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-02-13 22:20

Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа .....

.. кога се строши - сменяш ....


[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:20

Не бе, това за веригата беше бъзик [smilie5] Наистина съм с верига, която май изобщо няма нужда от смяна (или ако е, ще е на много километри), но имам предвид, че като ходя всяка година там, те си гледат по една схема на коя смяна какво имам да сменям, без да съобразяват, че за повечето неща времето не е от значение, а само километрите. И така само ще ме товарят с ненужна смяна на неща, дето не им трябва сменяне. И по тая логика може да решат и веригата да сменят, въпреки че си е още чистак-бърсак само на 50 000 км [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:21

на първата смяна забравили да стегнат пробката на диференциала, прибирам се а на сутринта комшията злобее- къв е тоя нов жип бе глей ква локва масло има под него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 22:22

Това е само до като колата ти е гаранционна/лизингова. След тоя период сменят само за това, за което си казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:23

На мен пък на първа смяна забравили да ми завият докрай отгоре капачката за маслото и на колата играят оборотите. А аз предната кола я продадох след като десет майстора се опитваха да оправят безуспешно играещи обороти. И си викам глей каква прокоба, изкарах само една година с тая кола, смениха маслото и дотам беше - пак почват да играят оборотите [smilie18] А тя просто засмуквала въздух през капачката, нещо се шашкат комповете... завих я и всичко се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:23

патаран, тва теем алто ли е? те правят такива неща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:24

Аз както взех джипа - кутия, раздатка, антифриз, дифове, спирачна теност, двигателя ьвърляше масло, та го промих с 15 литра 10W40 в процеса на каране [smilie5] , сега след 500 км, като се убедя че ремонта е успешен ще го поглезя с 5W30, колкото и препоръчват от Крайслер.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:25

Ратола [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 22:27

А тя просто засмуквала въздух през капачката[smilie11] [smilie11] тва ще е някакъв нов вид двигател да засмуква въздух от капачката на маслото

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:31

Абе не знам точно какво се случва, но ако работи двигателят и почна да развивам капачката, първо почват да играят оборотите, а накрая като извадя капачката и директно загасва двигателят. Това е турбо бензинов двигател 1.8 TFSI разработка е на Ауди, слага се и на Сеат и Шкода, но не и на Фолксваген, разработван е 2006-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:31


.. Кибере , ако ходиш в Дружба , в бившия сервиз на Лада ....

.. там ги познавам половината смотаняци дето сега са там отзадека на сервиза .... [smilie7] [smilie7]

.. Не че нещо , ама там всичките кибици са изгонени от Юнитрейд ..... [smilie7] [smilie7]

.. то па в Юнитрейд са едни читави ....... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:34

Не знам за капачката, протрило се маркуче за вакуум и вадя ключа от контакта а двигателя работи, гасех го на скорост и спирачка докато намерим проблема а брат ми се бъзика - добре че не взе автоматик не мож го угаси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:35

Да, там ходя в Дружбата, то даже май се води Искър там. Нямам особено добро мнение за тях, ама не са ми правили мизерия, иначе във форума на сеат ги псуваха, ама предимно хора, дето ходят със стари сеати там, аз уж се надявам, че на новите се стараят малко повече [smilie18] Надеждата умира последно [smilie18]

Последния път май ме измоткаха нещо, щото уж само за масло и по едно време - ама май накладките са за смяна, да ги сменим ли? Викам - абе нямам кеш в момента, пък нали не поддържат там плащане с карти, та айде друг път да оставим? а те - ама ние вече ги сменихме [smilie18] [smilie18] [smilie18] Големи шмекери, оставиха ме пеша да се разхождам в един кучи студ из Дружба да търся работещ банкомат, че оня там на ямахата не работеше [smilie23]

П.П. И то само задни накладки [smilie8] Как па задните са се изтъркали по-бързо от предните, това само те си знаят...



Публикацията е редактирана (12-02-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:43

ciber моите накладки 2 пъти свършват първо задните, не ми казаха от сервиза - чувам стърженето на метал

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:45

Ми те задните са по-малки наистина, ама пък от друга страна колата отпред тежи повече, би трябвало там повече да се търкат... Както и да е. Дали ме измоткаха, нямам представа, платих си като поп и съм с нови накладки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:48


.. Не ходи там бе човек .... [smilie7] [smilie7]

.. знам ги всички играчи там ..... мениджмънта е на мутрите дето гепиха сервиз ДРУЖБА за компенсаторки .....
... половината "капацитет" е от бившето ръководство на сервиза .... монтьорите пак са от бившия сервиз и изгонените от Юнитрейд .... [smilie7] [smilie7]

..свикнали са по старата схема - демонстрираме работа /нищо не правим/ - взимаме кинти като за смяна на двигател .... [smilie7] [smilie7]

.. страшни педераси ..... да не влизам в подробности .... [smilie7]


Ако колата вече не е в гаранция , звънкай , да те пращам при читави хора ..... [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:52

Не е в гаранция, но остават още три вноски, преди да стане моя и не знам всъщност дали имам право да я водя на други сервизи, освен на техния, аз и затова искам да изчакам три месеца, да си мине на мое име. Твоите авери сеатаджии ли са? Че покрай ония маздаджии, дето ми пробиваха бронята за смяна на горивен филтър вече съм малко скептичен... Тия в Аутотехника се чудя дали поне имат достъп до някаква документация на Сеат, в която като за малоумни е описано по стъпки кво да правят, че да не объркат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:57

Ходи си в Порше и да не ти пука. Аз Аудито само там го водя и съм доволен. Едни гаражни се опитаха да ми сменят накладките веднъж и ме отказа завинаги от "Майстори" ...

От други такива гаражни, уж много прехвалени за Джипки не сам никак доволен и за джипа си намерих друго свястно сервизче ....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 23:00

Как па задните са се изтъркали по-бързо от предните, това само те си знаят---трябва да ти кажа че имам наблюдения върху три ауриса на приблизително еднакви километри/35-40хил/с износени задни накладки при почти 50процента здрави предни.нищо че Спесиалиста от тойота ми обясни че като се спускаш надолу се износвали задните[smilie18] [smilie18].при положение че ориентировъчно износването е 2-2.5 към 1 на предни към задни ми е интересно защо се получават такива ситуации при някои коли.така че може и да не се те излъгали


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 23:01


.. Нема сеатаджии , нема голфаджиии ....

... има си майстори дето разбират от КОЛИ ..... и такива дето не разбират .... [smilie7] [smilie7]

.. Едните знаят къде да пипнат , другите четат книжки как се сваля акумулатор ..... [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.