Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 10:49

Значи аз ако бях извършил някакво нарушение и затова да не искам да спра на палка, за да не ме глобят - ОК. Само че аз такова не съм извършил и не виждам защо ще бягам от тях [smilie8] Просто не съм ги видял, защото са тръгнали да ми изскачат от някой храт в последния момент. Ако са били засекли висока скорост или нещо от сорта, със сигурност щяха да ми го пишат като допълнително нарушение...



Публикацията е редактирана (12-02-13 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 11:19

вариант 1. шофирам, виждам полицай ми подава сигнал да спра, спирам, проверяват ми документите, продължавам... разносметка: загубни 2-3мин, продължавам да си върша работата.

вариант 2. шофирам, виждам полицай ми подава сигнал да спра, не спирам... равносметка: преследвам се с полицайте, с което нарушавам закона, може би и те го нарушават, обаждам се на 112, ходя до РПУ-та, жалби разправии, наказателни постановления, приказки по форумите, телефонни обаждания, дела и т.н.... загубено време - не може да се пресметне точно. държавната администрация се товари с моето дело, губя и аз време да ходя по дела....

е, при кой от вариантите една държава ще я наречем нормална и при кой ще я наречем просто България?

е, друго е ако докажеш, че шофирайки не виждаш какво става по уличното платно и нямаш предства как се променя пътната обстановка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 11:20

ти въобще прочете ли темата за какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 11:23

Сайбъре ти сега не вдяваш, вървиш си по тротоара, настъпваш бананова кора и ..... БУМ по дупе [smilie5] . Естествено виновен си само и единствено ти, "банана" е невинен по презумпция [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 13:33

Сигурен съм , че не я е чел, затова така реагира[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 13:57

Сайбъра честно казано хич не ми прилича на някой дето няма да спре на полицай и ще бяга. Не го ли виждате, че е ранима музикантска душа. Веднъж засегна на някакъв човек песента, дето сега и да седнем целия форум не можем да се сетим мелодията, ако не си я пуснем и после се извиняваше и обясняваше в 200 поста...
А вие го изкарахте някакъв от Fast and Furious- Sofia drift [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:06

и то със сеата[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 14:19

Автор: serjy
Дата: 12-02-13 11:19

вариант 1.
вариант 2.

сержи.. ако за теб полицайте са нормални хора... щеше да е точно тъй как ги пишеш... само че то не е баш тъй...

вариант !. спират те.. идва някой дебелак.. и ръмжи... дай си документите..... хубу де.. ама кой си ти питам аз? че веднъж ги дадох и после един месец ги търсих... пак ръмжи оня.. и от ръмженете едва се долавя името му.. и нищо повече.. тъй.. повече не го питам кой е .. доверявам се че ще запомня поне № на птрулката.. започва се с оглеждането на колата.. но това си е точно 3 мин.. защото тои върви бавно.. и тежко.. дебелак е...следва.. отвори багажника.. защото съм го попитал кой е.. иначе на да ли щеше да ме накара да го отворя.. там има нещо да предположим.. в торба.. следва.. това какво е..от къде е..
ще спра до тук.. ама .. завиждам ти ако тез дето са те спирали са били точно как ти го описваш.. лятото ако те спрат в малко градче па идват и разпасани.. че им е и горещо... та.. не е тъй цивилизовано как го описваш ти.. в някой държави е тъй ама не и тук...
и забравих ти напиша края.. ако всичко ти е изрядно или не успее да открие нещо не редно.. пита .. а някой лев да се почерпим? това значи че може да се мине и с 5лв.. защото не е намерил нищо нередно..

- не може да се пресметне точно. държавната администрация се товари с моето дело, губя и аз време да ходя по дела....ако ония с палките не ни занимават с глупости.. или ги премахнат и останат само камерите.. и ние няма да товарим държавната администрация.. има нашенска поговорка.. каквото повикало-такова се обадило...

някой по-горе беше питал спират ли без нарушение...ДА спрат.. за рутини проверки.. но те са толкова рутиний колкото да вземат някой лев..

чакам скоро да вземат да проверяват за годността на пожарогасителите..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 14:23

Истински случай- един приятел gp го глобиха щото нямал аптечка в колата. Показвал му чантата си на полицая- вътре слушалка, апарат за кръвно, два аулина, две спринцовки с игли, урбазон, йод и малко марля и памук. И го изтрескали за аптечка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: baraba   
Дата:   12-02-13 14:26

Автор: serjy

то затова тука е такава повсеместна кочина. всеки не спира да мрънка и да псува що нема никактв ред, а сам не спазва никакви правила


ами има от кого да гледаме бе сержи.. щом едни могат да карат по забраненото.. примерно в еднопосочна.. срещу колите.. значи всеки може.. или ако не ще си пробва връзките.. щом едни с фуражки могат да карат без колани.. ти сержи да си видял патрулка с колани???? ей тъй бе някой в фуражка в астрата да си е сложил колан? аз щото не съм видял.. може съм спяп..
щом може като е червен сфетофара да се пуснат бурканите да се мине ис лед това да се угасят..щом може да се правят рутини проверки на места забранени за спиране.. значи ме принуждават да наруша .. още да изреждам ли.. че тук се питаше за едно кодче.. то не може и да е номер.. някакъв си код..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 14:31

значи, ако полицаят е с наднормено тегло, всички произволия са ни позволени... странна логика. и с какви умности очакваш да те занимават, Шекспир ли да ти цитира [smilie18] после полицайте не били нормални хора, че ти къв си? същият си, нема на кой да се сърдиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   12-02-13 14:42

А изобщо може ли полицай да е с наднормено тегло ? Нямат ли изпит по физическа подготвка с нормативи за покриване ? Това не трябва ли да се минава всяка година ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 16:11

Те като започнат, са тънки и слабички [smilie3] Едногодишен курс на "сега кво ще правим...", "може да почерпиш нещо..." и се превръщат в лоени топки. Тва е положението [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 16:13

И не слизат от тея астри. Оня ден гледам една такава астра се приближи плътно до една баничарница направо през прозореца на опела си купиха баници, без да слизат

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ejko   
Дата:   12-02-13 16:25

"значи, ако полицаят е с наднормено тегло..."

би трябвало да го махнат от улицата и да го сложат на бюро, нали уж имат нормативи за попълване...?!?!? Не може 150 кила човек да гони хулигани по улици и тротоари...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: imitev   
Дата:   12-02-13 16:46


"купиха" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Милиционер да плаща баничка с униформа виждал ли си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: serjy   
Дата:   12-02-13 18:26

точно така! сега се огледайте кво пишете що го пишете и се замислето що полицайчетата са такива? щото са същите като вас [smilie18]
Хитър Петър братче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 18:29

Интересно ми е кой ви дава тия акъли да не подписвате актовете, които ви съставят...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: OIM   
Дата:   12-02-13 18:44

На 30 12 миналата година хванах едни такива катаджии , в едно мръсно , миризливо барче , където обикновено се събират клошари

Гледам катаджийската кола спряна , а зад нея знак '' Спирането забранено ''

Приближих се , мислех че са някъде наоколо , не предполагах че са вътре Гледам през прозореца , седят само двамата и собственика срещу тях

Влизам и казвам - Добър ден , колата отвън ваша ли е ?
Те - Да , наша е

Аз - А имате ли право да спирате тук , на забранено място ?
Единият казва - Ние дойдохме понеже се е задействал сота .../Първа лъжа /

Айде бе , катаджии и СОТ , както и да е
Обаче казвам в такъв случай ,щом сте спрели по необходимост трябва да си светнете лампите

Катаджията - Ама то това вече е отменено / Втора лъжа /
Аз - Как ще е отменено , нали имате Закона в колата дайте да видим че няма такова нещо ...

Той - Ами то това е уширение да могат да спират колите /Трета лъжа /

Аз - Какво уширение , това е лента за престрояване

Катаджията - Ами къде да спрем , на тротоара ли
Аз - А то това оставаше да паркирате на тротоара

Катаджията - Ама какво искате сега , казахме ви че дойдохме защото се е задействала алармата
Аз - Моля , да прекратите нарушението

Тогава вече не издържаха , оставиха кафето недоизпито , станаха и тръгнаха навън

Единия казва - Ето има и други коли спрени тук , на тях защо не направите забележка
Аз - Това е ваша работа , не моя Плащаме ви заплатите за да налагате ред , не да го нарушавате , пред очите на всички
Затова ви снимат хората постоянно Сега ще ви снимам

Извадих сапунерката от джоба и снимах един малък клип 5-6 секунди как се качват в колата и тръгват


Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 18:50

При недподписване просто втория дебелак се разписва като свидетел, води си "нарушителя е отказва да подпише" и акта си е съвсем валиден. Питайте ме откъде знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: promis   
Дата:   12-02-13 18:55

Темелко, от къде знаеш? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: temelko   
Дата:   12-02-13 19:04

Прочетох в един форум [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-02-13 19:07

Странното е че вторият дебелак винаги може да е свидетел а жена ми не може да ми е на мен

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: CyberGene   
Дата:   12-02-13 19:09

Някой ми беше казал, че подписвайки се под акта, признавам вината си, затова отказах да подпиша. Това вярно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся една заповед от нормативната уредба на МВР
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-02-13 19:20

Подписвайки се под акта, по абсолютно никакъв начин не се декларира съгласие с която и да е от констатациите на административния орган. Подписът означава, че актът е връчен и адресатът му се е запознал със съдържанието му. Подписът дава право да получиш и екземпляр от акта. Без такъв екземпляр атакуването му пред административния орган е практически невъзможно и трябва да се изчака издаването на наказателното постановление за да има възможност за обжалване. Ако глобата е малка, дори не си струва разходите по делото.

Винаги си взимайте актовете! Без никакви изключения, независимо какъв орган ги издава!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.