Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: ваксината...
Автор: Djogata   
Дата:   08-02-13 23:08

Циците и политиката все пак са по-силни. Ама админ ни дърпа ушите ако прекалим с цици и политика, та се налага да ползваме заместители [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 23:12

Циците с най вървежни и в тоя смисъл е тревожно, че напоследък мрънкането ги засенчи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   08-02-13 23:19

Djogata, много точни наблюдения за българските дрешки. Имаме разни и примерно са с някакви много тесни ръкави, а моят е щиглец, не е някое съществено бебе да кажеш... Другия беше някакъв комплект дето е от две части, едната му ставаше на Никола когато беше на 3-6 месеца, а долната част още му е голяма, а вече не на година и нещо... Има нещо нестандартно в кройките...
За полските дрешки не знам, нямам наблюдения...
Гледах в някакъв магазин едни полски колички за бебета и бяха много хубави, но им забравих името...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: niagara   
Дата:   08-02-13 23:47

Джога,
верно, че ако заместиш думата Дрешки с коя да е наболяла дума,
ще стане пак работата[cool]



Т.,
Но дори и в цицената тема има мрънкачи - един вика - мноо са малки, друг вика, е виме ли искаш...


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   08-02-13 23:54

[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: gorbi   
Дата:   09-02-13 01:00

niagara [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: asahi   
Дата:   09-02-13 01:14

Къде са циците [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: baraba   
Дата:   09-02-13 02:28

Автор: Scarecrow
Дата: 08-02-13 20:20

Щом имате пари да си плащате тока, парното и храната значи имате пари и за ваксини от 140 лева Стига сте мрънкали и се научете да си правите сметката. Ако не ви стигат парите винаги можете да започнете втора или трета работа.


аз искам да работя на седем работи.. кво е това една две или три...от пет на долу все едно не съм работил[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   09-02-13 03:21

Работодателя ни дава право да си изберем противогрипна ваксина и той я плаща....


[smilie6] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 03:22

Кажи му по-добре да ти даде 10 кинта на ръка, мани я тази ваксина...

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   09-02-13 03:40

Да ти кажа и аз си го мислих, имам доста колеги, дето категорично отказват. Казват, че след ваксина така са се разболявали, че никога няма да повторят....
Мен един колега ме нави преди 4 години, и се ваксинирах доброволно за първи път в живота си /на 46 г./ изкарах зимата чудесно, и после още 3 пъти така.
Колегите смъркат и кихат, жената в къщи и тя, на мен нищо ми няма, явно при всеки е различно....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: temelko   
Дата:   09-02-13 08:54

По принцип в нашето семейство не ползваме противогрипни ваксини. Не съм забелязал да боледуваме от грип - по скоро обратното [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: asahi   
Дата:   09-02-13 10:21

Тук за друга ваксина идеше реч. Иначе противогрипната при мен работи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: RAFA   
Дата:   09-02-13 10:21

Наскоро Краси пуска тема за "Болната нация" или нещо такова , да ме прощава ако греша . Като родител на малко дете знам през какво се минава с въпросните ваксини и прочие , аз не сложих такава на детето ми защото педиатърката ми не ми каза навреме , ествено изкарахме го тоя вирус и то два пъти (познайте пак не пихме ли лекарсва) затова по добре ваксина отколкото детето ти да е на системи и да трепериш какво става с него [smilie2] ...
Та за болната нация , такива ни правят дори си мисля , че вирусите и лекарствата за тях ги правят едни и същи фирми .. [smilie23]. Някой от ваксините са задължителни и ако не си имунизирал детето си не можеш да го пуснеш на ясла примерно . Не ме интересува кой колко печели , Жоро е прав спекулира се с здравето ни и ни разболяват за да ни цедят после за лекарства...Ако някой може нека се възползва от това Жоро да му донесе ваксината от Украйна [smilie24]


За лекарствата в ЕС да може да са на същата жена като тук, но в една Австрия примерно ако имаш рецепта от лекар всеки илач ти струва две евро ... какво да коментирам повече ...



Публикацията е редактирана (09-02-13 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 11:52

Така е, ама питай ги австрийците какви здравни осигуровки плащат

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: RAFA   
Дата:   09-02-13 11:54

Ние защото по-малки плащаме .....


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:05

Тук плащаме 8 %(2 ти и останалите работодателя,или всичко сам, ако сам си си работодател) там плащат от 200Е нагоре месечно, кое му е същото?



Публикацията е редактирана (09-02-13 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: RAFA   
Дата:   09-02-13 12:14

Процентно може да е същото, средната заплата е една тук, там е друго ,а нивото на здравеопазването не го коментирам ... Отделно някои от лекарствата на свободна продажба са доста по -евтини от тук.[smilie23] Последното ми ходене до Виена го играх куриер за моя позната да прати илачи за майка си ...


Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: ejko   
Дата:   09-02-13 12:16

2 ли плащаме ние..., преди не беше ли 4? Не че това променя тезата ти..., просто питам!

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 12:21

Та тук минималната основна заплата няма 200 евро, вие будалкате ли се или само си приказвате ... празни приказки ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:26

Малко тенденциозно го написах, може и 4 да е. Ако ти е 2000 лв заплатата плащаш значи около 80 лв.Ако направим съотношение и тези 2000 лв станат примерно 2000 Е австриецът ще плати минимум около 300 Е, грубо сметнато. Скоро гледах просто из и-нет здравни осигуряване точно за Австрия и там имаше едни таблици за вноските.
Но здравеопазването им е извънземно, обаче и бюджета който отделят и той е такъв. Ние сме с най-ниския бюджет за здравеопазване в цяла Европа. Миналата година сме спестили 40 000 000 лв.- излишък в здравна каса. И това на фона на направена 1 (една) трансплантация за цяла 2012 год. Или на фона масови кампании с смс дарения за лечение в чужбина.



Публикацията е редактирана (09-02-13 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:30

"Та тук минималната основна заплата няма 200 евро, вие будалкате ли се или само си приказвате ... празни приказки ? [smilie5]"

Един нов опел напр. и в Германия струва 15 000 Е и тук струва толкова, нищо, че там средната заплата е 2000 Е а у нас 800 лв. Този опел не ти става тук по-евтин, защото минималната заплата ти е 200 лв, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-02-13 12:31

Обаче да си купя опел не ми е ЖИЗНЕНО необходимо, както са лекарствата за много хора, нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-02-13 12:36

така е, обаче това няма как да намали разхода или инвестициите по едно лекарство,за да стигне до теб за да се лекуваш.Освен ако държавата няма голям финансов ресурс да го плаща вместо теб или да ти помогне частично на принципа на солидарното осигуряване

Отговори на това съобщение
 Re: ваксината...
Автор: мара   
Дата:   09-02-13 12:38

ето това никак не е точно така[smilie5] . отделен въпрос е, че огромна част от лекарствата са си въпрос не на нужда, а на мерак за потребяване....некси гледам хората как ходят на шопинг в аптеката и ми се плаши окото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.