Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 11:32





Публикацията е редактирана (12-02-13 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: boreto   
Дата:   12-02-13 11:33

Ми има вкус човекът.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Ivodam   
Дата:   12-02-13 11:43

Ежко, сигурно пет пъти вече обяснявам как действа механизмът за осъществяване на терор в големи мащаби, и как се привличат съучастници, помагачи, чрез разпределяне на отговорностите по нива и разбиване на задачите и операците. И това не съм го измислил аз, а по-умни хора от мен и теб, и беше добре обяснено във филма "И като Икар", няма да цитирам по сто пъти.

И точно понеже е ясен този механизъм, е прието от хуманистична и цивилизационна гледна точка, че народите НЕ НОСЯТ и не може да носят отговорност, отговорността винаги е лична и на шепата ръководители. Затова в резултат на Нюрнбергските процеси са обесени десетина души.

Всъщност, определено ми е интересно, като казваш, че руският народ има вина за болшевизма, немският за хитлеризма, очевидно френският народ ще трябва да носи вина за Наполеон, и т.н., как точно я виждаш тази вина, и как трябва да се наказва и изкупва, чрез какви механизми? [smilie8]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-02-13 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 11:46

Автор: Ivodam
Дата: 12-02-13 11:43

И точно понеже е ясен този механизъм, е прието от хуманистична и цивилизационна гледна точка, че народите НЕ НОСЯТ и не може да носят отговорност, отговорността винаги е лична и на шепата ръководители.
---

Напълно съм съгласен. А ти съгласен ли си с този принцип?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Ivodam   
Дата:   12-02-13 11:49

чилл:

Е ще го пиша ли, ако не съм съгласен, защо питаш, какво не ти се връзва? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 11:51

Ами не ми се връзват приказките ти за това как били виновни евреите за нещастията, стоварени върху горкия руски народ. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 11:56

Ivodam, не терябва да се наказва... Колективната вина се отрича от правото и не случайно. Но вината не е само правна доктрина. Виждаш какво става в Германия поради липсата на поемане на отговорност. Хората се самонаказват по безумен начин... Бил съм свидетел, как един германец обяснява на черен човек, че няма раси, а черния се сърди, защото той бил горд със своята раса...:)))
Не става дума за наказания, а за поемане на отговорност... Поемеш ли отговорност за действията си, тогава може да превъзмогнеш вината си. Обратното е невъзможно... Действие без отговорност води до вътрешен дисбаланс... Но пак казвам, че съм силно повлиян от Достоевски в тази насока...

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 11:58

Ти стой да гледаш как избиват хиляди хора в ГУЛаг и бъди пазач там, пък после пръв обяснявай, че евреите са виновни, защото Троцки го е измислил...

Виж ако кажеш мамка му и аз съм баси говедето, ама пусто служба, пусто страх... и приеми себе си и все си мисля, че ще живееш доста по-спокойно...

И тези тайните нацисти на по 15 години и тях не ги разбирам. Ми сложил си униформа, дете си бил много важно! Това е била националната идея на цялата държава, нормално обичащо държавата си дете да се поддаде. А те крият и отричат...
Това не е като да спиш с гаджето на брат си..., има неща, който не може да отричаш и да не пострадаш вътрешно...



Публикацията е редактирана (12-02-13 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 12:04





Публикацията е редактирана (12-02-13 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 12:06

Ежко [smilie24] Всеки народ си заслужава управляващите!

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ценослав   
Дата:   12-02-13 12:36

Един стар техен завод за железопътни вагони! [cool] [cool] [beer] [beer]
http://www.youtube.com/watch?v=EZCYfqIUryQ&feature=player_detailpage

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 12:43

И точно понеже е ясен този механизъм, е прието от хуманистична и цивилизационна гледна точка, че народите НЕ НОСЯТ и не може да носят отговорност, отговорността винаги е лична и на шепата ръководители.

Наказателната отговорност - да, макар мотивите всъщност да са по-скоро юридически, отколкото "хуманистични".

В морален план - да се раздават индулгенции на принципа "народа не е виновен" е много грешно, защото така се сваля една отговорност, каквато всеки от нас е длъжен да поеме.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: tantris   
Дата:   12-02-13 12:49

Отговорност пред кой?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 12:51

Ти не държиш ли сам себе си отговорен за някои неща? Или разчиташе на белобрадия Инкасатор да ти търси сметка?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 12:54

Ма ногу ги разбирате тва Русия , тва Израел , тва Америка , тва Германия .... ма вий за нищо ги немате деба ...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Вий да не бачкате политкомисари ????


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Ivodam   
Дата:   12-02-13 12:59

Никсън, поясни, моля те, как точно един народ трябва да носи отговорност, пък била тя и морална. Да плаща пари на други народи ли, да им осигурява някакви преференциални условия за живот и бизнес ли, дайте нещо конкретно, щото така не ми е ясно реално какво и как си представяте.

Аз например със себе си отдавна съм в пълна хармония, не държа себе си отговорен за нищо и знам, че винаги съм прав. [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-02-13 13:10

Пълна хармония:

http://www.russianamerica.com/ic/images.newsru.com/pict/id/large/735813_20050303154922.gif

Някой нещо сбърка темата обаче ... политкомисарите ли?



Публикацията е редактирана (12-02-13 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 13:32

Никсън, поясни, моля те, как точно един народ трябва да носи отговорност, пък била тя и морална. Да плаща пари на други народи ли, да им осигурява някакви преференциални условия за живот и бизнес ли, дайте нещо конкретно, щото така не ми е ясно реално какво и как си представяте.

Очаквах като на вярващ и априорно морален индивид аспектите на тази отговорност да са ти по-ясни. [smile]

Най-елементарно моралната отговорност се състои в това ти, като българин, да можеш да кажеш "Да, тоталитаризма беше нещо ужасно и аз имам вина, като част от българският народ, че не направих нищо по въпроса!", а не както е популярно у нас да се оправдаваш с "комунистите" и "то нямаше как да стане".

Тези Макиавелиевски практики с "народа е невинен" само водят до нарастваща апатия на този народ по проблеми, изискващи активна позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:39

Todd -е [smilie24] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   12-02-13 14:11

Колко лъжи изписа... Че и за Достоевски също. От глупост и невежество, или нарочно?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 15:57

За достоевски какво излъгах, че е написал Престъпление и наказание?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 16:00

Dumbledrone има навика да нарича "лъжи" всеки неприятен за нея факт или лично мнение. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 16:05

Добре предавам се ти си моралния победител..., всички евреи са лоши и еднакви, руският народ е жертва и нещата са само в черно и само в бяло.
Твърдейки обратното за твърденията по-горе (това е всичко за което някога съм ти противоречал, както и да извърташ нещата), аз ставам човек, който лъже...!
Махам си постовете..., баси...!

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 16:06

За Сорос пропусна

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 16:15

оффф, стига съм се обяснявал...



Публикацията е редактирана (12-02-13 16:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.