Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:21

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:21

В категория бг-татко да питам майсторите и разбирачите. Значи на моята кола маслото се сменя на 15 000км или на 1 година - което от двете настъпи първо. Естествено при мен винаги настъпва първо срокът от 1 година, защото едва смогвам да направя 8-10к годишно в последните 5 години, преди повече карах. Компютърът ме уведомява автоматично за това, брои ми с точност всеки ден, който ми остава до следваща смяна.

Та се чудя има ли проблем да не сменям маслото още няколко месеца, при положение че не съм минал и половината от предписания пробег? Не вярвам тия неща да са чак с такава точност... Кво мислите? Не питам дали мога да карам още 2-3 години така, а няколко месеца [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-02-13 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на на година или километри?
Автор: milenpi   
Дата:   12-02-13 20:25

Давай смело още 2-3 месеца, то има разлика на магистрала и на градско. То и нещата са малко маркетингови[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:27

Аз карам предимно градско, което май повече натоварва двигателя, но пък съм направил тоя път само 8000 и вече ми свети, че трябва да сменям. И се чудя така само за една година кво толкова може да му стане на маслото [smilie8] Някои хора разправят, че го сменяли на 2-3 години, ако не могат да си направят километрите и няма проблем. Като се замисли човек, маслото на скоростите например си седи с години и нищо му няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-02-13 20:29

аз моето не съм го сменял три години... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-02-13 20:29

доливам... то се обновява. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: shtukov   
Дата:   12-02-13 20:30

Аз познавам един апап, който твърди че не го е сменял маслото десетина години. Само доливал, щото кочината харчи кило на 1000 км.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinoirakia   
Дата:   12-02-13 20:31

В Италия по-рядко го сменят, но тук си вървят колите...
http://www.ekak-avto.bg/dvigatel/kakvo-stava-ako-ne-smenim-masloto-na-dvigatelya


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-02-13 20:32

е, трябва поне филтрите да се сменят... 3-4 години един път. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:34

Добре, според статията месец-два не са проблем. Просто ми се иска да отида лятото, защото на всяка смяна сменям и филтър на климатик, който най-бързо почва да смърди, а като го сменя сега, точно за лятото пак ще се е осмърдял [smilie18] Искам точно като дойде лятото, да закарам всякакви смени, да съм с чистак-бърсак филтър на климатика и повече да не се занимавам до другото лято, те това ми е зорът [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: shtukov   
Дата:   12-02-13 20:35

Да в Италия е нормално да влезеш в сервиза, да платиш за смяна на масло и да си караш спокойно със старото. Имам братовчед, който е бачкал там десетина години като представител на Фиат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 20:35

сменя на 15 000км или на 1 година - което от двете настъпи първо. --точно така го дава производителя.на тойотата ми даже почва да изписва и преди 15000км защото информацията за изминати километри ги взима от помпата /от циклите на работа на помпата по някаква си формула/.няма да настъпят катастрофални последици но не е препоръчително това да става постояно.качествата на маслото също след година се влошават та затова са и тези препоръки.а щях да забравя и че другата причина не маловажна е търговията се поддържа с оборот /за маслата и консумативите става въпрос/[smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 20:37

ей големи буржуа това програмистестисите, с нови коли саразкарват... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: tricky8600   
Дата:   12-02-13 20:37

Само на километри, но зависи какво е маслото.
Сега слагам едно Лексус и му дават 15к без да потъмнее много, а преди слагаха някакви "известни" с които карах по 10к и ставаше черно.

Мой познат дизеловия му баварец му зададоха 30к с сравнително скъпо масло.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 20:37

Автор: vinoirakia
Дата: 12-02-13 20:31

В Италия по-рядко го сменят, но тук си вървят колите...
--до едно време[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: shtukov   
Дата:   12-02-13 20:37

Абе по-важно е какво масло си налял, отколкото на колко км. си го сменил.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:38

Нова, нова, колко да е нова, вече 5 години стана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 20:39

5 годишна - [smilie10] Буржуа... ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: milenpi   
Дата:   12-02-13 20:40

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/irid0090.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dtcx4553.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hjjt0793.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zast7101.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/clsl6040.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mwmh8521.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pwdy0390.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/svip1425.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/tcbt3114.JPG

http://www.senax.bg/eshop/userfiles/productimages/product_728.jpg


Само на това съм от години, желязно е, и ми прави по-нисък разход,пали добре, работи добре.. всичко му е екстра.[cool]


тоя линк помага да си избера:

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_eng_oil_guide.html



Публикацията е редактирана (12-02-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:41

Тия от Аутотехника (сеатаджиите) са се сдушили явно с Repsol и ми слагат само такова, нямам избор. Малко ми е съмнително това масло, щото е испанско, а испанците не знам да са големи производители на масла, но те и на коли уж не са, а моята ги направи 5 години без нищо да се развали по нея, така че може да са се понаучили на това-онова [smilie18] То тя вече не е в гаранция, така че мога да ходя и по някакви селски сервизи, ама като се сетя как точно заради такива сервизи реших да си купя нова кола и ми се отщява [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:44

На предните ми две коли (мазда и хонда) карах само с такова масло Liqui Moli 10W-40 с молибден и наистина бях много доволен, препоръчвам го също [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: asahi   
Дата:   12-02-13 20:45

Ако компютърът разрешава карай си.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-02-13 20:45

Аз съм прескочил с едни 3-4 хилки, което на мен ми е месец два каране и ся само да си ида "на София" и ще звънна на монтьора да сменяме каквото трябва.

Че директно с летящ старт отпарям за Керкини, за Бургас и за къде ли още не и вече е срамота да не го сменя.

Споко Сайбъре, нищо и няма на кочината и да прескочиш малко. Нещата както ти казаха по горе са маркетингови. Иначе е сметнато да издържи на бая зор и старо масло преди да даде фира.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 20:45

Сменяй на година и половина. Не е проблем за колата половин година. Какво значи селски сервизи - то е голяма философия да си смениш сам маслото и филтъра...

Тези дето доливат - маслото като цяло си е същото и с течение на времето се разделя на фракции, като най-гъстите във вид на стъкловидна маса се залепват по двигателя и става вътре голяма кочина.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 20:47

Имаше един епизод на Топ Гиър (или Фифт Гиър), в който изкараха някаква стара голф двойка или тройка на една писта, източиха ѝ изцяло маслото и почнаха да въртят като луди по пистата на максимални обороти. Направиха сума ти обиколки, накрая колата пак си палеше, дори не беше спекла [smilie5] Голфо си е голф, дори испански [cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: shtukov   
Дата:   12-02-13 20:48

Аз с 10W40 карам една 24 годишна кошница. Колкото и налея, толкова изливам и досега не е дала фира. Хем е купена от Италия. Дали не са ви нежни нещо новите лимузини?


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 20:52

то е голяма философия да си смениш сам маслото и филтъра...ооооо то е много лесно особено за някои коли дето филтъра им е отзад зад двигателя и сочи надолу към ауспуха

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-02-13 21:00

Един приятел - механик на картинг отбор ми прави обслужването на моята Шкода - има си всичко необходимо... Но аз правя 15000 за по-малко от година та вече 4-5 години сменям на 8-9 месеца. Той ми е казал че излезе ли веднъж от тубата и влезе ли в контакт с двигателя и почват едни процеси... всеки си решава за себе си какво да прави - аз и на стария голф съм си му сменял веднъж годишно маслото... така че аз бих сменил...
Апропо по повод Сеатите - Сеата на брат ми е абсолютно с еднакъв двигател като на моята Шкода... само дето чехите препоръчват Шелл [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:01

Значи като знам на моята кола в какъв филм се вкарах, за да си сменя сам акумулатора, което е нещо, дето би трябвало уж да става лесно, мога да си представя как се сменя масло и филтър - нарочно е направено да се сменя в сервиз - гаранция! Така са новите коли, уви...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   12-02-13 21:03

Нова, стара, на сервиз, тез хора и те деца хранят....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:06

Абе пак добре, че за крушки не ми се налага да ходя на сервиз, сменям си ги сам без проблем, щото разни познати с нови френски коли не могат да сменят крушка на фара, ако не се разглоби половината кола и там какво хранене на деца става, вероятно с хайвер само [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: nodoubt   
Дата:   12-02-13 21:09

не са проблем 1-2-3 месеца. щом е на 5 години я обслужвай където си искаш, с каквото си искаш масло.
за хубава нова кола като твоята - castrol edge [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Marillion   
Дата:   12-02-13 21:12

Луди ли сте да сменяте масло или пък филтри? Колко по-евтино е да си ремонтираш двигателя на 100000 километра.

Докато не я докарате да доливаш 1 литър масло на 2000 км, нищо не се сменя.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 21:16

Marillion
---точно така никакви масла и филтри.аз на моята даже и гориво не и сипвам да се оправя сама.на мен някой да не ми е помагал[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-02-13 21:21

Сайбъре - на Форд Фокус за да му се смени крушка на фара се маха целия фар, при колата на брат ми е такова положението с крушките на габаритите... при мен слава богу нещата са далеч по-прости и лесни... но други са си достатъчно сложни. Та не са само френските коли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 21:23

В сервизите свалят двигателя за да сменят маслото[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 21:32

На първата ми кола Mazda MX-3 отидох на едно селско сервизче да ми сменят бензинов филтър, тогава още нищо не разбирах, даже не знаех какъв е тоя филтър и за какво е. Ония се пулиха, пулиха, щото колата е мъничка, а пък с V6 двигател, няма къде пръста си да сложиш и решиха, че най-лесният начин бил да направят една дупка в бронята между халогена и кухината, която няма да личи и от там с някаква отвертка да развият някакъв болт... На мен тогава ми беше първо посещение при автомобилни майстори и нищо не си помислих, викам си: нормалено е. После на когото и да разкажа тая случка, умираше от смях [smilie18] И си е за смях [smilie18] Да не говорим, че накрая го развиха, издърпаха някакво маркуче, от което под налягане пръсна бая голямо количество бензин върху горещия двигател, изсвистя яко от температурата... Можеше и да взривят нещо. През цялото време оня и без това пушеше цигара при тая манипулация. Изобщо позната картинка, която на мен дотогава не ми беше позната и имах някакви идеалистични виждания за майсторите на коли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinse   
Дата:   12-02-13 21:32

На нафтовата печка го сменям на 20к км (даже май производителя и дава малко повече ама чак толкова не прекалявам) или на 2 години ако не съм го карал много, то производителя така и казва, там ползвам само пълна синтетика. Бензиновите автомобили ги карам на полусинтетични масла интервала ми е 10к км или 1 година.
По принцип дали маслото е дало фира може да се провери и на място. Читавото масло като почнеш да го да го търкаш между пръстите се плъзга мазно мазно, заминаващото си масло е някак си... гъсто.
Проблем да се смени 1-2 месеца по-късно вероятно няма (те жабарите сменят на високосна година [smilie5]) ама сигурно е по-добре ако през това време му долееш малко та да се поумеша старото с ново масълце [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 21:35

Хехе - хайде да не правим диагностика на маслото палпативно [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinoirakia   
Дата:   12-02-13 21:45

"защото на всяка смяна сменям и филтър на климатик, който най-бързо почва да смърди, а като го сменя сега, точно за лятото пак ще се е осмърдял
"

Ако е само заради филтъра на купето - не можеш ли сам да го свалиш и смениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 21:47

свалям фара на моята тойота за 2 минути и сменям крушки. Само дано не ми се налага да го правя в тъмното, че има едни винтове на обратно дето винаги падат...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:48

Обикновено чета спецификацията на производителя. За всяка кола си пише - на еди колко си км или на години - ако не са минати тия километри.
Това важи не само за маслото, а за всички консумативи по колата ...


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:48

Някои производители дават по 2 стойности за различни условия на експлоатация.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: vinse   
Дата:   12-02-13 21:51

Да в зависимост дали колата се кара предимно извън града или в града

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 21:55

Да или за джип - предимно он или оффроуд ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 21:58

И джипа и леката кола карам с едно и също масло -10W40 каквото има във варела ....

И на двете ги сменям кога ми скимне - веднъж до сега не съм ги засякал на колко км е ...

Същото и с мотора [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:01

за доста двигатели е писано, че при натоварено ползване, маслото се сменя на два пъти по-малки интервали - километри или време.

натоварено ползване е при градско шофиране със задръствания, т.е. тип софия през делничните дни, магистрално с много високи скорости, офроуд.

всеки сам си решава кое е добро за двигателя му. особено на новите бангии, където 20-30к не трябвало да се сменя, а всеки ден връткат градско и ръчкат дизелака с 4000+ оборота [smilie5] после що смяна на глава била 8 бинки [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 22:04

Демпферният маховик е по благ ... и по бърз .А е само два бонбон а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:06

Абе екстри много, то затова хората са казали, че от масло не се пести ....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:07

Джипа ми първа смяна на масло на 3 хиляди км, след това на всеки 10хиляди, на 20 хиляди смяна на антифриз след това смяна на спирачна течност и на всеки 20 хиляди смяна на масла на диференциали и раздатъчни кутии + гресиране = минимум 600 лв на влизане в сервиза

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:07

тоде, наред май са дюзи първо [smilie21] чакам следващия епизод, а той е близо [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:10

Другият проблем при мен е, че ония спазват някаква схема - на всяко периодично влизане в сервиза сменят нещо си. И сега аз заради маслото, влизам практически всяка година и по техни сметки едва ли не ще трябва сигурно и ангренажна верига вече да сменям, която по принцип не изисква смяна и въпреки че съм още на само 50 хил.км [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:12

Нещо те работят - ангренажа държи над 200 000 по данни на немски и американски производители ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 22:14

цибержен,
агренажен ремък или верига?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:14


.. Вчера смених маслото на скоростите ..... щото се каня от две години ..... [smilie7] [smilie7]

.. Ама не затва де , ами щото ми изключи два пъти в студовете при тръгване .... дигам пръчката ..... нема никой - само капчица ... [smilie5] [smilie5]

..Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа ..... [smilie7] [smilie7]

.. кога се строши - сменяш .... [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Slivenski   
Дата:   12-02-13 22:20

Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа .....

.. кога се строши - сменяш ....


[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:20

Не бе, това за веригата беше бъзик [smilie5] Наистина съм с верига, която май изобщо няма нужда от смяна (или ако е, ще е на много километри), но имам предвид, че като ходя всяка година там, те си гледат по една схема на коя смяна какво имам да сменям, без да съобразяват, че за повечето неща времето не е от значение, а само километрите. И така само ще ме товарят с ненужна смяна на неща, дето не им трябва сменяне. И по тая логика може да решат и веригата да сменят, въпреки че си е още чистак-бърсак само на 50 000 км [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:21

на първата смяна забравили да стегнат пробката на диференциала, прибирам се а на сутринта комшията злобее- къв е тоя нов жип бе глей ква локва масло има под него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 22:22

Това е само до като колата ти е гаранционна/лизингова. След тоя период сменят само за това, за което си казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:23

На мен пък на първа смяна забравили да ми завият докрай отгоре капачката за маслото и на колата играят оборотите. А аз предната кола я продадох след като десет майстора се опитваха да оправят безуспешно играещи обороти. И си викам глей каква прокоба, изкарах само една година с тая кола, смениха маслото и дотам беше - пак почват да играят оборотите [smilie18] А тя просто засмуквала въздух през капачката, нещо се шашкат комповете... завих я и всичко се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: peterst   
Дата:   12-02-13 22:23

патаран, тва теем алто ли е? те правят такива неща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:24

Аз както взех джипа - кутия, раздатка, антифриз, дифове, спирачна теност, двигателя ьвърляше масло, та го промих с 15 литра 10W40 в процеса на каране [smilie5] , сега след 500 км, като се убедя че ремонта е успешен ще го поглезя с 5W30, колкото и препоръчват от Крайслер.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:25

Ратола [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 22:27

А тя просто засмуквала въздух през капачката[smilie11] [smilie11] тва ще е някакъв нов вид двигател да засмуква въздух от капачката на маслото

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:31

Абе не знам точно какво се случва, но ако работи двигателят и почна да развивам капачката, първо почват да играят оборотите, а накрая като извадя капачката и директно загасва двигателят. Това е турбо бензинов двигател 1.8 TFSI разработка е на Ауди, слага се и на Сеат и Шкода, но не и на Фолксваген, разработван е 2006-та.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:31


.. Кибере , ако ходиш в Дружба , в бившия сервиз на Лада ....

.. там ги познавам половината смотаняци дето сега са там отзадека на сервиза .... [smilie7] [smilie7]

.. Не че нещо , ама там всичките кибици са изгонени от Юнитрейд ..... [smilie7] [smilie7]

.. то па в Юнитрейд са едни читави ....... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:34

Не знам за капачката, протрило се маркуче за вакуум и вадя ключа от контакта а двигателя работи, гасех го на скорост и спирачка докато намерим проблема а брат ми се бъзика - добре че не взе автоматик не мож го угаси [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:35

Да, там ходя в Дружбата, то даже май се води Искър там. Нямам особено добро мнение за тях, ама не са ми правили мизерия, иначе във форума на сеат ги псуваха, ама предимно хора, дето ходят със стари сеати там, аз уж се надявам, че на новите се стараят малко повече [smilie18] Надеждата умира последно [smilie18]

Последния път май ме измоткаха нещо, щото уж само за масло и по едно време - ама май накладките са за смяна, да ги сменим ли? Викам - абе нямам кеш в момента, пък нали не поддържат там плащане с карти, та айде друг път да оставим? а те - ама ние вече ги сменихме [smilie18] [smilie18] [smilie18] Големи шмекери, оставиха ме пеша да се разхождам в един кучи студ из Дружба да търся работещ банкомат, че оня там на ямахата не работеше [smilie23]

П.П. И то само задни накладки [smilie8] Как па задните са се изтъркали по-бързо от предните, това само те си знаят...



Публикацията е редактирана (12-02-13 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 22:43

ciber моите накладки 2 пъти свършват първо задните, не ми казаха от сервиза - чувам стърженето на метал

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:45

Ми те задните са по-малки наистина, ама пък от друга страна колата отпред тежи повече, би трябвало там повече да се търкат... Както и да е. Дали ме измоткаха, нямам представа, платих си като поп и съм с нови накладки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 22:48


.. Не ходи там бе човек .... [smilie7] [smilie7]

.. знам ги всички играчи там ..... мениджмънта е на мутрите дето гепиха сервиз ДРУЖБА за компенсаторки .....
... половината "капацитет" е от бившето ръководство на сервиза .... монтьорите пак са от бившия сервиз и изгонените от Юнитрейд .... [smilie7] [smilie7]

..свикнали са по старата схема - демонстрираме работа /нищо не правим/ - взимаме кинти като за смяна на двигател .... [smilie7] [smilie7]

.. страшни педераси ..... да не влизам в подробности .... [smilie7]


Ако колата вече не е в гаранция , звънкай , да те пращам при читави хора ..... [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 22:52

Не е в гаранция, но остават още три вноски, преди да стане моя и не знам всъщност дали имам право да я водя на други сервизи, освен на техния, аз и затова искам да изчакам три месеца, да си мине на мое име. Твоите авери сеатаджии ли са? Че покрай ония маздаджии, дето ми пробиваха бронята за смяна на горивен филтър вече съм малко скептичен... Тия в Аутотехника се чудя дали поне имат достъп до някаква документация на Сеат, в която като за малоумни е описано по стъпки кво да правят, че да не объркат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 22:57

Ходи си в Порше и да не ти пука. Аз Аудито само там го водя и съм доволен. Едни гаражни се опитаха да ми сменят накладките веднъж и ме отказа завинаги от "Майстори" ...

От други такива гаражни, уж много прехвалени за Джипки не сам никак доволен и за джипа си намерих друго свястно сервизче ....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: agop4o   
Дата:   12-02-13 23:00

Как па задните са се изтъркали по-бързо от предните, това само те си знаят---трябва да ти кажа че имам наблюдения върху три ауриса на приблизително еднакви километри/35-40хил/с износени задни накладки при почти 50процента здрави предни.нищо че Спесиалиста от тойота ми обясни че като се спускаш надолу се износвали задните[smilie18] [smilie18].при положение че ориентировъчно износването е 2-2.5 към 1 на предни към задни ми е интересно защо се получават такива ситуации при някои коли.така че може и да не се те излъгали


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 23:01


.. Нема сеатаджии , нема голфаджиии ....

... има си майстори дето разбират от КОЛИ ..... и такива дето не разбират .... [smilie7] [smilie7]

.. Едните знаят къде да пипнат , другите четат книжки как се сваля акумулатор ..... [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:05

Еми така като гледам не е фатално да не сменям масло още 3 месеца, докато придобия колата, после вече може и да те питам за майстори, Джиме, мерси отсега [beer]

А принципно погледнато, кои от официалнит сервизи за читави, има ли такива? Имам предвид на коя марка коли официалните сервизи са читави, че да знам в бъдеще да си купя такава кола [smilie18] Макар че то по-добре да не се разваля и да чукна на дърво моя испански таралясник устиска цели 5 години без дефекти [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:11

Както каза джим по важно е да разчиташ на хората в сервиза а не на името, мойте хора ми казват да сменям маслото на 10 хиляди защото произхода на маслата е леко казано съмнителен



Публикацията е редактирана (12-02-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:12


Затова, спирачното усилие, да е по-голямо отпред си има основателна причина - ако задните колела спират повече колата има склонност към завъртане....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:16

може би така са проектирани, ако се износят по бързо задните и не си ги сменил имаш шанс в рискова ситуация

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-02-13 23:18

///тва е бъзик, който няма да е смешен на много потребители, Wania не чети!
Под 10к на година, програмист и още не си си взел някоя червена спортна емнайсеконскосилова [smilie5]


Иначе за маслото специално в случая не мисля, че има проблем. Което пък ми напомня, че и аз трябва да сменям... при мен ще станат точно около 10к/година, да не го мисля смятането [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:20

Те новите коли имат EBD - electronic brake distribution, така че си преценяват поотделно колко да пускат на всяко колело, за да не се завърти колата, а да си спира право напред, предполагам от това зависи колко подават на задните спрямо предните...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: BOZO   
Дата:   12-02-13 23:24

Те новите коли имат EBD...

Тва е такава гнусна чикия заедно с ASR-a...
Газ, газ, влизам в завоя и пак газ за да ме извади и кур тате тяга... кочината преценява, че трябва да спира [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:24

Не знам какво имат ама ABS ми избива зъбите зимата, краз карах в казармата по лека му беше спирачката [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-02-13 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 23:25

Нончо, значи първата ми кола беше спортно купе двувратка 130 коня, червена, втората спортно купе 160 коня двувратка, много съжалявах, че не е червена, а черна и бях решил следващата да е още по-мощна и пак двуврата и червена, ама реших, че ще ставам сериозен и семеен мъж и затова си взех пак 160 коня, пак черна, с четири врати (ама задните скрити [smilie3] ), обаче сега малко съжалявам. Трябваше нещо червено, двуврато и спортно и мисля, следващия път да коригирам грешката [smilie18] Плюс тва и семейното ми положение леко се промени и го позволява [smilie3] Тъкмо днес Сеат обявиха новия триврат Леон:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nenr2225.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wooq9098.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2013-02/xwfw6922.JPG

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/2013-seat-leon-sc-1-dfpqkj.jpg


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: asahi   
Дата:   12-02-13 23:25

А бе вие велосипед не сте ли карали, та се питате защо предното колело спира повече?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   12-02-13 23:26


.. Първо - колите след 2002-ра са салфетки - БОКЛУЦИ !!!!
Правят ги колкото да идържат 3-5 години ..... колкото е гаранцията ..... [smilie9] [smilie9]

.. Темелко , ако имаш оплаквания от Димата и дедо Владо ..... не си прав .... това се едни от хората , които ще ти обърнат внимание .... [smilie3] [smilie3]

.. Кибере , нема читави сервизи от ГОЛЕМИТЕ .....
.. кола и жена се взимат на късмет .... [smilie5] [smilie5]

.. Имам един пич , в супер краен квартал ..... няма нещо да не може , няма ситуация дето не ме е спасил .... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Патаран   
Дата:   12-02-13 23:30

асахи на колите с предни дискови и задни барабан спирачки се сменят само предните затова е въпроса- що ся па задните първи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 23:41


Щото са тънки, да се сменят редовно. Не че се износват толкова повече от предните...

Тия системи ако си мислите, че на хасфалт разпределят, кой знае колко усилията - всичко става в изключително тесни граници. Ако вярвате много в тези системи - стъпете с 2те гуми на мокро/снежно и натиснете спирачките яко да видите дали ще разпредели усилието или колата ще продължи с тракащ абс напред... Не говоря разбира се за ултраскъпи топ модели и спортни бангии...

На жената октавия 3ката има всичките простотии ABS, TC, SRS всякакви S - ако караш бавно и полека са ок, нооо:

Тръгвам да изпреварвам на един баир камион. Имаше малко снежец. Давам аз газ - колата не върви. Още газ - същата работа... Не мога да изпреваря камиона... Баира с изпреварващата лента почва да свършва... Бах маа му - ръгам по-ниска предавка! Същата работа... Поглеждам таблото - свети ли свети ламбата на Тракшън Контрола. Ебаси и системата дето ще ме спасява в екстремни ситуации - един камион не мога да изпреваря... Връща газта гадината! Натиснах бутона за 10 секунди и тягата се върна на разположение. Изпреварих го и поглеждам жената - тя се залива от смях. Питам я защо се хили: -Оня ден и на мен ми се случи такова нещо и си помислих че е защото не мога да карам... Явно не беше от нея [cool]

А по завоите като се занесеш и бие спирачки на външното задно колело. Ууу тва е още по-голяма гадория. Първият път щеше да ме тикне под един автобус в Търново на едното от новите кръгови движения... Отвратително. Тъкмо бях изправил колата и отзад прас спирачка и я засука обратно. Контра с волана - аре от ляво спирачка... Спрях да въртя волана и се оправихме. Добре че карах сравнително бавно, но нали си е с обратен вираж там [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 23:46

Аз имена не споменавам... За Дядо Владо и Димата - да ще обърнат ...
Абе като се видим някой ден ще пием по ендо и ще ти кажа какво и кой визирам - тук не му е мястото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: realnoncho   
Дата:   12-02-13 23:49

Е това с промяната на семейното положение го разбирам [smilie5]

Ама спокойно, хората са измислили кризата на 40те да се оправдаваме после [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Mori13   
Дата:   13-02-13 00:20

E, пък вие - предните спирачки са по-мощни щото по-ефективно спират - тежестта на колата така се разпределя. Около 70-75% от спирачното усилие е на предните колела. А АБС-а си върши работа - аз като съм карал много коли без такова и единия прост АБС сега ми се вижда супер - преди правех чудеса от храброст за да не хлъзгам и въртя, сега квото и да правя, тя колата равномерно и право си ходи и спира.
Иначе за маслото - ако е читава синтетика и ви казват 15 000 значи може и 30 000. Аз пък от известно време също съм минал на сиситемата с доливане и на 30 000 сменям само филтри, щото гадинката си хапва малко масълце и то периодично си се обменя.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: imitev   
Дата:   13-02-13 00:21

С АБС на сняг и лед си е приключение да спреш...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: baraba   
Дата:   13-02-13 00:27

..Това , на кола и курва да робуваш по график , не си е работа ..... [smilie7] [smilie7]

.. кога се строши - сменяш .... [smilie5] [smilie5]
...... абе аз до сега потрошена курва не съм виждал.. па каквато и да е експлоатацията.. дори и шарнирите не им се разхлопват...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: temelko   
Дата:   13-02-13 00:28

Шото си сменят маслото на 29 дена [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: deltalink   
Дата:   13-02-13 00:35

Ама много време ги държат в сервиза ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: asahi   
Дата:   13-02-13 01:30

Масло се сменя на нова кола. После се сменя колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 01:34

Тъй, тъй - пари да има, другото ще го нагласим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-02-13 01:48

CyberGene, без да чета останалото, отговарям на първия ти пост:

Което дойде първо, годината или километрите, така сменяш маслото. Важното е да го сменяш.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-02-13 05:36

tricky8600 написа:

> Само на километри, но зависи какво
> е маслото.
> Сега слагам едно Лексус и му дават
> 15к без да потъмнее много, а преди
> слагаха някакви "известни" с които
> карах по 10к и ставаше черно.

Ами то маслото, щом става черно, значи работи. Това дето остава светло, не го знам какви ги е вършило из двигателя, та да си остава такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: georgivelev   
Дата:   13-02-13 07:50

Хубавата кола е като хубавата жена - никога не може да е само твоя и всеки ще иска да направи едно кръгче.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Marillion   
Дата:   13-02-13 07:55

100 хил. километра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-02-13 10:33

CyberGene написа:

........... ама реших, че
> ще ставам сериозен и семеен мъж и
> затова си взех пак 160 коня, пак
> черна, с четири врати (ама задните
> скрити [smilie3] ), обаче сега малко
> съжалявам. Трябваше нещо червено,
> двуврато и спортно и мисля,
> следващия път да коригирам
> грешката [smilie18]........
--------------------------------

За такава кола питаш дали да и сменяш маслото??? И я караш под 10-15000км на година???

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 10:36

Ми не е спортна, ако това питаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: stzz   
Дата:   13-02-13 10:39

Нито на години, нито на километри..........най-добре на собственици!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Todd   
Дата:   13-02-13 10:43

Ми то спортен сеат нема ...[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Все едно спортна шкода ... таралясници [smilie18]

Та чак масло им сменяте ... я газ до ламарината до де му изхърчат буталата през аспуха !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 10:44

Бе има едни Cupra-R, дето горе-долу минават за спортни с 265 коня, ама чак дотам не съм стигнал още [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: krist   
Дата:   13-02-13 11:01

CyberGene, TFSI-то май го слагат и Фолксваген, но не знам дали точно твоята модификация - виждал съм Голф и Пасат с такъв. Иначе аз масло първия път сложих някакво Castrol дето уж на 15 трябваше да се сменя, ама като навъртях 12 и звъннах на майстора, който ми го сложи, оня вика - сменяй на 10, че к'ви неща съм виждал.. Смених го някъде на около 13, ако не се лъжа.. Сега съм с VAG, което пак е long-life.. За сервиз мога да ти кажа едно-две места, от които съм горе-долу доволен (не са ми познати), само да не ме псуваш после, де[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-02-13 11:12

Фолксваген имат 2.0 TFSI, но е с различна конструкция, ако не се лъжа, а 1.8 си е на Ауди, но Фолксваген май не го ползват на техни коли, но може и да бъркам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: krist   
Дата:   13-02-13 11:14

да, за конкретната модификация не споря. мисълта ми е, че по принцип и народните коли имат tfsi


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-02-13 11:15

CyberGene написа:

> Ми не е спортна, ако това питаш
> [smilie18]
----------------------------

Не [smile] ама голяма, прилично мощна кола, малко километри на година, да не я караш основно градско - къси дистанции?

Защото аз примерно навъртам между 30 и 70 километра на ден само докато отида на работа и се върна + известно количество лични разходки насам - натам... и си сменям маслото като ми се обади бордкомпютъра... вече станаха над 120-130000км за 4 години и само разни неща по окачването ми се е налагало да сменям заради българските пътища и местата по които понякога ходя за удоволствие [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на масло на година или километри?
Автор: victory13   
Дата:   13-02-13 22:01

според моите маслари с едно масло можеш да караш 2 лета, но не можеш да караш 2 зими... гледам да го спазвам [smilie18] , но и не ми се налага да се замислям, щото вече сменям на 6-7 месеца и 10к км [smilie18] ...
масълцето е кръвчицата на моторетката, и е редно да се полагат грижи... току-що на последната смяна на старата /25г ще честваме лятото/ сложих за сефте 10вв40, до сега само 5вв40 [smilie5] /мотора със сигурност подмина 350-60к, но не знам точно, щот трето или четвърто табло е тва... има и едно в мазето [smilie18] /
сайбъре, освен капачката, на капака на главата има и един маркуч, дето влиза във маркуча точно преди входящия колектор... този маркуч отвежда т.н. картерни газове... нормално е като отвориш капачката да навлезе въздух който директно постъпва в колектора, без да е измерен от дебитомера, и да обърка работата на мотора, който може и да изгасне... не е нормално ако отвориш капачката да не се промени работата на мотора. това е индикация за запушен филтър на картерните газове, който е в зоната на горепосочения маркуч... до какво може да доведе това, друг път [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.