Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Образование ли бе...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-02-13 13:54

Интересно, по отношение на образованието тия дни се натъкнах на тези текстове.
Жална ни майка.

http://offnews.bg/index.php/154210/top-10-na-bezumiyata-v-obrazovanieto

http://club50plus.bg/life/tendencies/2852-pencho-bre-cheti-s4a.html

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 13:57

Много се смяха на Златка,но не си дадоха сметка,че децата им са на същото дередже [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:58

Елриша, "едно време" в Англия или Щатите няма нищо общо с нашето "едно време". И едно време сред даскалите имаше лайна (имаше и свестни). Помня по трудово един ни спукваше да правим скоби за водосточни тръби. Пилиш докато ти паднат ноктите, няма ама. И накрая го хванаха да ги продава тея скоби на пазара.Това трябва да е било 86-87 год. някъде. Един друг по физическо окраде футболните топки от салона.
Иначе за възпитанието ми нека да не те е грижа, то ти няма как и да го оцениш, но една "жена"- тази дето конкретно я визираш, която има такъв език и манталитет, за мен не е жена, а куха градинска лейка, та чак кънти.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 14:03

Добре, де, защо в другите държави няма подобна ситуация?

Айде, рекох си, много са ниски таксите, трепери се за всеки студент, да ги дигнем (законово) не на 500, ами на минимум 5,000 на семестър ... ама има държави с безплатно (за студентите) образование, където все пак университетите не се пълнят с диви селяни, решили да вземат вишу.
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:04

Ми ха де и аз туй се питам

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:07

Много бъркаш! Едно време образованието ни беше дори по-добро от на други места по света. Аз лично вярвам,че го провалиха с цел.

Колкото до жената - един истински мъж ( добре възпитан) ще предпочете да си замълчи,отколкото да се издръвчи на жена и по този начин да демонстрира публично,че именно той е кънтящата лейка.
НО, явно няма как да го разбереш това,което ти говоря, тъй като си пропуснал "едно време" и си минал направо на платеното обучение с пълните му права и свободи.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:08

Точно така, дишай спокойно, да не те качим и теб у ю тюб[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:09

Чил, отговорих на предната страница.
Да не говорим,че подобни неща има ,но в някои американски гета да речем.
В нормалните учебни заведения има ЯСНИ и точни правила и ИЗИСКВАНИЯ към учащите. Ако те не отговарят на тях - моля, гетата са отворени!

При нас навсякъде е като в гето - това е проблема!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: langel   
Дата:   12-02-13 14:11

Ко се питате, ве?
Отговорът е в линовете, дет ги пускат: По данни на МОМН вече над половината от учениците в I-III клас нямат за майчин език българския

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:12

fast_eyebrow , аз съм си спокойна. Имам си чудесно възпитание,за което съм благодарна на родителите си. Знам и как ще процедирам с децата си.
Да му мислят лилавоподскачащите форумни "мъжкарчета".

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:14

Да му мисли съпругът ти
Мен не ме занимавай със себе си



Публикацията е редактирана (12-02-13 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: n1x0n   
Дата:   12-02-13 14:18

ама има държави с безплатно (за студентите) образование, където все пак университетите не се пълнят с диви селяни, решили да вземат вишу.

Един мой познат, отличник от МЕИ, го връщаха два пъти на изпит в "безплатен университет" в Щатите. Там рядко има "от мен да мине" и "от обща култура". Как да вирее простият селяк в такива условия?

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: elrisha   
Дата:   12-02-13 14:19

Страхотен отговор! Очакван за съжаление![smilie5]
Лек ден, аптекарю![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Gruyu   
Дата:   12-02-13 14:40

"На всеки селянин с пари - диплома по право!" - е, не е ли права жената!!!![smilie24]
висшето образование стана ширпотреба, а университетите го обърнаха на състезание по между си за привличане на студенти!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: boink   
Дата:   12-02-13 15:05

страхотен търновски акцент.


кефи ме как мьиечат болярите.

винаги ме е кефело!


доста от преподавателите си къркат, но търновската школа не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: tziko   
Дата:   12-02-13 15:32

Пак студентите виновни, тц ц ц ц

Има си правила, както за едните така и за другите!

Като е калпав мат'ряла - слаб(2) докато се подобри, с псувни не става!

Като има психически проблеми, да се пенсионира по болест.

Едно време, в Харвард, на баба ми хвърчилото, не може да защитавате подобно нещо, дори и да е провокирано от студентите.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Щурче   
Дата:   12-02-13 15:35

А бе, в колежа в БГ имаше следния случай - директора, който беше и преподавател, си влизаше в лекция човекът - залата тиха, пък си почваше да си вика. Ей, така... От сърце.[smilie18] Повикваше едно определено време, разтовари се, пък 15 минути преди края на лекцията попреподава малко [smilie18] [smilie18] Абсолютно честно. Никой не се е занимавал думичка да му каже да го провокира - то нямаше нужда.

Та, мисълта ми е, че не може да знаем какъв е случая точно :)


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 15:42

Елриша - с риск да ти прозвучи малко остро - давай да говорим от личен опит за децата, за образованието, за училищата... защото моите деца учат в страхотно училище, същото което съм учил и аз като малък, но вече с много по-добра база, хубав ремонт и много повече добре оборудвани кабинети. Децата ни са много възпитани, много информирани, учителите са с много малки изключения много интелигентни, добри и кадърни хора, начело с директора. Искам и дъщеря ми като поотрасне да учи в това училище...
Що за мания всичко да се очерня, да се слага под един знаменател, да се плюе и омаскарява. Какво е било преди 30 години е било и няма да бъде - 21 век сме, трябва да стане много по-добре...

В момента държавата е доведена до просешка тояга и това са страничните ефекти... Не са виновни нито децата, нито преподавателите... С повече работа в семейството, нещата си идват на мястото. Не бих желал моите деца да слушат думи като от видеото, защото аз никога не съм си позволявал да говоря така пред тях. За това мисля, че преподавателката, макар и жертва на системата няма място в учебно заведение.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 15:52

Този път съм на едно мнение с gorbi

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Todd   
Дата:   12-02-13 15:53

Горби , ти говориш за различни неща ...

На бас че ако ти си сред тия студенти дето в час си държи телефона и снима даскалицата докато тя им говори съвсем друго щре разправяш .

Нали по рано такива келеши идваха на стаж при мен .Това са кал брат - те в училището на твойте деца ако дойдат лично ти е идеш да ги млатиш .

Ама проблема е че даскалицата е безсилна срещу такива .

Както казах някога имаше правила и даскалицата нямаше нужда да се нерви .

Не човечиш - марш в къщи при майка ти и край .

Сега правила няма .... ако го навикаш майка му и баща му идват да се разпарвят с теб .


Не ще изкукуригаш ...добре че такива като мен не стават даскали .И счупени кокали ще има .


Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: Gruyu   
Дата:   12-02-13 15:57

срещнах се преди 4-5г. с моя бивш класен, и от лаф на лаф стигнахме и до днешното образование, и ми каза - "Аз диплома за средно не бих им дал, те тръгнали за висше да ми учат!"....и е много прав!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 15:57

Дали да не взема да го гледам най-сетне това видео или да продължавам да си пиша така, по принцип ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: gorbi   
Дата:   12-02-13 15:59

ок има и такива келеши.. Ама има и деца, които са отишли там да учат. Не могат всички да бъдат третирани еднакво. Не може преподавател да си позволи такъв език. МОже, ама в къщи на тъмно с мъжа си. Ако ще да и се качват на главата, причината да го правят, пак е в нея - неспособност да се справи със ситуацията. Тя не става за педагог, не става за преподавател, няма място в учебно заведение. Какви са причините да изпада в истерия си е лично неин проблем. Аз не искам децата ми да имат досег с такава преподавателка. МОже да е чудесна жена и да си разбира от статистиката, но за преподавател вече е бита карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: chill   
Дата:   12-02-13 16:02

Автор: gorbi
Дата: 12-02-13 15:59

Аз не искам децата ми да имат досег с такава преподавателка.
---

Притеснявай се повече от досега със съучениците, които докарват преподавател до истерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Образование ли бе...
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 16:07

Като и е толкова акъла на тая ще си ходи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.